Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
ksR
Posty: 747
Rejestracja: 21 paź 2004, o 18:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14476 Post autor: ksR » 27 maja 2018, o 21:24

– po spadku Klubu do niższej klasy rozgrywkowej na skutek rywalizacji sportowej, pod warunkiem, iż oświadczenie o rozwiązaniu Kontraktu zostanie złożone do dnia 10 lipca, a Klub nie będzie posiadać wobec Zawodnika żadnych zaległości w wypłacie wynagrodzenia kontraktowego oraz Klub wypłaci Zawodnikowi odszkodowanie w wysokości stanowiącej równowartość jednomiesięcznego wynagrodzenia indywidualnego należnego Zawodnikowi z tytułu profesjonalnego uprawiania piłki nożnej, chyba że strony uzgodnią zmianę warunków Kontraktu.

http://kancelariasportu.pl/rozwiazanie- ... karskiego/
KS Ruch
byliśmy w Katowicach 44 lata wcześniej

scaneRboy
Posty: 8311
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14477 Post autor: scaneRboy » 27 maja 2018, o 21:27

Niech mi ktos wytlumaczy. Skoro podpisali umowy, zaplata jest gwarantowana przez zwiazek, to dlaczrgo do uja wafla oni jeszcze robia laske ze wyjda na boisko i beda grac??? Tego nie rozumiem? Skoro nie maja zamiatu utrzymac ligi to w jaki sposob zarzad czy inny swiety mikolaj ma brac pieniadze, skoro kazdy widzi, ze te mendy swlmieja sie wszystkim w twarz???? Ja moze sie myle, moze jestem naiwny, ale niech mi to ktos wytlumaczy!
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

marek79
Posty: 7733
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14478 Post autor: marek79 » 27 maja 2018, o 21:39

Scanerboy bo to jest jeden z "zawodòw" ktòry nie mozesz ukarac za olewanie swojej roboty. Zeslesz go do rezerw, wywalisz na trybuny, wdupcysz do klubu kokosa ale placic musisz i rozwiazac nie mosz podstaw.

LEMON-CHORZOW
Posty: 1104
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14479 Post autor: LEMON-CHORZOW » 27 maja 2018, o 21:45

scaneRboy pisze:Niech mi ktos wytlumaczy. Skoro podpisali umowy, zaplata jest gwarantowana przez zwiazek, to dlaczrgo do uja wafla oni jeszcze robia laske ze wyjda na boisko i beda grac??? Tego nie rozumiem? Skoro nie maja zamiatu utrzymac ligi to w jaki sposob zarzad czy inny swiety mikolaj ma brac pieniadze, skoro kazdy widzi, ze te mendy swlmieja sie wszystkim w twarz???? Ja moze sie myle, moze jestem naiwny, ale niech mi to ktos wytlumaczy!
kontrakty sa zle pisane czy sie stoi czy lezy to kasa sie nalezy,,,,,kopacze powinni np; zarabiac 50 tys miesiecznie ale powinien byc taki punkt w umowie ze ta kasa bedzie placona za wyniki,,,,dostawali by 20 % kontraktu miesieczie a reszte po sezonie za wyniki za miejsca od 1-4 by dostawali calosc pieniedzy a za awans caly kontrakt + premie,,ponizej tych miejsc polowe i tak dali a za spadek ,,NIC,, to by im zalezalo na grze i wynikach ,,byloby to uczciwe,,,,,,,,,,,,,,,,,,,prezesi w extraklapie i nizszych ligach powinni ujednolicic kontrakty i wynagradzanie za wyniki ,,tylko i wylacznie,, a nie za podpisanie kontraktu

Awatar użytkownika
Stasiu19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 907
Rejestracja: 14 lis 2009, o 09:33
Lokalizacja: Siemianowice-Bytków
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14480 Post autor: Stasiu19R20 » 27 maja 2018, o 22:19

Pany powiedźcie mi co się z tym klubem stało? Kaj som ci ludzie ta atmosfera kaj je tyn RUCH
https://www.youtube.com/watch?v=gc66mHMv_lM
Obrazek
Tradycja nie zginie, chwała nie przeminie, Ruch Chorzów jeszcze wróci na należne mu miejsce!!!

