Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Elmer
Posty: 10377
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12361 Post autor: Elmer » 3 maja 2021, o 18:25

A ja myślę, że Idzik i Biskup na 2. ligę zostaną. Idzik ma kontuzję i nikt go teraz nie weźmie. W Ruchu ma szansę dojść do formy. Biskup zagrał kilka meczów na trzecim poziome rozgrywkowym. Większą weryfikacją będzie 2. liga. Kogoś trzeba mieć na oku, bo zimą może już coś się dziać.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1559
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12362 Post autor: Rafał19R20 » 3 maja 2021, o 23:53

Elmer pisze:
3 maja 2021, o 18:25
A ja myślę, że Idzik i Biskup na 2. ligę zostaną. Idzik ma kontuzję i nikt go teraz nie weźmie. W Ruchu ma szansę dojść do formy. Biskup zagrał kilka meczów na trzecim poziome rozgrywkowym. Większą weryfikacją będzie 2. liga. Kogoś trzeba mieć na oku, bo zimą może już coś się dziać.
Mam podobne zdanie, kontuzja Idzika opóźni Jego odejscie co najmniej o pol roku.. wbrew pozora to dla Nas dobre info , mamy wiecej czasu by poszukac alternatywy. Jesli chodzi o Biskupa to mysle ze chlopak jest madrzejszy o doswiadczenia z przeszlosci i bedzie podejmowal racjonalne decyzje. Przejscie do ektraklasy oznacza dla Niego gre w rezerwach co juz przechodzil w Tychach poza tym ma cos Nam do oddania za zaufanie.
Mysle ze zostanie chyba ze klub dostanie oferte nie do odrzucenia.. Prawda jest taka ze nawet bez nich dwoch awans zrobimy....
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6208
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12363 Post autor: heli » 4 maja 2021, o 20:06

człowiek się jakiś nerwowy i wyczulony robi,
jak w kulisach z Lechią nasz trener powiedział, że nie wiadomo czy Idzik jeszcze zagra w naszych barwach to już jakoś mo się wrażenie, że nie chodzi ino o ten sezon i o kontuzja.

Co do Lechowicza nie wiem ile ma w kontrakcie, ale jeżeli piszesz, że ma wysoko jak na nas to też tym bardziej trudno będzie znaleźć chętnego .

Mokrzyckiemu, Paszkowi, Kowalskiemu i chyba Kulejewskiemu się też kończą kontrakty, chyba, że były jakieś opcje przedłużenia lub coś mi uciekło. Pewnie tego pierwszego będzie najtrudniej zatrzymać, pozostali to pewnie kwestia znalezienia balansu pomiędzy kosztami, a jakością.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10152
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12364 Post autor: jajo » 4 maja 2021, o 20:57

no Idzikowi sie kontrakt konczy w czerwcu, mamy maj a 0 info, o tym ze cos przedluzyl.
takze jak mam byc szczery bardziej spodziewam sie zaraz informacji po zakonczeniu sezonu, ze ktos go podpisal niz ze z nami przedluzyl.
zima chyba zwiazal sie tez z nowym managerem.
w klubie raczej tez sie tego spodziewali sciagajac Biskupa.

czarnym labedziem tutaj moze byc kontuzja Mariusza, ktora mogla odstraszyc nowego pracodawce, a na pewno obnizyc jego pozycje negocjacyjna.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
RNK95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1343
Rejestracja: 5 lut 2017, o 22:42

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12365 Post autor: RNK95 » 4 maja 2021, o 23:16

jajo pisze:
4 maja 2021, o 20:57
no Idzikowi sie kontrakt konczy w czerwcu, mamy maj a 0 info, o tym ze cos przedluzyl.
takze jak mam byc szczery bardziej spodziewam sie zaraz informacji po zakonczeniu sezonu, ze ktos go podpisal niz ze z nami przedluzyl.
zima chyba zwiazal sie tez z nowym managerem.
w klubie raczej tez sie tego spodziewali sciagajac Biskupa.

