[1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
19aRtuR20
Posty: 8387
Rejestracja: 1 mar 2008, o 22:56
Kontakt:

[1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18:00

#1 Post autor: 19aRtuR20 » 15 sie 2012, o 18:10

Sezon 2012/2013 czas zacząć!

Ruch zainauguruje sezon w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej, na jednej z aren EURO 2012, gdzie zmierzy się z Lechem Poznań, czwartą drużyną ubiegłego sezonu.

Obie drużyny przystąpią do meczu w nie najlepszych nastrojach. Ruch po bolesnej porażce w Pilznie, uniknął kompromitacji w Łowiczu, gdzie Pelikan nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Bramkę na wagę awansu zdobył nowy zawodnik Niebieskich, Grzegorz Kuświk.
Lech, podobnie jak Ruch zakończył już przygodę z europejskimi pucharami, odpadając po dwumeczu ze szweckim AIK (0-3 na wyjeździe i 1-0 przy Bułgarskiej). Lech także męczył się z rywalami z Kazachstanu i Azerbejdżanu, remisując na wyjazdach i wygrywając u siebie.
Co gorsze, w niedzielę odpadł z rozgrywek o Puchar Polski, w którym przegrali po dogrywce z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 1-2. To spowodowało bardzo nerwową atmosferę w wielkopolskim klubie, gdzie zaufanie do trenera Rumaka zostało wystawione na próbę.

Lech, w porównaniu z poprzednim sezonem zagra bez Rudneva (odszedł do HSV), Stilica (do Karpat Lwów), Injaca, Kriwca i Wojtkowiaka. Ci zawodnicy grali często w poprzednim sezonie. Z Lecha do Ruchu odszedł także Marcin Kikut, który rozegrał 12 na 13 spotkań wiosną ubiegłego sezonu.
W ich miejsce zostali sprowadzeni Kebba Ceesay (obronca z Djurgårdens IF), Gergő Lovrencsics (pomocnik z Lombard Pápa FC), Jarosław Ratajczak (obrońca z Olimpii Grudziądz), Łukasz Trałka (Polonia Warszawa)
Z wypożyczeń wrócili Jakub Wilk (ten może wrócić jeszcze do Lechii Gdańsk) i Jacek Kiełb (z Korony Kielce).
Wg mnie są to transfery na minus, szczególnie luka po Rudnev'ie nie została załatana. Obrońców przeciwników mogą straszyć Ślusarski i Ubiparip.

Podobnie jak w Ruchu, ośmiu zawodników przebywa na zgrupowaniach reprezentacji:
Ośmiu zawodników Kolejorza przebywa bowiem na zgrupowaniach reprezentacji narodowych różnych kategorii wiekowych. Tomasz Kędziora i Karol Linetty zostali powołani do reprezentacji Polski do lat 19, która jutro zagra towarzyski mecz z rówieśnikami z Łotwy. Również towarzysko tyle, że w Czechach grać będzie reprezentacja do lat 20, w której znaleźli się Bartosz Bereszyński i Szymon Drewniak. Z kolei seniorska kadra narodowa już pod wodzą nowego selekcjonera Waldemara Fornalika w Tallinie zmierzy się z Estonią. Wśród podopiecznych byłego szkoleniowca Ruchu są Rafał Murawski i Marcin Kamiński. Także do pierwszej reprezentacji powołany został Aleksandar Tonev. Bułgarzy w Sofii podejmą Cypryjczyków. Z kolei Luis Henriquez udał się do Faro, gdzie Panama zagra z Portugalią. Wszyscy kadrowicze do Poznania mają wrócić w czwartek.
lechpoznan.pl

Przed meczem z Ruchem na drobne urazy narzekają Rafał Murawski i Hubert Wołąkiewicz, ale obaj powinni być do dyspozycji Mariusza Rumaka na sobotnie starcie z chorzowianami.

Mówiąc krótko, Ruch ma szansę wygrać przy Bułgarskiej, ponieważ Lech w ostatnich latach był lepszym zespołem. Jednak patrząc na postawę Niebieskich w Łowiczu i Pilznie może nie być tak wesoło. To może być mecz na przełamanie i zamazanie plamy po poprzednich potyczkach. Bez dwóch zdań, Bułgarska to ciężki teren, gdzie Ruch wygrał 11 razy w historii. Wszystkiego dowiemy się już w sobotę.

