Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
pacek1920
Posty: 204
Rejestracja: 29 paź 2008, o 08:02
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

#61 Post autor: pacek1920 » 7 gru 2009, o 12:04

powiem tak potencjał jest teraz trzeba utrzymac kadra, wzmocnić skład na poszczególnych pozycjach potrzebny od zaraz środkowy obrońca ofensywny pomocnik i lewy pomocnik, a będzie dobrze. Niech tauron sie wkońcu określi bo warto w Ruch inwestować pokazalismy to wczoraj swoim dopingiem i grą drużyny.Potrzebne są wzmocnienia i przepracowanie w stu procentach przerwy zimowej. :D

Witek46
Posty: 2290
Rejestracja: 12 mar 2008, o 18:27
Lokalizacja: Panewniki
Kontakt:

#62 Post autor: Witek46 » 7 gru 2009, o 12:13

bogas1985 pisze:(…) Zburzyc hierarchie moga tylko pieniadze. Nawet najlepszy plan Klimka ze szkoleniem mlodziezy i szukaniem talentow nie zda egzaminu na dluzsza mete. (…)
Teraz zalozmy sprzedamy Niedzielana, Sobiecha i Sadloka. Dostaniemy kase i co dalej? Wiara ze Stefanski, Lesik czy Flis zaskocza? Jak zaskocza to po pierwszej lepszej ich rundzie znow ich nie bedzie i bedzie tak w kolko. Mamy swietna ME, ale w niej 80% to mimo wszystko najemnicy z innej czesci Polski, wiec na oddanie "R" nie ma co specjalnie liczyc.
Jesli nie odwalimy szopki w Wodzislawiu to my kibice zrobilismy duzo by Taurona przekonac do siebie. Ale jesli Tauron nie przedluzy umowy bo zespol gra slabo to caly ten ich sponsoring mozna o kant tylka ro***bac.
Pilkarsko na poziomie, ktory gwaraqntowalby gre o MP w klubie mamy 5 pilkarzy - Sadlok, Nykiel, Straka, Niedzielan i Sobiech (chodzi mi glownie o potencjal jaki posiadaja, a nie aktualna forme)). Potrzeba jeszcze 6 do "11" i co najmniej 5 na lawke rezerowywch

Zima bedzie wazna. Mamy juz kilka cegielek do zbudowania domu (druzyny walczacej o tytul). Teraz potrzeba kolejnych cegiel, a nie pozbywanie sie kilku z nich. Nie oszukujmy sie. Jak odejdzie Sadlok, Sobiech czy Niedzielan to nie bedzie, ze jakos sobie poradzimy, bo wowczas cala ta budowe mozna zakonczyc i dac sobie z nia spokoj. Jakos to bedzie jak odejdzie Baran, Grodzicki, Pilarz czy Janoszka, bo nastepcow tych pilkarzy jakos sobie w tej lidze znajdziemy.
A kto jest lepszy od Niedzielana i Sobiecha? Lewandowski? Moze Brozek? Kto jeszcze? Chinyama? Mloim zdaniem juz nie Od Sadloka kto jest lepszy? Arboleda, Glowacki, Choto, Astiz i ...? Kto? Nikt. Od Straki? Sobolewski? Bandrowski? Iwanski? No i kto jeszcze? Prawa obrona i Nykiel to juz w ogole kosmos. Najslabiej obsadzona razem z lewa obrona pozycja w lidze.
Oddajac choc jednego pilkarza, wracamy do punktu wyjscia czyli do 3 lat walki o utrzymanie.
Potrzeba ogromna kasa, ktorej nie ma zaden z naszych udzialowcow. To jest orzykre. Perspektyw niestety nie widze. Bez wielkiej kasy.
Bardzo dobra, rzeczowa, spokojna, sprawiedliwa i fachowa ocena sytuacji. Wszyscy "nerwowi" po ostatnich meczach powinni ją sobie przeczytać i zapamiętać.
Wolność słowa nie może zwalniać z odpowiedzialności za słowo

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

#63 Post autor: scaneRboy » 7 gru 2009, o 12:16

bogas1985,

bogas....


czyli co... pozostaje siąść i płakać, bo przegraliśmy z Wisłą????

