Nowa książka o Ruchu Chorzów

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Rzecznik Prasowy
Posty: 116
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:35
Lokalizacja: Grimsby
Kontakt:

Nowa książka o Ruchu Chorzów

#1 Post autor: Rzecznik Prasowy » 9 mar 2015, o 00:01

Witam serdecznie

W związku z wielką sympatią do Ruchu Chorzów postanowiłem, aby ten Klub jako pierwszy znalazł się w mojej kolekcji książek o klubach. Wielka monografia Ruchu (przewiduję około 1000 stron) powstaje od kilku lat i za kilkanaście miesięcy powinna być ukończona. W związku z tym zwracam się do kibiców, aby pomogli mi pozyskać wartościowe fotografie zwłaszcza z lat 70., 80. i 90. Kontakt do osób lub piłkarzy, które posiadają zdjęcia, będzie bardzo mile widziany i wynagrodzony. Poza tym szukam osób do współpracy, którzy potrafią ładnie pisać i dysponują dużą wiedzą na temat historii Ruchu Chorzów. Więcej informacji udzielam kontaktując się ze mną:

E-mail: [email protected]
Telefon: 601 888 079
Można mnie znaleźć również na facebooku

Pozdrawiam :)[/color]

P.S Będę wdzięczny za informacje, ile osób zadeklaruje kupno książki, pozwoli mi to oszacować nakład. Szczegóły na temat książki będę systematycznie podawał na forum.

Mariusz Gudebski
Ostatnio zmieniony 9 mar 2015, o 00:24 przez Rzecznik Prasowy, łącznie zmieniany 1 raz.
MG

daro75
Posty: 780
Rejestracja: 16 maja 2014, o 23:12

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#2 Post autor: daro75 » 9 mar 2015, o 00:20

powaznie? :wstyd:

Awatar użytkownika
Wapel
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 175
Rejestracja: 16 lis 2009, o 20:11
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#3 Post autor: Wapel » 9 mar 2015, o 09:06

Jeśli byłaby to księga na odpowiednio dobrym poziomie merytorycznym i wizualnym, to zalecam wstrzymać się z wydaniem do 100-lecia klubu - myślę, że wtedy przy dobrym PR byłaby to idealna pozycja dla wszystkich związanych z klubem i cieszyłaby się sporym wzięciem na rynku.

Najlepiej przesłać info do marketingu klubu - może przy pomocy samego klubu udałoby się stworzyć coś, co będzie wyjątkowym ukoronowaniem bogatej historii. Problem byłby też z głowy jeśli chodzi o dystrybucję - każdy, kto będzie chciał kupić znajdzie ją w Grzybku, można bez problemu propagować na głównej stronie, na stadionie (ulotki) i w mediach.

Tylko żeby to było profesjonalne, a nie takie byle co... Wiem, że koszty byłyby pewnie spore takiej obszernej pozycji, ale raz na 100 lat myślę, że prawdziwy kibic nie odpuściłby takiej okazji ;)

Stona
Posty: 2810
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 20:25
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#4 Post autor: Stona » 9 mar 2015, o 09:19

mam nadzieje, że lepszy pisarz niż rzecznik :) oby nie poeta
a co znaczy kolekcja książek o klubach? był już jakiś inny?
za Tobą pójde w ogień, wode..

Awatar użytkownika
KOSTA
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1728
Rejestracja: 8 maja 2003, o 12:32
Lokalizacja: aus Boerschachte
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#5 Post autor: KOSTA » 9 mar 2015, o 09:24

byla kolekcja klubow encyklopedii Fuji -Ruch - do 1995r

i ksiazka wydano na 50-lecie klubu
od bajtla po grob zawsze KS RUCH
Kattowitz Boerschachte

Rzecznik Prasowy
Posty: 116
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:35
Lokalizacja: Grimsby
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#6 Post autor: Rzecznik Prasowy » 9 mar 2015, o 13:21

Witam,

Gdybym nie był przekonany co do profesjonalizmu książki, w ogóle nie zabierałbym się za nią. Wiem jak bardzo wymagającym klientem są Kibice Ruchu... Wydałem już jedną książkę: "Z orłem na piersi - 90 lat biało-czerwonych", a za kilka miesięcy na rynku pojawi się 1000-stronicowa książka o historii polskiej ekstraklasy 1927-2015, wszystkie drużyny, mecze, zawodnicy, itd.
Książka o Ruchu z pewnością będzie inna niż te, z którymi dotychczas się zetknęliście. Postanowiłem połączyć formę monografii z albumem. Każdy mecz i skład (o ile to możliwe), obszerne sylwetki ponad 500 zawodników, którzy grali w oficjalnych meczach, mnóstwo tabel i statystyk oraz setki zdjęć i przeróżnych dokumentów. Materiałów jest sporo i jedyny problem to WYBÓR! Jednakże będę wdzięczny za pomoc w uzyskaniu kolejnych zdjęć zwłaszcza z lat 70., 80. i 90.

