Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Thoth
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 8786
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 10:31
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15811 Post autor: Thoth » 1 sie 2018, o 11:42

Scaner wszędzie widzisz spiski prawda jest wyłącznie taka gdyby poprzedni prezes i jego kumple nie kręcił wałów i nie okradali klubu to dziś dalej bysmy grali w ekstarklasie, stadion by mioł przynajmniej jedna nowo trybuna a ryży boniek, kaczor, putin i trump i ch** wie kto jeszcze by nom mogli naskoczyć.
Wielkość Ruchu jest tak wielko że nie do sie jej wyrazić w kilku słowach!

scaneRboy
Posty: 8303
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15812 Post autor: scaneRboy » 1 sie 2018, o 12:00

dlaczego nazywasz to spiskami? Jeśli przyjąć tezę, że tzw. transformacja ustrojowa polegała na likwidacji (oddaniu) przemysłu w zamian za fundusze strukturalne, to Chorzów z automatu stał się jednym z pierwszych miast do odstrzału (dawniej w Chorzowie wytwarzano 18%!!!!! PKB całej Polski). To nie spisek, tylko pewien proces w którym, jeśli nic nie zrobimy, jesteśmy i będziemy spychani poza nawias społeczeństwa.

Co w takim razie proponujecie? Lecimy w przepaść a tu główny nurt, to zmiana trenera... qfa CZWARTA zmiana trenera - za każdym razem zmiana na słabszego, ale idziemy w to dalej???
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15813 Post autor: Ozor » 1 sie 2018, o 12:22

To nie są pytania do nas ,dla mnie tragedią jednak jest to że jeszcze spora grupa kibiców liczy na cud mimo zjazdu rok w rok z tymi samymi ludźmi.I nie chodzi mi tu o piłkarzy czy trenerów bo oni są na końcu tego łańcucha finansowego będąc tylko końcowym efektem ich działalności.Jak zajebiemy z tym stadionem to nawet stworzenie Ruchu 22 czy 44 jako kolejnej wersji tego klubu nam nie pomoże.To jest absolutnie najważniejsza sprawa jeśli w przyszłości chcemy posiadać klub mogący nawiązać do Ruchu z jego najlepszych czasów.

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15814 Post autor: ryszardczaban » 1 sie 2018, o 12:34

scaneRboy pisze:
1 sie 2018, o 10:23
Thoth pisze:
1 sie 2018, o 09:03
niestetety trzeba powiedzieć trudno, takie indywiduum jak kuczok też jest i nie mamy na to wplywu ale darujmy sobie właśnie rozkminy po słowach takich pojebów.
no właśnie nie wiadomo czy da się od tego uciec! Nie mamy wpływu, bo nie potrafimy dojść do prawidłowych wniosków i działać.
Brudna i śmierdząca polityka zapaskudziła nasz klub i moim zdaniem jedynym wyjściem jest wzniesienie się ponad to. Od stu lat było tak, że to tzw. ludzie szukający popularności łasili się do Ruchu, żeby ogrzać swój wizerunek w blasku naszych gwiazdek. Zastanówcie się, ilu ważniaków ze świata polityki, mediów, biznesu, kultury i kościoła przewinęło się przez trybunę główną na Cichej! Niestety w pewnym momencie role się odwróciły i daliśmy się wmanewrować w czerwoną pompkę na koszulce zamiast loga sponsora, w hasła o Autonomii (niewielu zauważało, że w bardzo lewicowym wydaniu), a naszym opiekunem był były Premier RP, były Przewodniczący PE i honorowy obywatel miasta Zabrze w jednej osobie. Z jednej strony kaska płynęła od państwowych firm, ale w tym samym czasie partyjne dzienniki robiły z nas - kibiców wrogów publicznych nr jeden, wykręcono kota ogonem w sprawie bójki w Gdyni, kręcono zmyślone historie o Chorzowie-Batorym. Teraz u władzy jest chop, który twierdzi, że jesteśmy "ukrytą opcją niemiecką" i w jednej sekundzie ucięto nam zródło utrzymania. Jeden z userów zatrudniony w Węglokoksie pisał tu na forum, że zakaz wspierania Ruchu przyszedł z "samej góry". I tak oto znalezliśmy się w centrum rozgrywki politycznej. Durczok po prostu powiedział prawdę, przedtem płacili mu za kłamanie... a teraz nie wiem.

