Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22636 Post autor: niebieski98 » 4 gru 2021, o 11:43

BAFista pisze:
4 gru 2021, o 09:37
Pamiętajmy że zima przygotowywał ich Bereta. Wiosna wyglądali dobrze, wytrzymałościowo byli najlepsi w III lidze. Jak Grzyb ich źle przygotuje .. co jest możliwe. To nawet na baraże się nie zalapiemy.
To raczej nie jest żaden sukces na tle pół-amatorów którzy łączą grę w piłkę z normalną pracą. Pamiętam przepychane mecze w Nysie, Zielonej Górze czy porażki z Pniówkiem, moim zdaniem nasza drużyna nie zachwycała zbytnio biorąc pod uwagę klasę rywali.

Wychodzi na to, że sztab przeszarżował z taktyką jaką wprowadził na początku rundy. Pamiętam że ktoś pisał po kilku pierwszych meczach, że mega eksploatujemy piłkarzy grając wysokim pressingiem i odbije się to pod koniec rundy, nie pomylił się ani trochę. Sam zresztą pisałem, że od przygotowania motorycznego będzie zależało, jak dalej potoczy się runda jesienna. Do 12 kolejki sezon wyglądał jak marzenie, do tego momentu stać nas było na tak kosztowną grę. Później wyraźnie siadła motoryka i gramy co gramy. Mimo wszystko wystarczyło to na 2-3 miejsce, przy odrobinie szczęścia możemy skończyć nawet na 2 miejscu z 4 pkt przewagi nad 3. W sierpniu brałbym w ciemno. Gdyby nie taktyka obrana na początku roku, być może nie byłoby żadnej 8 punktowej przewagi nad barażami w pewnym momencie, a ciągłe przesuwanie się o kilka pozycji w środku tabeli/miejscach barażowych co kolejkę. Wstrzymałbym się zatem z wyrokami, w mojej ocenie zabrakło nam w tej rundzie solidnych zmienników w miejsce Janoszki i Foszmańczyka, bo na moje oko po nich najbardziej widać trudy sezonu, a to piłkarze na których opiera się cała ofensywa. Żagiel po za pojedynczymi przebłyskami nie dawał tego samego co ci dwaj, być może po powrocie Sikory trener zdecyduje się przesunąć Mokrzyckiego wyżej, kosztem jednego z dwóch weteranów, a dwójkę defensywnych pomocników zestawić w parze Sikora-Neugebauer.

Kluczowe pytanie: na wiosnę zostaje 14 meczów sezonu zasadniczego do rozegrania, czy sztab zdecyduje się na podobną taktykę co jesienią grając va banque i próbując wycisnąć jak najlepszy wynik w pierwszych 10 kolejkach, celując w pierwszą "2"? Jeżeli zapadnie taka decyzja, trzeba się liczyć, że przy niepowodzeniu i osunięciu się poniżej 2 miejsca na baraże zabraknie nam sił. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy podjęli takie ryzyko bez wzmocnień w zimie. Potrzebny będzie jeden napastnik i ofensywny pomocnik na już do grania, by móc rotować między meczami. Większość meczy rozgrywaliśmy do tej pory żelazną jedenastką, co doprowadziło ewidentnie do zbytniego zmęczenia piłkarzy. Z drugiej strony po tym co pokazali zmiennicy w poprzednich meczach nie dziwię się, mimo wszystko ławka odstaje umiejętnościami od pierwszego składu, stąd zapewne ciągła wiara że mimo braku sił, Fosa czy Ecik będą w stanie jedną akcją odmienić losy meczu.

Tak na zakończenie dla wszystkich zawiedzionych konferencjami Fornalika i innych byłych trenerów na których nie padały żadne konkrety: poczytajcie sobie komentarze kibiców odnoszące się do słów Skrobacza z konferencji i będziecie znać odpowiedź na pytanie, dlaczego większość trenerów zbywa pytania dziennikarzy banałami. Ja to się cieszę, że trener wykłada kawa na ławę jak wygląda sytuacja, bez szukania prostych wymówek o szczęściu, argumentuje skąd zmiana taktyki itd. Przynajmniej wiemy na czym stoimy, nie ma domysłów o brak chęci co do awansu, czy innych farmazonów o niepłaceniu piłkarzom. Widać przynajmniej, że sztab dostrzega problem, rotuje składem, zmienia taktykę pod obecną dyspozycję. A że czasem nie wychodzi, normalna rzecz, kto trochę sam pograł bez względu na szczebel wie jak to wygląda. Łatwiej byłoby nam zapewne grać będąc cofniętym tak jak w ostatnich spotkaniach, gdyby w składzie grał lider defensywy Kasolik, a nie Będzieszak który jest bocznym obrońcą, a nie pół prawym stoperem.