czarnym labedziem tutaj moze byc kontuzja Mariusza, ktora mogla odstraszyc nowego pracodawce, a na pewno obnizyc jego pozycje negocjacyjna.
Szkoda tylko, że nic na tym nie zarobimy jeśli Idzik odejdzie w momencie wygaszenia się kontraktu. Zawsze takie 'ruchy transferowe' przypominają mi politykę Ruchu sprzed kilku lat, gdzie leczyliśmy połamanych, których potem przywracaliśmy do formy i puszczaliśmy za darmo lub za frytki na średniej jakości oleju.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10152
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12366 Post autor: jajo » 4 maja 2021, o 23:19

RNK95 pisze:
4 maja 2021, o 23:16
jajo pisze:
4 maja 2021, o 20:57
no Idzikowi sie kontrakt konczy w czerwcu, mamy maj a 0 info, o tym ze cos przedluzyl.
takze jak mam byc szczery bardziej spodziewam sie zaraz informacji po zakonczeniu sezonu, ze ktos go podpisal niz ze z nami przedluzyl.
zima chyba zwiazal sie tez z nowym managerem.
w klubie raczej tez sie tego spodziewali sciagajac Biskupa.

czarnym labedziem tutaj moze byc kontuzja Mariusza, ktora mogla odstraszyc nowego pracodawce, a na pewno obnizyc jego pozycje negocjacyjna.
Szkoda tylko, że nic na tym nie zarobimy jeśli Idzik odejdzie w momencie wygaszenia się kontraktu. Zawsze takie 'ruchy transferowe' przypominają mi politykę Ruchu sprzed kilku lat, gdzie leczyliśmy połamanych, których potem przywracaliśmy do formy i puszczaliśmy za darmo lub za frytki na średniej jakości oleju.
tyle ze pol roku temu jak jeden maz wszyscy tutaj pisali, ze Mariusz musi zostac, bo najwazniejszy jest awans :)
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12367 Post autor: niebieski98 » 5 maja 2021, o 00:32

Idzik przychodził jeszcze w drugiej lidze, kiedy podpisywano takie, a nie inne kontrakty. W chwili obecnej prawie wszystkie kontrakty podpisywane z zawodnikami młodymi mają wpisaną opcję przedłużenia kontraktu, więc przypadków z odchodzącymi za darmo zawodnikami będzie raczej mniej w przyszłości, co nie znaczy że nie będzie ich wcale - czasem lepiej zostawić gracza na ostatni rok kontraktu w klubie, żeby pomógł osiągnąć dany cel sportowy, niż sprzedawać.

Przy okazji dywagacji o naszej kadrze, warto zwrócić uwagę na fakt, że oprócz trzech weteranów Fosy, Ecika i Kowalskiego po trzydziestce oraz 28-letniego Paszka nie ma zawodników starszych niż 24 lata! Większość zawodników dopiero zbiera doświadczenie i najlepsze lata kariery ma dopiero przed sobą. Na kilku z nich będzie można w związku z tym opierać drużynę w przyszłych latach, sądzę, że nasz obecny pierwszy skład poradziłby sobie z większością rywali w 2 lidze. Patrząc na kadry klubów z którymi przyjdzie nam za rok grać, trudno znaleźć 2 ludzi o karierach podobnych do Janoszki czy Foszmańczyka w kadrze jednego zespołu. Po za czołówką: gieksą, Chojnicami czy Polkowicami (gdzie gra chociażby Piątkowski, który parę lat temu strzelał dla Jagi kilkanaście goli w ekstraklasie) brak zawodników z dłuższą karierą w ekstraklasie czy nawet w 1 lidze.

Oczywiście nie obędzie się bez strat po naszej stronie w przyszłym okienku. Idzik, Mokrzycki to prawie pewne na 100% że odejdą w lato.

Jakieś ploty krążą na temat Biskupa, do tej pory ucięte przez prezesa, raczej nie postawiłbym kasy na to że się z nim pożegnamy tak szybko, chłop dopiero co wrócił do profesjonalnego grania, w pół roku będzie miał już progres z trzeciej do drugiej ligi, nie sądzę by rozsądne było w jego sytuacji rzucanie się wyżej - pewnie skończyłoby się dla niego ławką.

