Skład Zarządu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Kosa

Skład Zarządu

#1 Post autor: Kosa » 26 wrz 2002, o 14:26

W związku z tym, że ostatnio jest wiele skarg na pracę i kompetencje zarządu (np. wypowiedź Bizaka) chciałem zasięgnąć informacje jacy to ludzie zasiadają w zarządzie (mi zawsze kojarzy się z prezesem). Nietety nigdzie (w internecie) nie znalazłem informacji co składzie personalnym zarządu (jest tylko kilka nazwisk). Chciałbym się dowiedzieć dokładnie kto i na jakim stanowisku zasiada, oraz coś więcej o nich (np. wykształcenie, albo co danego gościa predysponuje do tego, że zasiada w zarządzie klubu z takimi tradycjami jak Ruch).

Może kto ma jaki link do tych informacji ??

Pozdro

Gość

#2 Post autor: Gość » 26 wrz 2002, o 20:11

Niestety nie pomogę Ci ale jak to czytam to mnie krew zalew : "Ci ostatni podczas spotkania z piłkarzami poczuli się w obowiązku łajać piłkarzy i - wedle naocznych świadków - doszło do żenujących scen. Jeden z działaczy pomylił bramkarza Marka Matuszka z Waldemarem Grzanką, choć tego drugiego w klubie nie ma od dwóch miesięcy. Inny zarzucał Mariuszowi Śrutwie, że nie strzela karnych, a przecież kapitan ostatnie pudło zaliczył wiosną."
ku*** MAĆ KTO RZĄDZI TYM KLUBEM!!

Kosa

#3 Post autor: Kosa » 26 wrz 2002, o 20:26

Bart pisze:ku*** MAĆ KTO RZĄDZI TYM KLUBEM!!
Też mi się nasuwa takie pytanie, tylko ubrałem to w cywilizowane słowa.

Panie Prezesie, jeżeli pan to czyta, to prosze napisać z imienia i nazwiska wszystkie szare eminencje w klubie (zarząd zawsze jest kojarzony z pana osobą, a przecież zasiada tam więcej osób). Prosiłbym również o krótkie info kto jest kim.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

prezes

#4 Post autor: prezes » 26 wrz 2002, o 20:52

ciekawi mnie jak długo prezes Krystian bedzie bronil komunistow w klubie.

ciekaw wreszcie jestem kiedy ktos przejrzy na oczy i zrozumie ze to wina tej czerwonej pajeczyny SLD-owskiej ktora wszystkim kreci.

Z jednej strony rozumiem Krystiana - kolege po fachu; ze abu zapewnic klubowi byt musi starac sie o poparcie tych ktorzy "daja" pieniadze czyli spolek branzy weglowej/stalowej skarbu panstwa gdzie wlodarzami od ostatnich wyborow sa byli kolesie z PZPRu a obecnego SLD.
To ci ludzie stanowią faktycznie o tym gdzie obecnie klub jest i dokad bedzie zmierzal. Niestety nie maja zielonego pojecia o pilce a stanowiska w zarzadzie piastuja dzieki niepisanemu prawu wdziecznosci...

Dziwi mnie rowniez to ze form stalo sie polem gdzie skupily sie rozgrywki pomiedzy pilkarzami a prezesem. Panowie, nie tedy droga. Krystian, dobry prezes szuka dialogu a nie kosci niezgody, i Ty o tym dobrze wiesz.

mam nadzieje ze poprawicie relacje w klubie bo sytuacja robi sie nieciekawa.

zycze powodzenia

byly sponsor ruchu.

Krystian

Skład Zarządu

#5 Post autor: Krystian » 26 wrz 2002, o 20:55

Postaram się by w najbliższym czasie upublicznić skład Zarządu "RUCH"u Teraz tylko kilka nazwisk.Cieślik Gerard,Noras Lucjan/prezes "WĘGLOZBYTU",syn tragicznie zmarłego prezesa "RUCH"u-na meczu LECH-RUCH/,Prajs Franciszek/w-ce prezydent m.Chorzów/,Świerk Rafał /w-ce prezydent m.Świętochłowice/,Janusz Andrzej/Kierownik Urz.Skarbowego/,Wortolec Krzysztof /właściciel sieci aptek/,Bębenek Jerzy /wł.firmy "Transbej"/,Długaj Edward /wł.firm "AKCEPT","ALEGAT"/,Osyra Jan/prezes Banku GBG/,Watoła Jerzy/prezes"CITROEN"a/.I wielu innych.Razem 25 osób.Część ćzłonków Zarządu piastowała swoje funkcje kiedy "RUCH" zdobywał tytuły mistrzowskie.Większość ma swoje własne firmy.To nie są ludzie przypadkowi. Pozdrawiam