Widzę, ze ta porażka Cię podłamała... przcież to nie koniec świata... i nie koniec Ruchu.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Witek46
Posty: 2290
Rejestracja: 12 mar 2008, o 18:27
Lokalizacja: Panewniki
Kontakt:

#64 Post autor: Witek46 » 7 gru 2009, o 12:22

Moim zdaniem zupełnie opacznie zrozumiałeś ten tekst. Nie ma mowa o załamaniu. Ale nie ma też podstaw do hurra optymizmu i stawiania nierealnych wymagań. Jest realna ocena sytuacji i pewna wskazówka do koniecznych działań i warunków jakie muszą zostać spełnione, żeby Ruchu był drużyną, która ma rzeczywiste podstawy niezbędne do osiągania sukcesów.
Wolność słowa nie może zwalniać z odpowiedzialności za słowo

bogas1985

#65 Post autor: bogas1985 » 7 gru 2009, o 12:27

Podlamuje mnie jako kibica kazda porazka, nawet ta z Interem.. Ciesze sie z 4 miejsca. Marzylem o tytule ale widac, ze w tej chwili ten sklad nie jest w stanie nam tego zapewnic. Potrzeba systematycznych zmian. Zarzad na pewno nie jest glupi, bo nawet glupi widzi, ze Sadlok, Sobiech czy Niedzielan to tzw "key players". Ja zmierzam do czegos innego. Zarzad na pewno sie stara. Tylko wiekszosc sobie wyobraza to tak, ze Sobstyl czy Klimek pojda to Mittala i powiedza:
"Czesc, potrzebujemy 10 mln zlotyc, a my wam damy miejsce na koszulce" Myslicie ze tak latwo znalezc sponsora, inwestora? W momencie kiedy pilka kojarzy sie sie ogolowi z korupcja, slabymi pilkarzami i bandytyzmem na stadionie??

Wiekszosc tych firm nie chce sie angazowac i wola reklamowac sie w inny sposob. Dopoki nie wytworzy sie opinia, ze Ruch to wielki klub, dopoki codziennie na glownej stronie onetu nie bedzie czegos o niebieskich to bedzie ciezko.

Wczoraj kumpel mi powiedzial: "Widocznie taki los nam jest pisany" Ja wierze, ze bedzie lepiej, ale potrzeba niestety kasy.

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

#66 Post autor: scaneRboy » 7 gru 2009, o 12:30

Witek46 pisze:Moim zdaniem zupełnie opacznie zrozumiałeś ten tekst
spokojnie, wszystko zrozumiałem...
tylko bogas zaczął, że najlepszy plan jest o kant d... z czym się nie mogę zgodzić... głównym elementem planu zawsze są właśnie pieniądze...


przecież trudno zaprzeczyć bogasowi w temacie pieniędzy i trudno zaprzeczyć Lutzowi w temacie stadionu... i nie ma co dyskutować, bo to jest oczywiste.


ps. tak wogóle to mam wrażenie, że wokół budowy stadionu cos się dzieje, tylko jak zwykle w stylu dziwnym...
Ostatnio zmieniony 7 gru 2009, o 12:44 przez scaneRboy, łącznie zmieniany 1 raz.

bogas1985

#67 Post autor: bogas1985 » 7 gru 2009, o 12:33

Chcialbym dodac ostatnia sprawe. Jestem wdzieczny Klimkowi i calej reszcie (nawet Sobstyl), ze wyprowadzili klub z marazmu. wiem, ze bez niego bylaby katastrofa. Tylko, ze teraz nadszedl czas na najwazniejszy ruch. znalezc pieniadze i zoorganizowac jakos nowy stadion. Nie wieszajmy na zarzadzie jednak psow jak to sie nie uda. Bo to nie do konca zalezy od nich...

M86
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2008, o 12:13
Lokalizacja: RSL
Kontakt:

#68 Post autor: M86 » 7 gru 2009, o 13:09

scaneRboy pisze:Być może powinniśmy się zastanowić, czy nie zacząć namawiać ludzi, żeby siadali w myśl zasady 1 człowiek, 1 miejsce. Jestem pewny, że gdyby do sektorów wpuszczać tylko tyle osób, ile jest miejsc, to na wczorajszym meczu byłoby widać, że stadion jest pełny.
Osobiście taka zasada bardzo by mi się podobała, ale mało kto chce oglądać mecz z 9, czy chociaż z 5, z których jest fatalna widoczność. Musieli by ustawić dodatkową kontrolę pry wejściach na sektory i sprawdzać bilety, co raczej jest mało prawdopodobne...Myślę, że właśnie takie rozwiązanie będzie idealne na nowy stadion ;)

