Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
evn
Posty: 735
Rejestracja: 30 mar 2006, o 22:18
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22846 Post autor: evn » 18 sie 2022, o 12:44

kattowitz pisze:
17 sie 2022, o 13:12
Ruch Chorzów: Jak wyglądają finanse klubu? RAPORT

https://dziennikzachodni.pl/ruch-chorzo ... 2-16696831
''Problemem Ruchu pozostają zaległości z lat poprzednich. W tej rubryce widnieje strata w pokaźnej wysokości 70.930.888,69 zł. Zawarto także 95 umów o dzieło i zlecenie.''

Panowie, jak to wyglądo z tymi kwotami. Z tego co kojarza, godka była o 20mln, to coś było dogadywane z wierzycielami. Może ktoś wyjaśnić, w prosty sposób skąd taka kwota?
[img]https://www.niebiescy.pl/images/flagi/ruch_chorzow_04.jpg[/img]

Dżem
Posty: 1356
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:56
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22847 Post autor: Dżem » 18 sie 2022, o 14:27

Zastanawiam się czy nie powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności na zaciśnięciu pasa i próbie spłaty jak najwięcej zaległości a dopiero potem myśleć o ekstraklasie. Przecież z takim bagażem nie da się na dłuższą metę budować stabilnego klubu, bo odsetki będą nas paraliżować. Wiem,że w ekstraklasie są klubu w takiej albo i gorszej sytuacji niż my, ale dalej to nie jest normalne a po drugie zazwyczaj te kluby mają większe wsparcie ze strony miasta niż u nas.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7944
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Co z tym Ruchem?

#22848 Post autor: Scypion » 18 sie 2022, o 14:35

Dżem pisze:
18 sie 2022, o 14:27
Zastanawiam się czy nie powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności na zaciśnięciu pasa i próbie spłaty jak najwięcej zaległości a dopiero potem myśleć o ekstraklasie. Przecież z takim bagażem nie da się na dłuższą metę budować stabilnego klubu, bo odsetki będą nas paraliżować. Wiem,że w ekstraklasie są klubu w takiej albo i gorszej sytuacji niż my, ale dalej to nie jest normalne a po drugie zazwyczaj te kluby mają większe wsparcie ze strony miasta niż u nas.
Tylko, żeby spłacac dług musisz miec kase? Skad ją brac w II lidze?

adamo1289
Posty: 197
Rejestracja: 29 lut 2008, o 14:49
Lokalizacja: Poza GŚ
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22849 Post autor: adamo1289 » 18 sie 2022, o 14:55

Scypion pisze:
18 sie 2022, o 14:35
Dżem pisze:
18 sie 2022, o 14:27
Zastanawiam się czy nie powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności na zaciśnięciu pasa i próbie spłaty jak najwięcej zaległości a dopiero potem myśleć o ekstraklasie. Przecież z takim bagażem nie da się na dłuższą metę budować stabilnego klubu, bo odsetki będą nas paraliżować. Wiem,że w ekstraklasie są klubu w takiej albo i gorszej sytuacji niż my, ale dalej to nie jest normalne a po drugie zazwyczaj te kluby mają większe wsparcie ze strony miasta niż u nas.
Tylko, żeby spłacac dług musisz miec kase? Skad ją brac w II lidze?
Zobaczymy już po raporcie z III kwartału, czy i jak przychody wzrosły po starcie naszym na zapleczu Ekstraklasy i rzędy wielkości.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10149
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22850 Post autor: jajo » 18 sie 2022, o 14:57

evn pisze:
18 sie 2022, o 12:44
kattowitz pisze:
17 sie 2022, o 13:12
Ruch Chorzów: Jak wyglądają finanse klubu? RAPORT

https://dziennikzachodni.pl/ruch-chorzo ... 2-16696831
''Problemem Ruchu pozostają zaległości z lat poprzednich. W tej rubryce widnieje strata w pokaźnej wysokości 70.930.888,69 zł. Zawarto także 95 umów o dzieło i zlecenie.''