19gorek20
Posty: 2325
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22637 Post autor: 19gorek20 » 4 gru 2021, o 12:13

Ogladalem koncowke StanaFutbolu na tvpsport i padla fajna teza ze jak druzynie nie idzie to najlatwiej zwalac na przygotowanie fizyczne pilkarzy bo zwykly kibic nie jest w stanie tego zweryfkowac ( przyyklady reprezentacji na turniejach i naszych druzyn w pucharach ) ja sie pod tym podpisuje a najbardziej podobaja mi sie slowa Marka Papszuna
Piłkę trzeba kochać, to musi być pasja. Oni by chcieli na treningach grać, dziadka. Mówię: nie ma problemu. Macie do dyspozycji boisko, proszę przyjechać 2 godziny wcześniej, nikt was nie wygoni. Ktoś przyjeżdża? Nie.

Przyjeżdżacie do pracy, więc na treningach macie robić to, czego się od was wymaga. Czy masz biegać, robić pompki, strzelać – to masz to robić, bo to twoja praca. W Polsce się utarło, że zawodnikowi musi się podobać trening. Co to ma być? A pani w Biedronce się podoba praca na kasie? Pani ma wykonywać pracę, której się podjęła. Nie chodzi o to, żeby się podobało. Trening ma być skuteczny, a nie się podobać. Niektórzy trenerzy sami wpędzają się w kozi róg. Robią treningi, które się podobają zawodnikom, ale nie przynoszą efektów. Mnie w ogóle nie interesuje, ja nawet nie chcę o tym słyszeć, czy mój trening się komuś podoba, czy nie.

Jak piłkarze na treningach ciągle grają i strzelają, później nie wiedzą, co robić na boisku. Później wyjdzie taki i powie: – On nas niczego nie nauczył, nie wiemy nawet, jak się mamy poruszać! A jak wiedzą, jak się poruszać, ale przegrywają: – Brakuje nam czucia piłki, mamy za mało gierek! Zawsze jest jakieś wytłumaczenie.

U nas bieganie czy przygotowanie fizyczne to w ogóle chore podejście. Że zawodnik jest nieprzygotowany. No jak może być nieprzygotowany? To tak jak pani z Biedronki nie potrafiłaby obsługiwać kasy. Ona musi to umieć, a piłkarz zawsze musi być przygotowany. I to nie jest rola trenera. Jak powie publicznie, że jest nieprzygotowany, to znaczy, że to leń i nierób, który chce się tylko wymigać.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22638 Post autor: jajo » 4 gru 2021, o 22:57

co ma Stal Rzeszów czego my nie mamy? nieporownywalnie mocniejsza kadre.
raz, ze latwiej utrzymac wysoka forme lepszym pilkarzom, a dwa:
tez nawiazanie do Stanu Futbolu :) Lesnodorski ostatnio tam powiedzial ciekawa rzecz: "nie jestes w stanie grac calego sezonu na 100%. tak zagrasz kilka meczy. O powodzeniu w sezonie decyduje to, czy jestes w stanie wygrywac grajac na 80%."
bardzo mi sie to podobalo. mam wrazenie, ze czesto popadamy w taki slogan z ta gra na 100%. mniby chcemy gry na 100%, a derby to 200% itd.
no ale jak powaznie potraktujemy matematyke, to sie okaze, ze te derby i jeszcze pare meczy to jest te 100%, a reszta np 80%.

ja pisalem o ekspolatacji. zastanawiam sie na ile to bylo wkalukulowane. ze zaczynamy mocno, a pod koniec braknie paliwa, ale sila rozpedu, mentalem lepiej zaczac jako beniaminek lige mocno niz stracic pewnosc i potem nawet lapiac swiezosc, przegrywac mecze w glowie.

