Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lacky24
Posty: 130
Rejestracja: 27 paź 2020, o 17:53
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23206 Post autor: lacky24 » 26 lut 2023, o 18:51

Slawko pisze:
25 lut 2023, o 14:28
Scypion pisze:
25 lut 2023, o 13:50
Tylko, gdzie? Na jeszcze biedniejsze Świony czy Siemce?
Skoro metropolie typu Skierniewice, Nowy Sącz, Krosno i w pierony innych małych miejscowości są w stanie zorganizować finansowanie stadionow to myślę że w Swionach, Siemcach, mając Ruch tym bardziej nie byłoby problemu postarać się o dotację itd. Wystarczy chcieć.
gadacie jak potłuczeni, jestem zdumiony jak łatwo zdobyć waszą aprobatę, wystarczy przyjść na szpil, stanąć na młynie i już kochani i uwielbiani, różowe okulary, klapki na oczach, a po pewnym czasie wychodzi szydło z worka. Przecież na Świonach wstrzymano budowę nowego stadionu na skałce za 40mln, a ty godosz o stadionie za 200mln xD No przecież według Twojej teorii wystarczy chcieć, dlaczego od pięciu lat stadion Śląska stoi i zarósł trawą i dopiero w zeszłym roku zaplanowany wykonanie najpilniejszych spraw za 1,7 mln, to nawet nie starczyłoby na nasze jupitery. Rozumiem, że trawa u sąsiada jest zawsze zieleńsza, ale zarówno Siemce, jak i Świony nie udźwignęłyby budowy i dotowania Ruchu.

http://stadiony.net/aktualnosci/2023/02 ... _na_skalke
Debiut na Cichej: 09.12.2006 Górny Śląsk - Polska
Debiut na Ruchu: 14.04.2007 Ruch - Zagłębie S.

19kęty20
Posty: 72
Rejestracja: 2 kwie 2010, o 08:35
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23207 Post autor: 19kęty20 » 28 lut 2023, o 09:49

Szkoda trochę, że znowu zabrakło giętej i to już w 20min meczu. Przecież od kilku dni wiadomo, że będzie komplet a kiełby brakuje już w pierwszej połowie pierwszej połowy. Byłem z bajtlem na sektorze D. Dialog z panią ze stoiska gastro"
Ja: "jest kiełbasa?"
Pani: "Nie ma"
Ja: "już? trudno, chipsy proszę"
Pani: "chpsy są Piasta, my mamy tylko słonecznik"
:mur:
Przecież klub na tym zarabia i nie szło trochę więcej wszystkiego kupić? O komplecie było wiadomo 4 dni przed meczem.

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6207
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23208 Post autor: heli » 28 lut 2023, o 10:43

Pewnie biorą podobne liczby, a że wielu ludzi jest zdecydowanie wcześniej przed meczem niż na Cichej to dlatego wcześniej brakuje.
Sam wiem po sobie, że u nas to kupowałem dopiero w przerwie, a tam już drugi raz przed szpilem.
Nie znaczy to oczywiście, że tak powinno być i, że nie da się z tym nic zrobić.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10148
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23209 Post autor: jajo » 28 lut 2023, o 10:46

moze tez nie zalozono, ze ludzie jeszcze przed obiadem glodni przyjada.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
mSamer
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 68
Rejestracja: 22 cze 2014, o 19:02
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23210 Post autor: mSamer » 1 mar 2023, o 11:39

Od 2007 roku (tyle jestem z Niebieskimi) nie widziałem, aby o Ruchu mówiło się tak dużo i jednocześnie tak dobrze. Pojawia się moda na Ruch (Ruch Chorzów oczywiście). To niesamowite, jak dużego boosta daje:
-dobra gra niebieskich,
-brak wypadających co chwilę z szafy trupów,
-dobrze zarządzany klub, gdzie myślę każdy z nas myślę uwielbia tą ekipę (to cholernie ważne)
-mnóstwo dobrych ludzi dookoła klubu
-perfekcyjne zarządzanie marketingiem z niesamowitymi kulisami, "czas na szpil" i innymi filmami
-fankluby które po prostu dają czadu
-Wielkim Ruchem, który mocno wspiera klub
-frekwencja wspaniałych kibiców
-no i w końcu świetnymi transferami, które już od kilku okienek dają nam dużo satysfakcji
-na końcu najważniejsze, wspaniała drużyna, która walczy do końca - moc szatni jest niesamowita