Moim zdaniem, z początkiem września (po urlopach) powinniśmy zrobić znowu demonstracje z dwoma postulatami: 1. stadion; 2. protest przeciwko uwikłaniu Ruchu w politykę. Prawdę mówiąc
Demonstracja powinna być dużo liczniejsza od poprzedniej! To musi być tak, że polityka zabiega o nasze głosy a nie odwrotnie.
Praktycznie napisałeś to co ja tylko jeszcze bardziej od serca,bardziej wyraziście.
A co do Durczoka to jak myślę dalej jest w tym bajzlu związanym z TVN czy ITI jak kto woli może go tam sobie dopasować i niczym dama lekkich obyczajów sprzedaje się za kasę.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

scaneRboy
Posty: 8303
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15815 Post autor: scaneRboy » 1 sie 2018, o 13:32

Ozor pisze:
1 sie 2018, o 12:22
To nie są pytania do nas ,dla mnie tragedią jednak jest to że jeszcze spora grupa kibiców liczy na cud mimo zjazdu rok w rok z tymi samymi ludźmi.I nie chodzi mi tu o piłkarzy czy trenerów bo oni są na końcu tego łańcucha finansowego będąc tylko końcowym efektem ich działalności.Jak zajebiemy z tym stadionem to nawet stworzenie Ruchu 22 czy 44 jako kolejnej wersji tego klubu nam nie pomoże.To jest absolutnie najważniejsza sprawa jeśli w przyszłości chcemy posiadać klub mogący nawiązać do Ruchu z jego najlepszych czasów.
dlatego konieczna jest demontracja! MUSI pójść komunikat, że nie da się zbijać kapitału politycznego kosztem Ruchu i jego kibiców. Koala tego stadionu i tak już nie zbuduje skoro wiadomo, że zbierają na niego kwity. Nawet, jeśli Durczok kłamał lub zmyślał, to i tak kampania będzie bardzo ostra. Trzeba szybko działać, bo w tej kampanii wyborczej staniemy się polem bitwy politycznej. Jak zbierzemy dużą ilość ludzi na demonstracji, nie odważą się na nas pluć!!!
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

MNCH
Posty: 1674
Rejestracja: 30 mar 2008, o 16:31
Lokalizacja: Wielkie Hajduki/Nowe Chechło
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15816 Post autor: MNCH » 1 sie 2018, o 13:39

Ktoś ze stowarzyszenia sie do tego odniesie?
Bo z ujowego portalu.
cytat.
Nikt z nas nike bedzie srał we własne gniazdo, odpowiednie osoby od nas spotkały się z władzami klubu i wiemy jaki jest plan działania i od czego co zależy. Obecny właściciel Pan Bik (który notabene reklamuje się też na koszulkach Gieksy) w ostatnich 2 latach wyłożył w klub 12 milionów złotych i zredukował dług o połowę, za co mamy na niego nasrywać? Na razie jest biednie to fakt, ale podchodzimy do tego cierpliwie jak wszystko dobrze pójdzie od grudnia szykuje się zastrzyk sporej gotówki i to nie jednorazowy i miejmy nadzieje szybki powrót do ekstraklasy.
Kiedys to piesci decydowaly kto jest najlepszy a nie kto ulozy lepiej karteczki albo pojedzie w wiekszej liczbie na wyjazd

Awatar użytkownika
Wilus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 600
Rejestracja: 11 sie 2002, o 22:07
Lokalizacja: kiedys Batory, K-ce Podlesie/ Ruda Śl
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15817 Post autor: Wilus » 1 sie 2018, o 14:12

