Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18001 Post autor: robbo2k » 14 cze 2019, o 06:46

Przypominam iż za tą pożyczka stoją też kibice obecni na Radzie i domagający się wsparcia Ruchu. Wtedy mogliśmy zacząć od IV ligi a tak 18mln poszło na spłatę Bydgoszczy i nikt za te lichwę nie poszedł siedzieć.
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

Awatar użytkownika
ROHAN2
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 443
Rejestracja: 12 sty 2004, o 21:37
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18002 Post autor: ROHAN2 » 14 cze 2019, o 07:45

gerhat pisze:
14 cze 2019, o 06:16
W Ruchu popełniono dziesiątki błędów mniejszych i większych na przestrzeni lat ale chyba największym jest pożyczka 18 mln zł z miasta.
To był deal stulecia, pieniądze rozpłynęły się jak cukier w górskim potoku i akurat Bik ma z tym tyle wspólnego że musi to spłacać a wszystko działo się jak jego jeszcze w klubie nie było.
Jeszcze gorszym złem jest to że ta pożyczka odwlekła budowę stadionu na kolejne lata a chyba największym złem jest to że jesteśmy jej więźniem i zakładnikiem - nie możemy nawet upaść bo Kotala boi się odpowiedzialności za niegospodarność a różne Patermany i Kurczyki egzekucji zabezpieczeń.

Patrząc przez pryzmat dzisiejszej sytuacji ile dalibyśmy za to żeby tamtej pożyczki nie było nawet za cenę upadłości spoki akcyjnej Smagorowicza. Dzisiaj bylibyśmy już w całkowicie innej sytuacji

A tak jesteśmy skazani na dalsza wegetację i spadki które zafundował nam Smagorowicz z Kotalą. Jeden przynajmniej poszedł siedzieć a drugi ma się dobrze i nie pokazuje się w Ruchu od dawna wysyłając swoich zastępców.
Czysta prawda. My kibice zostaliśmy po prostu okłamani że ta pożyczka oczyści Ruch z długów. Natomiast psim obowiązkiem Kotali było sprawdzić stan faktyczny przed wyłożeniem publicznych pieniędzy. Chociaż jego też chyba Smagor wykiwał umiejętnie ukrywając zobowiązania.

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18003 Post autor: robbo2k » 14 cze 2019, o 08:02

Miasto pożyczylo 18mln na spłatę chwilowek żadne zobowiązanie nie zostały zmniejszone a zamienione na 12mln od CP I 6 mln od miasta z tego Ruch spłacil 3mln a drugie 3mln miasto zamieniło na akcje w 2018. Mnie bardziej ciekawi komu teraz wisimy te 28mln bo wiadomo iż. 12mkn to CP I 2mln to miasto pożyczka z 2019, 7mln to uklad. Pewnie 2mln to dla Niemców za Stępińskiego. Daje to 23mln. Brakuje 5mln. Pewnie z 1-2mln to zaległości w wynagrodzeniach.
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

Elmer
Posty: 10374
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18004 Post autor: Elmer » 14 cze 2019, o 08:51

A Stalowa Twarz, jeden z tych którzy ściągnęli nas na dno, dalej "działa". Póki on będzie to zawsze będzie problem.

Co do "spłaty" lichwy to mądry Polak po szkodzie. Kto się spodziewał (z nas), że tak to się skończy. Wtedy obraz zaciemniały wyniki i Strażnik miał argumenty. 3 medale w 5 lat. Na to się nabraliśmy. Poza tym kto widział Ruch w IV lidze. Dla nas, przyzwyczajonych do ekstraklasy, to był inny świat, a już jest naszym światem.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
OSH
Posty: 1195
Rejestracja: 28 cze 2007, o 04:58
Lokalizacja: SupeRHanysowo
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18005 Post autor: OSH » 14 cze 2019, o 10:09