W ostatnim meczu Ruchu z Lechem, Niebiescy wygrali 3-0 przy Cichej po bramkach Zieńczuka, Jankowskiego i Wołąkiewicza (samobójczy gol, przy wielkim udziale Arka Piecha).
Ostatni mecz Ruchu na wyjeździe (we Wronkach) Ruch przegrał 0-3, a ostatni mecz przy Bułgarskiej przegrał wiosna 2011 po bramce Jacka Kiełba.
Ruch po raz ostatni pokonał Lecha w Poznaniu w sezonie 1999/2000 2-1 po bramkach Palucha i Bizackiego. ( http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=3770 )

Statystyki

Historia spotkań Ruchu z Lechem:
liczba spotkań: 88
zwycięstwa: 41
remisy: 17
porażki: 30
bramki: 127-116


Ostatnie spotkania z Lechem:
Obrazek

Historia spotkań Ruchu z Lechem w najwyższej klasie rozgrywkowej (cala lista): http://www.hppn.pl/liga/kluby/31,Ruch-C ... ch-Chorzow

Ruch jako gość w lidze
w pierwszej kolumnie liczba to numer spotkania wyjazdowego
druga kolumna to ogólny numer spotkań z Lechem w lidze
Obrazek

fanatyczny1920
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2010, o 22:03
Lokalizacja: NIEBIESKIE ŻORY
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#2 Post autor: fanatyczny1920 » 15 sie 2012, o 18:44

Ja myśle że nasi piłkarze sie obudzą wkoncu na ten mecz .

Piech , Kuświk :)

2;0 do NAS !

PS . WSZYSCY DO POZNANIA !!!!!

Awatar użytkownika
kodak1920
Posty: 1189
Rejestracja: 30 kwie 2008, o 21:31
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#3 Post autor: kodak1920 » 15 sie 2012, o 22:11

Waldek chyba oszczędza Piecha na Lecha ;)

Witek46
Posty: 2002
Rejestracja: 12 mar 2008, o 18:27
Lokalizacja: Panewniki
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#4 Post autor: Witek46 » 16 sie 2012, o 16:44

Do pierwszego meczu w sezonie 2012/13 zostały dwa dni, a widać, że głowy mamy zaprzątnięte zupełnie czymś innym. Nareszcie rusza Ekstraklasa, to będziemy się zajmować tym, co dla kibica powinno być najważniejsze, meczami, bramkami, punktami, tabelą.
Z Lechem w Poznaniu zawsze gra się trudno ale z informacji pojawiających się w prasie mają tamniezły bałagan w klubie. Zarząd obwinia trenera, trener zarząd, piłkarze pozwalniani, wzmocnień nie było, puchar Polski przegrany już na starcie.
Mam nadzieję, że jedynym pozytywem naszej gry w LE będzie to, że jesteśmy już w wyższej formie niż Lech i wygramy ten mecz co będzie dobrym startem w sezon.
Wolność słowa nie może zwalniać z odpowiedzialności za słowo

aju
Posty: 678
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 13:01
Lokalizacja: NIEBIESKI BYTKÓW
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#5 Post autor: aju » 16 sie 2012, o 18:37

Zwolniliśmy Bakero teraz czas na tego Karino (Rumaka)
MŁODZI TRENUJCIE!!!

19aRtuR20
Posty: 8387
Rejestracja: 1 mar 2008, o 22:56
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#6 Post autor: 19aRtuR20 » 16 sie 2012, o 18:54

Czy Marcin Kikut wskoczy do podstawowego składu Ruchu?

Dwumecz z Viktorią Pilzno odsłonił problemy Ruchu w defensywie. Słabo wypadł Marek Szyndrowski, który gra z konieczności na lewej obronie, choć jest piłkarzem prawonożnym. Czy dojdzie zatem do roszady?

- Nie będzie problem z lewą obroną, będziemy musieli szukać rozwiązania wśród innych naszych obrońców. Mam na myśli Maćka Sadloka czy Marcina Kikuta - odpowiada trener Tomasz Fornalik.

Sadlok otwarcie przyznaje, że znacznie lepiej czuje się na środku obrony. Kikut z kolei w Lechu też częściej występował na prawej flance. W Ruchu na razie czeka na debiut. Czy wystąpi w sobotę w Poznaniu na stadionie, który doskonale zna?

- Mamy jeszcze jeden trening przed sobą. Poczekam z decyzją - tłumaczy szkoleniowiec Ruchu.

Tomasz Fornalik równie tajemniczo odpowiada na pytanie, czy Kikut podzielił się swoimi spostrzeżeniami i pomógł rozszyfrować taktyczne niuanse taktyki Mariusza Rumaka, trenera Lecha.

