Mecz dopiero w poniedziałek, ale warto jak najszybciej wykorzystać pulę biletów, by można starać się o dodatkowe wejściówki. W jedenastej kolejce Ruch zagra z Piastem Gliwice, a więc drużyną, która reprezentowała polską piłkę w europejskich pucharach, gdzie jako debiutant gliwiczanie odpadli w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy z azerskim Karabach Agdam.Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów "Niebiescy" organizuje wyjazd na mecz z Piastem Gliwice. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Okrzei 20 w poniedziałek, 7 października o godz. 18:00.
Fani chorzowskiego Ruchu pojadą na mecz samochodami oraz autokarami. Cena samego biletu wynosi 25 zł, zaś wyjazd autokarem kosztuje 35 zł (w tym bilet plus przejazd w obydwie strony). Gliwicki klub przyznał kibicom "Niebieskich" 981 biletów.
Zapisy będą się odbywać w Strefie Kibica według następującego harmonogramu:
wtorek w godz. 10:00-17:00
środa w godz. 9:00-17:00
czwartek w godz. 9:00-17:00
piątek w godz. 9:00-17:00
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E3jM-lcHDGc[/youtube]
Piast zajmuje obecnie ósme miejsce, a więc ostatnie w górnej części tabeli. Gliwicki zespół zdobył w tym sezonie 14 punktów, w tym osiem na własnym stadionie. Podopieczni Marcina Brosza wygrali z Zagłębiem Lubin 2-1 oraz Widzewem 3-0, zremisowali z bydgoskim Zawiszą i Śląskiem Wrocław 1-1, a w ostatnim meczu u siebie przegrali z Lechem Poznań 0-2. W poprzedniej kolejce Piast wygrał z Podbeskidziem na wyjeździe 1-0, po golu z rzutu karnego Rubena Jurado, który jest najskuteczniejszym piłkarzem Piasta - w tym sezonie zdobył już 4 gole.
Pewniakiem w bramce Piasta jest Dariusz Trela, który z każdym meczem udowadnia, że jest bardzo solidnym golkiperem. Gdyby nie Trela, Piast pewnie by nie wygrał. Z innych zawodników Piasta, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na Tomasza Podgórskiego, a także unikać przewinień w pobliżu pola karnego, bo kapitan Piasta potrafi je doskonale egzekwować. Piast strzela dużo goli ze stałych fragmentów gry, wspominając tylko dwa gole Damiana Zbozienia w meczu z Cracovią, czy gole Csaby Horvatha z Widzewem.
W letnim okienku transferowym doszło do kilku zmian kadrowych. Do klubu doszli Łukasz Hanzel, Csaba Horvath oraz Kamil Wilczek z Zagłębia Lubin. Z zagranicznej przygody do polskiej ligi wrócił Krzysztof Król. Piast wypożyczył też Patricka Dytko z zaplecza Borussii Dortmund, a także pozyskał zagranicznych piłarzy: Collins John, Carles Martinez z Getafe B, Rabiola z SC Braga. Po kontuzji do formy wraca też Wojciech Kędziora. Z piasta odeszli między innymi Fernando Cuerda, Alvaro Jurado, Paweł Lisowski, Paweł Oleksy czy El Mehdi Sidgy. Największym osłabieniem jest odejście Marcina Robaka do szczecińskiej Pogoni, która wykorzystała klauzulę w kontrakcie Robaka, która została uruchomiona z powodu nie wypłacenia raty za podpisanie kontraktu.
Niebiescy chcąc na spokojnie utrzymać się w lidze powinni (jak większość klubów) celować w pierwszą ósemkę. Obecnie Ruch traci do Piasta, który jest ósmy trzy punkty. Wygrana więc pomoże zbliżyć się do górnej części tabeli. Ostatnie spotkania napawają optymizmem. Oby Ruch potwierdził dobrą dyspozycję i przywiózł z Gliwic komplet punktów.
