Czy Gucio może (chce) kupić Ruch

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AdiC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1489
Rejestracja: 14 sie 2002, o 13:56
Lokalizacja: Ruda Śl Bykowina akt Szczecin
Kontakt:

Czy Gucio może (chce) kupić Ruch

#1 Post autor: AdiC » 5 sie 2003, o 17:34

Patrza na to co się dzieje w Górniku i myśla że może już nadszedł czas żeby włascicielami klubów zostawali piłkarze. Niy sądza, że Kożminski mo wielko chęc na utopienie szmalu, raczej chce swoja kasa dłogoterminowo zainwestować? Co zrobić żeby Ruch został też kupiony, np przez Gucia? Czy coś drgnęło w powołaniu SSA? W zeszłym roku było trocha szumu i cisza. Może co jakiś czas warto ten temat odgrzewać i przypominać że kibice tyż na to czekają.
A może niektórym piłkorzom placić akcjami (w przyszłości) własnego klubu (np. restrukturyzacja zaległości) tak jak się płaci managerom w dużych korporacjach. Zamiast premii - opcje na zakup akcji. Do tego potrzeba zmiany wizerunku klubu. To musi wyglądać jak sprawnie zarządzane przedsiębiorstwo, z zarządem, finansami, marketingiem. Może warto z czymś takim wstępnie uderzyć do Gucia? A może Mario powinien poważnie myśleć o fotelu viceprezesa.... Nie róbmy rewolucji ale jakaś ewolucja by się przydała. Dotychczasowa formuła już sie wyczerpała. Jeśli chcemy coś znaczyć w Ekstraklasie to zmiany som konieczne. Momy na to rok czasu!!!!
AdiC
Dumni ze zwycięstw - wierni po porażce!!!

Awatar użytkownika
L_M
Posty: 1137
Rejestracja: 16 gru 2002, o 13:20
Lokalizacja: z misji na Marsa
Kontakt:

#2 Post autor: L_M » 5 sie 2003, o 17:41

Akurat Gucio raczej nie mysli przyszlossci zwiazac z Chorzowem.
Oto cytat z dzisiejszej "Pilki Noznej":
Na pewno zostanę w Grecji. Mam prywatną akadmię piłkarską, uczy się w niej 300 chłopaków. Może będę drugim trenerem Panathinaikosu.
Chociaz gdyby o takiej dzialalnosci dluzej porozmyslal, to moze w momencie oczyszczenia gory klubu, dogadaliby sie jakos z Mariuszem Srutwa o rzadach w klubie, a dodatkowo mielibysmy posilki z Grecji, tak jak Gornik z Wloch.[/quote]

ukasz77
Posty: 336
Rejestracja: 11 sie 2002, o 17:01
Lokalizacja: Świony/Bytom/Ahlen
Kontakt:

#3 Post autor: ukasz77 » 5 sie 2003, o 18:31

Ja też wielokrotnie o tym myślałem ale sądze że Gucio nie wejdzie w taki niepewny interes.
Jednak uważam że można by nawiązać jakąś współpracę a Panathinaikosem,narazie np. z wypożyczaniem zawodników,organizacją meczy naszych druzyn,obozów przedsezonowych ,lecz dla naszego zarządu to sprwa kosmiczna i uważam że nie ma w klubie takiej osoby by się tym skutecznie zajęła.
Mam tu na myśli również inne działania marketingowe,nie tylko tym wymienionym przez autora tematu.

Awatar użytkownika
AdiC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1489
Rejestracja: 14 sie 2002, o 13:56
Lokalizacja: Ruda Śl Bykowina akt Szczecin
Kontakt:

#4 Post autor: AdiC » 5 sie 2003, o 18:59

W globalnej gospodarce nie jest ważne czy Gucio mieszko w Athenach czy w Świonach. Na pewno warunek NR 1! to oczyszczenie Stajni Augiasza a dopiyro potym ściąganie inwestorów.
Bardzo mi sie podobo tyn pomysł współpracy w Panathinaikosem. Gucio mógłby w tym mocno pomóc a mybyśmy mogli sporo skorzystać (piłkarsko i organizacyjnie). Może w tej szkólce jest kilka perełek które niy mogłyby pograć u nos.
Ciekawe jakie są relacje Gucio-Śrutek? Mario mógłby prezentować interesy Gucia w klubie.
AdiC
Dumni ze zwycięstw - wierni po porażce!!!