- To delikatny temat, bo Marcin jeszcze trzy miesiące temu był w szatni Lecha. Będziemy bazować przede wszystkim na zapisach wideo z meczów pucharowych Lecha, a także na spostrzeżeniach naszego drugiego trenera, który oglądał spotkanie „Kolejorza” w Grudziądzu w ramach Pucharu Polski - odpowiada szkoleniowiec Ruchu.
Lech pierwszą ligową przeszkodą każdego z braci Fornalików

Los potrafi zaskakiwać. Mecz z Lechem był pierwszym w lidze dla Waldemara Fornalika w roli trenera Ruchu. - Od tego spotkania zaczęła się seria zwycięstw - wspomina Tomasz Fornalik, który też zadebiutuje w Poznaniu.


Co łączy obie historie? Waldemar Fornalik przejął Ruch zdołowany wynikami w ekstraklasie. Pierwszą przeszkodą był mecz w Pucharze Polski - wygrany. Obecna drużyna Ruchu została spoliczkowana w Lidze Europy, co zepsuło morale. Ostatnio udało się jednak wygrać w Pucharze Polski. Chorzowianie w 2009 roku pod wodzą Waldemara zdołali w Poznaniu zremisować, co zostało odebrane jako sporą niespodziankę.

- Pamiętam ten mecz. Jego odbiór był bardzo pozytywny, bo nasza drużyna zdołała uzyskać korzystny wynik. Po nim przyszła seria zwycięstw - przypomina Tomasz Fornalik.

Dziś młodszy z braci życzy sobie, aby ten scenariusz powielić. Będzie trudniej, gdyż Ruch zaczął serię gier od czterech wyjazdów. Pierwsza wyprawa do Łowicza zakończyła się zwycięstwem. Przed chorzowianami teraz trzy mecze ligowe na stadionach swoich rywali.

- W ubiegłym sezonie zdarzały się sytuacje, kiedy rozgrywaliśmy dwa mecze pod rząd na boiskach rywali. Nie jest to najlepsza sytuacja dla naszej drużyny. Chcielibyśmy jak najszybciej zawitać na Cichą - przyznaje trener Ruchu.

Na razie nie wiadomo, kiedy "Niebiescy" wystąpią w Chorzowie. Aktualnie trwa remont. Po jego zakończeniu obiekt będzie musiała jeszcze pozytywnie zaopiniować Komisja Licencyjna. Bez tej opinii Ruch będzie zmuszony grać w Gliwicach.
(...)

- Powołania dla tylu naszych zawodników to dla nas nowa sytuacja. Nasza kadra liczy 24 zawodników, a na zajęciach nagle pojawiło się tylko 17 osób. Oczywiście, to zaszczyt, że nasi zawodnicy wyjeżdżają na mecze reprezentacji. Niemniej pierwszy raz się zetknęliśmy z tym, że wyjechała tak liczna grupa - mówi szkoleniowiec Ruchu.

- Trudno było zatem zorganizować grę treningową dwóch pełnych jedenastek. Ale poradziliśmy sobie - zapewnia Tomasz Fornalik.

Pytanie, czy powołani zawodnicy zdążą zregenerować siły? Za nimi nie tylko mecze, ale również męczące podróże. - Dowiemy się, gdy wrócą. Na chwilę obecną wszyscy moi zawodnicy są zdrowi - informuje trener zespołu z Chorzowa.
Autor: Krzysztof Kubicki

robotrix
Posty: 1079
Rejestracja: 21 maja 2011, o 22:50
Lokalizacja: Mikołów\ Katowice
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#7 Post autor: robotrix » 17 sie 2012, o 11:41

Szpil posyndziuje Marcin "tragedia" Borski... :dobani:
Cało obsada:
17.08, 18.00 Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin Dawid Piasecki - Słupsk
17.08, 20.30 GKS Piast SA Gliwice - Górnik Zabrze Szymon Marciniak - Płock
18.08, 13.30 Jagiellonia Białystok SSA - TS Podbeskidzie BB Adam Lyczmański - Bydgoszcz
18.08, 15.45 Widzew Łódź - Śląsk Wrocław Daniel Stefański - Bydgoszcz
18.08, 17.00 KP Legia Warszawa SSA - Korona Kielce Hubert Siejewicz - Białystok
18.08, 18.00 KKS Lech Poznań SA - Ruch Chorzów SSA Marcin Borski - Warszawa
19.08, 14.30 Wisła Kraków SA - GKS Bełchatów SSA Robert Małek - Zabrze
20.08, 18.30 Lechia Gdańsk - KSP Polonia Warszawa Paweł Pskit - Zgierz

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1852
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#8 Post autor: kroy » 17 sie 2012, o 11:49

tam jest błąd, bo Ruch Chorzów jest SA a nie SSA
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

robotrix
Posty: 1079
Rejestracja: 21 maja 2011, o 22:50
Lokalizacja: Mikołów\ Katowice
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#9 Post autor: robotrix » 17 sie 2012, o 12:53

kroy pisze:tam jest błąd, bo Ruch Chorzów jest SA a nie SSA
Rozpiska była prosto ze strony pzpn a wszyscy wiymy jaki tam bajzel...