W zespole Ruchu kilku piłkarzy będzie gotowych przerwach spowodowanych kontuzjami:
ruchchorzow.com.pl pisze:W sobotnim trzecioligowym spotkaniu drużyny rezerwowej ze Startem Namysłów – Ruch wygrał w Namysłowie 3:1 – zagrali już w pełnym wymiarze czasowym kontuzjowani obrońcy Adrian Mrowiec i Maciej Sadlok. Obaj mogą być w najbliższej perspektywie alternatywą dla defensywnej formacji, w której deficyt sprawdzonych, doświadczonych zawodników był w ostatnim okresie spory. W poniedziałek wznowił też już normalne treningi trzeci z kontuzjowanych defensorów, Martin Konczkowski. „Konczi” również będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej na mecz z Piastem w Gliwicach (w poniedziałek, 7 października, godz.18.00). To trio już wróciło do gry, natomiast nadal indywidualnie pracują Marek Zieńczuk, Michał Helik i Grzegorz Kuświk, choć i ich stan zdrowia systematycznie się poprawia.
StatystykiPiast Gliwice
Data założenia: 18 czerwca 1945
Data założenia spółki: 1 lipca 2009
Barwy: niebiesko-czerwone
WWW: http://www.piast-gliwice.eu/ (oficj.)
http://www.piast.gliwice.pl/site/ (nieoficj.)
Pojemność stadionu: 10 037 miejsc
Prezes: Jarosław Kołodziejczyk (od 21 grudnia 2012)
Trener: Marcin Brosz (od 15 czerwca 2010)
Sukcesy
4. miejsce w Ekstraklasie - 2012/13
finalista Pucharu Polski - (2x) - 1977/78, 1982/83
1/4 finału Pucharu Ekstraklasy - 2008/09

Historia
Pojedynki Ruchu z Piastem mają dość krótką historię. W poprzednim sezonie Ruch wygrał spotkanie w Gliwicach 3-1 po dwóch bramkach Kuświka i jednej Sultesa, natomiast wiosną 2013 roku Piast wyjechał z Chorzowa z trzema punktami. Honorową bramkę dla Ruchu zdobył wtedy Filip Starzyński.
Bilans spotkań
liczba spotkań: 16
zwycięstwa klubu Ruch Chorzów: 9
remisy: 4
zwycięstwa klubu Piast Gliwice: 3
bramki Ruch - Piast: 28 - 13
Historia spotkań
. sezon liga mecz
1. 1987/88 II liga gr. zachodnia Ruch Chorzów 2:0 Piast Gliwice
2. 1987/88 II liga gr. zachodnia Piast Gliwice 1:0 Ruch Chorzów
3. 2003/04 II liga Piast Gliwice 0:3 Ruch Chorzów
4. 2003/04 II liga Ruch Chorzów 3:1 Piast Gliwice
5. 2004/05 II liga Piast Gliwice 3:1 Ruch Chorzów
6. 2004/05 II liga Ruch Chorzów 1:0 Piast Gliwice
7. 2005/06 II liga Piast Gliwice 2:2 Ruch Chorzów
8. 2005/06 II liga Ruch Chorzów 5:0 Piast Gliwice
9. 2006/07 II liga Ruch Chorzów 0:0 Piast Gliwice
10. 2006/07 II liga Piast Gliwice 2:3 Ruch Chorzów
11. 2008/09 Ekstraklasa Piast Gliwice 0:0 Ruch Chorzów
12. 2008/09 Ekstraklasa Ruch Chorzów 0:0 Piast Gliwice
13. 2009/10 Ekstraklasa Ruch Chorzów 2:0 Piast Gliwice
14. 2009/10 Ekstraklasa Piast Gliwice 1:2 Ruch Chorzów
15. 2012/13 Ekstraklasa Piast Gliwice 1:3 Ruch Chorzów
16. 2012/13 Ekstraklasa Ruch Chorzów 1:2 Piast Gliwice
Zapowiedź kolejki
Zanim Ruch rozegra spotkanie zamykające 11. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, warto śledzić kilka spotkań. Już w piątek zagrają zespoły z dolnej części tabeli - Zawisza podejmie ostatnią w tabeli Koronę, a w derbach województwa Dolnośląskiego zmierzą się Śląsk Wrocław z Zagłębiem Lubin. Ciekawie zapowiadają się dwa mecze na szczycie - Wisła kontra Legia oraz Pogoń kontra Górnik.
Zestaw par:
Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 4 października, 18:00
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 4 października, 20:30
Jagiellonia Białystok - Cracovia 5 października, 15:30
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 5 października, 18:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 5 października, 20:30
Wisła Kraków - Legia Warszawa 6 października, 15:30
Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 6 października, 18:00
Piast Gliwice - Ruch Chorzów 7 października, 18:00
Źródła
hppn.pl; 90minut.pl; niebiescy.pl; ruchchorzow.com.pl;