Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ROHAN2
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2004, o 21:37
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14611 Post autor: ROHAN2 » 31 maja 2018, o 17:19

Elmer pisze:Zaraz zacznie żebrać o kasę z miasta na co nie możemy się zgodzić.

Zacząć od IV ligi i kropka. Bez Patermana i jego przydupasów. Inaczej to będzie studnia bez dna. Pat trzyma trupa bo inaczej zajmą mu kasę, bo żyrował pożyczkę.

Warta Poznań 2 awanse zrobiła z budżetem 1,7 miliona. My dostając z miasta ok. 3 + nowy stadion jesteśmy w stanie awansować rok po roku. Spokojnie można ściągnąć graczy 1 ligowych.

Trzeba powiedzieć KONIEC już teraz, bo dalej będziemy siedzieć w g... i tracić kolejne sezony. Njabliższy znowu z ujemnymi punktami i na starcie mamy dno ligi.
My czyli kto? Ale tak konkretnie? Są gotowi ludzie którzy chcą to ciągnąć? Bo jak była akcja pomocy klubowi z założeniem stowarzyszenia to przychodziło po parę osób. Mało kto zdaje sobie tu sprawę ile trzeba czasu i formalności żeby to ogarnąć. To by oznaczało że co najmniej jeden sezon Ruchu by w ogóle nie było, na żadnym szczeblu rozgrywek.Większość chce budowy stadionu kosztem dofinansowania klubu a Ty chcesz 3 baniek od miasta na sezon, coś się chyba tu nie składa. W tym roku są wybory i nie wiadomo kto będzie w radzie miasta i jak będzie się zapatrywał na nasz klub. Chcecie działać dokładnie jak Paterman. Rozdupić wszystko w pi*** a potem się zobaczy. Jeśli uważacie że to jedyne wyjście(może macie rację) to chyba najpierw trzeba pokazać że macie plan i możliwości bo inaczej będziecie kolejnymi bajkopisarzami i gołodupcami co to chcą Ruchem zarządzać.

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14612 Post autor: Elmer » 31 maja 2018, o 18:03

A jaki Ty masz plan? Jaką widzisz przyszłość po ostatnich 16 miesiącach? Wierzysz że bajarz to pociągnie?

Wiem ile trwa załatwianie formalności. Nie mam pojęcia kto to może pociągnąć. Ja w tym zbytnio nie jestem obeznany, ale są działki w których mogę pomóc.

Niech się cukiernik ze świtą zdeklaruje czy odchodzi, czy ratuje własną podżyrowaną kasę, czy czeka na kasę za Stępla i zwija biznes.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11925
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14613 Post autor: Ozor » 31 maja 2018, o 18:08

wszyscy poprzednicy mieli ten mityczny plan jeden lepszy od drugiego tyle tylko że przez te ich plany jest jak jest.Co do założenia i pomocy stowarzyszeniu większość myślała że bez poparcia pewnych osób będzie to tylko kolejna wydmuszka więc się nie dziw.
Moim skromnym zdaniem własnie dopiero teraz i takim pomysłami jak organizacja wspomnianego spotkania , zadawanie niewygodnych pytań wspomniane stowarzyszenie się uwiarygadnia w oczach kibiców.Wiele już było spotkań w tajemnicy dla wtajemniczonych którzy potem pokątnie rozpowiadali o tych sekretach klubu przekazywanych przez władze , ile z tego i z tych wspólnie ustalonych planów weszło w życie? co było prawdą a co zwykłym kitem puszczonym niby w tajemnicy wiedząc że i tak się rozejdzie ?
Wracając do sedna na wspomnianym spotkaniu warto zapytać o gwarancje finansowe , na jakim poziomie są szacowane przychody i z czego, na jakim poziomie będą wydatki i jeśli odpowiedzi nie będą jasne lub będą oparte na pobożnych życzeniach zamiast twardych faktów trzeba dążyć do startu od zera.
Ciągnięcie za sobą długu z sezonu na sezon i zbieranie kar ujemnych punktów przy każdym kolejnym starcie ligi jest wręcz idiotyczne i kompletnie pozbawia Ruch szansę na rozwój i awans a kibiców zniechęca do zainteresowania się klubem czy chodzenia na mecze.

