Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Elmer
Posty: 10356
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23446 Post autor: Elmer » 31 lip 2023, o 23:44

Oficjalnie jest od października SŚ. Czas pokaże, co będzie dalej, ale ten miesięczny do Gliwic lepiej jeszcze trzymać. Nikt nie powie, że od października Śląski na 100%. Ja tam się nie gniewam z tego powodu.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7932
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Co z tym Ruchem?

#23447 Post autor: Scypion » 1 sie 2023, o 06:55

Stadion Slaski pozbawi nas wszystkich atutow, ktore daja Gliwice.

Awatar użytkownika
tedeus63
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1041
Rejestracja: 3 cze 2004, o 16:08
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23448 Post autor: tedeus63 » 1 sie 2023, o 07:43

scaneRboy pisze:
31 lip 2023, o 20:14
tedeus63 pisze:
31 lip 2023, o 17:37
Na slaskim to nie wiadomo ,bo podobno do konca sezonu bedziemy grac na Piascie
Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś, ale w naszej sytuacji to byłoby dobrze wg mnie.
Nie pamietam okolo 2 tydnie temu gdzies czytalem ze sa problemy z przystosowaniem ss dla kibicow gosci i brak kasy na przebudowe jak dobrze pamietam posali ze potrzeba kilkanascie milionow na te prace. Sa to nie potwierdzone informacje, Scypion masz racje stracilibysmy duzo atutow odchodzac ze stadionu w gliwicach. Pozyjemy zobaczymy .

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23449 Post autor: Dams0n » 1 sie 2023, o 09:02

A moim zdaniem, jezeli dobrze rozegramy pobyt na Stadionie Śląskim, to stracić mozemy tylko w kwestii sportowej, dopoki pilkarze nie przyzwyczaja sie do nowego miejsca.

scaneRboy
Posty: 8271
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23450 Post autor: scaneRboy » 1 sie 2023, o 10:01

"dobrze rozegramy"? Chyba nie masz świadomości co to oznacza. To sprowadza się do tego, że trzeba zainwestować grube pieniądze w drużynę, w marketing, w całą otoczkę która jest ogromna.

Po pierwsze ekstraklasa jako biznes nie zwróci tych pieniędzy. Po drugie będziemy tam tylko "na chwilę" - jednym półupkiem, tym bardziej pieniądze i praca pójdzie na śmietnik.

Problemy sportowe to najmniejszy problem, SŚ może nas ponownie pogrążyć finansowo.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

tomicher
Posty: 555
Rejestracja: 29 lip 2004, o 13:28
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23451 Post autor: tomicher » 1 sie 2023, o 10:06

Wszyscy z zewnątrz nam życzą tego śląskiego, bo dla nich to byłaby ciekawostka, atrakcja zagrać na nim.
Dla nas uważam, że na dzień dzisiejszy nie ma nic lepszego niż 10tys w Gliwicach. Oby to się faktycznie opóźniło albo nie doszło do skutku, jeśli mówicie, że jest choć cień szansy na to.
Cała ta sprawa ze śląskim jest bardzo polityczna. Chęć udowodnienia drugiej stronie "że się da", a my chyba na tym tylko tracimy...
Obrazek

JEDI_V
Posty: 666
Rejestracja: 27 wrz 2005, o 19:47
Lokalizacja: TATOOINE
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23452 Post autor: JEDI_V » 1 sie 2023, o 10:07

tedeus63 pisze:
1 sie 2023, o 07:43
scaneRboy pisze:
31 lip 2023, o 20:14
tedeus63 pisze:
31 lip 2023, o 17:37
Na slaskim to nie wiadomo ,bo podobno do konca sezonu bedziemy grac na Piascie
Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś, ale w naszej sytuacji to byłoby dobrze wg mnie.
Nie pamietam okolo 2 tydnie temu gdzies czytalem ze sa problemy z przystosowaniem ss dla kibicow gosci i brak kasy na przebudowe jak dobrze pamietam posali ze potrzeba kilkanascie milionow na te prace. Sa to nie potwierdzone informacje, Scypion masz racje stracilibysmy duzo atutow odchodzac ze stadionu w gliwicach. Pozyjemy zobaczymy .
Był artykuł, że SŚ nie ma kasy,aby dostosować sektor dla gości. Mają 10 baniek na muzeum :zdegustowany:
OFICJALNY KLUB ŚLONZOKÓW/R\, NIY GOROLI, NIY LWOWIOKÓW

scaneRboy
Posty: 8271
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23453 Post autor: scaneRboy » 1 sie 2023, o 10:14

W przypadku SŚ jest czynnik polityczny też. Jednemu pasuje, a dwudziestu będzie miało jakiś problem.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

piotrhalak
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1354
Rejestracja: 3 lut 2008, o 20:58
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23454 Post autor: piotrhalak » 1 sie 2023, o 13:06