Panowie, jak to wyglądo z tymi kwotami. Z tego co kojarza, godka była o 20mln, to coś było dogadywane z wierzycielami. Może ktoś wyjaśnić, w prosty sposób skąd taka kwota?
wydaje mi sie, ze ta kwota nie ma sie co przejmowac.
sformulowanie zaleglosci jest tu bledne.
to ze klub przynosil strate w poprzednich latach, to nie znaczy ze wciaz ma takie dlugi.

niemniej niech sie wypowie ktos lepiej obeznany w tematach gieldowych
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10149
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22851 Post autor: jajo » 18 sie 2022, o 14:59

adamo1289 pisze:
18 sie 2022, o 14:55
Scypion pisze:
18 sie 2022, o 14:35
Dżem pisze:
18 sie 2022, o 14:27
Zastanawiam się czy nie powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności na zaciśnięciu pasa i próbie spłaty jak najwięcej zaległości a dopiero potem myśleć o ekstraklasie. Przecież z takim bagażem nie da się na dłuższą metę budować stabilnego klubu, bo odsetki będą nas paraliżować. Wiem,że w ekstraklasie są klubu w takiej albo i gorszej sytuacji niż my, ale dalej to nie jest normalne a po drugie zazwyczaj te kluby mają większe wsparcie ze strony miasta niż u nas.
Tylko, żeby spłacac dług musisz miec kase? Skad ją brac w II lidze?
Zobaczymy już po raporcie z III kwartału, czy i jak przychody wzrosły po starcie naszym na zapleczu Ekstraklasy i rzędy wielkości.
jak chodzi o prawa polsatu i fortuny to ok. 1mln. tyle, ze nie wiem jak/kiedy wyplacane.
frekwencja i ceny biletow wzrosly, ale na pewno trzeba tez wiecej placic zawodnikom.
jest to tez na pewno lepsze okno wystawowe pod sprzedaz jakiegos zawodnika.

prawdziwa roznica to sie pojawia w Ekstraklasie. tu+1mln, tam+10mln.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
lacky24
Posty: 130
Rejestracja: 27 paź 2020, o 17:53
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22852 Post autor: lacky24 » 19 sie 2022, o 13:10

heli pisze:
18 sie 2022, o 08:56
Czesciowo masz rację, ale jednak nie przekonuje mnie to aż tak ze względu na skalę liczb.
Budżety tegoroczne w II lidze oczywiście to tylko szacunki:
https://asnews.pl/pilkanozna/druga-liga ... faworytem/
jednak pokazujące poziom budżetów.

I Stal Rzeszów, klub, który jedyny od nas znacząco odstawał, ale też w ich budżecie ok 10mln to akademia https://www.podkarpacielive.pl/pl/wydar ... ak-benfika
U nas koszty szkolenia to też budżet uks, który nie jest wliczany w budżet Ruchu. Dodatkowo za najem i koszty najmu obiektów oraz rekompensata późniejsza również nie zwiększają budżetu itd. Też tylko część trenerów ma umowę ze spółką klubową.

U nas wyraźnie widać, albo przynajmniej ja mam takie odczucia, że jest zasada, że lepiej jak będzie się mówić, że znacząco odstajemy od pozostałych, żeby wymagania była mniejsze i w razie niepowodzenia ciągle mogliśmy słyszeć i mówić no tak, ale w żadnym meczu nie byliśmy faworytem inni są bogatsi itd.

Oczywiście, że w I lidze już to tak kolorowo nie wygląda, bo jest kilku zdecydowanie bogatszych, ale też nie ma jakiejś przepaści do conajmniej połowy klubów.