LEMON-CHORZOW
Posty: 1082
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14614 Post autor: LEMON-CHORZOW » 31 maja 2018, o 18:10

czy czeka na kasę za Stępla i zwija biznes.[/quote] ty kasy raczy nie bedzie bo norymberga zablokuje przelew w uefa ktorej ruch wisi okolo 1 miliona co z,a,j,e,b,o,l, kurczyk

Awatar użytkownika
ROHAN2
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2004, o 21:37
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14615 Post autor: ROHAN2 » 31 maja 2018, o 18:31

Elmer pisze:A jaki Ty masz plan? Jaką widzisz przyszłość po ostatnich 16 miesiącach? Wierzysz że bajarz to pociągnie?

Wiem ile trwa załatwianie formalności. Nie mam pojęcia kto to może pociągnąć. Ja w tym zbytnio nie jestem obeznany, ale są działki w których mogę pomóc.

Niech się cukiernik ze świtą zdeklaruje czy odchodzi, czy ratuje własną podżyrowaną kasę, czy czeka na kasę za Stępla i zwija biznes.
Nie wiem jakie wyjście jest słuszne. Smutna prawda jest taka że nic nie wiemy. Nie wiemy kto rządzi i jaki ma plan? Spotkanie na linii miasto-klub-kibice potrzebne na przedwczoraj. Te trzy podmioty powinny wypracować wspólny plan i rozliczać ludzi z jego realizacji. Wogole uważam że miasto strasznie daje ciała jeśli chodzi o Ruch. Dlatego jak słyszę że ktoś o miasto opiera dalsze funkcjonowanie klubu to jakoś jestem sceptyczny.

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14616 Post autor: Elmer » 31 maja 2018, o 18:36

LEMON-CHORZOW pisze:czy czeka na kasę za Stępla i zwija biznes.
ty kasy raczy nie bedzie bo norymberga zablokuje przelew w uefa ktorej ruch wisi okolo 1 miliona co z,a,j,e,b,o,l, kurczyk [/quote]

a to nie zostało objęte restrukturyzacją? A jeśli tak to jak na to patrzy mafijna UEFA? A co będzie jeśli rzeczywiście kasa za Stępla zostanie zapłacona wcześniej? Jak to się ma do całej restrukturyzacji, gdzie nie można się wyłamać poza ustalone normy?

Zastanawia mnie cały czas wskazane przez KL zadłużenie wobec pracowników/klubów. Klub twierdzi, że NIC nowego nie powstało. W takim razie ktoś nas robi w ch... i wątpię, aby to była aż nadto trzymająca się prawa KL. Jakieś podstawy muszą mieć, a wątpię aby chodziło o płatności z początku wieku.

Rohan, źle mnie zrozumiałeś jeśli chodzi o miasto. Te 3 miliony uznałem, że to wkład miasta w promocję klubu, jak było do tej pory. Zadaniem byłoby wybudowanie stadionu. Nowy twór szukałby sponsorów, znane i RZETELNE twarze gwarantowałyby sponsorów i to mogłoby dać awans. Kiedyś udało się Pogoni, z bagna wychodzi ŁKS, Sosnowiec już ze 2 razy szedł od dna, Piast z B klasy wędrował, tabor też się do I ligi dokulał. Nowi ludzie w nowym tworze wsparci o wiarygodnych i doświadczonych jak np. Ziętek. I trzeba się pilnować żeby do klubu nie przykleili się ludzie pokroju AK (jego przyjście to był początek końca) i DS, a to może być problem.

