Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10126
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22201 Post autor: jajo » 2 sty 2021, o 23:09

True Blue pisze:
2 sty 2021, o 22:44
Dzienny utarg z eRki podobno oscylował w granicach 15-20 tysięcy złotych. Nieźle moim zdaniem.
a w grudniu bylem 3 razy w grzybku i zawsze byli tez inni ludzie :hurra: :hurra: :hurra:
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

19gorek20
Posty: 2306
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22202 Post autor: 19gorek20 » 8 sty 2021, o 17:27

Podczas dzisiejszego Walnego Zgromadzenia Spółki Ruch Chorzów doszło do zmian w Radzie Nadzorczej.

Decyzją Walnego Zgromadzenia z członkostwa w Radzie Nadzorczej Spółki odwołani zostali Zbigniew Piątek, Michał Tarnawski i Damian Żyła.

W skład Rady weszło czterech nowych członków. Walne Zgromadzenie powołało Przemysława Biskupa, Mateusza Grzecha, Piotra Małeckiego i Daniela Recka.
Ktos sprobuje wyjasnic co sie zmieni ? Czy to tylko zmiany kosmetyczne

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22203 Post autor: viRo_BJJ » 11 sty 2021, o 09:07

Rada nadzorcza to kosemtyka.
Jeżeli chodzi o klub , to kibice Ruchu Chorzów w roku 2020, byli największym sponsorem klubu!!!
Sprawdziło się to co pisze nad DTŚ - ''Ruch to Kibice'' . My jako kibice w tym roku 100 lecia, daliśmy większy wkład niż kązdy z akcjonariuszy osobno, a nawet większy niż wszyscy razem. Mam nadzieję, że jest to sygnał, iż warto się zaangażować w ten naprawde niezwykły klub, posiadający naprawdę wspaniałych kibiców.
Mimo całej fali optymizmu płynącej z klubu, ogromu pracy jaki został zrobiony, poprzez restrukturyzację administracji klubu, wynik sportowy, poprawy warunków treningów dzieci, niestety nie jest tak różowo jak mogłoby wyglądać. Mam oczywiście świadomość, że nie da się w ciągu roku naprawić 30 lat zaniedbań, bo i tak uważam, że to co zostało zrobione to wiecej niż ktokolwiek myślał!!! Postawa kibiców, podjęcie decyzji o bojkocie - trudnej, ale z perspektywy czasu jak najbardziej trafionej, zapoczątkowało lawinę zmian, zaczynając od stanowiska Prezesa, przez trenera i RN klubu. Wiele pracy jeszcze przed nami, wiele zmian, aby klub wkońcu funkcjonował profesjonalnie.
Tak jak napisałem wyżej sytuacja klubu dalej jest bardzo, bardzo trudna, choć całkowicie inna , niż 2 lata temu. Z klubu niechcianego we własnym mieście, staliśmy się znowu klubem, o którym zaczyna się mówić pozytywnie.
Cały czas zachęcam osoby z forum do pomocy, jeżeli ktoś chce szczegóły napiszcie do mnie na priv.

pzdR
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10126
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22204 Post autor: jajo » 11 sty 2021, o 22:53

viRo_BJJ pisze:
11 sty 2021, o 09:07
Rada nadzorcza to kosemtyka.
Jeżeli chodzi o klub , to kibice Ruchu Chorzów w roku 2020, byli największym sponsorem klubu!!!
Sprawdziło się to co pisze nad DTŚ - ''Ruch to Kibice'' . My jako kibice w tym roku 100 lecia, daliśmy większy wkład niż kązdy z akcjonariuszy osobno, a nawet większy niż wszyscy razem. Mam nadzieję, że jest to sygnał, iż warto się zaangażować w ten naprawde niezwykły klub, posiadający naprawdę wspaniałych kibiców.
Mimo całej fali optymizmu płynącej z klubu, ogromu pracy jaki został zrobiony, poprzez restrukturyzację administracji klubu, wynik sportowy, poprawy warunków treningów dzieci, niestety nie jest tak różowo jak mogłoby wyglądać. Mam oczywiście świadomość, że nie da się w ciągu roku naprawić 30 lat zaniedbań, bo i tak uważam, że to co zostało zrobione to wiecej niż ktokolwiek myślał!!! Postawa kibiców, podjęcie decyzji o bojkocie - trudnej, ale z perspektywy czasu jak najbardziej trafionej, zapoczątkowało lawinę zmian, zaczynając od stanowiska Prezesa, przez trenera i RN klubu. Wiele pracy jeszcze przed nami, wiele zmian, aby klub wkońcu funkcjonował profesjonalnie.
Tak jak napisałem wyżej sytuacja klubu dalej jest bardzo, bardzo trudna, choć całkowicie inna , niż 2 lata temu. Z klubu niechcianego we własnym mieście, staliśmy się znowu klubem, o którym zaczyna się mówić pozytywnie.
Cały czas zachęcam osoby z forum do pomocy, jeżeli ktoś chce szczegóły napiszcie do mnie na priv.