Nie mówię, że to jest złe, bo sam często po sprawdzianie czy egzaminie nastawiałem się, że poszło chujowo, a potem zawsze było bardzo dobrze, ale jednak jest to trochę na dłuższą metę do otoczenia wkurzające.
Tylko, że zapominasz o jednej ważnej kwestii. Najpierw pieniądze muszą wpłynąć do klubu, aby ten potem mógł przelać pracownikom. Ruch chyba trzyma się teraz zasady, że nie oferuje wynagrodzenia, którego nie da się uregulować na bieżąco. Przed startem II ligi nikt zapewne nie zakładał tak dużego wpływu od kibiców, dodatkowo mieliśmy dwa domowe mecze, gdzie jeden z nich został wyprzedany na 100% i to pewnie poszło w całości na premię za awans. Wpływy z TV i od sponsora tytularnego też chyba wpływają dopiero po zakończeniu sezonu (jeśli jest inaczej, naprostujcie). Nawet z tymi ekstra przychodami wyszło tylko 28 tys. na plusie z działalności operacyjnej. Gdyby nie dotacja z UM (a ta była zagrożona), to byłby minus i z tego. Pamiętasz jak w styczniu prezes musiał się korzyć przed panem tfu... prezydentem. I najważniejsze, pomimo to byliśmy na minusie, czyli ostatecznie BUDŻET NIE SPIĄŁ. Chciałbyś znowu budować milionowe straty?
Debiut na Cichej: 09.12.2006 Górny Śląsk - Polska
Debiut na Ruchu: 14.04.2007 Ruch - Zagłębie S.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7944
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Co z tym Ruchem?

#22853 Post autor: Scypion » 19 sie 2022, o 13:13

W ciagu kilku miesięcy Siemion musiał sie korzyc przed panem prezydentem i radą bezradnych i dostał jaką nagrod e z UM za swoja prace. Logiczne. fest.

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6208
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22854 Post autor: heli » 19 sie 2022, o 18:51

lacky24 pisze:
19 sie 2022, o 13:10
heli pisze:
18 sie 2022, o 08:56
Czesciowo masz rację, ale jednak nie przekonuje mnie to aż tak ze względu na skalę liczb.
Budżety tegoroczne w II lidze oczywiście to tylko szacunki:
https://asnews.pl/pilkanozna/druga-liga ... faworytem/
jednak pokazujące poziom budżetów.

I Stal Rzeszów, klub, który jedyny od nas znacząco odstawał, ale też w ich budżecie ok 10mln to akademia https://www.podkarpacielive.pl/pl/wydar ... ak-benfika
U nas koszty szkolenia to też budżet uks, który nie jest wliczany w budżet Ruchu. Dodatkowo za najem i koszty najmu obiektów oraz rekompensata późniejsza również nie zwiększają budżetu itd. Też tylko część trenerów ma umowę ze spółką klubową.

U nas wyraźnie widać, albo przynajmniej ja mam takie odczucia, że jest zasada, że lepiej jak będzie się mówić, że znacząco odstajemy od pozostałych, żeby wymagania była mniejsze i w razie niepowodzenia ciągle mogliśmy słyszeć i mówić no tak, ale w żadnym meczu nie byliśmy faworytem inni są bogatsi itd.

Oczywiście, że w I lidze już to tak kolorowo nie wygląda, bo jest kilku zdecydowanie bogatszych, ale też nie ma jakiejś przepaści do conajmniej połowy klubów.

Nie mówię, że to jest złe, bo sam często po sprawdzianie czy egzaminie nastawiałem się, że poszło chujowo, a potem zawsze było bardzo dobrze, ale jednak jest to trochę na dłuższą metę do otoczenia wkurzające.
Tylko, że zapominasz o jednej ważnej kwestii. Najpierw pieniądze muszą wpłynąć do klubu, aby ten potem mógł przelać pracownikom. Ruch chyba trzyma się teraz zasady, że nie oferuje wynagrodzenia, którego nie da się uregulować na bieżąco. Przed startem II ligi nikt zapewne nie zakładał tak dużego wpływu od kibiców, dodatkowo mieliśmy dwa domowe mecze, gdzie jeden z nich został wyprzedany na 100% i to pewnie poszło w całości na premię za awans. Wpływy z TV i od sponsora tytularnego też chyba wpływają dopiero po zakończeniu sezonu (jeśli jest inaczej, naprostujcie). Nawet z tymi ekstra przychodami wyszło tylko 28 tys. na plusie z działalności operacyjnej. Gdyby nie dotacja z UM (a ta była zagrożona), to byłby minus i z tego. Pamiętasz jak w styczniu prezes musiał się korzyć przed panem tfu... prezydentem. I najważniejsze, pomimo to byliśmy na minusie, czyli ostatecznie BUDŻET NIE SPIĄŁ. Chciałbyś znowu budować milionowe straty?
Sorry albo Ty nie rozumiesz co ja piszę, albo ja nie rozumiem co Ty piszesz, bo nie jestem w stanie połączyć tego co ja pisałem z tym co Ty.
A już w jaki sposób mój post kieruje cię do Twojego ostatniego pytania to już w ogóle nie mam pojęcia.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22855 Post autor: robbo2k » 20 sie 2022, o 19:57