To jest agonia i nic z tego już nie będzie w obecnej postaci.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
ROHAN2
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2004, o 21:37
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14617 Post autor: ROHAN2 » 31 maja 2018, o 18:56

Elmer pisze:
LEMON-CHORZOW pisze:czy czeka na kasę za Stępla i zwija biznes.
ty kasy raczy nie bedzie bo norymberga zablokuje przelew w uefa ktorej ruch wisi okolo 1 miliona co z,a,j,e,b,o,l, kurczyk
a to nie zostało objęte restrukturyzacją? A jeśli tak to jak na to patrzy mafijna UEFA? A co będzie jeśli rzeczywiście kasa za Stępla zostanie zapłacona wcześniej? Jak to się ma do całej restrukturyzacji, gdzie nie można się wyłamać poza ustalone normy?

Zastanawia mnie cały czas wskazane przez KL zadłużenie wobec pracowników/klubów. Klub twierdzi, że NIC nowego nie powstało. W takim razie ktoś nas robi w ch... i wątpię, aby to była aż nadto trzymająca się prawa KL. Jakieś podstawy muszą mieć, a wątpię aby chodziło o płatności z początku wieku.

Rohan, źle mnie zrozumiałeś jeśli chodzi o miasto. Te 3 miliony uznałem, że to wkład miasta w promocję klubu, jak było do tej pory. Zadaniem byłoby wybudowanie stadionu. Nowy twór szukałby sponsorów, znane i RZETELNE twarze gwarantowałyby sponsorów i to mogłoby dać awans. Kiedyś udało się Pogoni, z bagna wychodzi ŁKS, Sosnowiec już ze 2 razy szedł od dna, Piast z B klasy wędrował, tabor też się do I ligi dokulał. Nowi ludzie w nowym tworze wsparci o wiarygodnych i doświadczonych jak np. Ziętek. I trzeba się pilnować żeby do klubu nie przykleili się ludzie pokroju AK (jego przyjście to był początek końca) i DS, a to może być problem.

To jest agonia i nic z tego już nie będzie w obecnej postaci.[/quote]
Jedno jest pewne, dalej tak być nie może i nastąpi jakieś przesilenie. Najbliższe dni pewnie wiele wyjaśnią choć kibiców będzie to kosztować wiele zdrowia.

Awatar użytkownika
szogun
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1217
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 23:03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14618 Post autor: szogun » 31 maja 2018, o 19:05

Właśnie jeden z punktów przez który nie dostali my licencji to właśnie brak uregulowanej kwestii kasy dla Norymbergi.

Awatar użytkownika
Wilus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 600
Rejestracja: 11 sie 2002, o 22:07
Lokalizacja: kiedys Batory, K-ce Podlesie/ Ruda Śl
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14619 Post autor: Wilus » 31 maja 2018, o 19:45

Ozor pisze:wszyscy poprzednicy mieli ten mityczny plan jeden lepszy od drugiego tyle tylko że przez te ich plany jest jak jest.Co do założenia i pomocy stowarzyszeniu większość myślała że bez poparcia pewnych osób będzie to tylko kolejna wydmuszka więc się nie dziw.
Moim skromnym zdaniem własnie dopiero teraz i takim pomysłami jak organizacja wspomnianego spotkania , zadawanie niewygodnych pytań wspomniane stowarzyszenie się uwiarygadnia w oczach kibiców.Wiele już było spotkań w tajemnicy dla wtajemniczonych którzy potem pokątnie rozpowiadali o tych sekretach klubu przekazywanych przez władze , ile z tego i z tych wspólnie ustalonych planów weszło w życie? co było prawdą a co zwykłym kitem puszczonym niby w tajemnicy wiedząc że i tak się rozejdzie ?
Wracając do sedna na wspomnianym spotkaniu warto zapytać o gwarancje finansowe , na jakim poziomie są szacowane przychody i z czego, na jakim poziomie będą wydatki i jeśli odpowiedzi nie będą jasne lub będą oparte na pobożnych życzeniach zamiast twardych faktów trzeba dążyć do startu od zera.
Ciągnięcie za sobą długu z sezonu na sezon i zbieranie kar ujemnych punktów przy każdym kolejnym starcie ligi jest wręcz idiotyczne i kompletnie pozbawia Ruch szansę na rozwój i awans a kibiców zniechęca do zainteresowania się klubem czy chodzenia na mecze.
Dokładnie tak Ozor. Brak licencji dobitnie pokazuje, ze trzeba radykalnych kroków a stowarzyszenie powinno dążyć do tego, żeby cały ten syf wyjaśnić.
Na pewno powinno być tak :
- nie ma dotowania klubu pod pozorem załatwiania licencji itp. Nie stać Pata na gre to bakrutuje, nie ma zmiłuj się.
- miasto ma sie zająć budową stadionu, nie że Ruch tak chce tylko żądają tego mieszkancy Chorzowa.