ROHAN2 pisze:
14 cze 2019, o 07:45
gerhat pisze:
14 cze 2019, o 06:16
W Ruchu popełniono dziesiątki błędów mniejszych i większych na przestrzeni lat ale chyba największym jest pożyczka 18 mln zł z miasta.
To był deal stulecia, pieniądze rozpłynęły się jak cukier w górskim potoku i akurat Bik ma z tym tyle wspólnego że musi to spłacać a wszystko działo się jak jego jeszcze w klubie nie było.
Jeszcze gorszym złem jest to że ta pożyczka odwlekła budowę stadionu na kolejne lata a chyba największym złem jest to że jesteśmy jej więźniem i zakładnikiem - nie możemy nawet upaść bo Kotala boi się odpowiedzialności za niegospodarność a różne Patermany i Kurczyki egzekucji zabezpieczeń.

Patrząc przez pryzmat dzisiejszej sytuacji ile dalibyśmy za to żeby tamtej pożyczki nie było nawet za cenę upadłości spoki akcyjnej Smagorowicza. Dzisiaj bylibyśmy już w całkowicie innej sytuacji

A tak jesteśmy skazani na dalsza wegetację i spadki które zafundował nam Smagorowicz z Kotalą. Jeden przynajmniej poszedł siedzieć a drugi ma się dobrze i nie pokazuje się w Ruchu od dawna wysyłając swoich zastępców.
Czysta prawda. My kibice zostaliśmy po prostu okłamani że ta pożyczka oczyści Ruch z długów. Natomiast psim obowiązkiem Kotali było sprawdzić stan faktyczny przed wyłożeniem publicznych pieniędzy. Chociaż jego też chyba Smagor wykiwał umiejętnie ukrywając zobowiązania.
Co Wy to fandzolicie, sprawa jest prosto a wy sam wszyscy filozofujecie az sie juz czytac tego forum nie do.
Wyciepniecie Ruchu na SS to byl pomysl miasta, pozyczki byly brane zeby my sie plasowali wysoko w EX co mialo przyciagnoc kibicow i inwestorow. Kibice nie chcieli SS wiec i nie bydzie stadionu i Ruchu. Teren zostanie sprzedany pryndzyj czy poznij bo sie idealnie nadaje na inwestycje, a maly stadion to w CHorzowie juz jest, hala tyz mozno kaj indzij postawic. Tyn caly uklad prowadzi ino do tego zeby sie nachapac ila wlezie i kto tam jeszcze moze. Kaj jest jakies szukanie sponsorow i inwestorow?

scaneRboy
Posty: 8299
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18006 Post autor: scaneRboy » 14 cze 2019, o 10:28

może i racja, jeszcze wczesny Kopel nie chciał robić podgrzewanej murawy, skoro jedna już w Chorzowie jest.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

january-blefuje
Posty: 103
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 20:34
Lokalizacja: niebieskie piekaRy
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18007 Post autor: january-blefuje » 14 cze 2019, o 10:29

robbo2k pisze:
13 cze 2019, o 23:44
Tak jak mówiłem 2mln w akcjach miasto dało by klub mógł wyżyć w Q2 2018. A owe 4,4 mln za ostatni rok straty pokryte jest tak naprawdę wzrostem zobowiązań czyli pożyczka z miasta i nie płaceniem na czas. By mówić o odbudowie musimy zbilansować budżet przy 1,7mln rat układowych rocznie. Co oznacza iż potrzeba na ten sezon mieć realne dodatkowe 2-3mln poza tymi z promocji miasta.

Skoro wynagrodzenia plus raty układów rok do roku to jakieś 6mln, a my teoretycznie mamy 9 mln kosztów, to ktoś tu robi niezłe kombinacje.

To samo tyczy się wynagrodzeń. 4mln, robo pisał że do tego dochodzą jeszcze pracownicy administracyjno. Tj paterman, jego kierowca, i mandla bo u nas nikt więcej nie pracuje, ani marketing, ani skauting, nie mamy więcej etatów.