KK
Posty: 1495
Rejestracja: 10 sie 2002, o 13:58
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#5 Post autor: KK » 5 sie 2003, o 20:06

Zgadzam sie ze wszystkim oprocz sciaganiu pilkarzy z greckiej szkolki do nos
Tako dzialalnosc prowadzi juz Kozminski i co? Utalentowani wychowankowie Gornika, czy Gwarka Zabrze maja grac w Walce, bo do pierwszej kadry musza wlyz jacyc niemrawi bulgarzy i jugole.

Awatar użytkownika
L_M
Posty: 1137
Rejestracja: 16 gru 2002, o 13:20
Lokalizacja: z misji na Marsa
Kontakt:

#6 Post autor: L_M » 5 sie 2003, o 20:17

w profesjonalnym klubie maja grac najlepsi. Albo gramy samymi Slazakami, albo samymi Polakami, albo najlepszymi w zasiegu mozliwosci

Tylko ja zamiast babana, Laszy i Jurjeva w skladzie wolalbym miec 3 naprawde dobrych chlopakow ze szkolki Gucia.

A poza tym o tej szkolce to myslalbym w ostatniej kolejnosci, najpierw uzdrowienie klubu przez Gucia i jemu podobnych NIEBIESKICH bo tego glownie dotyczy temat

KK
Posty: 1495
Rejestracja: 10 sie 2002, o 13:58
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#7 Post autor: KK » 5 sie 2003, o 20:44

I tacy Chauto, Xantopoulos, Papadrou zostana wypozyczeni na rok, odfajkuja sezon w jakims tam Ruchu i wracaja do dom...
A nasi wychowankowie niech se ida do Skalki...

Jo godom o ksztalcie organizacji ktory jest w Gorniku

Awatar użytkownika
L_M
Posty: 1137
Rejestracja: 16 gru 2002, o 13:20
Lokalizacja: z misji na Marsa
Kontakt:

#8 Post autor: L_M » 5 sie 2003, o 21:05

hehehe a teraz to sami wychowankowie graja nie? w druzynie jest 11 placow, jak wychowankowie sa lepsi to beda grac. a gdyby udalo sie sciagnac kogos pokroju Uche czy Cantoro, to nawet na jeden sezon by sie przydali.

Poza tym wynik sportowy, a nie wychowankowie, przyciagna do klubu sponsorow. I tak w Wisle bedzie inwestowac operator sieci ERA a szef tej firmy sam szzerze przyznal:
Wisla jest najlepsza i bedziemy z nia dopoki taka bedzie
Wydaje mi sie ze gdyby udalo sie zbudowac dobry zespol, dobry klub, dzieki ludziom z takiej szkolki, to potem mozna inwestowac w mlodziez i samemu zbudowac swietna szkolke, ktorej nadmiar dobrych wychowankow bylby wypozyczany do innych klubow.

Takie jest moje zdanie, choc wiem ze to tylko marzenia i idealizowanie. Ale gadka niech graja wychowankowie - sorry, ale np. trener Wyrobek nie stawia na nazwiska, i jesli ci wychowankowie byliby lepsi od grekow, to oni by grali.

Pa Krzysztofku ;)

KK
Posty: 1495
Rejestracja: 10 sie 2002, o 13:58
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#9 Post autor: KK » 5 sie 2003, o 21:54

Z tego wynika ze Wisla dzieki zatrudnieniu obcokrajowcow stala sie dobrym klubem do ktorego sponsorzy sami leca...
A przeciez supremacja Wisly zaczela sie dopiero od rewolucji na gorze i sprowadzaniu perspektywicznych Polakow!
Bo nie powiesz mi ze Uche wniosl wiecje anizeli Zurawski, Glowacki czy Szymkowiak

W dodatku Wisla zakupila dwanascie kilo jakis obcokrajowcow a wypalili tylko Cantora (slabszy od Szymkowiaka) i Uche (zwykly najemnik, ktory po otrzymaniu lepszej oferty nie chce grac)

Jestem za tym aby ktos przyszedl do Ruchu. Postawmy na Warzyche. Przychodzi. Klub staje sie czytelny i dobrze uporzadkowany. Zaczynamy sciagac perspektywicznych pilkarzy z naciskiem na nasz region. Takich pilkarzy nie brakuje. Jako wypelnienie stawiamy na wychowankow...

A w Gorniku jest tak ze Koza przywozi obcokrajowcow i Fornalik musi ich dokoptowac do kadry. Ma takie pole wyboru, ze z grona 8 bulgarow, wybiera 4. Bulgar ten zajmuje miejsce jakiegos mlodego pilkarza. Bulgar pogra kilka meczow i wraca... Druga mozliwosc. Bulgar staje sie gwiazda. Po zakonczeniu sezonu Bulgar odchodzi (za darmo!) a trener musi latac dziury. Utalentowany junior stracil rok, a tym samym byc moze cala kariere...