Skrobacz potwierdza tez nasze przypuszczenia, choc Marcin pisal tutaj cos innego.
jak juz pisalem mam do takich komunikatow dystans z kazdej strony. zdaje sobie sprawe, ze one sa pewnego rodzaju gra (z druzyna, kibicami, akcjonariuszami itd), takze nie traktuje tego w ten sposob, ze ktos klamie. z reszta trener moze oceniac inaczej sytuacje niz zarzad.

nie wiem czy bym Grzybka krytykowal. bo bylismy najlepiej wybiegana druyzna ligi w pierwszej czesci sezonu i teraz pewnie jestesmy jedna z gorszych. lacznie tak jak w tabeli to i tak daje miejsce w czolowce. chyba to mimo wszystko lepsza opcja niz srednia forma dluzszy czas.

dla calego sztabu runda wiosenna bedzie solidna weryfikacja. Pewnie okaze sie, ktory Ruch jest bardziej prawdziwy, ktora forma byla dzielem przypadku, a ktora efektem ich dzialan.
gleboko wierze, ze ta z poczatku sezonu bedzie tez obowiazywala przez wiekszosc wiosny.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22639 Post autor: niebieski98 » 5 gru 2021, o 01:20

Patrząc na terminarz dodam tylko, że w pierwszej połowie rundy graliśmy częściej z drużynami będącymi bezpośrednimi rywalami w walce o awans:
- 2 kolejka Motor Lublin,
- 4 kolejka Lech II,
- 7 kolejka Chojniczanka,
- 9 kolejka Wigry,
- 11 kolejka Stal Rzeszów.

W drugiej połowie zdecydowanie więcej drużyn z dołów tabeli. Dzisiejsza tabela w większości oddaje to, w jaki sposób oceniano przed sezonem rywali, być może zastosowano strategię, że gramy na pełnej z najlepszymi w pierwszych kilkunastu meczach, a w ostatnich spotkaniach rundy z słabszymi drużynami uda się coś ugrać mimo zadyszki. Koniec końców lepiej ogrywać silniejszych, odbierając im przy okazji punkty i jak już to tracić je z drużynami które w tabeli nie mają nas szans wyprzedzić.


16 grudnia sesja budżetowa miasta, okaże się na jakie wsparcie można liczyć ze strony UM. Chyba kluczowa informacja w okienku zimowym, od tej decyzji będzie zależeć, czy w zimie można liczyć na jakiekolwiek konkretne transfery, a nie tylko uzupełnienia kadry. W tym kontekście ciekawe jak poradzą sobie inne drużyny nie tylko z naszej ligi, ale i wyższych. Czy nie okaże się, że wraz z problemami samorządów, wiele klubów będących na utrzymaniu miast będzie musiało zrezygnować z ambitnych celów i zjechać znacząco z kosztów. To może po pierwsze przełożyć się na spadek kosztów zatrudnienia piłkarzy oraz po drugie otworzyć możliwość pozyskania ciekawych zawodników w najbliższych okienkach transferowych. Nam udało się na miastu wywrzeć presję i możemy liczyć na jakieś wsparcie w 2022, obstawiam, że nie każdy klub w 1 i 2 lidze będzie w stanie wyszarpać od samorządu kasę pozwalającą na spokojne utrzymanie drużyny. Być może kwestie pozasportowe sprawią, że odpadną nam drużyny w walce o awans już zimą - zakładam, że Radunia już takiego eldorado jak do tej pory (biorąc pod uwagę możliwości Stężycy) nie będzie miała. Ciekawy artykuł na temat budżetów w 1 lidze, ile potrzeba by z niej awansować, z jakim budżetem spadały drużyny w poprzednich latach oraz również info na temat wsparcia miast dla klubów piłkarskich: https://weszlo.com/2021/05/24/ile-koszt ... c-o-awans/. Nie tylko my jesteśmy zdani na łaskę miasta, problem ten dotyczy połowy klubów w 1 lidze, o naszej obecnej nie wspominając. Też nawiązując do niedawnej dyskusji o pieniądzach potrzebnych w 1 lidze, wychodzi na to, że z naszym obecnym budżetem można się utrzymać w 1 lidze, nie popełniając jakiś rażących błędów.