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18008 Post autor: robbo2k » 14 cze 2019, o 11:01

Nie zapominaj o kosztach organizacji meczów i funkcjonowania drużyny w tym "wyjazdów/zgrupowań" (nazywa się to usługi obce).
Usługi obce to tez np usługi medyczne
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

january-blefuje
Posty: 103
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 20:34
Lokalizacja: niebieskie piekaRy
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18009 Post autor: january-blefuje » 14 cze 2019, o 11:31

Ok, czyli wydajemy 4 banki, na zgrupowania, ochronę i badania?
Sorry, ale tu się nic nie klei.

Fakt jest taki że kapitan zbik nie dał ani złotówki, jeszcze jego funfel zlotousty narobił długów.

Nie wiem kto jest tym typem na prezesa że strony kibiców, ale musi być to gość który zna sie na biznesie, najlepiej posiadający własną działalność

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18010 Post autor: robbo2k » 14 cze 2019, o 13:27

Na pytanie kto ile dał w tych ostatnich latach:

W 2017 miasto objęło emisję nowych 2mln akcji
W 2018 miasto objęło emisję akcji serii U i W łącznie 3 mln

Dodatkowo 21,5mln akcji w ramach układu objęli dłużnicy:
3,3 mln miasto Chorzów niespłacone 3 mln z pożyczki (6+12)
7,8 mln Carbonex (to te sławne 8mln rzekomo włożone w klub)
4,3 mln Debt Collector (sprzedał je później Kurczykowi)
3mln Skarb Państwa (zaległości wobec US)
3,5mln pozostali - w tym Polskie Uhli - 2mln.
Dodatkowo Janusz Paterman w tym samym czasie pozbył się 2mln akcji (podejrzewam ze to te zwrócone 4Energy)

Od tego czasu jedyna zmiana w akcjonariacie to przejęcie 5,5mln akcji Patermana przez Carbonex (przy czym Paterman te akcje miał pradopodobnie od 4Energy).
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

tomicher
Posty: 555
Rejestracja: 29 lip 2004, o 13:28
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18011 Post autor: tomicher » 14 cze 2019, o 13:57

Mam wrażenie, że robbo2k ma większą większą wiedzę o finansach i obecnym rozkładzie udziałowców, niż ludzie w tym klubie.
Obrazek

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18012 Post autor: robbo2k » 14 cze 2019, o 14:05

Rada Nadzorcza Ruchu Chorzów SA informuje, że do dnia 19 czerwca przyjmowane będą aplikacje na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

Osoby zainteresowane prosimy o złożenie cv, listu motywacyjnego, koncepcji pracy na stanowisku Prezesa Zarządu oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji. Dokumenty należy kierować na adres: [email protected] do dnia 19 czerwca 2019 r. włącznie.
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

South
Posty: 252
Rejestracja: 10 gru 2006, o 20:02
Lokalizacja: FC
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18013 Post autor: South » 14 cze 2019, o 15:26

grzej pisze:
13 cze 2019, o 12:47

Jesteś gotowy to poprowadzić? Mam tu na myśli klub od B klasy? Zrezygnować z roboty i wszystko ogarnąć? Skąd chcesz na to wszystko wziąć kasę, jak kibice nie potrafią zebrać 10 tys złotych na karę. Ze składek WR? Nie starczy nawet na pół roku działalności.

Wiesz o tym, że nowy podmiot od kl.B przy istniejącym zespole nie może mieć nic wspólnego z obecną spółką?
Odpowiadając krótko, nie nie jestem w stanie poprowadzić. Myślę, że kompetentną osobą będzie dobry przedsiębiorca z doświadczeniem. Jeżeli mowa o obecnych składkach to mam nadzieję, że daje Wam do myślenia, dlaczego ludzie nie chcą wpłacać pieniędzy.

Kolejnym krokiem będzie frekwencja, po pierwszych agrowpierdolach z podpaskami z Gać czy drugim zespołem zza miedzy.

W mojej ocenie wystarczy boisko, kiełbaski, małe gadżety, wsparcie lokalnego fryzjera i wstęp za 5 PLN i masz 4 ligę. Przy pilnowaniu budowy stadionu to może się udać. Później po upadku spółki wejść jako kontynuator i skaczemy kilka lig wyżej.