Martwię się o to, że w przerwie możemy pożegnać się z Bieleckim, albo Neugebauerem. Pierwszy broni naprawdę świetnie, po za jedną, może dwiema bramkami gdzie mógł się lepiej zachować, bezbłędny w tym sezonie, kilka kapitalnych interwencji. Do tego bardzo dobra gra nogami, wydaje mi się, że mogą znaleźć się chętni na niego. Tomasz Nowak potencjał ma również spory, ale nie jestem do końca przekonany czy podoła szczebel wyżej. Oczywiście mam nadzieję, że nikt nie patrzy w stronę Gorzowa i nie czeka na powrót Lecha na wypadek gdyby Bielecki miał odejść :rotfl:

Neugebauer w tej rundzie pokazał się też z bardzo dobrej strony, sporo rotacji u nas w środku pola ze względu na kartki czy kontuzje Mokrego, dzięki czemu nareszcie była okazja zobaczyć go w akcji. Chłopak za parę dni ma dopiero 18 urodziny, potencjał naprawdę spory i pewnie już przyglądają mu się kluby z wyższych lig. Ja z chęcią widziałbym go w miejsce Mokrzyckiego, jeżeli młody rozwinie skrzydła to po krótkim czasie powinniśmy zapomnieć o stracie Michała.

Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to pierwszymi z nich mogą być powroty do gry Sikory oraz Nowaka. Dwóch kolesi którzy wnosili sporo umiejętności do zespołu, a dzisiaj mało kto o nich pamięta. Jeżeli zdrowie im pozwoli (a to po ich kontuzjach nie jest takie pewne) powinni wnieść dużo dobrego do gry. W mojej ocenie na dziś potrzebujemy stopera i bocznego obrońcę prezentujących solidny poziom. Nie wiem jak wy to oceniacie, ale jak dla mnie na 2 ligę w środku obrony da radę tylko Kasolik. Nie jestem przekonany do Kawuli, mimo że walczak z niego, wydaje mi się że pewnego poziomu może nie przeskoczyć. Kulejewski też nie przekonuje jak już dostaje szansę. Na bokach jest Kowalski, moim zdaniem zasłużył na minimum rok kontraktu po tym co prezentuje w obecnym sezonie. Kwaśniewski sądzę że w 2 lidze też ogarnie. Potrzeba jeszcze jednego bocznego obrońcę\wahadłowego na wypadek kontuzji\kartek oraz dla podniesienia rywalizacji na tej pozycji. Będzieszak mało daje z przodu, w dodatku niepewny w obronie, a to priorytet na jego pozycji, po za nim nie mamy nikogo na tę pozycję. Ewentualnie Lechowicz, ale o nim ciężko coś powiedzieć, w tej rundzie tylko krótkie epizody z ławki, w dodatku ktoś wspomniał że przychodził jeszcze parę lat temu i jego kontrakt może odstawać od pozostałych w drużynie.

Przydałyby się również uzupełnienia w ataku, odejdzie Guzdek, raczej Idzik, zostaniemy z Biskupem i Swikszczem który w 3 lidze nie miał okazji się pokazać. Raczej drugi raz nam się nie uda granie z jednym zdrowym napastnikiem, gdzie przy jego kontuzji\kartkach wstawiamy Ecika na fałszywą "9". W środku pola sporo będzie zależeć od zdrowia Fosy. Mimo jego wieku, problemów ze zdrowiem raz na jakiś czas, facet daje dużo jakości i spokoju w grze. Oby dał radę jeszcze utrzymać swój poziom w przyszłym roku, bo trudno będzie znaleźć kogoś od tak na jego miejsce. Niemniej jednak, niezależnie od tego należałoby się też obejrzeć za środkowym pomocnikiem.