Dorcia
Posty: 1158
Rejestracja: 23 sie 2002, o 13:25
Lokalizacja: Dziesiona
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22640 Post autor: Dorcia » 5 gru 2021, o 11:24

Już w czasie pandemii była mowa, że kluby dostaną dużo mniejsze dotacje z miast lub wcale ich nie dostaną. Generalnie nic takiego nie miało miejsca. Myślę, że teraz będzie podobnie.

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10283
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22641 Post autor: gerhat » 6 gru 2021, o 01:02

jajo to nie bieg na 60m i trenera od przygotowania fizycznego zatrudnia się po to żeby drużyna była przygotowana na cały sezon. No jasne, nie krytykujmy go za to że wypluli płuca po 12 kolejce.
Cieszmy się że kierowca autobusu za***rdalał i wyprzedzał wszystkie auta po drodze i po 2/3 trasy zatarł silnik. Po to jeździmy autobusem żeby nie dojechać do celu i dlatego nie obwiniajmy nikogo - trener super, napastnik z 4 torami super, fizjoterapeuta super i ten co controwoł z rogu też super- nie obwiniałbym bo może chciał założyć tunel temu obrońcy.
Jakże niskie wymagania stawiamy Ruchowi, klepmy się po plecach dalej bo we wrześniu wyprzedzaliśmy wszystkich

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22642 Post autor: jajo » 6 gru 2021, o 01:48

sorry, ale to dla mnie calkowicie nietrafione argumenty.
jak chcesz stosowac motoryzacyjne porownania: to samochod wystartowal jak szalony, mial bardzo duze spalanie i dojechal do mety juz na oparach. taktyka ta wystarczyla na 2-3 miejsce.
bo Twoja wersja brzmi jakby auto sie rozklekatalo i skonczylo w ogonie stawki.

Mozna wiec rozwazac co zrobic, zeby tego paliwa w baku bylo wiecej, (co moze wplywac na brak szybkosci na poczatku wyscigu), ale nie porownywactego do kierowcy, ktory trasy nie ukonczyl.

w chodzie na 50km ostatnio na IO Dawid Tomala tez opadl z sil na ostatnich 3km. natomiast wypracowal sobie taka przewage, ze wystarczylo to do zlota. zatarł silnik? byl zle przygotowany?
nie, przyjal taktyke budowania przewagi na poczatku. potem go odcielo, ale przewagi starczylo.
nam na razie tez starczylo. warto, zeby w drugim wyscigu (na wiosne) zapas sil byl wiekszy.

jak juz pisalem tu wczesniej, mam wrazenie, ze gdybysmy ten wyscig zaczeli powolutku w peletonie i teraz nam sie udalo zafiniszowac na 4-5 miejscu to caly sztab by mial zdecydowanie lepsza opinie tutaj niz konczac na 2-3 miejscu.

aha, do wyscigu startowalismy jako underdog a nie faworyt. bardziej WIlliams niz Mercedes.

ps. runde jesienna traktuje jako jeden wyscig tutaj, bo teraz jest przerwa w rozgrywkach i przygotowanie fizyczne bedzie budowalo sie od nowa.
ps2. jak juz ktos pisal lato to nie jest najlepszy czas na budowanie wytrzymalosci.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10283
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22643 Post autor: gerhat » 6 gru 2021, o 07:03

jajo piszesz tak jakbyśmy mieli awans i kryzys za sobą. Przypomnę że nie mamy ani jednego ani drugiego.
Proponujesz przejść do porządku dziennego nad tym co się stało nawet nie diagnozując przyczyn oraz błędów? Oczywiście to tylko forum i nie my będziemy wyciągali wnioski. Mam nadzieję że Siemion tak do tego nie podejdzie i nie chodzi tu o czyjeś głowy tylko muszą wiedzieć co zj***li i jak to naprawić

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22644 Post autor: viRo_BJJ » 6 gru 2021, o 10:31