Nie twierdze ze sprowadzanie obcokrajowcow jest zle. Np. Lines wniosl nieco finezji do naszej gry. Ale to jest zawodowy pilkarz, anie grajek na dorobku ktory jedzie do Polski bo mu pracodawca kazal, a i tak jak najchetniej wrocilby do ojczyzny (czyt. w tym wypadku Grecji)

PS. Sexi cytaciki masz :shock: A ile nowych faktow one wnosza 8)

Pa 1/4 gorola:P

Awatar użytkownika
L_M
Posty: 1137
Rejestracja: 16 gru 2002, o 13:20
Lokalizacja: z misji na Marsa
Kontakt:

#10 Post autor: L_M » 5 sie 2003, o 22:13

No wiec tak ja swoje ty swoje.

Wiekszosc kibicow Ruchu utozszamia sie ze Slaskiem nie z Polska. Gucio ma swoja szkolke, jest wzorem dla tych mlodych ludzi ktorzy graja u niego w szkolce. Zalozmy ze Gucio chce popracowac nad przyszloscia Ruchu. Znajomosci i wtyczki ma raczej w Grecji, nie w Polsce.

Zalozmy ze Gucio przywozi ten stek Grekow i mowi Wyrobkowi - wez sobie 4. Wyrobek bierze 4 pilkarzy, ktorych oplaca Panathinaikos wiec nic nas nie kosztuja.

2 z nich staje sie podstawowymi i czolowymi postaciami zespolu. Tak jak obecnie Lines (wielki profesjonalista wg ciebie).

Owa dwojka stanowi o sile zespolu, budowany jest porzadny klub idziemy na majstra z 2 grekami i reszta Polakow/Slazakow.

Po sezonie jest perspektywa gry w LM. Jeden z Grekow idzie do PAO, drugi jeszcze chce zostac. Bo Gucio to wciaz autorytet. W tym czasie Gucio z Wyrobkiem znowu znajduja2 zdolnych sposrod 10 reszty.

Poniewaz mozna grac o LM czy nawet PUEFA interesuje sie nami inwestor powazny. Poniewaz Panowie Srutwa i Warzycha ladnie wszystko poukladali nic tylko wejsc i inwestowac. Teraz stac nas na wykupienie jakiegos Greka, jak Wisla mogla pozwolic sobie np. na Uche.

Mamy kase, po 4 latach przestajemy stopniowo korzystac z podsylanych Grekow. Budujemy wlasna szkolke ktora po trochu staje sie coraz lepsza i lepsza...

Twoj wariant wyglada tak - przychodzi Gucio, i nie wiem jak namawia pilkarzy najlepszych w Polsce i na Gornym Slasku. Niby czemu maja oni do nas przyjsc?

Moj wariant: W zespole wystepuje 7 ogranych ligowcow, wsrod ktorych jest jedna gwiazdka, 2 grekow i 2 zdolnych juniorow - nikt nie traci. A dzieki w ten sposob budowanemu zespolowi mlodzi Slazacy maja pod nosem profesjonalna szkolke, jak to jest w Sparcie Praga i sami staja sie rozchwytywani przez zagraniczne zespoly.

A powiedz mi ktory z liczacych sie w Europie/Polsce klubow gra wychowankami? Tylko te najbiedniesze maja taki system, zaraz spadaja z ligi. Ruch nie ma bazy i tylku mlodych zdolnych, zreszta Slaska Liga Juniorow mowi sama za siebie.

To bylo bez zadnego cytatu :)
A co do Gorola, to zdupczej w 7/8 ZABOLU Z POCHODZENIA :):):) oRaczu jeden

KK
Posty: 1495
Rejestracja: 10 sie 2002, o 13:58
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#11 Post autor: KK » 5 sie 2003, o 22:27

No to mowisz ze bez tych 2 grekow Ruch by tego majstra nie zdobyl?:)
Wedlug mnie 2 nieograni, mlodzi grajkowie nie beda "nie do zastapienia"

A ja osobiscie na pewno bede sie bardziej utozsamial z pilkarzami, ktorzy przyszlosc wiaza z Ruchem, anizeli z grekami, ktorzy mysla tylko aby przez te 8 miesiecy sie wybic i moc wrocic do ojczyzny.

Przyklad Lecha wskazuje ze nie trzeba zdobywac mistrzostwa, aby nabyc dobrych sponsorow, przebudowac stadion, byc potentatem podczas okienka transferowego.