Krystian

Skkład Zarządu

#6 Post autor: Krystian » 26 wrz 2002, o 21:06

Chciałbym dodać,że w składzie Zarządu są również byli ministrowie Rządu Pana Premiera Buzka.Panowie:Błaszczyk Bernard/obecnie atache ambasady Polski w Pradze oraz Donocik Tadeusz/prezes Regionalnej Izby Gospodarczej/.
Staram się by wszystkie opcje polityczne były reprezentowane w Zarządzie.Na szczęście,spory polityczne nie są przenoszone do Klubu.
Pozdrawiam

prezes

#7 Post autor: prezes » 26 wrz 2002, o 21:20

Panie Krystianie,

rozumiem z broni Pan swego zarzadu, to normalne bedac prezesem.
Co do nazwisk ktore Pan przytoczyl wg mojej opini sa to po prostu figuranci. Ot po to by miec rece czyste i by moc powiedziec ze klub nie jest "czerwony". To tak jak w wielu komisjach sejmowych czy pozarzadowych gdzie jest struktura np: 4 z SLD + 1 np. z PO, i to tylko po to by moc powiedziec "jestesmy apolityczni"... Prosze zapytac Pania Blide, wszak wie najlepiej.
Prosze przytoczyc faktyczny podzial wladzy z wykazaniem opcji politycznej. Sadze ze takie ujecie sprawy wiele wyjasni i zobrazuje ludziom niezorientowanym co w "trawie piszczy"

Czy moglby Pan przytoczyc jaki jest pozdzial udzialow w SSA ? jakie firmy w ilu procentach maja tutaj swoje udzialy. Wreszcie prosze podac tych ktorzy powinni faktycznie kontrolowac klub/spolke czyli rade nazdorcza.

pozdrawiam

prezes

Krystian

Skkład Zarządu

#8 Post autor: Krystian » 26 wrz 2002, o 22:04

Drogi Prezesie
Klub Sportowy "RUCH"wChorzowie jest stowarzyszeniem.Ja przyjmuję uwagę dotyczącą pewnych niebezpieczeństw w tzw.politycznym podziale łupów.Dlatego też prowadze rozmowy z przedstawicielami spółek skarbu państwa/bez pakietu większościowego,bo wtedy zawsze będziemy narażeni na decyzje polityczne/oraz z firmami prywatnymi.Rozważam również ewentualność dopuszczenia do kupna udziałów przez Kibiców "RUCH"u. Jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Gość

#9 Post autor: Gość » 26 wrz 2002, o 22:13

Kosa nerwy mi puściły bo jak członek zarządu może nie znać zawodników swojego klubu. Pan Prezes pisze ,że to nie ludzie przypadkowi, ale po tych słowach idzie się zroientować ,że co niektórzy jeśli chodzi o piłkę w wykonaniu Ruchu są jednak lekko niedoinformowani.
No chyba,że ta wiadomość na stronie jest nieprawdziwa.

prezes

#10 Post autor: prezes » 26 wrz 2002, o 22:38

Panie Krystianie,

dziekuje za sprostowanie, faktycznie nie sledzac ostatnich "podejsc" do reform bylem niemal pewny ze stowarzyszenie przemianowalo sie juz w SSA ( jak mowila ustawa ). Ale do rzeczy,
Popieram Pana zdanie w 100% jezeli chodzi o strukture kapitalu w przyszlej SSA. Niedopuszczalne jest by jakikolwiek moloch ( czytaj: Spolka Skarbu Panstwa ) mial decydujacy glos w sprawach klubu. Wiadomo ze taka sytuacja grozi destabilizacja w przypadku zmiany zarzodow ów spółek, a co jest normalna rzecza w polskiej polityce/gospodarce.
Dlatego pomijajac niezbyt pomyslna sytuacje makroekonomiczna nalezy szukac udzialowców wśród lokalnego businesu. Sadze że jest wielu którzy przyszli by z pomocną dłonią ALE...właśnie to "ALE", przy obecnych zawirowaniach raczej trudne do przeskoczenia dlatego trzeba oczyscic przedpole i zaczac agresywna kamapnie majac na celu sciagniecie kapitalu z lokalnej tkaniny gospodarczej.
I dlatego zgadzam sie rowniez z drastycznym obcieciem angazow pilkarzy.
Informacja o tym ze pan X zarabia rocznie 250tys zl raczej wprowadzi teraz tylko wrogosc i niechec wsrod kibicow biorac pod uwage ze wiekszosc z nich klepie przyslowiowa biede...
zaoszczedzone pieniadze proponuje zainwestowac w dzialalnosc gospodarcza. Na pewno bedzie z tego wiekszy pozytek.

i jeszcze jedno pytanie, dlaczego wiec jako stowarzyszenie "RUCH" nic nie zrobiono by swoi ludzie znalezli sie we wladzach miasta ? mowie tu oczywiscie o wyborach samorzadowych.

pozdrawiam Panie Krystianie i zycze wytrwalosci w dazeniu do celu.