evn pisze:
18 sie 2022, o 12:44
kattowitz pisze:
17 sie 2022, o 13:12
Ruch Chorzów: Jak wyglądają finanse klubu? RAPORT

https://dziennikzachodni.pl/ruch-chorzo ... 2-16696831
''Problemem Ruchu pozostają zaległości z lat poprzednich. W tej rubryce widnieje strata w pokaźnej wysokości 70.930.888,69 zł. Zawarto także 95 umów o dzieło i zlecenie.''

Panowie, jak to wyglądo z tymi kwotami. Z tego co kojarza, godka była o 20mln, to coś było dogadywane z wierzycielami. Może ktoś wyjaśnić, w prosty sposób skąd taka kwota?
70mln to strata z działalności od początku spółki co do zasady bez znaczenia ale dlatego jest kapital ujemny (caly hajs z akcji stracony ale to nie strata klubu tylko akcjonariuszy) . Zobowiązania to 27mln i to jest cos co wisi a odsetki wysokie. Ten 1mln straty za 3kwartały z niespodziewana premia do wyplaty za awans nie jest najgorzej. Co nie znaczy ze dla spokojnego zycia przydałby sie "dobry wujek" z 2mln na sezon.
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22856 Post autor: robbo2k » 20 sie 2022, o 20:15

Takie tam.. cyferki. Przejście do II ligi z punktu zachowania finansów wzorcowe. Wzrosły przychody proporcjonalnie wzrosły koszty bez szaleństw.
Nie było szarpania się na kredyt w II lidze. jest ok. Zobaczymy jak w I lidze będzie to wyglądać.

Jeden dobry sponsor na 1-2 mln i można by było spać spokojnie.

Obrazek
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22857 Post autor: niebieski98 » 20 sie 2022, o 21:34

W ostatnich latach sukcesywnie zmniejszamy zadłużenie równocześnie pnąc się sportowo do góry. Powiem szczerze na początku naszej odbudowy wydawało mi się to zupełnie niemożliwe, chwała dla zarządu że do tej pory bez nowych długów był w stanie skleić skład na dwa awanse. Robbo, piszesz o tym że przydałby się sponsor który by sypnął 1-2 mln zł - byłoby super, ja zwrócę jednak uwagę, że prędzej możemy się spodziewać problemów z uzyskaniem niecałych 2mln zł z miasta na przyszły rok bez których będziemy mieli ogromne kłopoty. Ciągle jesteśmy uzależnieni od UM. Tak długo jak obecni włodarze będą sprawować władzę w mieście tak długo nie będziemy mogli spać spokojnie. Obawiam się że taki sponsor jak się już pojawi w najbliższym czasie, to pozwoli co najwyżej zasypać wyrwę w budżecie po nieotrzymanych pieniądzach z miasta.


