Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
barth
Posty: 70
Rejestracja: 15 lip 2005, o 15:06
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16816 Post autor: barth » 16 kwie 2019, o 12:07

niebieski98 pisze:
16 kwie 2019, o 11:01
Tyle tylko że nikt tych 20 baniek nie dał na stół od tak, tylko wszedł nowy biznesmen, biznesmeni (zwał jak chciał) i coś dało miasto....
To oznacza że jedną pożyczkę spłacasz inna pożyczka. Czyli tak naprawdę Twoje zadłużenie nie pomniejsza się.

Bik, który pożyczył kilkanaście milionów złotych na najpilniejsze potrzeby. Część przed przyklepaniem ukł. restrukturyzacyjnego (było tego coś ok. 7 mln zł), a część po. Razem 13 282 682 zł - tyle ile akcji w chwili obecnej posiada. Te 13 mln które wpompował w klub zamienił na akcje, te pieniądze nie widnieją jako dług wewnętrzny. Więc nie jest prawdą, że zostało nam ciągle ponad 40 mln zł do zapłaty, tylko co najwyżej połowa z tego, co i tak stanowi ogromny ciężar dla klubu jeszcze 2 ligowego.
czegoś nie rozumie, dał 13 mln i te same 13 zamienił na akcje ? to dał 26 czy 13 ?
bo jeśli dał 13 mln i to samo 13 zmienił na akcję to TY jako nowy właściciel - inwestor wykupujesz te 13 od nie go czy nie ? To jaki dług się zmienia...dalej zostaje 40 mln
tylko zmieniła się forma własności dlatego nie masz tego jako dług wewnętrzny tylko jako jego akcje. Wartość nominalna spółki do przejęcia dla nowego inwestora dalej pozostaje 40....

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2534
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16817 Post autor: Bartorus » 16 kwie 2019, o 12:11

Ej kibice czemu nic nie robicie
<Kibice coś robią>
EJ CHOLERA CZEMU NIE CZEKACIE NA 3 SPADEK Z RZĘDU TRZEBA BYŁO POCZEKAĆ DO KOŃCA SEZONU

Część kibiców ma poglądy niczym kot Schrödingera

barth
Posty: 70
Rejestracja: 15 lip 2005, o 15:06
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16818 Post autor: barth » 16 kwie 2019, o 12:20

jeszcze do niebieski98

Bo ja tu serio nie ogarniam jakiegoś mitycznego wpompowywania niewiadomi jakiej kasy np 13 mln Pana Bika.
Powiedz mi tak przyjacielu.
Mam przedsiębiorstwo X warte 1000 zł. Przychodzisz do mnie i dajesz 500zł. Jeśli nic nie chcesz to ok = wpompowałeś, jesteś sponsorem itd.
Natomiast jeśli w jednym zdaniu napisałeś że za te 13 mln kupił akcje to co wpompował.
Czyli wracając do firmy X przyszedłeś z 500 zł i chcesz np 25% udziałów (w zależności od tego jaką serię akcji tam wypuszczę i ile ona warta) przez akcji firmy X. To Twoja kasa jest wpompowana czy kupiłeś sobie po prosu udziały w firmie X ?

Awatar użytkownika
mumin1920
Posty: 688
Rejestracja: 23 gru 2002, o 13:16
Lokalizacja: SL
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16819 Post autor: mumin1920 » 16 kwie 2019, o 12:26

bRawo Wielki Ruch !! w końcu....

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1086
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16820 Post autor: robbo2k » 16 kwie 2019, o 12:27

Kupił akcje za 1zł.... zobacz ile sa realnie warte albo ile warta jest spółka. Zobowiązania to 27mln , Aktywa 13mln Fundusz własny -13mln. Przychody 2,6mln Koszty ponad 4mln pół roku. Spółka jest trupem i nie ma żadnych szans na jakiekolwiek zbilansowanie wyników inaczej niż pompowanie pieniędzy z zewnątrz. Nie mozna miec kosztow działalności w II lidze na poziomie 4mln półrocznie....

Budżet Gryfu na cały rok w II lidze to 1mln złotych !!!
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11925
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16821 Post autor: Ozor » 16 kwie 2019, o 12:36

ma herb czy nie?