Morris
Posty: 280
Rejestracja: 10 sie 2002, o 16:36
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#11 Post autor: Morris » 27 wrz 2002, o 00:07

popieram pana prezesa (gościa) w sprawie udzielania poparcia klubu dla kandydatów w wyborach samorządowych. juz kilka razy poruszałem tę sprawę na forum jak równiez na czacie z prezesem Rogalą. Szkoda że nikt nie wpadł na pomysł aby udzielić oficjalnego poparcia lub wręcz desygnowac kandydatów z ramienia klubu do władz w Chorzowie i miastach ościennych. mogło z tego wyniknąć cos dobrego dla klubu, skoro nic dobrego nie może wyniknąć z zasiadania w obecnych władzach chociażby Chorzowa czy Świetochłowic (Prajs i ktos tam jeszcze) ludzi z obecnego zarządu. Ciagle przcież hasło Ruch zanczy coś w tych okolicach.

Kosa

Re: Skład Zarządu

#12 Post autor: Kosa » 27 wrz 2002, o 09:29

Krystian pisze:Postaram się by w najbliższym czasie upublicznić skład Zarządu "RUCH"u Teraz tylko kilka nazwisk.Cieślik Gerard,Noras Lucjan/prezes "WĘGLOZBYTU",syn tragicznie zmarłego prezesa "RUCH"u-na meczu LECH-RUCH/,Prajs Franciszek/w-ce prezydent m.Chorzów/,Świerk Rafał /w-ce prezydent m.Świętochłowice/,Janusz Andrzej/Kierownik Urz.Skarbowego/,Wortolec Krzysztof /właściciel sieci aptek/,Bębenek Jerzy /wł.firmy "Transbej"/,Długaj Edward /wł.firm "AKCEPT","ALEGAT"/,Osyra Jan/prezes Banku GBG/,Watoła Jerzy/prezes"CITROEN"a/.I wielu innych.Razem 25 osób.Część ćzłonków Zarządu piastowała swoje funkcje kiedy "RUCH" zdobywał tytuły mistrzowskie.Większość ma swoje własne firmy.To nie są ludzie przypadkowi. Pozdrawiam
Dziękuję za szybką reakcję z pana strony. Mam nadzieję, że w niedługim czasie (tak jak pan obiecał) upubliczni pan na naszym forum pełny skłąd zarządu.
Wracając do podanych przez pana nazwisk - oczywiście rozumiem takie nazwiska jak pan Cieślik (pozdrownienia dla niego) czy v-ce prezydent Chorzowa. Ale nasuwają mi się pytania: za jakie zasługi pan X czy Y zasiada w zarządzie (chyba nie tylko dlatego, że jest właścicielem czy dyrektorem w prywtnej spółce) ? Jaki jest tryb powoływania i odwoływania członków zarządu ? Czy członkowie zarządu otrzymują uposażenie za samo zasiadanie z zarządzie (jeżeli tak to ile - jeżeli to nie tajemnica) ? Czy jest możliwość by w składzie zarządu sasiadał przedstawiciel kibiców (może to kosmiczne pytanie, ale... ) ?

Pozdrawiam

PS (dopisuję, bo zapomniałem) - dla mnie jest obojętne czy ludzie w zarządzie są z lewicy czy prawicy, byle byliby fachowcami
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2002, o 09:52 przez Kosa, łącznie zmieniany 1 raz.

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10283
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#13 Post autor: gerhat » 27 wrz 2002, o 09:41

Ludzie skończcie z ta polityka. RUCH jest NIEBIESKI.
Rozbudowany sklad zarzadu tez mi sie nie podoba, ale jezeli Ci ludzie wiecej przyniesli niz wyniesli z klubu to nie obchodzi mnie z jakiej sa partii.
A dla anonimowego prezesa goscia mam rade, jak chcesz pomagac klubowi a nie odpowiadaja Ci co sa w zarzadzie to daj kase kibicom, tym co organizuja oprawe meczów. Do tego sa potrzebne niemale srodki finansowe wykladane anonimowo przez grupke zapalencow.
Piszesz ze czas zaczac cos budowc w tym klubie wiec pokaz jakim jestes filantropem. Wszak budowanie nie musi oznaczac odrazu udziałow i władzy.

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10283
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#14 Post autor: gerhat » 27 wrz 2002, o 09:46

pezesie (gosciu) jak skorzystasz z mojej propozycji budowania czegos, to dam Ci kontakt

BLUEMAN

#15 Post autor: BLUEMAN » 28 wrz 2002, o 16:42

A czy ktoś może wie po co tych darmozjadów jest aż 25-ciu ?!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19JeRRy20, arcio, BandzioR, Google [Bot], HullCityFC, kibol-siem-ce, Marcus i 126 gości