Zgadzam sie co do szkolki, ze trzeba ja zrobic. Wedlug mnie powinna jednak ona zostac stworzona juz w momencie zawarcia wspolpracy, a jej robota nie powinna sie rozpoczynac dopiero po sukcesach, a jeszcze przed nimi.

Ja zostane na swoim ze hurtowe sprowadzanie, na sile obcokrajowcow nic dobrego nie przyniesie. Moze jakis przejsciowy sukces, ale co dalej... Po pol roku dobrej gry ktora jest ustawiana na greka, zawodnik ten otrzyma oferte i sobie pojdzie, albo zagrozi ze nie bedzie gral. U nas w Chorzowie tez nie wszyscy potrafia sie dobrze zaklimatyzowac.
A wedlug mnie polityka gornika nie wypali :o

jo zabolem nie byl nigdy, a krew kibicowska nie przechodzi z pokolenia na pokolenie w przeciwienstwie do pochodzenia... Jo jest 100% hanysa i plynie we mnie niebieska krew. Ty tesh jestes niebieski ale ta druga sprawa... to tak jak bloto w karierze Srutwy (Legia) :lol:

Awatar użytkownika
L_M
Posty: 1137
Rejestracja: 16 gru 2002, o 13:20
Lokalizacja: z misji na Marsa
Kontakt:

#12 Post autor: L_M » 5 sie 2003, o 22:48

KK chyba sie pogubiles, moderatorku:)

Poniewaz temat zalozony przez Adica dotyczyl Gucia Warzychy i jego kierowania klubem, a nie obcokrajowcow w Ruchu..

Ja tez nie jestem za sprowadzaniem 25 murzynow na chybiltrafil.

ale GUCIO MA SZKOLKE PILKARSKA w ktorej graja ludzie czesto utozsamiajacy sie wlasnie z nim. Dyskusja o Grekach dotyczy tylko i wylacznie tej jednej szkolki!

Nie mowie ze Grecy zrobia od razu majstra. Ale Wisla tez nie grala wychowankami, co wiecej, jak sie okazalo tych najbardziej perspektywicznych sprzedala.

A Guciowi latwiej bedzie sprowadzic utalentowanych Grekow, ktorzy znaja europejski styl futbolu i nie trzeba im placic z kasy klubu niz tych zdolnych ze Slaska czy Polski. Poza tym jeden ch**, czy ktos z Pomorza przyjdzie sie wypromowac i zarobic, czy zrobi to ktos z Grecji. Najwazniejszy jest cel czyli przyszlosc klubu. Juz ty nie byc taki patriota lokalny..;)

A co do prywatnych notek panie stuprocentowy HANYSIE ze wsi ORNONTOWICE kaj lo tyj porze asfalt juz je zwiniety, to nawet cie podziwiam za walke z reszta zabskiej rodziny :) Ale bylo nie bylo, tak jak jo do ciebie jest 1/4 gorol, to tys jest do mnie 7/8 zabol:D:D:D
dla reszty - to tylko zarty, my z kk <nawet> <troche> sie lubimy ;)

KK
Posty: 1495
Rejestracja: 10 sie 2002, o 13:58
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#13 Post autor: KK » 5 sie 2003, o 23:05

Dobra nie zmienimy swoich zdan. Dla mnie EOD

<Lukas zabierz rece z mojego kolana> :wink:

Awatar użytkownika
L_M
Posty: 1137
Rejestracja: 16 gru 2002, o 13:20
Lokalizacja: z misji na Marsa
Kontakt:

#14 Post autor: L_M » 5 sie 2003, o 23:09

KK bo nos radzion wy***ie z forum ;)

a co do krzyskowych insynuacji kolanowych to mowia ze jezech wolny a kk cos do mnie chyba czuje. Przykkro mi nie ta orientacja Krzysiu :):):)

a nie lodpowiesz bo zes sie pogubil 8) Wiec do mnie tez temat jest zamkniety. I pamietaj o zakladzie naszym :)

KK
Posty: 1495
Rejestracja: 10 sie 2002, o 13:58
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#15 Post autor: KK » 5 sie 2003, o 23:16

Juz czuja kroki Radziona, a za nim podazo Bolek...

Dlatego szybko. Nie boj sie moja orientacja jest wporzadku. Jak mosz tako sama to kamien mi spadl z serca. Juz zech myslol ze Antenka bydzie musiala siadac miedzy nami 8)

A o zakladzie pamietom. Juz pucuja szklonka :D

I nie miej satysfakcji zech nie miol arhumentow, mogymy pogodac na GG:P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adam1983, andrzejn64, Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], OLSZA, Roch1920 i 60 gości