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

#69 Post autor: scaneRboy » 7 gru 2009, o 13:26

M86 pisze:
scaneRboy pisze:Być może powinniśmy się zastanowić, czy nie zacząć namawiać ludzi, żeby siadali w myśl zasady 1 człowiek, 1 miejsce. Jestem pewny, że gdyby do sektorów wpuszczać tylko tyle osób, ile jest miejsc, to na wczorajszym meczu byłoby widać, że stadion jest pełny.
Osobiście taka zasada bardzo by mi się podobała, ale mało kto chce oglądać mecz z 9, czy chociaż z 5, z których jest fatalna widoczność. Musieli by ustawić dodatkową kontrolę pry wejściach na sektory i sprawdzać bilety, co raczej jest mało prawdopodobne...Myślę, że właśnie takie rozwiązanie będzie idealne na nowy stadion ;)
to co mogę napisać z pełnym przekonaniem, to, ze na dziesionie ścisk był niesamowity, wydaje mi się, że ilość ludzi była potrójna w stosunku do ilości miejsc siedzących. pomiędzy rzędami krzesełek były dwa rzędy stojących, do tego pełniusieńkie schody, korona i bajtle na dolnym płocie.

M86
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2008, o 12:13
Lokalizacja: RSL
Kontakt:

#70 Post autor: M86 » 7 gru 2009, o 13:31

to co mogę napisać z pełnym przekonaniem, to, ze na dziesionie ścisk był niesamowity, wydaje mi się, że ilość ludzi była potrójna w stosunku do ilości miejsc siedzących. pomiędzy rzędami krzesełek były dwa rzędy stojących, do tego pełniusieńkie schody, korona i bajtle na dolnym płocie.
Tu się zgadzam w 100%. Na każdym meczu widać, że 10 jest przepełniona. Z tego co widziałem na 6 i 7 było to samo. Wszyscy z biletami z łuków szli albo na 10 albo na prostą....

memp
Posty: 73
Rejestracja: 6 mar 2008, o 21:45
Lokalizacja: Chorzów BatoRy
Kontakt:

#71 Post autor: memp » 7 gru 2009, o 14:30

Ta... zwłaszcza jak paru przed Tobą jeszcze sobie na krzesełkach stanie to już w ogóle amba. Prawda jest taka, że gdyby wszyscy zajęli miejsca na krzesełkach to stadion byłby pełny, a i tak jeszcze sporo osób na koronie by stało, bo by brakło krzesełka. A tak ścisk i puste krzesełka... no ale cóż, raczej na tym stadionie nigdy nie doczekamy sie tego rodzaju porządku.

Co do pieniędzy. Mimo wszystko wydaje mi się, że Tauron wejdzie na przyszły rok w interesy z Ruchem. Widownia jest, wyniki mimo wszystko też (3 miejsce ex aequo to super wynik!). Małymi kroczkami Panowie. "Czasem lepiej najeść się małą łyżeczką, niż zakrztusić się przy dużej łyżce, pozostając głodnym." Bo wiadomo, że Tauron nie zaoferuje nam kokosów, ale będzie na tyle wypłacalny, że będzie zachowana płynność finansowa, na bieżąco premie i pensje + jakiś dodatek żeby na transfery było. Pójdą mam nadzieję za tym jeszcze lepsze wyniki i za rok Tauron sypnie większą gotówką, a może znajdzie się inny, możniejszy inwestor. Tak jak napisałem, nie wszystko na raz, pomału. Ktoś przytoczył przykład (astronomiczny na nasze realia) Chelsea. Oni czekali ponad 50 lat na kolejnego mistrza!! I w ciągu 1 sezonu nie osiągneli szczytu, to jest proces, momentami bolesny, pełen niemiłych niespodzianek, ale z uporem maniaka trzeba brnąć do przodu i się uda! MUSI :)

marek79
Posty: 7699
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

#72 Post autor: marek79 » 8 gru 2009, o 12:09

Lutz pisze:
bogas1985 pisze:Potrzeba ogromna kasa, ktorej nie ma zaden z naszych udzialowcow. To jest orzykre. Perspektyw niestety nie widze. Bez wielkiej kasy.
Lepi bych tego postu som niy napisoł :)
Jo widza prespektywa : bez kasy, bez 15 Niedzielanów i bez stadionu daja nom jeszcze rok , dwa góra trzy w Ekstraklasie. Wychowankami to my sie mogymy grać we ślonski lidze juniorów, ale niy w i tak już słaby Polski lidze. Nom som potrzebny i to od zaroz gotowe zawodniki typu Brożek, Niedzielan, Sobolewski itd.... nom je potrzebno kasa co by im zapłacić. Postawom jednak je stadion , zawsze byda to powtarzoł !
Lutz na jaki podstawie twierdzisz ze nasze wychowanki niy nadaja sie do ekstraklasy? Co to gorsze fusbalery od tych z Wisly, Legii, Lecha? Po wyniku w Młody Ekstraklasie w tamtym roku i w tym niy sadza.

