Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14641 Post autor: jajo » 30 maja 2023, o 17:23

Elmer pisze:
30 maja 2023, o 17:00
HullCityFC pisze:
30 maja 2023, o 14:54
Z Lubina to Swierczok ewentualnie. Moglby sie odbudowac przy przepracowaniu pelnego okresu
Już nic z tego zawodnika, przy takim podejściu jak w Lubinie, nie będzie.

Co do Bartolewskiego to myślę, że jak najbardziej do nas pasuje, co pokazał. A w esie dawał radę.
jeszcze chyba wisi nad nim widmo tej dyskwalifikacji za doping.
do tego tani nie bedzie.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
mpapmp
Posty: 652
Rejestracja: 19 kwie 2006, o 19:49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14642 Post autor: mpapmp » 31 maja 2023, o 15:25

A czy ktoś z Was śledzi jak radzi sobie nasze czerwcowe wzmocnienie ze Skry, Szymon Szymański? Będzie coś z tego chopa? Czy na extraklasa się nie nadaje?
Obrazek

robotrix
Posty: 1144
Rejestracja: 21 maja 2011, o 22:50
Lokalizacja: Mikołów\ Katowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14643 Post autor: robotrix » 31 maja 2023, o 22:29

W ostatnim szpilu zaliczyl "asysta" przy bramce puszcze

JEDI_V
Posty: 670
Rejestracja: 27 wrz 2005, o 19:47
Lokalizacja: TATOOINE
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14644 Post autor: JEDI_V » 1 cze 2023, o 09:23

Wróble ćwierkają, że jak będzie awans, to może być i Kędziora(Dynamo Kijów, a obecnie PAOK)
OFICJALNY KLUB ŚLONZOKÓW/R\, NIY GOROLI, NIY LWOWIOKÓW

Dżem
Posty: 1356
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:56
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14645 Post autor: Dżem » 1 cze 2023, o 09:32

JEDI_V pisze:
1 cze 2023, o 09:23
Wróble ćwierkają, że jak będzie awans, to może być i Kędziora(Dynamo Kijów, a obecnie PAOK)
Chyba Wojciech Kędziora, ino że on mo już ponad 40 lot.

Awatar użytkownika
MakeRson
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 278
Rejestracja: 27 sie 2009, o 11:58
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14646 Post autor: MakeRson » 1 cze 2023, o 10:26

Dżem pisze:
1 cze 2023, o 09:32
JEDI_V pisze:
1 cze 2023, o 09:23
Wróble ćwierkają, że jak będzie awans, to może być i Kędziora(Dynamo Kijów, a obecnie PAOK)
Chyba Wojciech Kędziora, ino że on mo już ponad 40 lot.
Wtedy to już będzie wielki powrót do Naszego klubu :hyhy:
Niebieskie Mysłowice

NG1920
Posty: 1161
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14647 Post autor: NG1920 » 1 cze 2023, o 13:23

JEDI_V pisze:
1 cze 2023, o 09:23
Wróble ćwierkają, że jak będzie awans, to może być i Kędziora(Dynamo Kijów, a obecnie PAOK)
A źródło tej rewelacji to anonimowy komentarz na 90minut z dopiskiem "potwierdzone info"? ;)
Jeśli "odtrąciliśmy" Sobiecha za zarobki, to pomyślcie ile dopiero może Kędziora w Dynamie zarabiać, z którym ma jeszcze rok kontraktu.

A Anna Lewandowska nie mówiła, że się źle czuje w Barcelonie? Może Lewy? ;)

Awatar użytkownika
AdiC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1489
Rejestracja: 14 sie 2002, o 13:56
Lokalizacja: Ruda Śl Bykowina akt Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14648 Post autor: AdiC » 2 cze 2023, o 10:04

Mie by sie duet 2 Feliksów podoboł.
AdiC
Dumni ze zwycięstw - wierni po porażce!!!

Awatar użytkownika
Bamboleo1
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 66
Rejestracja: 13 cze 2017, o 13:40
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14649 Post autor: Bamboleo1 » 2 cze 2023, o 11:00

AdiC pisze:
2 cze 2023, o 10:04
Mie by sie duet 2 Feliksów podoboł.
Michał iJoao? :P :)

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6208
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14650 Post autor: heli » 4 cze 2023, o 20:56