pzdR
Bik i miasto lacznie dali mniej niz 2mln? jak to sie rozklada?

ps. ten tekst w formie grafu moze moglby byc dobre reklama, choc uwazam, ze kibice to tylko jedna ze skladowych. jednak wsrod bohomazow kto jest pedofilem, kto cwelem, kto 60, to te wiadukty sa antyreklama.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

MarcinStoklosa
Posty: 32
Rejestracja: 14 sty 2021, o 20:41
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22205 Post autor: MarcinStoklosa » 14 sty 2021, o 21:25

Pełna zgoda z tym co napisał Viro. Nie da się zmienić wszystkiego w rok. Z mojej perspektywy decyzja o bojkocie była decyzją dobrą, jedyną słuszną na tamten moment. To od tamtego czasu zaczęła się zmiana, rozmowy z nami, wdrażanie naszych pomysłów. Pojawiło się wielu ludzi, którzy pomagają za darmo, tylu partnerów nie mieliśmy nigdy wcześniej. Jesteśmy w całkiem innym położeniu niż rok temu - ALE - nadal dźwigamy garb i o tym trzeba pamiętać.
Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam do kontaktu. Od roznoszenia ulotek o Niebieskim 1% po inne zadania, jakoś się robotą podzielimy.

PozdRo

grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22206 Post autor: grzej » 24 sty 2021, o 12:22

Powyższe konto jest prawdziwe, jakby ktoś miał wątpliwości. To przedstawiciel kibiców w Radzie Nadzorczej.
historiaruchu.pl

marek79
Posty: 7723
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22207 Post autor: marek79 » 2 lut 2021, o 20:37

Z Tarczy 1.0 klub dostał prawie 280 tys.

Od dziś można się starać o pieniądze z Tarczy 2.0 i można dostać od 18 do 36 tys. na pełny etat.

Awatar użytkownika
Harry1990
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1239
Rejestracja: 28 gru 2011, o 18:12
Lokalizacja: Chorzów-Cwajka/Tychy
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22208 Post autor: Harry1990 » 3 lut 2021, o 09:04

marek79 pisze:Z Tarczy 1.0 klub dostał prawie 280 tys.

Od dziś można się starać o pieniądze z Tarczy 2.0 i można dostać od 18 do 36 tys. na pełny etat.
Jeżeli wierzyć sprawozdaniom, klub zatrudnia 12 pracowników na pełnym etacie, i jednego na 1/2 etatu. Więc kwota zapomogi powinna wynosić coś między od 225 do 450 tys. złotych.

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka

Blue are the words I say and what I think.
Blue are the Feelings that live inside me.

Ostapowicz
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2020, o 22:17

Re: Co z tym Ruchem?