Miejsce jakie zajmujemy obecnie w lidze wg mnie jest ponad stan i na kadrę jaka mamy i na środki finansowe jakimi dysponujemy.
Gdyby, ktoś przed sezonem powiedział nam jakie będziemy mieli miejsce w grudniu 2/3 to każdy z nas brałby to z pocałowaniem ręki.
Ruch z początku sezony, grał najładniejszą piłkę w tej lidze i przede wszystkim skuteczną. Ruch z końcówki sezonu , zaczynając już w meczu z Radunią ( wyjątek to Śląsk 2) , to już nie ta sama drużyna. To co mnie boli najbardziej to brak zaangażowania i chęci walki. Przegrać można z każdym i to jest jasne, ale tu uszło powietrze.... Dobrze, że mamy przerwę, sztab musi wyciągnąć wnioski, przygotować drużynę na wiosnę i wtedy dopiero zobaczymy ile to jest wszystko warte. Jest płacone na czas, więc tutaj wszystko się zgadza, więc jako kibice możemy wymagać zaangażowania, którego ewidentnie brakowało w ostatnich meczach.
Szkoda też, że zmiennicy dostają mało szans.
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22645 Post autor: niebieski98 » 6 gru 2021, o 10:52

gerhat pisze:
6 gru 2021, o 07:03
jajo piszesz tak jakbyśmy mieli awans i kryzys za sobą. Przypomnę że nie mamy ani jednego ani drugiego.
Proponujesz przejść do porządku dziennego nad tym co się stało nawet nie diagnozując przyczyn oraz błędów? Oczywiście to tylko forum i nie my będziemy wyciągali wnioski. Mam nadzieję że Siemion tak do tego nie podejdzie i nie chodzi tu o czyjeś głowy tylko muszą wiedzieć co zj***li i jak to naprawić
Ty zdążyłeś za to napisać że zatarliśmy silnik co miałoby sugerować że do mety nie dojedziemy. A mamy połowę sezonu i jesteśmy na dobrym miejscu by wiosną powalczyć o bezpośredni awans. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, ostatnie mecze nie napawają optymizmem, może się to przełożyć na kiepską rundę rewanżową, a szczególnie na jej początek kiedy ciśnienie będzie największe. Dalej jednak 2 miejsce jest w naszym zasięgu, grunt przepracować dobrze zimę i zrobić reset w głowach piłkarzy.

Źle przygotowani fizycznie byliśmy już w 3 lidze, gdzie przy wielu meczach o wyniku decydowała tylko i wyłącznie ogromna przewaga w jakości naszych zawodników. Porażka z Pniówkiem w pucharze, gdzie nas półamatorzy zabiegali, masa ligowych spotkań jak ten na Pniówku, w Żmigrodzie, Nysie czy wymęczone 3-2 u siebie ze Ślęzą. W wielu z tych spotkań wyglądaliśmy źle, nawet w decydującym meczu z Ślęzą większość czasu przewagę mieli goście. O cudach jakie się działy w Gorzowie już nie będę wspominał, gdzie wyglądaliśmy gorzej niż wczoraj w Bełchatowie, mimo że był to przeciwnik z 3 ligowej otchłani...

19.06 ostatni mecz z rezerwami górnika w 3 lidze
30.07 inauguracja z Pogonią Siedlce 2 ligi

w międzyczasie krótkie urlopy i 4 sparingi, zmiana sztabu szkoleniowego (24.06), już po zakontraktowaniu części nowych zawodników. Powrót do treningów 1 lipca. MIESIĄC na przygotowanie zespołu do rundy. Dodam, że tak jak wyżej wywnioskowałem, zespołu w nienajlepszej formie fizycznej. Z marginalnym wpływem na zawodników jacy przyszli w okienku (podejrzewam, że tylko Szczepan został upatrzony przez naszego trenera). Przychylam się do opinii, że z przygotowania motorycznego będziemy mogli ocenić sztab dopiero po końcu rundy wiosennej, gdy przepracowana zostanie długa, 2-miesięczna pauza zimowa. W dodatku o ile pojawią się jakieś wzmocnienia, będą to transfery robione zgodnie z myślą trenera, z których będzie go można po sezonie rozliczyć. Także moim zdaniem, biorąc pod uwagę fakt ile udało się punktów wywalczyć w tej rundzie oraz warunki, w jakich trzeba było przejąć drużynę i przygotować do sezonu, nie widzę opcji zmiany trenera. Sztab zasłużył sobie na szansę by wiosną naprawić wszelkie mankamenty które zaczęły się pojawiać w połowie jesieni oraz żeby przygotować motorycznie drużynę w zimie, kiedy jest na to wystarczająco dużo czasu.

