Hymn Ruchu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
forrest
Posty: 898
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:34
Lokalizacja: Chorzów CentRum
Kontakt:

Hymn Ruchu

#1 Post autor: forrest » 23 kwie 2010, o 12:40

nie widziałem tematu to założyłem ;)
na forum jest dużo wypowiedzi na ten temat są propozycje do zmianu hymnu:
powrót do wcześniejszej piosenki: http://www.youtube.com/watch?v=97oVMboFG68
propozycja Scypiona: http://www.youtube.com/watch?v=GhU_cMPutBw (nadaje się na hymn w 100% wdg mnie)
słowa do propozycji Scypiona napisane przez mulana:

Was jedenastu, a nas tysiące jedna łączy myśl!
Czy na trybunach czy na boisku ta jedna tylko myśl!
Nieeeech żyjeee naam!
Niech rozwija/wygrywa się klub który każdy zna!

Tooo Ruuuuuch, Naaasz Ruuuuch to Kaa Es Ruch!

Niech strzela bramki jak się tylko da!
Niech każdy jej bojowość zna!
Niechaj zwycięstwem wszyscy jej cieszymy się!
Nucimy piosnke tę!

Tooo Ruuuuuch, Naaasz Ruuuuch to Kaa Es Ruch!

Co o tym sądzicie żeby disko polo zmieniło się na hymn który podnosi na duchu i zagrzewa do walki piłkarzy na boisku :cool:
warto też dodać że napewno nasz Gerard Cieślik bardzo byłby zadowolony może by ktoś z red niebiescy.pl zrobił wywiad z każdym pracownikiem na ten temat i z dawnymi piłkarzami myślę że temat otwarty
jeśli jest gdzieś założony to prosze adminów o przeniesienie w właściwe ;) miejsce
GRZYBEK DO MŁYNA!!!
Obrazek

1983Adam
Posty: 74
Rejestracja: 5 mar 2010, o 15:38
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#2 Post autor: 1983Adam » 23 kwie 2010, o 12:53

Opcja Scypiona jak dla mnie elegancka, tak powinien brzmieć prawdziwy Hymn naszego klubu.


Co do obecnego hymnu, też nie jest zły, niszczy go tylko ten żenujący podkład muzyczny, i nie wiadomo kto go śpiewa, ale jestem pewny, że jak pooglądam śląską liste przebojów to na pewno sie dowiem.

Myśle, co by nie spróbować w środę przed meczem napisac petycje o niepuszczanie tej lajery, zebrać ileś tam podpisów i poprostu chłopcy z Ultras by ją przekazali Kaśce, czy komuś tam z "góry". Wydaje mi sie, że odniosło by to sukces, bo tak na forum se możemy pykać i gdybac, a i tak nas oleją.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7864
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Hymn Ruchu

#3 Post autor: Scypion » 23 kwie 2010, o 13:02

Warto by o tym pomyslec bo hymn przed meczem ma zagrzewac do walki, sprawic ze ciary przejda po plecach, a w pilkarzach i kibicach wyzwoli sie dodatkowo porcja adrenaliny. Tymczasem nasz "hymn" nie dosc, ze infantylny pod wzgledem tekstu to jeszcze budzi raczej nastroje krupniokowo-piwne niz bojowe. Sluchajac go czlowiek czuje zazenowanie i czeka zeby wreszcie sie skonczyl. Za likwidacja "hymnu" przemawia fakt, ze nie ma on historycznych umocowan. W przecienstwie do zaproponowanych przeze mnie tekstow "Nas jedenastu..." czy "Pilka nozna to jest bardzo ladna gra". Oczywiscie My kibice powinnismy spiewac WAS jedenastu a nas tysiace laczy jedna mysl.. etc. Co do muzyki jest tu sporo ludzi, ktorzy cos dzialaja w tej sferze, kibicem Ruchu jest tez podobno pan Kilar. Mysle ze dla Niego machniecie nam jakiejs melodii nie byloby problemem. Of korz z taka prosba musialby wyjsc zarzad zapraszajac kompozytora do uczczenia w ten sposob 90 lecia klubu. Blaszany moglby tyz dopasowac tekst "Nas jednestu"

Awatar użytkownika
ch-R
Posty: 2490
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 08:20
Lokalizacja: Chorzów