To jest właśnie klub, w którego ktoś, kto nie koniecznie jest naszym kibicem i sympatykiem może zainwestować. Ruch daje rozgłos, Ruch jest modny i fajnie jest z nim być. Nikt nie chce trupów, nikt nie chce problemów, medialnych blamaży. Obecnie Ruch Chorzów staje się marką i moim skromnym zdaniem, jeśli utrzymamy ten trend, idąc z podniesioną głową, będą się otwierać drzwi na wielu salonach. Nie dlatego bo jesteśmy legendą, 14 krotnym mistrzem, to historia, o którą trzeba dbać, być z niej dumnym. Teraz ważne jest to, że Ruch jest Flagową marką i o ile rozsiądzie się w tym fotelu na najbliższe kilka lat, nie wierzę, że nie przyniesie to wreszcie profitów jak nowi sponsorzy (miali i więksi), a także poprzez presje na tego łysego pajaca z urzędu, nowego stadionu, a przynajmniej pierwszych pozytywnych decyzji w sprawie jego budowy.

Kurde, dawno tak dobrze nie było. Nie mówię o sytuacji w tabeli. To nie tak jak za Fornalika jak ocieraliśmy się o 15 majstra. Teraz odpowiednim tempem idziemy w dobrą stronę. Po kolei, na spokojnie zaczyna wszystko się kręcić. Kto to rozumie, rozumie biznes i mechanizmy jakimi się biznes kieruje, czuje że jest dobrze.

Obyśmy się tylko nie wypierdzielili na jakimś kamieniu. Jako kibice musimy pomagać, nie przeszkadzać, nie robić burd, pokazywać nową jakość, chodzić na mecze, dołączać do Wielkiego Ruchu i będzie pięknie ludziska. Będzie Pięknie

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23211 Post autor: kroy » 1 mar 2023, o 13:58

Brakuje tylko jednego bardzo ważnego elementu - stadionu!
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23212 Post autor: kroy » 1 mar 2023, o 13:58

Brakuje tylko jednego bardzo ważnego elementu - stadionu!
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7943
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Co z tym Ruchem?

#23213 Post autor: Scypion » 1 mar 2023, o 14:55

kroy pisze:
1 mar 2023, o 13:58
Brakuje tylko jednego bardzo ważnego elementu - stadionu!

Brakuje dwóch. Stadionu i zdrowego układu właścicielskiego. Teraz mamy tak, że miasto słusznie się rzuca, ze tylko ono (obok kibiców) kapie nam prawdziwe pieniądze. A tymczasem mamy innych udziałowców, którzy uaktywnią się jak się pojawi kupiec na Wójtowicza, Sikorę itp. Tu jest nasza główna słabość - właściciele. Nie stać Cię na klub piłkarski? Sprzedaj go (za realną cenę) lub oddaj. Wiem. Naiwność granicząca z frajerstwem, ale o ile słusznie dostaje się od nas Kotali i jego klice to dwaj inni pozostają w błogim cieniu.

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23214 Post autor: kroy » 1 mar 2023, o 14:57

Scypion pisze:
1 mar 2023, o 14:55
kroy pisze:
1 mar 2023, o 13:58
Brakuje tylko jednego bardzo ważnego elementu - stadionu!

Brakuje dwóch. Stadionu i zdrowego układu właścicielskiego. Teraz mamy tak, że miasto słusznie się rzuca, ze tylko ono (obok kibiców) kapie nam prawdziwe pieniądze. A tymczasem mamy innych udziałowców, którzy uaktywnią się jak się pojawi kupiec na Wójtowicza, Sikorę itp. Tu jest nasza główna słabość - właściciele. Nie stać Cię na klub piłkarski? Sprzedaj go (za realną cenę) lub oddaj. Wiem. Naiwność granicząca z frajerstwem, ale o ile słusznie dostaje się od nas Kotali i jego klice to dwaj inni pozostają w błogim cieniu.
Dlatego ja nie do końca rozumiem czemu oni nie chcą zbudować stadionu. Przecież jako współwłaściciel Ruchu tez by pośrednio i docelowo na tym skorzystali.
Układ właścicielski dobry nie jest i ciężko będzie o kupca niestety z tego powodu i powodu niejasnej sytuacji ze stadionem.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

scaneRboy
Posty: 8299
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23215 Post autor: scaneRboy » 1 mar 2023, o 15:23