Ozor pisze:
1 sie 2018, o 12:22
To nie są pytania do nas ,dla mnie tragedią jednak jest to że jeszcze spora grupa kibiców liczy na cud mimo zjazdu rok w rok z tymi samymi ludźmi.I nie chodzi mi tu o piłkarzy czy trenerów bo oni są na końcu tego łańcucha finansowego będąc tylko końcowym efektem ich działalności.Jak zajebiemy z tym stadionem to nawet stworzenie Ruchu 22 czy 44 jako kolejnej wersji tego klubu nam nie pomoże.To jest absolutnie najważniejsza sprawa jeśli w przyszłości chcemy posiadać klub mogący nawiązać do Ruchu z jego najlepszych czasów.
Nic ująć nic dodać. Świete słowa.

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15818 Post autor: Bartorus » 1 sie 2018, o 15:47

MNCH w skrócie no to prawda. Może nie dokładnie 12 milionów tylko trochę mniej i to od grudnia nie jest aż tak 110% pewne. Oczywiście mamy nadzieję, że to co się mówi to prawda. Najważniejsze na ten moment to i tak kwestia przypilnowania stadionu. Niezależnie czy czeka tę spółkę upadek czy nagłe odrodzenie i marsz po 1 ligę z kasą bez stadionu nie będzie szansy na nic więcej. Oby plotki Kamila Durczoka nie miały ziarna prawdy bo jak ktoś pójdzie siedzieć za wspieranie Ruchu w Chorzowie to obstawiam, że każdy następny prezydent będzie się bał cokolwiek mieć wspólnego z klubem jeśli będzie związane to z kasą, w tym stadion. Już widzę następcę, który mówi no musimy przejrzeć wydatki poprzedników zwłaszcza największy czyli stadion dla Ruchu w świetle zatrzymania poprzedniego itp. itd.

Rafal1920
Posty: 2502
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 21:03
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15819 Post autor: Rafal1920 » 1 sie 2018, o 16:01

Dlatego to co pisze Scaner o manifestacji dotyczący budowy stadionu trzeba jak najszybciej wprowadzić w życie. Przed wyborami, nagłośnić akcja i pokozac się w znacznie większy liczbie niż w 2012 roku. Stadion to podstawa i musi ruszyć budowa zgodnie z harmonogramem.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15820 Post autor: Ozor » 1 sie 2018, o 16:05

O to idzie!

scaneRboy
Posty: 8303
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15821 Post autor: scaneRboy » 1 sie 2018, o 16:17

Tu nie chodzi o sranie, czy robienie komus kolo piora, bo ktos prezydentem zostanie, tak samo radnymi, marszalkami itd. Tu chodzi o to, zeby przestac milczec!

Jesli Bik, Koala czy ktokolwiek inny ma uczciwe plany wobec nas, to w czym taka demonstracja ma zaszkodzic?
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15822 Post autor: ryszardczaban » 1 sie 2018, o 16:58

scaneRboy pisze:
1 sie 2018, o 16:17
Tu nie chodzi o sranie, czy robienie komus kolo piora, bo ktos prezydentem zostanie, tak samo radnymi, marszalkami itd. Tu chodzi o to, zeby przestac milczec!