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22646 Post autor: viRo_BJJ » 6 gru 2021, o 11:12

Wzmocnień jakiś wielkich bym się nie spodziewał.
Mówimy o 1-2 nowych zawodnikach + powroty po kontuzjach.
Martwi mnie mało minut Żagla, który tak naprawdę nie miał gdzie pokazać swojego potencjału. Oczywiście to trener widzi go na treningach.
niebieski98 pisze:
6 gru 2021, o 10:52
gerhat pisze:
6 gru 2021, o 07:03
jajo piszesz tak jakbyśmy mieli awans i kryzys za sobą. Przypomnę że nie mamy ani jednego ani drugiego.
Proponujesz przejść do porządku dziennego nad tym co się stało nawet nie diagnozując przyczyn oraz błędów? Oczywiście to tylko forum i nie my będziemy wyciągali wnioski. Mam nadzieję że Siemion tak do tego nie podejdzie i nie chodzi tu o czyjeś głowy tylko muszą wiedzieć co zj***li i jak to naprawić
Ty zdążyłeś za to napisać że zatarliśmy silnik co miałoby sugerować że do mety nie dojedziemy. A mamy połowę sezonu i jesteśmy na dobrym miejscu by wiosną powalczyć o bezpośredni awans. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, ostatnie mecze nie napawają optymizmem, może się to przełożyć na kiepską rundę rewanżową, a szczególnie na jej początek kiedy ciśnienie będzie największe. Dalej jednak 2 miejsce jest w naszym zasięgu, grunt przepracować dobrze zimę i zrobić reset w głowach piłkarzy.

Źle przygotowani fizycznie byliśmy już w 3 lidze, gdzie przy wielu meczach o wyniku decydowała tylko i wyłącznie ogromna przewaga w jakości naszych zawodników. Porażka z Pniówkiem w pucharze, gdzie nas półamatorzy zabiegali, masa ligowych spotkań jak ten na Pniówku, w Żmigrodzie, Nysie czy wymęczone 3-2 u siebie ze Ślęzą. W wielu z tych spotkań wyglądaliśmy źle, nawet w decydującym meczu z Ślęzą większość czasu przewagę mieli goście. O cudach jakie się działy w Gorzowie już nie będę wspominał, gdzie wyglądaliśmy gorzej niż wczoraj w Bełchatowie, mimo że był to przeciwnik z 3 ligowej otchłani...

19.06 ostatni mecz z rezerwami górnika w 3 lidze
30.07 inauguracja z Pogonią Siedlce 2 ligi

w międzyczasie krótkie urlopy i 4 sparingi, zmiana sztabu szkoleniowego (24.06), już po zakontraktowaniu części nowych zawodników. Powrót do treningów 1 lipca. MIESIĄC na przygotowanie zespołu do rundy. Dodam, że tak jak wyżej wywnioskowałem, zespołu w nienajlepszej formie fizycznej. Z marginalnym wpływem na zawodników jacy przyszli w okienku (podejrzewam, że tylko Szczepan został upatrzony przez naszego trenera). Przychylam się do opinii, że z przygotowania motorycznego będziemy mogli ocenić sztab dopiero po końcu rundy wiosennej, gdy przepracowana zostanie długa, 2-miesięczna pauza zimowa. W dodatku o ile pojawią się jakieś wzmocnienia, będą to transfery robione zgodnie z myślą trenera, z których będzie go można po sezonie rozliczyć. Także moim zdaniem, biorąc pod uwagę fakt ile udało się punktów wywalczyć w tej rundzie oraz warunki, w jakich trzeba było przejąć drużynę i przygotować do sezonu, nie widzę opcji zmiany trenera. Sztab zasłużył sobie na szansę by wiosną naprawić wszelkie mankamenty które zaczęły się pojawiać w połowie jesieni oraz żeby przygotować motorycznie drużynę w zimie, kiedy jest na to wystarczająco dużo czasu.
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22647 Post autor: jajo » 6 gru 2021, o 11:38