Re: Hymn Ruchu

#4 Post autor: ch-R » 23 kwie 2010, o 13:58

Za likwidacja "hymnu" przemawia fakt, ze nie ma on historycznych umocowan.
No ja go już słyszę ponad 20 lat z małą przerwą i retuszem. Właściwie biorąc pod uwagę wiek klubu to ponad 20 lat do 90 to pikuś . Mnie osobiście ten hymn nie przeszkadzo .
****************
Mahatma Gandhi

Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7864
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Hymn Ruchu

#5 Post autor: Scypion » 23 kwie 2010, o 14:18

ch-R pisze:
Za likwidacja "hymnu" przemawia fakt, ze nie ma on historycznych umocowan.
No ja go już słyszę ponad 20 lat z małą przerwą i retuszem. Właściwie biorąc pod uwagę wiek klubu to ponad 20 lat do 90 to pikuś . Mnie osobiście ten hymn nie przeszkadzo .

max od 15... ;)

jurand
Posty: 7
Rejestracja: 2 cze 2009, o 22:46
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#6 Post autor: jurand » 23 kwie 2010, o 14:21

Mnie przeszkadzo :). Tak po prowdzie podobo mi sie ino jeden hymn: http://www.youtube.com/watch?v=0nfFi-_Hb2A" onclick="window.open(this.href);return false;
A nasz, to jest jakoś piosenka z koloni a nie hymn. Zresztą Liverpool też zaadaptowoł to: http://www.youtube.com/watch?v=8smO4VS9 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Może po naszymu tyż coś sie znojdzie :).

jurand

1983Adam
Posty: 74
Rejestracja: 5 mar 2010, o 15:38
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#7 Post autor: 1983Adam » 23 kwie 2010, o 15:48

A mnie sie to nigdy nie podobało...za długie, za smętne za smutne...
Mo być krótko, zwięźle i na temat...takie pierdo....ie

Awatar użytkownika
ch-R
Posty: 2490
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 08:20
Lokalizacja: Chorzów

Re: Hymn Ruchu

#8 Post autor: ch-R » 23 kwie 2010, o 16:07

Scypion pisze:
ch-R pisze:
Za likwidacja "hymnu" przemawia fakt, ze nie ma on historycznych umocowan.
No ja go już słyszę ponad 20 lat z małą przerwą i retuszem. Właściwie biorąc pod uwagę wiek klubu to ponad 20 lat do 90 to pikuś . Mnie osobiście ten hymn nie przeszkadzo .

max od 15... ;)
Będę sie mocno upierał że jedna dłużej . Pamiętam też że na 100% gdy Albin Wira kończył karierę to był on grany .

ps. I jak dobrze pamiętam jakoś na początku lat 90 zaprzestano grania tego hymnu . Potem zmieniono trochę słowa i dodano bit w stylu disco polo ale to gdzieś w drugiej połowie lat 90 . Tak mi sie wydaje . ;)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2010, o 17:51 przez ch-R, łącznie zmieniany 1 raz.
****************
Mahatma Gandhi

Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Kuba_Progres
Posty: 246
Rejestracja: 21 lis 2009, o 13:20
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#9 Post autor: Kuba_Progres » 23 kwie 2010, o 16:42

Panowie nie chcioł bych wyłazić przed szereg ale grom w kapeli "PROGRES" (http://www.progres-music.com" onclick="window.open(this.href);return false;) Praktycznie wszyscy chopcy z zespołu som ze Świonów (jeden z Rudy Śl.) Już jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł napisania hymnu Niebieskich (bo cało naszo czwórka kibicuje Rychowi- z czego jo regularnie jest na Cichyj:) Pomysł upadł bo stwierdzili my że rockowy hymn może nie przypaść ludziom do gustu (szczególnie kibicom) Ale może niy słusznie my tak stwierdzili , więc jeśli ktoś sie zapatruje pozytywnie na rockowy hymn ruchu niech pisze. Jo nadal mom chynci:) - w najbliższym czasie prześla propozycja tekstu. PYRSK!
www.progres-music.com

Tomek
Posty: 653
Rejestracja: 11 sty 2009, o 12:48
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#10 Post autor: Tomek » 23 kwie 2010, o 16:45

nie chodzi o nowy tekst tylko o nowy podkład

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7864
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Hymn Ruchu