Kluczowy w tym okienku będzie fakt, z jakim nastawieniem do przyszłego sezonu podejdzie nasz zarząd oraz sztab szkoleniowy. Ja jestem przekonany że szturmu na 1 ligę nie będzie i trenerzy dostaną 2-3 sezony na zrobienie awansu wyżej, podobnie jak to było w trzeciej lidze. W takim przypadku raczej w przyszłym okienku będziemy szukać kolejnych ludzi mogących się okazać objawieniami jak Mokrzycki, wyciągać co lepszych młodych od naszych dzisiejszych rywali. Myślę, że znajdą się utalentowani gracze nawet z 2 ligi, którzy zamienią obecny klub na nas. Co chwilę ktoś odchodzi od nas do Ekstraklasy mimo gry na czwartym szczeblu, mamy wychowanka w Leeds, w akademii Schalke, takiej ekspozycji jak u nas młode talenty w 2 lidze nie otrzymają nigdzie (może nie licząc rezerw Lecha). Jestem przekonany że kilku ciekawych ludzi do nas zawita za 2 miesiące, o utrzymanie raczej powinniśmy być spokojni, grunt to przygotować drużynę do walki o awans w przyszłości.

Wariant z postawieniem sobie jako cel awansu drugi raz z rzędu wydaje mi się mało realny. Skończyliśmy słusznie z zagraniami va banque, kominami płacowymi itp. Na walkę o 1 ligę musielibyśmy wydać trochę kasy na klasowych piłkarzy, przy obecnej sytuacji finansowej rozsądniej jest się wstrzymać i iść powoli, bezpiecznie do celu, niż ryzykować finansowo. Biorąc pod uwagę sposób prowadzenia klubu przez prezesa Siemianowskiego taki scenariusz można wykluczyć (i słusznie).

19gorek20
Posty: 2325
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12368 Post autor: 19gorek20 » 5 maja 2021, o 09:08

Na walkę o 1 ligę musielibyśmy wydać trochę kasy na klasowych piłkarzy, przy obecnej sytuacji finansowej rozsądniej jest się wstrzymać i iść powoli, bezpiecznie do celu, niż ryzykować finansowo
Jakich klasowych pilkarzy ?
Polkowice niszczy lige majac w skladzie Piatkowskiego i 35 letniego Waclawczyka cala reszta to anonimy
w Chojnicach jest wypozyczony Ryczkowski jako taki Mikolajczak i Skrzypczak
w Katowicach sa gwiazdy jak na 2ga lige bo jest Figiel Blad Wozniak i Urynowicz ale co z tego jak dostaja u siebie 1-3 z drugim Slaskiem


Trzeba zyczyc awansu dla Katowic/Chojniczanki i Stali Rzeszow wtedy oprocz nas i Lublina w przyszlym sezonie nie bedzie druzyny ktora otwarcie bedzie mowic o awansie do 1 ligi. Moim zdaniem celem minimum na przyszly sezon maja byc baraze a nie zadne utrzymanie. Jestem w stanie sie zalozyc ze mecze na jesien niczym nie beda sie roznic od tego co jest teraz. Ci ktorzy tu przyjada beda murowac i liczyc na kontry

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7953
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12369 Post autor: Scypion » 5 maja 2021, o 09:53

Zadne 2-3 sezony w 3 lidze. 2-3 sezony to mozemy dac sobie w drugiej lidze jako budowę fundamentu przez atakiem na pierwszą lige. Pierwsza licząc od góry. Tej w ktorej gra sie o MP.

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12370 Post autor: niebieski98 » 5 maja 2021, o 10:07

Z obecnym składem awans do 1 ligi to pchanie się w gips, oczywiście są szanse że drużyna wystrzeli i zajmiemy 1-2 miejsce, albo miejsce barażowe w przyszłym sezonie 2 ligi. Ale co dalej? Fosa ma 35 lat, Ecik rok młodszy, a to nasi najlepsi zawodnicy. Wątpię, żeby dali jeszcze radę na zapleczu Ekstraklasy za dwa sezony, głównie ze względu na problemy z urazami które zaczynają im doskwierać. Jak nie w tym okienku to za rok trzeba by poczynić parę dużych transferów, ja na chwilę obecną obawiam się, czy damy radę wyłożyć kasę na paru lepszych graczy. Po drugie, dobrze by było mieć już skład na 1 ligę rok przed awansem, a nie zgrywać drużynę z nowymi zawodnikami 2 miesiące przed startem ligi, bo mogą być spore problemy z grą na początku sezonu, jakby znalazła się kasa i ktoś postarał się o konkretne wzmocnienia parę tygodni przed pierwszą kolejką.