Pocieszyli się i pewnie ciężka praca działaczy i sztabu nt zmian i wzmocnien. Po ostatnim awansie nie mieli skrupułów by paru podziękować i pewnie podobnie będzie i teraz.
My możemy co najwyżej na spokojnie pogdybać.
Patrząc na transfermarkt kontrakty i wypożyczenia kończą się:
Sedlakowi (opcja przedłużenia o rok), Piątkowi, Fosie, Janoszce, Nawrockiemu, Kwietniewskiemu (opcja przedłużenia o rok), Sadlokowi, Kobusińskiemu, Feliksowi, Majowi, Witkowi, Osobińskiemu
+ paru zawodnikom, którzy jeszcze są na naszych kontraktach, ale wypożyczonym od nas obecnie i akurat w ich przypadku raczej z zerowymi szansami na powrót skoro na I ligę, a nie którzy nawet na II nie byli brani pod uwagę.
Więc w sumie głównie przez wypożyczonych całkiem pokaźna lista.
Fosa już ogłosił, że przedłuży kontrakt, więc pewnie z klubem jest dogadany. W tej rundzie pokazał, że nawet jak gra mniejszą ilość minut to potrafi też być liderem tej drużyny, a póki ma siły to i na boisku daje bardzo dużo.
Inni to ciężko rzec.
Sedlak, Sadlok obecnie podstawowi. Czy da radę znaleźć na ich miejsce lepszych na pewno, czy da radę znaleźć lepszych na których klub stać i wkomponuje się tak do drużyny nie mam pojęcia. Raczej z oboma warto by było jakby kontrakt przedłużono. No chyba, że Sadlok ma jakąś bardzo dużą podwyżkę w kontrakcie czy gwiazdorski jak na nasze warunki kontrakt.
Piątek już teraz był tylko uzupełnieniem, nie wiem czy w ekstraklasie jego rola nie będzie jeszcze mniejsza, bo jednak wzmocnienia jakieś też będą. Chciałoby się, żeby został, ale równie dobrze może się okazać, że pozostanie mu wyłącznie gra w rezerwach, albo siedzenie na ławce. Bo już teraz grał głównie jak uraz miał Swędrowski lub pauzował ktoś inny.
Nawrocki, Kwietniewski skończyli w rezerwach, temu drugiemu na pewno nie pomógł uraz w decydujących momentach przygotowań i startu sezonu, ale raczej ich przygoda z Ruchem się skończy.
Z ofensywnych Feliks/Kobusiński niby obaj mają opcję wykupu, ale czy są warci wykupienia i przede wszystkim czy są gotowi na ekstraklasę nie wiem. Sam chciałbym, żeby Feliksa udało się zostawić. Jeżeli jednak kwota jego wykupu jest wysoka(co w jakimś artykule było podane przez Radomiaka) to może będzie trzeba się rozejrzeć za kimś innym. Kobusiński miał conajwyżej momenty, widać, że czasami dobrze zagra, ale jakoś brakuje mi u niego takiej ciągłej walki i ruchu z przodu.
Witek, Maj, Osobiński no z różnych względów cała trójka dość młodych nie grała za dużo. Czy komuś nadal warto by było dać szansę oceniając wyłącznie wkład pewnie nie. Z drugiej strony nie jest łatwo znaleźć zawodnika ciągle potencjalnie gotowego do gry, akceptującego swoją rolą jaką ma Osobiński. Bo jeżeli Bielecki nie zostanie sprzedany to nie ma raczej szans by zagrał. A pewnie po awansie i sytuacji z końcówki możliwe, że i tak będziemy szukać jeszcze jednego być może bardziej doświadczonego bramkarza, a sam Osobiński może chcieć iść gdzieś, gdzie jednak będzie regularnie grał, bo dwa lata prawie na ławie w takim wieku na pewno nie pomaga by znów wskoczyć do karuzeli.
Witek też wydaje się, że dostawał jednak szanse i niby nie pokazywał się jakoś tragicznie, ale też jakoś pozytywnie nie. czasami zluzował Wójtowicza jako młodzieżowiec, ale tak jak u Wójtowicza można śmiało powiedzieć, że grał bo piłkarsko na to zasługiwał na pewno, tak przy Witku raczej grał bo był w wieku młodzieżowca i powiedzmy był najlepszy z reszty na tym etapie. Więc raczej chyba nie wielkie szanse na grę w przyszłym sezonie.
Maj ciężko powiedzieć, krókie wejście z Puszczą, ale jakże cenne w końcowym rozrachunku, ale praktycznie przez uraz nie miał okazji pokazać czegoś więcej.

No i na koniec chyba najtrudniejsza opinia to Janoszka po tym sezonie i jeszcze przy urazie to naprawdę ciężko liczyć by był mocnym ogniwem na boisku w ekstraklasie, nawet na te minuty. Oczywiście, że dał też w tym sezonie tej drużynie to co potrafił. Możemy liczyć, że tak jak Fosa odpali, który też końcówkę zeszłego sezonu miał co by nie mówić słabą, a nawet się miało wrażenie jakby był lekko z tego powodu sfochowany. Zastanawialiśmy się ostatnio czy warto kontrakt przedłużyć, a tu jakaś zmiana podejścia i indywidualnego treningu i okazało się, że jest świetnie. Czy jest na to szansa u Janoszki? Nie wiem, ale chyba warto mu taką szansę dać. Szczególnie że oczekiwania kontraktowe raczej nie będą nie do przeskoczenia. Oczywiście jasne, że musi być rozmowa z trenerem o ewentualnej akceptacji roli w przypadku, gdyby się jednak nie przebił, żeby nie tworzyły się jakieś kwasy.