Awatar użytkownika
Blaszany
Posty: 1913
Rejestracja: 20 sie 2004, o 14:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14481 Post autor: Blaszany » 27 maja 2018, o 22:52

patrząc na całą tę dekadę mozna zadać jeszcze inne pytania? gdzie jest Odra Wodzisław, Polonia Bytom, ŁKS, Widzew, Polonia Warszawa.... i wkońcu najbardziej utytułowany w Polsce klub Ruch Chorzów?
mało tego, w między czasie z EX spadały i awansowały Cracovia, Zagłębie Lubin, Żabki Żabole....

wrócymy... silniejsi.... warunek jeden.. bez obecnego zarządu (bez patermana, warzychy, i innych 'niebieskich' ludków co się zatrzymali na latach 90-tych), z nowym składem i stadionem.

StCH
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2018, o 11:54

Re: Co z tym Ruchem?

#14482 Post autor: StCH » 28 maja 2018, o 08:18

Stasiu19R20 pisze:Pany powiedźcie mi co się z tym klubem stało? Kaj som ci ludzie ta atmosfera kaj je tyn RUCH
https://www.youtube.com/watch?v=gc66mHMv_lM



szpil z lechem wówczas w tvp 2... to były czasy

Awatar użytkownika
19daimos20
Posty: 2144
Rejestracja: 29 sty 2010, o 14:38
Lokalizacja: Kiedyś Siemce, teraz Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14483 Post autor: 19daimos20 » 28 maja 2018, o 10:16

Tak wtedy to były czasy. Waldek King i ten skład marzeń. Prawda jest taka że im dłużej będziemy siedzieć w drugiej bądź pierwszej lidze, tym mniej będzie pieniędzy do klubowej kasy wpadać. A awans nie jest taki pewny wystarczy zobaczyć ile lat garują cyganie.
Dumny homofob i islamofob :)

Awatar użytkownika
ZYGa91
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 839
Rejestracja: 29 lip 2004, o 21:56
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14484 Post autor: ZYGa91 » 28 maja 2018, o 10:32

Do szans na szybki powrót do 1. ligi i dalej do ESA byłbym optymistycznie nastawiony, gdyby w klubie był jasny podział obowiązków jak kiedyś za Klimka. Ktoś trzyma za mordę budżet (kiedyś Sobstyl), a pion sportowy (nie ten co jest) - mając wolną rękę - w ramach tego budżetu ma zrobić określony wynik, ale z tego co widać po ponad roku rządów Patermana to zbyt wygórowane marzenie.
jestem faszystą każdy to wie
przecież wyborcza wciąż tak pisze
mam swe poglądy, więc jestem cham
w tym widzą problem, że myślę sam

Elmer
Posty: 10378
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14485 Post autor: Elmer » 28 maja 2018, o 10:44

Sorry, ale z tym rozstrojonym właścicielem za rok będziemy myśleć jak wygrać III ligę. Tutaj potrzeba fachowca, człowieka który zna się na tym co robi, a nie bajarza. Czasy mówców już minęły. Czas przejść do czynów.

Boję się nowego sezonu i gry samymi juniorami lub kolejnymi branymi z łapanki zawodnikami. Kto na siebie ciężar gry ma zabrać? Bogusz? On ma 16 lat, a za chwilę go może nie być.

Jak przychodził Klimek to wszystko było spokojnie budowane. Najpierw wzięli odpowiedni sztab, potem zaczęli przebudowę zespołu, pozbyli się zgniłych jabłek (co się nam do teraz odbija) i powoli szło do przodu. Przełomowy był gol w Polkowicach Pulkowskiego. Po serii bez wygranej były 3 punkty i nikt nas nie potrafił zatrzymać przez 1,5 roku. Czas to powtórzyć, ale trzeba się pewnych zgniłych jabłek po raz kolejny pozbyć, bo ponownie więcej szkody niż pożytku przynoszą.

Dla przypomnienia
http://www.sport.pl/sport/1,67926,3461757.html
Może i było gorzej, ale nigdy zespół nie był tak zjednoczony. W życiu nie miałem takiego trenera, który miałby tak słaby kontakt z drużyną, z kibicami
I ten zespół "bez trenera" wywalczył awans na kilka kolejek przed końcem.

Jeśli mamy szybko wrócić to zmian trzeba dokonywać już teraz, bo siedzimy w g... a samym opowiadaniem z tego g... nie wyjdziemy, tylko się w nim zatopimy.