Pozdrawiam
MG

Kibic1983
Posty: 1732
Rejestracja: 8 lut 2012, o 08:57
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#7 Post autor: Kibic1983 » 9 mar 2015, o 13:37

Ciekawe i to bardzo

Awatar użytkownika
Wapel
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 175
Rejestracja: 16 lis 2009, o 20:11
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#8 Post autor: Wapel » 9 mar 2015, o 14:38

Rzecznik Prasowy pisze:Witam,

Gdybym nie był przekonany co do profesjonalizmu książki, w ogóle nie zabierałbym się za nią. Wiem jak bardzo wymagającym klientem są Kibice Ruchu... Wydałem już jedną książkę: "Z orłem na piersi - 90 lat biało-czerwonych", a za kilka miesięcy na rynku pojawi się 1000-stronicowa książka o historii polskiej ekstraklasy 1927-2015, wszystkie drużyny, mecze, zawodnicy, itd.
Książka o Ruchu z pewnością będzie inna niż te, z którymi dotychczas się zetknęliście. Postanowiłem połączyć formę monografii z albumem. Każdy mecz i skład (o ile to możliwe), obszerne sylwetki ponad 500 zawodników, którzy grali w oficjalnych meczach, mnóstwo tabel i statystyk oraz setki zdjęć i przeróżnych dokumentów. Materiałów jest sporo i jedyny problem to WYBÓR! Jednakże będę wdzięczny za pomoc w uzyskaniu kolejnych zdjęć zwłaszcza z lat 70., 80. i 90.

Pozdrawiam
Klub już wie o tym pomyśle? Bo myślę, że to oni mogliby najwięcej pomóc. Trzymam kciuki za udaną realizację. Z racji wykształcenia dziennikarskiego mam zboczenie na punkcie poprawności stylistyczno-gramatycznej ;) Jeśli to pomoże to chętnie przed publikacją dokonam sprawdzenia pod kątem błędów ortograficzno-stylistycznych, bo mój wzrok wychwytuje takie błędy z nieprawdopodobną skutecznością :)

Awatar użytkownika
Raul22
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2105
Rejestracja: 16 wrz 2003, o 15:22
Lokalizacja: Bytom-Vitor
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#9 Post autor: Raul22 » 10 mar 2015, o 20:19

oo zycze powodzenia w realizacji. Mam nadzieje ze bedzie to ksiazka faktycznie na miare tego klubu i jego historii. Cygany z Katowic wydaly 2 czesciowa monografie i az mnie sciskalo ze u nas nic takiego nie powstaje. Mozna tam dorzucic rozne cytaty z gazet, czy tez co pisaly gazety po mistrzostwie (-ach) o nas czy to w sporcie czy przegladzie itd, chetnie bym poczytal takie rzeczy czy jakies anegdotki z szatni, zdjecia. Juz nie wspominajac o pelnej dokumentacji kazdego sezonu i jakichs statystykach.

Awatar użytkownika
SODA
Posty: 4570
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 21:28

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#10 Post autor: SODA » 10 mar 2015, o 20:43

czasami ręce opadają ..jak włączysz do tego historie osiągniec juniorów ..to kupie
WiaRa czyni cuda
WiaRa jest mądrością

Awatar użytkownika
Lutz
Posty: 9560
Rejestracja: 12 sie 2002, o 00:34
Lokalizacja: Kattowitz
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#11 Post autor: Lutz » 10 mar 2015, o 20:47

Czymu rynce opadajom ?
..... a jak niy bydzie w ty ksionżce o juniorach to nie kupisz ?

Awatar użytkownika
SODA
Posty: 4570
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 21:28

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#12 Post autor: SODA » 10 mar 2015, o 20:52

niy nie kupia
WiaRa czyni cuda
WiaRa jest mądrością

Rzecznik Prasowy
Posty: 116
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:35
Lokalizacja: Grimsby
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#13 Post autor: Rzecznik Prasowy » 11 mar 2015, o 00:05

Panowie, ten wątek powstał po to, abym mógł uzyskać pomoc, o którą proszę i zebrać opinie na temat książki, a nie po to, abyście kłócili się między sobą. Niebieska rodzina, a wylewacie na siebie "pomyje, wstyd! Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Szanuję drużynę piłkarską juniorów, ale tych młodzieżowych drużyn Ruch miał tak wiele, że potrzebne są dodatkowe 1000 stron, abym mógł wszystko zamieścić. A jest to niemożliwe, nie mniej, Młoda Ekstraklasa i Ruch II Chorzów będą mieć swój dział w książce.
MG

Awatar użytkownika
Wapel
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 175
Rejestracja: 16 lis 2009, o 20:11
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#14 Post autor: Wapel » 11 mar 2015, o 07:45

Co do juniorów i Ruchu II można się skupić na opisaniu tych sezonów, w których drużyny te osiągały jakieś sukcesy. Nie ma sensu moim zdaniem ciągnąć tego tematu na siłę, ale kilka stron na ten temat, lub kilka zdań w omówieniu sezonów byłoby OK

Elmer
Posty: 10356
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Nowa książka o Ruchu Chorzów

#15 Post autor: Elmer » 11 mar 2015, o 09:15

Wapel pisze:Co do juniorów i Ruchu II można się skupić na opisaniu tych sezonów, w których drużyny te osiągały jakieś sukcesy. Nie ma sensu moim zdaniem ciągnąć tego tematu na siłę, ale kilka stron na ten temat, lub kilka zdań w omówieniu sezonów byłoby OK
:super:
opisać lata kiedy juniorzy zdobywali mistrzostwo Polski oraz wygrywali ligę międzywojewódzką. Jeden rozdział więcej różnicy nie zrobi, a materiałami np. z 1984 roku "ktoś" na forum na pewno dysponuje ;)
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DaReQ93, disu, Google [Bot], Google Adsense [Bot], JSensei, k0ciak, krolik, moRi95, opa, pepson19R20, Ridej1920, scaneRboy, sivy35, west72 i 118 gości