Dodam, że należy spodziewać się odejść w lecie - z dzisiejszego składu prawie na pewno wylatują Idzik i Mokrzycki, nie wiadomo co z bardziej wyróżniającymi się młodzieżowcami. My nadal musimy sprzedawać, raz po to żeby łatać dziury w budżecie (choć w 3 lidze te kwoty nie powalają i wielkiego wpływu na budżet nie mają), dwa po to by inni młodzi zdolni do nas dołączali. Nie myślcie że Wyroba przyszedł do Ruchu bo chce z nim awansować do Ekstraklasy, przyszedł bo wie że łatwiej się wybić od nas wyżej - o co trudniej miał w Rekordzie. Odrzucając oferty z Ekstraklasy czy pierwszej ligi za naszych najbardziej wyróżniających się graczy, pozbawiamy się atutu w rozmowach z nowymi zawodnikami. Tak długo jak będziemy rozwijać młodych i nie utrudniać im kariery trzymając w klubie na siłę, tak długo będziemy w lidze w której gramy jednym z pierwszych wyborów dla najzdolniejszych graczy. Tego jestem pewien. Obecnie w drugiej lidze nie ma żadnej uznanej marki, najbardziej znane ekipy gieksa, Chojnice, Polkowice możliwe że awansują i za rok się z nimi nie spotkamy. Po za tym drużynami, nie widzę innych, które byłyby w stanie z nami konkurować pod względem atrakcyjności dla młodych graczy, a i finansowo mimo naszych kłopotów jesteśmy w stanie zaoferować niewiele gorsze zarobki od większości drugoligowców.

Może rzeczywiście kadrę skleimy na górę tabeli, rok temu nie byliśmy wiele gorsi od rezerw Śląska które dzisiaj kręcą się koło miejsc barażowych, ja obawiam się tylko o to, co będzie po ewentualnym awansie do 1 ligi, raczej czekałaby nas walka o utrzymanie. Najgorsze w chwili obecnej co mogłoby się nam zdarzyć to spadek i odwrócenie pozytywnego trendu jaki w ostatnim czasie notuje klub. Jeżeli w najbliższym okienku się nie wzmocnimy i nie zbudujemy solidnej kadry która dałaby radę w 1 lidze, to nawet po wygraniu drugiej ligi spokojny o nasz byt na zapleczu ekstraklasy nie będę.

Awatar użytkownika
Goscioo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1301
Rejestracja: 16 lis 2003, o 08:51
Lokalizacja: Piekary Śl. / Kępno
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12371 Post autor: Goscioo » 5 maja 2021, o 10:07

Widać, że na R zmienia się tez pokolenie. Jak kibic Ruchu może pisać o zostaniu 2-3 sezonów na 3 poziomie rozgrywkowym ! Rozumia jeszcze taki scenariusz w I lidze gdzie będzie trzeba naprawdę zbudować mocny fundament na ekstraklasę ale w przyszłym sezonie brak miejsca barażowego w walce o kolejny szczebel to będzie porażka tej drużyny. Piłkarze zawsze odchodzą, zmieniają się , przychodzą nowi i co w tym dziwnego. Jak będzie to prowadzone jak teraz to nie ma o co się obawiać i trzeba jaknajszybciej znaleść się co najmniej w I lidze i tam można "budować". A takie zachowawcze zachowanie żeby zostać na wypiździejewach to nie w Ruchu!

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12372 Post autor: Bartorus » 5 maja 2021, o 10:24

Rzadko już obecnie się tutaj loguje a jeszcze rzadziej piszę. Pokora i spokój w odbudowie są wskazane, ale nie popadajmy w absurd. Koszty utrzymania w 2 lidze są duże a przychody z samego grania tam są śmieszne niskie. Z 2 ligi jak najszybciej się ucieka bo to mocne finansowe piekło. Koszty właściwie jak w 1 lidze bez przychodów około miliona jakie 1 liga zapewnia.