Nie ma co ukrywać, że Ci którzy nam życzą źle, bardzo chętnie widzą nas na Stadionie Śląskim. Tyczy się to również wszelkiej maści polityków, którzy zostali ze Stadionem Śląskim, dla którego na siłę szukają powodów jego funkcjonowania, a wręcz nawet istnienia w takiej formie. Dla nich Ruch na SŚ to problem z głowy, dla nas ogromny problem. Powtórzę słowa wielokrotnie już wypowiedziane: Stadion Śląski to świetny obiekt wielofunkcyjny, który nie nadaje się na spotkania ligowe. Wszystkich argumentów nie chce mi się pisać, bo pisane były wielokrotnie. Na etapie organizacyjnym, na którym znalazł się klub przenosiny na SŚ zatrzymają proces odbudowy, a śmiem twierdzić, iz obiekt ten doprowadzi klub do niewypłacalności.
takie tam

pedro-sbl
Posty: 7141
Rejestracja: 14 lip 2008, o 21:44
Lokalizacja: Zürich
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23455 Post autor: pedro-sbl » 1 sie 2023, o 14:35

Dobrze wiecie czymu bydymy na slaskim takze niy siejcie defetyzmu ino trzeba wykorzystac wszystkie plusy slaskiego.
Narodzie Górnośląski! Chcesz Twoje doczesne i wieczne życie na kilka setek lat w tak nieszczęśliwe ręce oddać? Nigdy – przenigdy! Obudź się Górnoślązaku i okaż przed całym światem, że potrafisz gospodarzyć i sam się rządzić. Dlatego też stwórz sobie samoistne wolne państwo – Republikę Górnośląską. Górnoślązacy! Wiem, że tak sobie życzycie. Jeżeli Szwajcaria potrafi się sama rządzić, dlaczego nie nasz bogaty kraj, który ma warunki ku temu.

http://forum.niebiescy.pl/viewtopic.php?f=22&t=23280

Marcus
Posty: 487
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23456 Post autor: Marcus » 1 sie 2023, o 16:14

Tylko dlatego, że możemy grać na SŚ, w dalszej perspektywie, dostaliśmy licencję, więc nie rozumiem po co w ogóle te wpisy i sianie niepotrzebnego zamętu, skoro i tak to jest nieuniknione. Skupmy się lepiej jak go zapełnić. Ciekawe czemu prezes Siemianowski nie podziela Waszego defetyzmu związanego z grą na stadionie Śląskim, wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika
jalboss
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1242
Rejestracja: 12 sie 2002, o 07:50
Lokalizacja: gdzieniegdzie!
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23457 Post autor: jalboss » 1 sie 2023, o 16:22

Marcus pisze:
1 sie 2023, o 16:14
Tylko dlatego, że możemy grać na SŚ, w dalszej perspektywie, dostaliśmy licencję, więc nie rozumiem po co w ogóle te wpisy i sianie niepotrzebnego zamętu, skoro i tak to jest nieuniknione. Skupmy się lepiej jak go zapełnić. Ciekawe czemu prezes Siemianowski nie podziela Waszego defetyzmu związanego z grą na stadionie Śląskim, wręcz przeciwnie.
Amen
NIEBIESCY KIBICE MÓWIĄ...

adam12
Posty: 436
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 21:53
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23458 Post autor: adam12 » 1 sie 2023, o 21:38

A ja się cieszę, ze zagramy na śląskim. Bliżej na mecz, szansa na duża frekwencję w topowych meczac, a co za tym idzie zastrzyk finansowy i brak problemów z licencja. A ci co płaczą to tak samo płakali jak Ruch przechodził na Gliwice, ze już po awansie. A teraz nie chcą się z niego ruszać :rotfl:

scaneRboy
Posty: 8271
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23459 Post autor: scaneRboy » 2 sie 2023, o 09:19

Jednak sposób myślenia urzędnika, który nie rozporządza swoim hajsiwem to jest inna galaktyka.

ps. mamy do czynienia z brakiem transparentnosci tematu podatków od gruntów za park. Być może finanse się jednak spinają, choć bardzo w to wątpię.

ps1. w kwestii licencji to się tak bardzo nie martwię. Ekstraklasa i C+ nie oddadzą nas tak łatwo Polsatowi. Licencję stracimy, jeśli wróci marazm, pustawe trybuny, zadymy, mierne mecze i katastrofa finansów.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23460 Post autor: viRo_BJJ » 2 sie 2023, o 10:17

Gra na SŚ ma swoje plusy i minusy. Nie wierzę w to aby nasz zarząd podpisał umowę na wynajęcie SŚ, która byłaby dla nas dużo gorsza finansowo niż gra w Gliwicach.
Na pewno atmosfera nie będzie taka jak w Gliwicach, które chyba wszystkim nam pokazały, że potrzebujemy stadionu kompaktowego, typowo piłkarskiego. Mamy coś czego mogą nam pozazdrościć obecnie chyba wszyscy, czyli doping non stop na całym stadionie, dlatego ta atmosfera jest tam taka kapitalna!!! Na SŚ jak dla mnie coś czego nie będzie bo przerabialiśmy już temat ŚŚ i poza Finałem PP i WDŚ było już przeciętnie.
Oczywiście jest też plus przyciągnięcia na SŚ nowych kibiców, jest szansa na zapełnienie go w 1 czy 2 topowych meczach ( zależy też od naszej sportowej formy ) . Szczerze, bardziej boję się tego, że ugrzęźniemy tam na lata bo do budowy nowej C6 jest nam dalej niż w 2018 roku, mimo, że strona pokazuje postęp prac na poziomie 10%:)
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], daniel1222, elquatro, Google [Bot], Google Adsense [Bot], HullCityFC, Jadajada, k0ciak, Kuchtizo, Majestic-12 [Bot], MeteoR1920, Rickenn10, scaneRboy, tynbydziedobry i 94 gości