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16822 Post autor: niebieski98 » 16 kwie 2019, o 12:37

barth pisze:
16 kwie 2019, o 12:20
jeszcze do niebieski98

Bo ja tu serio nie ogarniam jakiegoś mitycznego wpompowywania niewiadomi jakiej kasy np 13 mln Pana Bika.
Powiedz mi tak przyjacielu.
Mam przedsiębiorstwo X warte 1000 zł. Przychodzisz do mnie i dajesz 500zł. Jeśli nic nie chcesz to ok = wpompowałeś, jesteś sponsorem itd.
Natomiast jeśli w jednym zdaniu napisałeś że za te 13 mln kupił akcje to co wpompował.
Czyli wracając do firmy X przyszedłeś z 500 zł i chcesz np 25% udziałów (w zależności od tego jaką serię akcji tam wypuszczę i ile ona warta) przez akcji firmy X. To Twoja kasa jest wpompowana czy kupiłeś sobie po prosu udziały w firmie X ?

W uproszczeniu Bik wpompował 13 mln zł, otrzymał za nie 13 mln akcji (bo tak można nazwać po całej konwersji pożyczek na akcje). Ruch nie ma żadnego długu względem Bika, bo Bik zamiast pieniędzy zgodził się na zostanie w zamian udziałowcem. Zyskał udziały w spółce, ponad 20 %. Tylko nie możesz porównywać tego do normalnej spółki na GPW, czy jakiejkolwiek innej, na akcjach której można zarobić.
Od kilku lat cena 1 akcji na NewConnect oscyluje wokół 0,18 zł. Akcje Ruchu nie cieszą się na giełdzie zainteresowaniem.
Nie ma szans, żeby ktokolwiek kupił od Bika jego akcje za 13mln zł. Właściwie to dzisiaj nikt nie chciałby kupić tych akcji za jakąkolwiek rozsądną kwotę. Spółka na siebie nie zarabia, wszelka inwestycja w akcje po nowej emisji to bardziej działanie charytatywne niż biznesowe. Bik wpakował kasę w spółkę, z której nie ma żadnego zysku, nie ma szans na zarobek poprzez sprzedaż swoich bezwartościowych akcji, w skrócie zmarnował kilkanaście milionów złotych.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11925
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16823 Post autor: Ozor » 16 kwie 2019, o 12:40

niebieski98 pisze:
16 kwie 2019, o 12:37
barth pisze:
16 kwie 2019, o 12:20
jeszcze do niebieski98

Bo ja tu serio nie ogarniam jakiegoś mitycznego wpompowywania niewiadomi jakiej kasy np 13 mln Pana Bika.
Powiedz mi tak przyjacielu.
Mam przedsiębiorstwo X warte 1000 zł. Przychodzisz do mnie i dajesz 500zł. Jeśli nic nie chcesz to ok = wpompowałeś, jesteś sponsorem itd.
Natomiast jeśli w jednym zdaniu napisałeś że za te 13 mln kupił akcje to co wpompował.
Czyli wracając do firmy X przyszedłeś z 500 zł i chcesz np 25% udziałów (w zależności od tego jaką serię akcji tam wypuszczę i ile ona warta) przez akcji firmy X. To Twoja kasa jest wpompowana czy kupiłeś sobie po prosu udziały w firmie X ?

W uproszczeniu Bik wpompował 13 mln zł, otrzymał za nie 13 mln akcji (bo tak można nazwać po całej konwersji pożyczek na akcje). Ruch nie ma żadnego długu względem Bika, bo Bik zamiast pieniędzy zgodził się na zostanie w zamian udziałowcem. Zyskał udziały w spółce, ponad 20 %. Tylko nie możesz porównywać tego do normalnej spółki na GPW, czy jakiejkolwiek innej, na akcjach której można zarobić.
Od kilku lat cena 1 akcji na NewConnect oscyluje wokół 0,18 zł. Akcje Ruchu nie cieszą się na giełdzie zainteresowaniem.
Nie ma szans, żeby ktokolwiek kupił od Bika jego akcje za 13mln zł. Właściwie to dzisiaj nikt nie chciałby kupić tych akcji za jakąkolwiek rozsądną kwotę. Spółka na siebie nie zarabia, wszelka inwestycja w akcje po nowej emisji to bardziej działanie charytatywne niż biznesowe. Bik wpakował kasę w spółkę, z której nie ma żadnego zysku, nie ma szans na zarobek poprzez sprzedaż swoich bezwartościowych akcji, w skrócie zmarnował kilkanaście milionów złotych.
założymy się ze miasto to odkupi wraz z odsetkami w taki czy inny sposób?
Myślisz ze ten człowiek jest naiwny czy raczej filantrop który zapałał miłością do klubu i od tak podarował vel utopił 13mln?
Cos mi się wydaje czy podobną rozmowę prowadziliśmy za czasów Smagorowicza ? na czyje wyszło?
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2019, o 12:44 przez Ozor, łącznie zmieniany 2 razy.