To, że przeskok z 3 do 2 ligi nie jest tak mocny świadczą losy beniaminków tegorocznych. Wskazywany jest tutaj Śląśk II z naszej grupy, ale jeszcze wyżej jest KKS Kalisz a Motor Hutnik i Sokół zajmują miejsca 10-11 i 13. Awans z drugiej ligi nie będzie obowiązkiem, ale byłby bardzo miłą ewentualnością ZWŁASZCZA, że tam trzeba być lepszym tylko od 2/3 ligi by mieć szanse na awans przez baraże. Naprawdę wiem, że ostatnie lata były ciężkie, ale nie będzie w przyszłym sezonie tak wiele mocnych drużyn by to wykluczać. Najgorszy strategicznie dla nas scenariusz to brak awansu katowic i spadek sosnowca. Liga byłaby wtedy bardzo ciekawa, ale wtedy 2 miejsca bezpośrednie do awansu wiemy kto będzie głównie atakował.

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12373 Post autor: niebieski98 » 5 maja 2021, o 10:46

Zmienia się perspektywa, jak sobie człowiek uświadomi że mamy ponad 20 mln zł długu, dla niektórych ekip równowartość 10 rocznych budżetów w 2 lidze. Dwa lata temu prawie przestaliśmy istnieć, to że jest lepiej niż jeszcze jakiś czas temu nie znaczy że tak będzie już zawsze. Wystarczy parę potknięć sportowych i cała sielankowa atmosfera wokół klubu się obróci. Przewagę finansową nad innymi klubami jaką Ruch co roku zalicza z racji na rzeszę fanów niespotykaną nigdzie indziej od 2 ligi w dół, będziemy musieli przeznaczać na spłatę rat układowych. Więc nie ma co liczyć że będziemy krezusami. Słuchając wypowiedzi prezesa i ludzi z jego otoczenia, można raczej odnieść wrażenie że dają sobie sporo czasu na powrót do Ekstraklasy, poukładania wszystkich spraw finansowych itd. Stąd wnioskuje że celem na przyszły sezon nie będzie awans do 1 ligi. 2 lata dostanie trener na awans, co do tego jestem przekonany. Wiadomo chciałbym się miło zaskoczyć, stać nas na zrobienie awansu w przyszłym sezonie, rzecz w tym że nabrałem przez ostatnie lata bardzo dużo pokory, może macie rację że aż za dużo. Jeżeli Sosnowiec nie spadnie niżej, a w obecnym sezonie awans wywalczą gks, Polkowice i Chojniczanka to murowanych kandydatów do awansu w przyszłym sezonie nie będzie. Z beniaminków w przyszłym sezonie raczej żadna konkretna drużyna oprócz nas nie zagra. Można rzeczywiście w takim układzie myśleć o awansie, w przypadku gdyby jednak za rok przyszło nam grać derby w Katowicach i zagrać z Zagłębiem to podejrzewam że przyjdzie nam liczyć tylko na baraże, a tam to już często loteria, jeden błąd piłkarza, czy nawet sędziego i po zabawie.

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12374 Post autor: Dams0n » 5 maja 2021, o 10:48

Panowie umówmy się, mimo całej gadki o pokorze i chłodnej głowie to baraże w przyszłym sezonie są naszym minimum. Różnica między drugoligowymi ekipami a naszą jest nieduża, myślę że tak obiektywnie znajdowalibysmy sie kolo 4 miejsca, przy dużym szczęściu mozna by było celowac w bezpośredni awans. Same sparingi na zimę pokazały, ze mamy mocny sklad, 5:0 z rezerwami Śląska ktore kręcą sie wokół baraży i walka jak równy z równym z Tychami, które teraz walczą o awans do ekstraklasy! Wiadomo, ze zegnamy sie z Mokrzyckim i Idzikiem, jednak nie wierzę, ze nasz sztab nie ma juz zawodników na ich miejsce na oku. Z Idzikiem nie gramy już właściwie od lutego i w naszych meczach strat nie widać, Mokrzyckiego rzeczywiście bedzie bardzo brakować. Klucz to też awans do PP, bo za to będzie sporo kasy i będzie można budować mocną kadrę na 2 lige z ambicją na 1.