Jeszcze apropo sędziowania, wyniki ankiety przeprowadzonyj przez C+ na piłkarzach Ekstraklasy po zeszłym sezonie...

Najsłabszy sędzia to…
Borski 43,5%
Małek 21,7%
Gil 7,8%
Pskit 7,8%
Piasecki 6,7%

Stadion, na którym sędziowie prowadzą mecze najbardziej "po gospodarsku" to stadion…
Legia 52,8%
Wisła 25,0%
Lech 8,5%
Śląsk 3,8%
Cracovia 2,8%

Miejmy nadzieja że Borski na urlopie sie trocha nad sobom zastanowił :D Ale coś czuja że jak zwykle zaś bydom jaja z syndziami...

Awatar użytkownika
ObeRschlesien
Posty: 2481
Rejestracja: 2 lut 2008, o 12:47
Lokalizacja: Chorzów BatoRy
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#10 Post autor: ObeRschlesien » 17 sie 2012, o 16:13

Borski najslabszy ale na EURO go wybrali jedyny sedzia bo niby najlepszy w polsce :/

Oby Sultes od 1 minuty grol i jesli Ecik sie nie obudzi to bydzie miol klopot z pierwsza 11 .... jutro widza 0-1 do nos ale obiektywnie po 1-1 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 8036
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#11 Post autor: Scypion » 18 sie 2012, o 09:52

Patrzac na ten mecz przez pryzmat naszych ostatnich dokonan i stylu w jakim je osiagnelismy czeka nas zeujacy wystep Ruchu, zakonczony spektakularna porazka. Chyba, ze faktycznie forma przygotowana zostala dopiero na lige. Oby.

Witek46
Posty: 2002
Rejestracja: 12 mar 2008, o 18:27
Lokalizacja: Panewniki
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#12 Post autor: Witek46 » 18 sie 2012, o 09:58

Scypion pisze:Patrzac na ten mecz przez pryzmat naszych ostatnich dokonan i stylu w jakim je osiagnelismy czeka nas zeujacy wystep Ruchu, zakonczony spektakularna porazka. Chyba, ze faktycznie forma przygotowana zostala dopiero na lige. Oby.
Trzeba by się z Tobą zgodzić, co do oceny naszych szans, gdyby nie to, że rywalem będzie zespół, który prezentuje podobną formę i odniósł ostatnio zbliżone sukcesy. Należy się zatem spodziewać kiepskiego poziomu ale rozstrzygnięcie jest sprawą otwartą.
Smutne jest, że będzie to spotkanie dwóch "czołowych drużyn" polskiej Ekstraklasy. Dwóch europejskich outsiderów, drużyny złożone z imitacji piłkarzy, utworzone z chłopców do bicia, zespoły które na własnym podwórku uchodzą za silne.
Wolność słowa nie może zwalniać z odpowiedzialności za słowo

shogi222
Posty: 269
Rejestracja: 12 maja 2009, o 23:41
Lokalizacja: nrsl
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#13 Post autor: shogi222 » 18 sie 2012, o 12:07

Ruch pewnie wygra we "Wronkach" :)
jestemy lepszym zespolem i mamy lepszych pilkarzy! Jestesmy Ruch Chorzow i niech sie oni boja !

ps. zobaczcie sobie na ich kadre...
nrsl

buli19R20
Posty: 2379
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 09:34
Lokalizacja: ŚWIONY
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#14 Post autor: buli19R20 » 18 sie 2012, o 13:20

oczywiście na kartce masz racje, problem w tym że jak Nasi słyszą Legia,Lech,Wisła to już na tydzień przed szpilem mają problemy gastryczno-żołądkowe ( niestety ale wiemy jak u Naszych z głowami).

Awatar użytkownika
Lutz
Posty: 9271
Rejestracja: 12 sie 2002, o 00:34
Lokalizacja: Kattowitz
Kontakt:

Re: [1 kolejka] Lech Poznań - Ruch Chorzów 18.08.12 godz. 18

#15 Post autor: Lutz » 18 sie 2012, o 14:40

shogi222 pisze:Ruch pewnie wygra we "Wronkach" :)
jestemy lepszym zespolem i mamy lepszych pilkarzy! Jestesmy Ruch Chorzow i niech sie oni boja !

ps. zobaczcie sobie na ich kadre...
te... a my momy samych wirtuozów fussballu, na czele ze Stratom ups,,,,, sorry Strakom.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bamboleo1, Google [Bot], pyjter1920 i 36 gości