gerhat pisze:
6 gru 2021, o 07:03
jajo piszesz tak jakbyśmy mieli awans i kryzys za sobą. Przypomnę że nie mamy ani jednego ani drugiego.
Proponujesz przejść do porządku dziennego nad tym co się stało nawet nie diagnozując przyczyn oraz błędów? Oczywiście to tylko forum i nie my będziemy wyciągali wnioski. Mam nadzieję że Siemion tak do tego nie podejdzie i nie chodzi tu o czyjeś głowy tylko muszą wiedzieć co zj***li i jak to naprawić
ja pisze o pozycji na polmetku, ktora mimo wszystko jest ponad oczekiwania.
Ty jak juz wspomnial niebieski98 piszesz w takiej formie jakbysmy juz odpadli z tego wyscigu.
a jak juz stosujemy te motoryzacyjne porownania, to wlasnie zjechalismy ze startymi oponami na pitstop.

viro - tez mam pretensje o brak zaangazowania, ale wymienilbym tutaj Pruszkow, Kraków i Siedlce.
wczorajszy mecz jednak byl z innej polki. zaangazowanie bylo na dobrym poziomie, jakosc na srednim/przecietnym.

niebieski98 - fajna uwaga z tym miesiacem. wiedzialem, ze bylo malo czasu, ale nie sadzilem, ze az tak.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22648 Post autor: viRo_BJJ » 6 gru 2021, o 11:58

Prawdziwy efekt sztabu szkoleniowego, będzie można ocenić dopiero po przepracowaniu zimy.
Trzeba cieszyć się z miejsca jakie mamy. Apetyty są rozbudzone, ale nikt przed sezonem nie zakładał awansu jako beniaminek, dzisiaj nikt nie zakłada, że nie awansujemy :)
jajo pisze:
6 gru 2021, o 11:38
gerhat pisze:
6 gru 2021, o 07:03
jajo piszesz tak jakbyśmy mieli awans i kryzys za sobą. Przypomnę że nie mamy ani jednego ani drugiego.
Proponujesz przejść do porządku dziennego nad tym co się stało nawet nie diagnozując przyczyn oraz błędów? Oczywiście to tylko forum i nie my będziemy wyciągali wnioski. Mam nadzieję że Siemion tak do tego nie podejdzie i nie chodzi tu o czyjeś głowy tylko muszą wiedzieć co zj***li i jak to naprawić
ja pisze o pozycji na polmetku, ktora mimo wszystko jest ponad oczekiwania.
Ty jak juz wspomnial niebieski98 piszesz w takiej formie jakbysmy juz odpadli z tego wyscigu.
a jak juz stosujemy te motoryzacyjne porownania, to wlasnie zjechalismy ze startymi oponami na pitstop.

viro - tez mam pretensje o brak zaangazowania, ale wymienilbym tutaj Pruszkow, Kraków i Siedlce.
wczorajszy mecz jednak byl z innej polki. zaangazowanie bylo na dobrym poziomie, jakosc na srednim/przecietnym.

niebieski98 - fajna uwaga z tym miesiacem. wiedzialem, ze bylo malo czasu, ale nie sadzilem, ze az tak.
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

Elmer
Posty: 10377
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22649 Post autor: Elmer » 14 gru 2021, o 17:33

Słyszę, że w czwartek może być różnie. 😡 Prezes też w nienajlepszym humorze. Szkoda bo było całej włożonej pracy.

A wystarczy przykręcić strumień płynący do ChCK. AK dobrze o tym wie.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

domin11hks
Posty: 907
Rejestracja: 31 mar 2005, o 13:12
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22650 Post autor: domin11hks » 15 gru 2021, o 11:33

Elmer pisze:
14 gru 2021, o 17:33
Słyszę, że w czwartek może być różnie. 😡 Prezes też w nienajlepszym humorze. Szkoda bo było całej włożonej pracy.

A wystarczy przykręcić strumień płynący do ChCK. AK dobrze o tym wie.
Tego się obawiałem, że ta łysa szmata dalej będzie robić nam pod górkę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Bułek, OLSZA i 203 gości