Mi się wydaje, że w pewnym momencie przeskoczymy pieniądze, które im się należą (w sensie prawnym). Będzie rosła kapitalizacja klubu, a inflacja w pewnym sensie nam pomaga. Nadejdzie moment, że ktoś ich spłaci i ADIOS!
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7943
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Co z tym Ruchem?

#23216 Post autor: Scypion » 1 mar 2023, o 15:25

scaneRboy pisze:
1 mar 2023, o 15:23
Mi się wydaje, że w pewnym momencie przeskoczymy pieniądze, które im się należą (w sensie prawnym). Będzie rosła kapitalizacja klubu, a inflacja w pewnym sensie nam pomaga. Nadejdzie moment, że ktoś ich spłaci i ADIOS!
Czekom na tego mitycznego ktosia juz z 25 lot... i dalej ta sama bieda.

Awatar użytkownika
mSamer
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 68
Rejestracja: 22 cze 2014, o 19:02
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23217 Post autor: mSamer » 1 mar 2023, o 16:10

Jak nam będą robić pod górkę to tak samo na banerach zawisną jak łysy śledź. Z kibicami się w uja nie przygrywa. Lata nas pykali od tylu, więcej się nie damy. Wraz z optymizmem przychodzi siła i frustracja na te wąskie gardła (stadion i układ właścicielski). Medialny szum działa na korzyść bo nasz głos jest coraz bardziej słyszalny. Nikt się nie liczy ze zdaniem kibiców trzecioligowca. Wszyscy będą się liczyć (a przynajmniej powinni) z kibicami medialnie jednego z najlepiej prowadzonych klubów w Polsce. Same kulisy ogląda Ok 20000 osób co tydzień. To jest siła i jest coraz większ. W pewnym momencie właściciele jak i łysy (lub następca), wyjścia mieć nie będą bo tej siły już nie zatrzymają.

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23218 Post autor: Dams0n » 1 mar 2023, o 16:13

Bardzo fajna statystyka została wrzucona na nasze Social Media, dosłownie kilka miesięcy temu podrzucaliśmy ten temat na forum więc fajnie, że przeszedł dalej :)
najwięcej kibiców na meczu ze Stalą zameldowało się z: 1.Chorzowa 2.Rudy 3.Świętochłowic 4.Katowic 5.Siemianowic. Myślę, że wyniki których można było się spodziewać, fajnie by było zobaczyć to w procentach żeby było widać ile % na naszych szpilach stanowią mieszkańcy Chorzowa, ale to już raczej nierealistyczne z wielu względów. Tak czy inaczej fajnie ze takie cos sie pojawia dla naszej informacji :)

sławcio
Posty: 562
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:52
Lokalizacja: Glywice(Gleiwitz)
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23219 Post autor: sławcio » 1 mar 2023, o 16:30

Dams0n pisze:
1 mar 2023, o 16:13
Bardzo fajna statystyka została wrzucona na nasze Social Media, dosłownie kilka miesięcy temu podrzucaliśmy ten temat na forum więc fajnie, że przeszedł dalej :)
najwięcej kibiców na meczu ze Stalą zameldowało się z: 1.Chorzowa 2.Rudy 3.Świętochłowic 4.Katowic 5.Siemianowic. Myślę, że wyniki których można było się spodziewać, fajnie by było zobaczyć to w procentach żeby było widać ile % na naszych szpilach stanowią mieszkańcy Chorzowa, ale to już raczej nierealistyczne z wielu względów. Tak czy inaczej fajnie ze takie cos sie pojawia dla naszej informacji :)
Kaj to idzie znaleść ?
sławcio

niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23220 Post autor: niebieskifanatyk » 1 mar 2023, o 16:42

Na Facebooku

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 132 gości