Jesli Bik, Koala czy ktokolwiek inny ma uczciwe plany wobec nas, to w czym taka demonstracja ma zaszkodzic?
No dobra popieram sens takiej demonstracji z tym tylko,że może tak być,że budowa stadionu,która jest niby dopięta na ostatni guzik jakoś dziwnie się przeciąga i kto wie czy nie powiedzą tak,że teraz na drugą ligę stadion na Cichej Ruchowi wystarczy.
Tu trzeba zawalczyć o przyszłość Ruchu,a bez cienia wątpliwości tą przyszłością jest nowy stadion Ruchu przy Cichej 6.
Nie chcę być tutaj źle zrozumiany,ale twierdzę z upartością maniaka,że to w nas kibicach tkwi siła Ruchu.
Nie w piłkarzach,trenerach,działaczach,ale w nas od lat identyfikujących się z pokolenia na pokolenie z niebieską eRką na białym tle.
I tutaj dochodzimy do tak drażliwego tematu jakim są klubowe finanse Ruchu,a te są przecież podstawą funkcjonowania profesjonalnego klubu.
Nie wiem jaki % stanowi w budżecie Ruchu przychód z biletów,gadżetów etc.
Myślę,że w obecnej sytuacji to zaledwie jakis tam % i to bardzo mały.
Ale jak pokazał mecz z Radomiakiem na Cichej dalej Ruch nie może wstydzić się frekwencji.
Jednak tak według mnie w Chorzowie,Świętochłowicach,Rudzie Śląskiej,Siemianowicach czy w innych miastach,gdzie kibicuje się Ruchowi musi zapanować moda na Ruch.
To z kolei może zaprocentować tym,że nawet teraz grając w drugiej lidze kibice ,,niebieskich"byliby w stanie w każdym meczu i to niezależnie czy Ruch gra z Rozwojem czy Bełchatowem zapełnić Stadion Śląski.
Sam nie byłem zwolennikiem gry Ruchu na Stadionie Śląskim,ale teraz,kiedy dzięki nam kibicom własnie gra Ruchu na Stadionie Śląskim może postawić Ruch finansowo na nogi.
Wiem już kiedyś coś takiego proponowałem nie rozwijając tematu i spotkałem się z krytyką tego pomysłu.
Według mnie bowiem gra Ruchu na Stadionie Śląskim może wkrótce stać się koniecznością,by nie wyprowadzać się na czas przebudowy stadionu Ruchu na Cichej 6 z Chorzowa.
I myślę,że musimy być już teraz przygotowani na taki wariant rozwoju wypadków,gdyby taki pomysł zaproponował prezydent Chorzowa Kotala,by nie obudzić się z palcem w nocniku i szukać stadionu na wynajem,za który tak czy owak trzeba będzie płacić.
Lepiej wykorzystać stojącego w Chorzowie giganta i podejść do sprawy wynajmu stadionu tak,żeby Ruch wynajem Stadionu Śląskiego kosztował możliwie jak najmniej.
Przecież Ruch przez całe lata jest obok Stadionu Śląskiego najbardziej rozpoznawalnym symbolem Chorzowa i swą grą,sukcesami rozsławiał nie tylko Chorzów,ale i Górny Śląsk to też władze wojewódzkie są w stanie Ruchowi pomóc w tej kwestii.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15823 Post autor: Bartorus » 1 sie 2018, o 17:07

Sprawa stadionu zastępczego jeśli by do tego doszło(w wyniku przebudowy i braku licencji na grę na placu budowy) była poruszana. Ślaski odpada bo jest po prostu za drogi, miasto nie ma zamiaru płacić 2 sezony za niego bo zwiększyłoby to koszty przebudowy znacznie. Jeśli już to bardziej przychylano się w UM do wariantu gliwickiego.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15824 Post autor: Ozor » 1 sie 2018, o 17:15

W tej 3 lidze to mogą grać na Rozwoju

Awatar użytkownika
WolnyLogin
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 458
Rejestracja: 4 lut 2016, o 20:51
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#15825 Post autor: WolnyLogin » 1 sie 2018, o 17:50

Bartorus pisze:
1 sie 2018, o 15:47
MNCH w skrócie no to prawda. Może nie dokładnie 12 milionów tylko trochę mniej i to od grudnia nie jest aż tak 110% pewne. Oczywiście mamy nadzieję, że to co się mówi to prawda.
Jest to związane z reaktywacją kopalni?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], JSensei, Laguna, Majestic-12 [Bot] i 233 gości