#22209 Post autor: Ostapowicz » 20 kwie 2021, o 16:46

Obrazek

Ideał :)

Awatar użytkownika
niebieski19962
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 283
Rejestracja: 8 maja 2010, o 19:22
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22210 Post autor: niebieski19962 » 25 kwie 2021, o 11:28

Główni akcjonariusze
Aleksander Kurczyk 26.67 %
Miasto Chorzów 25.53 %
Zdzisław Bik 24.27 %
Skarb Państwa 5.45 %

Ja mam pytanie, co Ci panowie wkładają w Ruch? Chodzi mi głównie o Kurczyka i Bika?
Przy zauważalnych pozytywnych zmianach (nowy Herb, nowa eRa, kibice, marketing, piłkarsko itd.) z awansem musiało by przyjść zaangażowanie tych Panów.. Bik widać, że inwestuję a Fasing czy Carbonex przejmują akcje klubu, spłacają pożyczki, ale Kurczyk wydaje mi się, że wcale? Dobrze myślę? Ktoś wie czy interesuje się losami klubu?
Pierwszy mecz: Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 4:0 10.05.2008
https://www.youtube.com/watch?v=bTE1ru0GVD4 --> ;)

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22211 Post autor: niebieski98 » 25 kwie 2021, o 12:45

Po Kurczyku raczej niczego dobrego nie można się spodziewać. Chyba jedyny raz kiedy pomógł to przy sytuacji z koronawirusem w klubie i szybką organizacją badań dla drużyny. Po za tym nic. Zero jakichkolwiek sygnałów z jego strony mimo że jest największym udziałowcem.
Co do pana Bika tu z pewnością zamianę z Smagorowicza na niego należy uważać za pozytywną. Co by nie mówić w czasie restrukturyzacji to on i jego ludzie ogarnęli układ dosypując do klubu kilka milionów żeby ten mógł przetrwać. Postawił na złych ludzi, gdyby był skłonny zaufać wcześniej kibicom bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Może będzie okazja żeby wypowiedział się ktoś będący bliżej klubu, znający sytuację od środka, w jaki sposób odbiera pana Bika. Wydaję mi się, że jest to facet z którym da się dogadać i raczej problemów w przyszłości z nim nie będzie.

I tu ważne spostrzeżenie - Kurczyk wraz z miastem mają ponad 50 % akcji, są w stanie w klubie zrobić wszystko na co będą mieć ochotę. Tu mam spore obawy o nasze przyszłe losy. Zakładając, że wszystko pójdzie tak jak do tej pory, awansujemy wyżej, spłacimy długi - jak już wyjdziemy na prostą należy spodziewać się powrotu Kurczyka i większego "zaangażowania" z jego strony w życie klubu. Jak wyglądało to "zaangażowanie" w przeszłości wszyscy wiemy. Istnieje możliwość dogadania się Kotali z Kurczykiem w przyszłości w sprawie naszego klubu, co nie wróży niczego dobrego.

Panuje powszechne przekonanie że kibice przejęli władzę w klubie i stąd taka zmiana w ostatnim czasie. Właściwie to należy powiedzieć, że kibice sprawują władze w klubie za zgodą jego właścicieli. Obecna ekipa z prezesem Siemianowskim, przy dogadaniu się akcjonariuszy posiadających łącznie 50% akcji, może być zmieniona, na ludzi którzy będą martwić się bardziej o interes akcjonariuszy niż klubu. Tu kolejny powód, dla którego należy się zatroszczyć o ludzi w przyszłej radzie miasta, którzy będą mieli wpływ na działania samorządu i pośrednio klubu.

Wielki Ruch przy obecnym poziomie składek zbierze w 2021 roku ponad 250 tys. Kto wie, czy w przyszłości dochód stowarzyszenia nie będzie kilkukrotnie większy, potencjał jest spory, co pokazuje fakt, że grając w 3 lidze udało się zachęcić ponad 1300 ludzi do regularnego opłacania składek. Może się okazać, że za parę lat stowarzyszenie będzie wspierać klub kwotami rzędu kilkuset tysięcy złotych rocznie, warto by wtedy przemyśleć, czy formy wsparcia z dotacji nie zamienić na wykup akcji z nowej emisji. Po kilku, kilkunastu latach wykupu nowych akcji, WR mógłby wejść w posiadanie 5% ogólnej liczby akcji, co daje gwarantowane miejsce w radzie nadzorczej, a również może dać możliwość blokowania niektórych posunięć większych akcjonariuszy którym będzie brakować paru procent do większości.