Mówiąc miasto nie da, Żbik nie puści jesteśmy w błędzie, puszczą jak ludzie się odwrócą.

Idąc dalej z nimi tracimy cenny czas a KONKURENCJA nie śpi. Dla przykładu, jak w tak niskiej lidze można dalej tak mocno zadłużyć klub majac przy tym poparcie m. in. WR (tak to odbieram jak wielu innych skoro dalej z nimi chcecie działać)? Jak taki wyrachowany przedsiębiorca może pozwolić na konkurs na prezesa? Kolejnym b. ważnym aspektem jest brak licencji i sankcje jeżeli ją otrzymymy!! Szczerze modlę się aby nie dostali jej.

Zaczynać od nowa nie tracić czasu, to co jest teraz nigdy się nie uda!

Zapomniałem dodać z listą żądań chcieliście zrobić szach i po chwili mat, natomiast ktoś was wyprzedził i zrobił MAT, odpowiadając. Wiem mozna to interpretować in plus, ale nie w przypadku autoryzacji Żbika.

PS. Osuch Zawiszy też nie chciał puścić i co gdzie jest on a gdzie klub założyony przez kibiców? Chwila i dogadają się z miastem bi ruszą dalej. Kolejna sprawa ni jaki Bytomski Sport czy też Odra Wodzisław mówi to coś?

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18014 Post autor: robbo2k » 14 cze 2019, o 15:54

Pozwolisz ,że będę brutalny.... weśmy się i WY zróbcie. Na stworzenie klubu od zera potrzeba LUDZI i CZASU. Ja przyjechałem 300km na WZA WR ale pozostałe 950 osób z Chorzowa i okolic miało za daleko albo się nie chciało ten 1 kilometr przejść. Na dzisiaj żądania kibiców są realizowane. Trzy osoby zrezygnowały co było warunkiem brzegowym. Jest konkurs na prezesa, jak rozumiem trener jest z poparciem kibiców. Papiery do audytu będą udostępnione. Jeśli prezesem/vice zostanie człowiek z poparciem kibiców to można oczekiwać jasności sytuacji. Na dzisiaj nie ma poparcia wśród kibiców dla startu w B klasie przy istnieniu S.A. Zarówno ankieta Marco na Twitterze jak i WZA WR pokazały iż zgoda na start w B klasie jest TYLKO przy upadku S.A. Do końca czerwca wszystko będzie jasne: prezes, trener, i jak bardzo Bik, Kotala gra z kibicami. Pamiętajcie iż kibice ciągle maja broń do bojkotu S.A (w przetargu na promocję jest prawie milionowa kara za brak frekwencji, a brak karnetów i biletów to kolejny milion w plecy). Poczekajmy jeszcze te dwa tygodnie na wyklarowanie się sytuacji.

Start od zera siłami kibiców zaprowadzi do IV ligi to jest realne ale problem "finansowania" wróci.
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

South
Posty: 252
Rejestracja: 10 gru 2006, o 20:02
Lokalizacja: FC
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#18015 Post autor: South » 14 cze 2019, o 16:09

Nawiasem przy upadku S.A. możemy rozpocząć wyżej aniżeli klasa "B". Decyzyjny jest ŚZPN.

Ok, brzmi bardzo rozsądnie poczekajmy "dwa tygodnie".

W Katowicach czy Łodzi porządek zrobili na dniach u nas jak zwykle sprawy primo do końca czerwca. Nie uważasz że jest to granie na czas? Piszesz o karach ok., natomiast co jeżeli będzie to na jesień? Co w przypadku braku kasy na kolejne raty? Kolejne dlugi byle spłacić "siebie" a za 5 lat zostawić spółkę znów w krytycznej sytuacji i kolejna restrukturyzacja?

Jeżeli myślisz, że audyt rozwieje jakiekolwiek wątpliwości i wykaże obieg pieniądza, to jesteś w wielkim błędzie. Do audytów podmiot audytowany przygotowuje się wlasnie nie na dniach ale do konca czerwca.

Z mojej strony dziękuję, nie wchodzę w dalsze trzymanie za rękę trupa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 126 gości