Pewnie w tym tygodniu dowiemy się jak to wszystko widzi trener i klub. Bo raczej to może być jeden z pierwszych komunikatów, po rozmowie z piłkarzami.
Są oczywiście jeszcze gracze, którzy mają ważne kontrakty, a też się wydaje, że ich rola w ekstraklasie patrząc na ten sezon będzie marginalna, ale pierwszy etap to chyba decyzje dotyczące tych co się kontrakty kończą,
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

scaneRboy
Posty: 8310
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14651 Post autor: scaneRboy » 4 cze 2023, o 21:15

A ja bez zmian. Martwię się o wiele rzeczy w związku z naszym startem w EK, ale akurat w kwestiach kadrowych najmniej.

Po zakończeniu kariery na boisku Prezes właśnie sprawami ludzi, młodzieży się zajmował.

Niejeden zawodnik, który przyszedł do Ruchu w minionych 20 latach to zasługa prezesa o czym mało kto wie. Na niektórych klub nieźle zarobił.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14652 Post autor: disorder » 4 cze 2023, o 21:34

Nie ulega wątpliwości, że zmiany nas czekają. Ale zmiana jest wpisana w życie jak Ruch w polską piłkę 😉

Jestem przekonany, że będziemy budować zespół by wrócić do trójki w obronie z perspektywa do ofensywnej piłki. Nie da się ukryć, że ostatnimi miesiącami problemy od obrony się zaczynały... Wyzwanie przed sztabem i zarządem ogromne ale znając życie - plan A jest w trakcie wdrażania.

Serweryn z ekipą udowodnili już, że można o tą stronę zarządzania być spokojnym, więc i tym razem będzie podobnie 😉

Wiadomo, że życzenia można schować do kieszeni ale z graczy, których kart obecnie nie mamy a przyłożyli cegiełke do awansu na mnie największe wrażenie zrobił Michał Feliks. Szkoda, że cena jest zaporowa.

tynbydziedobry
Posty: 979
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 18:19
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14653 Post autor: tynbydziedobry » 4 cze 2023, o 21:44

disorder pisze:
4 cze 2023, o 21:34
Wiadomo, że życzenia można schować do kieszeni ale z graczy, których kart obecnie nie mamy a przyłożyli cegiełke do awansu na mnie największe wrażenie zrobił Michał Feliks. Szkoda, że cena jest zaporowa.
ktoś wgl wie o jakiej kwocie mniej więcej mowa?

niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14654 Post autor: niebieskifanatyk » 4 cze 2023, o 22:47

Teraz już mogę wkleić listę zawodników z 1 ligi która wcześniej sobie przygotowałem którzy mogli by nas wzmocnić. Wszystkim 30 czerwca się kończą kontrakty. Mogę się trochę pobawić w football managera, myślę się nikt nie będzie miał mi tego za złe :)
-Wojcinowicz ŚO (Puszcza)
-Mróz ŚPO (Resovia)
-Krykun LP (Łęczna)
-Hartherz LO/LP (Podbeskidzie)
-Yakuba ŚO (Puszcza)
-Bartosz Wolski ŚPO (Stal)
-Czyżycki ŚPO (Tychy)
-Lewkot ŚPD (Łęczna)
-Banaszewski LN (Sosnowiec)
-Szymon Sobczak N (Sosnowiec)
-Antonik PP (Resovia)
-Borja Galan LN/N (Odra)

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1415
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14655 Post autor: kroy » 4 cze 2023, o 22:52

Na pewno trzeba spojrzeć na to dwutorowo - kto nadaje się na ekstraklasę i na kim budować trzon drużyny

Bramka - Bielu, tutaj problemu nie ma
Obrona: Kasol, Sadlok, Szur, Barański, Szymański i Szywacz - tu na pewno potrzeba wzmocnień - idealnie obrońca w stylu Helika. Ten Niewulis mógłby się nadać. Na pewno trzeba dać tez szanse części z tych chłopaków ale tez części podziękować bez skrupułów. Szacun dla Szywacza który wykonał niesamowity progres
Pomoc: Sikora, Swedrowski, Wojti, Monet, Fosa, Ecik - tutaj widzę największe braki - potrzebujemy jednego pomocnika w stylu Mokrego i jednego w stylu Pirulo do tego na pewno jeszcze jeden skrzydłowy. Na pewno Ecik i Fosa zasługują by dalej grać w tej drużynie nawet jeśli będą odgrywać mniejsza role niż dotychczas
Atak: tutaj tez pole do poprawy - Szczepek musi zostać bo zasługuje na szanse ale jeszcze jeden bramkostrzelny napastnik jest potrzebny.

Podsumowując myślimy gdzieś o 6-8 transferach przy skromnym wietrzeniu szatni i 10 przy dużym.

Wierze w zarząd i trenera ze dadza rade a piłkarze mam nadzieje widza ze gra w Ruchu może daje troszkę mniej kasy ale tez oferuje coś czego nie da się kupić za żadne pieniądze
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Rickenn10 i 194 gości