Druga sprawa czy jesli sciagliby my Brozka, Sobolewskiego czy z Legii Iwanskiego to jako mosz pewnosc ze te chopy by zapierdalaly po boisku na 100 % a niy braly ino 10 pewno kasa? Juz jedyn taki klub byl co sciagol najlepszych i miol nimi walczyc o mistrzostwo.

Trzecio sprawa to stadion. Czy Wisla zaczyla zdobywac swoje majstry bo miala nowy stadion? Niy. Czy Legia zdobywala majstry bo miala stadion? Niy

I ta wizja ze jeszcze 2-3 lata i niy bydzie po nos sladu kiero jest lansowano od przeszlo 20 lot i jakos ciagle z malymi wyjatkami trwomy w ty ekstraklasie. No ale ta wizja kiej niy byloby Ruchu to zdaje mi sie wywolala by u niykierych entuzjazm na forum.
Niy ma to juz Lecha choc miol kasa, Groclinu kiery miol kasa i stadion(ik) z zapleczym ze gowa boli pryndzy niy bydzie Legii ale Ruch byl, jest i BYDZIE bo to jest Ruch.

Awatar użytkownika
Lutz
Posty: 9559
Rejestracja: 12 sie 2002, o 00:34
Lokalizacja: Kattowitz
Kontakt:

#73 Post autor: Lutz » 8 gru 2009, o 13:16

marek79 pisze: Lutz na jaki podstawie twierdzisz ze nasze wychowanki niy nadaja sie do ekstraklasy? Co to gorsze fusbalery od tych z Wisly, Legii, Lecha? Po wyniku w Młody Ekstraklasie w tamtym roku i w tym niy sadza
http://www.wisla.krakow.pl/pl/kadra/

Sam mosz wszystkich wychowanków Wisły, na ty podstawie to twierdza.
Drugo sprawa czy by za***rdalali na 100 % ?? Za 5 tysiyncy na miesionc napewno niy ! Za 50 śmiem twierdzić , że ja . Zresztom jak majom trocha ambicji to i za pora groszy by tyrali ---> patrz Niedzielan. Trzecio sprawa stadion - niy mieli, ale bydom mieć - Wisła, Cracovia, Lech, Lechia, Arka itd itd itd itd..... czasy sie zmiyniajom i bez nowoczesnego stadionu niy ma szans na jakiegokolwiek inwestora, kasa, a co za tym idzie wyniki. Dlatego też godom, że bez kasy i stadionu daja nom i inkszym Poloniom Bytom góra 3 lata w Ekstraklasie. Wodzisław je tego przykładym - dopóki dzban woda nosi.......

Kasa, kasa, kasa, stadion , stadion , stadion

Daniel__20
Posty: 197
Rejestracja: 30 mar 2009, o 19:32
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

#74 Post autor: Daniel__20 » 8 gru 2009, o 13:27

Daltego najlepszym rozwiazaniem na obecno chwila bedzie przeniesienie sie na Slaski.
Wielki kasy narazie nie ma i nic nie zapowiada sie zeby w najblizszej przyszlosci sie to zmienilo.
Rownie dobrze mozna przeniesc sie na Slaski odnosic sukcesy pozyskac konkretnych inwestorow i z czasem budowac stadion na Cichej. W Polsce nie ma szalonych szejkow co rzucaja kasa na lewo i prawo.
A jak juz nie powstanie stadion na Cichej i przy ewentualnej przeprowadce na SS niech umowa najmu bedzie dla nas korzystna.

aju
Posty: 727
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 13:01
Lokalizacja: NIEBIESKI BYTKÓW
Kontakt:

#75 Post autor: aju » 8 gru 2009, o 13:31

Lutz pisze:Drugo sprawa czy by za***rdalali na 100 % ?? Za 5 tysiyncy na miesionc napewno niy ! Za 50 śmiem twierdzić , że ja
To, że piłkarzowi płaci się 50tys a nie 5tys wcale nie oznacza,że bedzie on lepszym i nie dodaje mu umiejetnosci. Charakter jest podstawą. Przykładem sa piłkarze górnika....ogromne kontrakty-ogromny zawód. Teraz sie okazuje, że beda ich sprzedawać a brac młodych z karta na ręku.
MŁODZI TRENUJCIE!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], koperniol1984, Mavo1920 i 97 gości