barth
Posty: 70
Rejestracja: 15 lip 2005, o 15:06
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16824 Post autor: barth » 16 kwie 2019, o 12:42

No ok, czyli spłaczmy dług poprzez zwiększenie udziałowców.
Czyli matematycznie dalej pozostaje 40 mln przy czym 20 to dług a 20mln to wykupienie udziałów.
Czyli dla mnie dalej jesteśmy 40 mln w plecy i Pan Bik nic nie wpompował w klub tylko stał się jego udziałowcem...

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16825 Post autor: niebieski98 » 16 kwie 2019, o 12:44

Założyć się nie założę, bo już nie jeden raz miałeś rację, kiedy ja się myliłem ;)
Ale tym razem nie wydaje mi się, żeby miasto chciało wydawać 13 mln zł aby stać się głównym właścicielem 3 ligowego klubu.
Zobacz że jest bardzo duży problem z konkursem na promocję i 4 mln na bieżący sezon. Miasto chyba powoli dochodzi do wniosku, że lepiej będzie położyć obecną spółkę...

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11925
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16826 Post autor: Ozor » 16 kwie 2019, o 12:46

niebieski98 pisze:
16 kwie 2019, o 12:44
Założyć się nie założę, bo już nie jeden raz miałeś rację, kiedy ja się myliłem ;)
Ale tym razem nie wydaje mi się, żeby miasto chciało wydawać 13 mln zł aby stać się głównym właścicielem 3 ligowego klubu.
Zobacz że jest bardzo duży problem z konkursem na promocję i 4 mln na bieżący sezon. Miasto chyba powoli dochodzi do wniosku, że lepiej będzie położyć obecną spółkę...
ok nawet jeśli herbu darmo nie dostaną

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16827 Post autor: niebieski98 » 16 kwie 2019, o 12:50

barth pisze:
16 kwie 2019, o 12:42
No ok, czyli spłaczmy dług poprzez zwiększenie udziałowców.
Czyli matematycznie dalej pozostaje 40 mln przy czym 20 to dług a 20mln to wykupienie udziałów.
Czyli dla mnie dalej jesteśmy 40 mln w plecy i Pan Bik nic nie wpompował w klub tylko stał się jego udziałowcem...
Nikt nie musi wykupować udziałów Bika!!! Żaden komornik nie zapuka do drzwi z wezwaniem do oddania 20 mln zł Bikowi w zamian za jego akcje... Tak to nie działa...
Te 13 mln akcji to jest własność Bika, jeżeli będzie chciał sprzedać ją, będzie sobie musiał znaleźć kupca i tyle. Spółka nie może kupić sobie swoich własnych akcji, one mogą od momentu emisji wędrować tylko między nowymi udziałowcami...

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1086
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16828 Post autor: robbo2k » 16 kwie 2019, o 12:51

Za 12mln.... w 4 lata doprowadzę dowolny klub z B klasy do III ligi
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

Thoth
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 8786
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 10:31
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16829 Post autor: Thoth » 16 kwie 2019, o 13:27

można by rzec że przez te 3 lata od momentu debaty nad przydzieleniem pożyczki smagorowiczowi historia zatoczyła koło...
Wielkość Ruchu jest tak wielko że nie do sie jej wyrazić w kilku słowach!

snuffq
Posty: 499
Rejestracja: 17 cze 2004, o 14:06
Lokalizacja: TG
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#16830 Post autor: snuffq » 16 kwie 2019, o 14:24

Mam pytanie miasto te 18 baniek pożyczyło Ruchowi czy Smagorowi i temu drugiemu ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: PiterCidry i 94 gości