#11 Post autor: Scypion » 23 kwie 2010, o 16:46

Kuba_Progres pisze:Panowie nie chcioł bych wyłazić przed szereg ale grom w kapeli "PROGRES" (http://www.progres-music.com" onclick="window.open(this.href);return false;) Praktycznie wszyscy chopcy z zespołu som ze Świonów (jeden z Rudy Śl.) Już jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł napisania hymnu Niebieskich (bo cało naszo czwórka kibicuje Rychowi- z czego jo regularnie jest na Cichyj:) Pomysł upadł bo stwierdzili my że rockowy hymn może nie przypaść ludziom do gustu (szczególnie kibicom) Ale może niy słusznie my tak stwierdzili , więc jeśli ktoś sie zapatruje pozytywnie na rockowy hymn ruchu niech pisze. Jo nadal mom chynci:) - w najbliższym czasie prześla propozycja tekstu. PYRSK!
Tworzcie i poddajcie dzielo pod krytyka ludu :)

Kuba_Progres
Posty: 246
Rejestracja: 21 lis 2009, o 13:20
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#12 Post autor: Kuba_Progres » 23 kwie 2010, o 17:03

hehe.. tak więc zrobiymy:D myśla że w maju wrzuce link do projektu:)
www.progres-music.com

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#13 Post autor: gerhat » 23 kwie 2010, o 19:00

wg. mnie propozycja Scypiona jest jak najbardziej ok. jeżeli chodzi o tekst,
sprawdziłbym tylko tą linię moelodyczną czy czasami nie jest to jakiś komunistyczny pląs, bo moje drewniane ucho tego nie potrafi umiejscowić ale z czymś mi się to kojarzy, może jakiś znawca melodii się tu wypowie

jeżeli melodycznie nie kojarzy się to z jakiś Gomułkom albo innym Bierutem przydałby się tylko dla wzmocnienia podkład muzyczny do tych słów bo to trudna melodia a hymn powinien śpiewać cały stadion, zresztą Sen o Warszawie o ile się nie myla tez leci z podkładem muzycznym, przez to wychodzi to bardzo meldojnie

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#14 Post autor: Elmer » 23 kwie 2010, o 21:06

na początku lat 90 na meczach leciał hymn śpiewany przez zespół typu "Śląsk" (mi się to zawsze kojarzyło na meczach z kapelą wujka Tolka z Warsiawy, albo góralami (takie dziecięce porównania), a później powstał cover :hyhy: (na 75-lecie). Wtedy była wydana cała kaseta, którą mam do dziś, m.in. jest tam piosenka którą we wtorek śpiewał Jan Maria Dyga ("piłka nożna jest to bardzo ładny sport..."). Na okładce są m.in. Śrutwa, M.Mosór, Gęsior, Wawrzyczek + zespół który to śpiewał i gdzieś wyżej jest do tej piosenki link.

A tak żartem mówiąc najlepszy byłby Grek Zorba, bo w latach 90 zawsze po meczu to puszczali. Pamiętam to wychodzenie w tłumie w rytm tej melodii :rotfl:
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
Blaszany
Posty: 1913
Rejestracja: 20 sie 2004, o 14:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Hymn Ruchu

#15 Post autor: Blaszany » 23 kwie 2010, o 21:11

Kuba_Progres - a mono byscie nagrali jakos płytka z kilkoma utworami poświynconymi Ruchowi? Podobnie robiom w Bundeslidze? ;) Coś a'la Panczlajny ale w rockowyj wersji.... :)

Co do hymnu. Ponoc (!) na 75 lecie (1995 r.) powstoł taki hymn: http://www.youtube.com/watch?v=97oVMboFG68" onclick="window.open(this.href);return false;
Była wydano kaseta... moze w przyszłosci wciepna zgrane z kasety owe 6 konców....
Zaś blank piyrszo bojowo piyśń kero szkryfniynto uostała bes samych fusbalorzy z Golaszem na czele była prosto pieśniczka:
"Piłka nożna to jest bardzo ładny sport...."
Był to piyrszy hymn Ruchu.
W latach 1922 do wojny koncowka tyj piosynki była ździebko zmieniono..

Potym fusbalorze chyba wymyslili piosynka uo.... sobie.. czyli "nas jedenastu a was tysiace'.... kery był hymnem Ruchu, ale z tamtyn składem... czyli tak jakby hymn ino tamtego Ruchu... choc moga sie mylic oczywiscie. dyć wszechwiydzoncy fiskus mie niy ma...

potym niy wiym
.....
Niyskorzyj zas, na 95lecie wydano uostała kaseta z piosynkom kero wyżej zech umiescił... z tym ze slyszolech głosy, co ponoc som tyn hymn powstoł niby w latach 70-tych czy 80-tych..

dzisioj jest jej przeróbka na disco-polo... + ciut inksze słowa czasym som....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Roch1920 i 66 gości