Awatar użytkownika
niebieski19962
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 283
Rejestracja: 8 maja 2010, o 19:22
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22212 Post autor: niebieski19962 » 25 kwie 2021, o 13:00

Najlepszym dla nas scenariuszem była by sytuacja, że przedstawiciele kibiców są w dobrym kontakcie z Panem Zdzisławem Bikiem, który posiada większość akcji (ponad 50%), Miasto ma 25-30 i tyle. 5 % Wielkiego Ruchu nie za dużo da, poblokować niektórych posunięć i tak nie damy rady.

Wszystko pięknie wygląda, ale martwi mnie fakt iż właśnie sprawujemy władzę, ale za zgodą właścicieli (w tym największy udziałowiec nic nie inwestuje). Kto wie czy Kurczyk nie ma zastawionych własnych posiadłości w kredytach i przez to nie rezygnuje z Ruchu, a tak to ma gdzieś dalsze losy.

PS. Wielki Ruch świetnie funkcjonuje. Jest strona która jest bardzo czytelna, aż chce się zaglądać i płacić. Moją sugestia jest większa reklama na niebiescy.pl czy od czasu do czasu na RuchChorzow.com. Poza tym co jakiś czas post sponsorowany apropo korzyści działalności Wielkiego Ruchu z statystykami ile łącznie przeznaczamy na klub i jakie korzyści przynosi. Myślę, że liczba mogła by wzrosnąć do 1500 do końca tego sezonu, a w 2 lidze 1800.

Długi termin, ale z takim marketingiem jak posiadamy obecnie w 3 lidze musi być bardzo dobrze w przyszłości. Poza tym marzy się meczyk w lecie, w krótkiej tresce, w ekstraklasie - na nowym pełnym stadionie ;)
Pierwszy mecz: Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 4:0 10.05.2008
https://www.youtube.com/watch?v=bTE1ru0GVD4 --> ;)

Elmer
Posty: 10352
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22213 Post autor: Elmer » 25 kwie 2021, o 15:09

niebieski19962 pisze:
25 kwie 2021, o 11:28
Główni akcjonariusze
Aleksander Kurczyk 26.67 %
Miasto Chorzów 25.53 %
Zdzisław Bik 24.27 %
Skarb Państwa 5.45 %

Ja mam pytanie, co Ci panowie wkładają w Ruch? Chodzi mi głównie o Kurczyka i Bika?
Przy zauważalnych pozytywnych zmianach (nowy Herb, nowa eRa, kibice, marketing, piłkarsko itd.) z awansem musiało by przyjść zaangażowanie tych Panów.. Bik widać, że inwestuję a Fasing czy Carbonex przejmują akcje klubu, spłacają pożyczki, ale Kurczyk wydaje mi się, że wcale? Dobrze myślę? Ktoś wie czy interesuje się losami klubu?
Cały czas podkreślam, że pozbycie się akcji przez pana AK będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Niestety to od niego zależy, a jak on czuje, że kiedyś jeszcze może tutaj $$$ to nie odpuści. Wszyscy w klubie są chyba tego świadomi.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

TheEnd2
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2019, o 19:25
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22214 Post autor: TheEnd2 » 30 kwie 2021, o 13:59

Z akcjonariuszami jest pasztet bo przecież "pożyczali pieniądze" , mieszali akcjami zamiany wykupy itp,
W raportach giełdowych to jest napisane i aż strach na to patrzeć....
Patowa sytuacja , bo oni się zesr...ją a te pieniądze wydoją tak czy siak.
Na dawanie - inwestowanie większych pieniędzy przez ZB i AK nie ma co też liczyć bo jest kryzys covidowy a miasto... szkoda słów.
WR z budżetem 200 tyś to kropla morzu potrzeb na ewentualny zakup , nawet jeśli cudem zwiekszyłby sie budżet o 100% to i tak potrzeba zgody większości żeby wszedł nowy akcjonariusz, no chyba że nowa emisja... to też trzeba ich zgody.
I tak do usr..ej śmierci będziemy sie dusić....
Dobrze że w RN jest nasz człowiek i to jest optymistyczne.

sławcio
Posty: 562
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:52
Lokalizacja: Glywice(Gleiwitz)
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22215 Post autor: sławcio » 2 maja 2021, o 21:48

Idzik chyba pauza do końca sezonu... :(
https://www.youtube.com/watch?v=6HshW_3f-xI
sławcio

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 99 gości