Stadion jest podstawą rozwoju i naszej przyszłości. Nie ma w chwili obecnej innej wartości niż nasza walka o nowy,nowoczesny stadion.

A kto za Pata ? Jeżeli nie ma nikogo, kto byłby w stanie zająć sie Ruchem i zainwestować w klub......to może Ruch jest niepotrzebny....albo mając wkład miasta w postaci ostatnich 2 mln powinnismy grać tam, gdzie ta kwota wystarczy na sezon. Będzie biednie, może i niska liga, ale przynajmniej nie bedzie takiej brynzy jak teraz. Kiedyś jak nam się udało wygrać baraż ze Zniczem powiedziałem, że chyba gorzej już nie może być. Ostatnie dwa lata pokazały jak sie bardzo pomyliłem. Nie chce już obietnic, wizjonerów, pomysłów z dupy wzietych, mom dość wyśmiewania się z Ruchu naokoło. Koniec dziadowania. grajmy tam kaj nos stać, ale z nadzieją, że może być tylko lepiej, a nie jak co roku okazuje się że jest tylko gorzej a dna nie widać....

Przygotować sie na spotkanie z zarządem , miastem ( poprzez stowarzyszenie ) i walczyć o dobro Ruchu. Bez kompromisów, tylko jasny kierunek, który zapewni lepszą przyszłość. Jo nikomu już nie wierze. Moge zaczynać nawet w B klasie, zawsze będę z klubem, ale chce jasnych reguł i przede wszystkim sznas na przyszłość.

Pozdrawiam

LEMON-CHORZOW
Posty: 1082
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14620 Post autor: LEMON-CHORZOW » 31 maja 2018, o 19:45

https://twitter.com/L_Blazynski/status/ ... 6621844480 ciekawy komentarz ten gosciu zawsze jest dobrze poinformowany

LEMON-CHORZOW
Posty: 1082
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14621 Post autor: LEMON-CHORZOW » 31 maja 2018, o 19:47

Leszek Błażyński


@L_Blazynski
6 godz.6 godzin temu
Więcej
Wczoraj pojawiły się pogłoski, że Janusz Paterman nie jest już prezesem @ruchchorzow1920. Paterman: - Ktoś rozpuszcza plotki.

piośnikorz
Posty: 716
Rejestracja: 4 sie 2016, o 16:19
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14622 Post autor: piośnikorz » 31 maja 2018, o 20:11

Chcioł być zbawicielem, a stoł się zerem.

chorzowski_rsl
Posty: 1890
Rejestracja: 2 lut 2007, o 12:51
Lokalizacja: Niebieska Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14623 Post autor: chorzowski_rsl » 31 maja 2018, o 20:29

Hołownia juz w Legii
NRŚL GANG

maciek1973
Posty: 1642
Rejestracja: 18 paź 2007, o 15:47
Lokalizacja: Fryncita

Re: Co z tym Ruchem?

#14624 Post autor: maciek1973 » 31 maja 2018, o 21:23

HKSADIK pisze:
90minut.pl pisze:VII. Nie przyznała licencji na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 następującym Klubom:

Wigry Suwałki za niespełnienie kryterium S.01 Podręcznika Licencyjnego;

Drutex Bytovia Bytów Klub nie wykazał przed Komisją, że jest w stanie dograć do końca sezonu rozgrywkowego 2018/2019. W związku z wycofaniem się głównego sponsora Klubu zdaniem Komisji ryzyko nie przystąpienia bądź niedokończenia przez Klub rozgrywek 2018/2019 jest bardzo duże. Mając na uwadze, że głównym celem procesu licencyjnego jest zabezpieczenie ciągłości rozgrywek powyższa decyzja Komisji jest w pełni uzasadniona.

Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji za niespełnienie kryteriów F.01, F.03 i F.04 Podręcznika Licencyjnego;

Stomil Olsztyn za niespełnienie kryteriów F.03 i F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Od powyższych decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.
To już nie ma sensu.
Albo to wezmą inni ludzie i zrobią jakąś generalną zmianę, albo trza posprzątać i od IV ligi.

w sumie nas czeka jeszcze jedna weryfikacja, no ale jest super ;)
Nic tylko czekac na minusowe punkty w 2 lidze...

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#14625 Post autor: ryszardczaban » 1 cze 2018, o 07:10

maciek1973 pisze:
HKSADIK pisze:
90minut.pl pisze:VII. Nie przyznała licencji na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 następującym Klubom:

Wigry Suwałki za niespełnienie kryterium S.01 Podręcznika Licencyjnego;

Drutex Bytovia Bytów Klub nie wykazał przed Komisją, że jest w stanie dograć do końca sezonu rozgrywkowego 2018/2019. W związku z wycofaniem się głównego sponsora Klubu zdaniem Komisji ryzyko nie przystąpienia bądź niedokończenia przez Klub rozgrywek 2018/2019 jest bardzo duże. Mając na uwadze, że głównym celem procesu licencyjnego jest zabezpieczenie ciągłości rozgrywek powyższa decyzja Komisji jest w pełni uzasadniona.

Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji za niespełnienie kryteriów F.01, F.03 i F.04 Podręcznika Licencyjnego;

Stomil Olsztyn za niespełnienie kryteriów F.03 i F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Od powyższych decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.
To już nie ma sensu.
Albo to wezmą inni ludzie i zrobią jakąś generalną zmianę, albo trza posprzątać i od IV ligi.

w sumie nas czeka jeszcze jedna weryfikacja, no ale jest super ;)
Nic tylko czekac na minusowe punkty w 2 lidze...
A moje zdanie w tej kwestii jest takie.
Jeśli Ruch wszedł w układ z wierzycielami,a ponadto praktycznie sezon w sezon są kłopoty z licencją i to od awansu do ekstraklasy w 2007 roku to coś mi tu nie gra.
Moim zdaniem takie ciało jak ta cała Komisja Ligi przyznająca komu chce licencje czy to na grę w ekstraklasie czy pierwszej lidze jest zbędna.
Załóżmy,że to co pisałem odnośnie obrony przed spadkiem do 2 ligi spełniłoby się i Ruch nie dostałby licencji na grę w pierwszej lidze to przyznam,że byłbym w stanie jechać do tej całej Warszawy i protestować pod siedzibą PZPN.
Zastanawia mnie czy to nie pokłosie głosowania ówczesnego prezesa ,,niebieskich",by poprzeć Józefa Wojciechowskiego w wyborach na prezesa PZPN.
Niemniej takimi decyzjami jak ta ta cała Komisja Ligi w tych młodych adeptach piłki gasi ten cały zapał do uprawiania piłki nożnej.
Tutaj klasycznym przykładem są Wigry Suwałki.Zespół ten w rozgrywkach pierwszej ligi prezentował się na tyle dobrze,że w pewnym momencie powstała szansa walki o ekstraklasę,ale jak się okazuje byłaby ona bezcelowa,gdyż taką jedną decyzją podjętą przy zielonym stoliku Komisja Ligi niweczy cały trud jaki włożył ten zespół,by uplasować się jak najwyżej w tabeli na koniec sezonu.
Jedno określenie mi się tutaj nasuwa i chyba się nie minę z prawdą jeśli napiszę,że piłkarskiego pokera ciąg dalszy.
Po prostu te kluby co mają kasę dziś rządzą,a te mniej majętne kluby są utrącane przez Komisję Ligi.
Czy to nie jest więc celowe działanie tego gremium?
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], koperniol1984, moRi95, pepson19R20, Rickenn10, TomSky, WolnyLogin i 79 gości