Co do poprzednich wpisów - nie ma co przywiązywać uwagi do raportów za pojedyncze kwartały - klub piłkarski charakteryzuje się tym, że nierównomiernie rozkładają się w nim koszty i przychody w przeciągu roku. W 2 kwartale trzeba było wypłacić premię za awans, bez żadnych niespodziewanych przychodów poza biletami z meczy barażowych. W III kwartale powinno być znów na plusie - dojdzie spory zastrzyk z karnetów które sprzedaje się tylko w tym okresie. Nie wiemy też kiedy przychodzą do klubu pieniądze za prawa TV, na 4 kwartał można prognozować że pojawi się znów ok. 300-400 tys. zł za % z transferu Grabary (płatne co rok w 3 ratach). Trudno wysuwać w związku z tym wnioski po kwartałach, dopiero cały rok obrotowy (który w naszym przypadku pokrywa się z sezonami) może dać pogląd na finanse klubu w danym okresie.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10149
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22858 Post autor: jajo » 20 sie 2022, o 21:43

robbo2k pisze:
20 sie 2022, o 20:15
Takie tam.. cyferki. Przejście do II ligi z punktu zachowania finansów wzorcowe. Wzrosły przychody proporcjonalnie wzrosły koszty bez szaleństw.
Nie było szarpania się na kredyt w II lidze. jest ok. Zobaczymy jak w I lidze będzie to wyglądać.

Jeden dobry sponsor na 1-2 mln i można by było spać spokojnie.

Obrazek
kolumna wynagrodzenia wynagrodzenia/przychody jest raczej mylaca.
sugeruje, ze w niej sie zawiera budzet placowy przeznaczony na druzyne.
natomiast wydaje sie, ze czesc zawodnikow gra na umowa-zleceniach, kontraktach i rzeczywiscie sa w formie wynagrodzenia, natomiast czesc wystawia klubowi faktury i mieszac sie kategorii uslug obcych.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
lacky24
Posty: 130
Rejestracja: 27 paź 2020, o 17:53
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22859 Post autor: lacky24 » 21 sie 2022, o 12:07

heli pisze:
19 sie 2022, o 18:51

Sorry albo Ty nie rozumiesz co ja piszę, albo ja nie rozumiem co Ty piszesz, bo nie jestem w stanie połączyć tego co ja pisałem z tym co Ty.
A już w jaki sposób mój post kieruje cię do Twojego ostatniego pytania to już w ogóle nie mam pojęcia.
Pisałeś wcześniej, że my byliśmy faworytem na podstawie już zebranych danych po sezonie w II lidze. Więc chcę przekazać, że analiza wsteczna zawsze najlepsza. Tak więc krótko, przed sezonem estymujesz budżet realistyczny, a nie optymistyczny (takich przychodów raczej nikt przed sezonem nie zakładał, ocena pewnie była na podstawie wcześniejszych danych sprzedażowych), pieniądze spływają też w różnym terminie i mamy zobowiązania z określonym terminem. Porównywanie samego wiersza przychodów, to jest dużeeee... dużeee... uproszczenie, wręcz błąd.
Debiut na Cichej: 09.12.2006 Górny Śląsk - Polska
Debiut na Ruchu: 14.04.2007 Ruch - Zagłębie S.

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22860 Post autor: viRo_BJJ » 23 sie 2022, o 09:38

Panowie, po analizie raportu jaki opublikował klub, sporządziliśmy listę pytań, która przekażemy na zarząd w celu wyjaśnienia pozycji z bilansu.
Cieszy wzrost przychodów, ale martwi duży wzrost usług obcych i wynagrodzeń YtY. Raport ten z pewnością nie obejmuje nowych zawodników i podwyżek płac związanych z awansem do 1 ligi. Już przeżywaliśmy to, że sukces sportowy przysłonił nam racjonalne zarządzanie klubem za czasów ( smagorowicza i patermana jak zawsze celowo mała literą ) i nie można dopuścić już do takiej sytuacji, dlatego też lista pytań. JEżeli ktoś chce dołożyć jakieś pytanie, to jest jeszcze chwila czasu - napiszcie, jeżeli nie będzie go na naszej liście to dodamy. Oczywiście dotyczące głównie raportu, który jest jawny. pzdR
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19aRtuR20, KubaK, Marek Nowak, moRi95, nołnejm, pl1110 i 128 gości