NG1920
Posty: 1161
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12375 Post autor: NG1920 » 5 maja 2021, o 12:25

Nie jestem pewien co do spadków/awansów ale przyszły sezon może wyglądać tak:

Spadkowicz z 1 ligi:
Resovia Rzeszów/GKS Jastrzębie/Zagłębie Sosnowiec/GKS Bełchatów ->każda z tych ekip będzie mimo wszystko jednym z kandydatów do szybkiego powrotu
W Sosnowcu może dojsć do rewolucji, z drugiej strony plany infrastrukturalne i sportowe będą ich stawiać w roli najgroźniejszej chyba z tych ekip

Obecna 2 liga:
Polkowice i GKS raczej awans bezpośredni i nimi się martwić nie trzeba. Siedem klubów bije się o baraże -> dla nas najlepiej jak awansuje Chojniczanka lub Wigry

Z mocniejszych ekip zostają KKS Kalisz, Stal Rzeszów, Śląsk II i Motor i to zapewne (razem ze spadkowiczem z 1 ligi) będą główni pretendenci do awansu.

Z resztą klubów powinniśmy sobie dawać radę, bo na wyższym poziomie niż nasz raczej nie będą.

Awans z 3 ligi:
Grupa 1: Najprawdopodobniej Pogoń Grodzisk Mazowiecki ->może to być drużyna na środek tabeli- obecnie przewagę mają tak jak my w naszej grupie
Grupa 2: OKS Świt Skolwin Szczecin/Radunia Stężyca -> chyba nie ma co się specjalnie obawiać
Grupa 4: Najpewniej Wisła Puławy -> stosunkowo niedawno epizody w I i II lidze - powinniśmy ich łyknąć
Dół tabeli to Lech II, Olimpie Elbląg i Grudziądz, Błękitni i Bytovia. Trzy z tych ekip spadną- reszta, jeśli nie będzie rewolucji, w przyszłym sezonie raczej dół tabeli.
Oprócz tego zostaje kilku średniaków w stylu Sokoła Ostróda, Siedlec czy Znicz.

Trzeba przyjąć, że Mokry i Idzik odejdą (mimo kontuzji, raczej warty ryzyka podpisania kontraktu przez kogoś z 1 ligi). Liczmy na to, że Bielecki i Beckenbauer będą woleli zbierać doświadczenie i minuty w 2 lidze zanim ktoś będzie chciał ich wyciągnąć. Nowak jak wróci do połowy formy to i tak będzie wzmocnieniem. Zawodnicy wyciągani z akademii i transfery jak na razie są na plus i zawsze sie trafia jakaś perełka, więc o ruchy kadrowe "do nas" chyba można być spokojnym jeśli budżet i raty układowe pozwolą. Myślę, że ktoś młody i wyróżniający się z obecnych 3 lig chetnie przyszedłby się wypromować. W 2 lidze większość zespołów jest zdecydowanie mniej medialna i to też może być magnes (oby dla jakiegoś solidnego jak na tą ligę obrońcy, bo to jest największa bolączka jeśli chodzi o głębię składu). Skoro teraz wypożyczyliśmy gościa, który odchodzi do 1 ligi, to może uda się kogoś z 1 ligi właśnie ograć na wypożyczeniu. I tak w kwestii całego zespołu największym wzmocnieniem jest po prostu ogrywanie się tego młodego składu. Ważne, żeby wykorzystać pozostałe kolejki na selekcję i ew. wyszukiwanie talentów w juniorach. I jak ktoś pisał wyżej- ogarnąć PP, bo każde parę groszy na tym etapie jest coś warte.

Niewiadomych jeszcze wiele, ale możemy się raczej kręcić wokół miejsc barażowych, zbudować porządną drużynę i max rok później walczyć o awans.
My jako kibice możemy do tych "zmian kadrowych" dołożyć się budżetowo, więc transmisje, bilety i gadżety, a będzie za co utrzymać młodych w Ruchu ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: arcio, Bialy, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Harpo, JSensei, Majestic-12 [Bot], moRi95, OLSZA, qwertyhu, Rickenn10 i 226 gości