Może organizacyjnie (nie mam wglądu do finansów - pewnym wykładnikiem będzie licencja) jest lepiej, ale sportowo dno od spodu i obecni ludzie przy władzy niczego lepszego nie gwarantują. Miałem nadzieję w Ziętku, ale obawiam się, że chłop ma trochę związane ręce
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

viperR
Posty: 3769
Rejestracja: 14 maja 2010, o 07:46
Lokalizacja: krk
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14486 Post autor: viperR » 28 maja 2018, o 11:08

19daimos20 pisze:Tak wtedy to były czasy. Waldek King i ten skład marzeń. Prawda jest taka że im dłużej będziemy siedzieć w drugiej bądź pierwszej lidze, tym mniej będzie pieniędzy do klubowej kasy wpadać. A awans nie jest taki pewny wystarczy zobaczyć ile lat garują cyganie.
Oni to chyba na wlasne życzenie nie awansowali kilka razy

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14487 Post autor: ryszardczaban » 28 maja 2018, o 11:09

LEMON-CHORZOW pisze:
scaneRboy pisze:Niech mi ktos wytlumaczy. Skoro podpisali umowy, zaplata jest gwarantowana przez zwiazek, to dlaczrgo do uja wafla oni jeszcze robia laske ze wyjda na boisko i beda grac??? Tego nie rozumiem? Skoro nie maja zamiatu utrzymac ligi to w jaki sposob zarzad czy inny swiety mikolaj ma brac pieniadze, skoro kazdy widzi, ze te mendy swlmieja sie wszystkim w twarz???? Ja moze sie myle, moze jestem naiwny, ale niech mi to ktos wytlumaczy!
kontrakty sa zle pisane czy sie stoi czy lezy to kasa sie nalezy,,,,,kopacze powinni np; zarabiac 50 tys miesiecznie ale powinien byc taki punkt w umowie ze ta kasa bedzie placona za wyniki,,,,dostawali by 20 % kontraktu miesieczie a reszte po sezonie za wyniki za miejsca od 1-4 by dostawali calosc pieniedzy a za awans caly kontrakt + premie,,ponizej tych miejsc polowe i tak dali a za spadek ,,NIC,, to by im zalezalo na grze i wynikach ,,byloby to uczciwe,,,,,,,,,,,,,,,,,,,prezesi w extraklapie i nizszych ligach powinni ujednolicic kontrakty i wynagradzanie za wyniki ,,tylko i wylacznie,, a nie za podpisanie kontraktu
Byłoby to dobre rozwiązanie
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14488 Post autor: Ozor » 28 maja 2018, o 11:35

Wybacz ale zmienianie światka i obyczajów piłkarskich od Ruchu to raczej kolejna fantastyka i kolejne co by musiałobyc jak by było.

StCH
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2018, o 11:54

Re: Co z tym Ruchem?

#14489 Post autor: StCH » 28 maja 2018, o 11:37

19daimos20 pisze:Tak wtedy to były czasy. Waldek King i ten skład marzeń. Prawda jest taka że im dłużej będziemy siedzieć w drugiej bądź pierwszej lidze, tym mniej będzie pieniędzy do klubowej kasy wpadać. A awans nie jest taki pewny wystarczy zobaczyć ile lat garują cyganie.



składu nie mieliśmy wybitnego, ale zawodnicy byli wybiegani, zaangażowani na 100% i wiedzieli, co mają robić na boisku. To wystarczało by być w czołówce i teraz też by wystarczyło. Od kilku lat to oni latają jak muchy w latarce. Przede wyszystkim bardzo mało goli traciliśmy, a personalnie to nie mieliśmy nikogo nadzwyczajnie dobrego w tej obronie.

scaneRboy
Posty: 8311
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14490 Post autor: scaneRboy » 28 maja 2018, o 12:06

Ozor pisze:Wybacz ale zmienianie światka i obyczajów piłkarskich od Ruchu to raczej kolejna fantastyka i kolejne co by musiałobyc jak by było.

wystarczy przeczytać regulamin rozgrywek. Regulamin jest tak napisany, że klub stoi na przegranej pozycji na dzień dobry.

Gdybyś chciał np. dać zawodnikowi premie za ilość sprzedanych koszulek z jego nazwiskiem to piłkarzyna na to w życiu nie pójdzie, bo takiego wynagrodzenia nie chroni prawo związkowe.

Nie wiem jak jest teraz, ale pare lat temu w kontrakcie piłkarz miał zapisaną kwotę np. 1,5mln PLN płatną w 36 miesięcznych ratach, a jego obowiązkiem było "reprezentowanie barw klubowych" i nigdzie nie było napisane, że chodzi o grę w piłkę nożną. Do tego kilka zapisów o zakazie naruszania dobrego imienia klubu i to właściwie cała umowa - max pięć zdań + harmonogram "rat".
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19gorek20, chropaczow, Ejsi87, Google Adsense [Bot], KamilPøl, Mavo1920, NG1920, niebieski98, Radvan138, west72 i 216 gości