Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23161 Post autor: kroy » 28 paź 2022, o 16:15

Mikoruch pisze:
28 paź 2022, o 16:02
kroy pisze:
28 paź 2022, o 01:19
Mikoruch pisze:
28 paź 2022, o 01:13
Scypion pisze:
27 paź 2022, o 21:56
Elmer pisze:
27 paź 2022, o 21:45
Tutaj rozmowę o stadionie trzeba zacząć na zdrowych zasadach, od nowa. Nowy projekt, makieta 😎. I wszystkie strony muszą grać fair, a nie udawać, że chcą budować.

Miasto (o nich oczywiście chodzi) - Ruch - kibice.

Obawiam się, że przed wyborami zacznie się nowe mydlenie oczu. Politykom nie wierzę.
Zadnego projektu, żadnego konkursu, żadnej makiety. Trzeba po prostu kupić jakiś zrealizowany gdzieś projekt na 20-25 k.
Jasne, najlepiej z działką i parkingami.
To nie jest takie proste w tej lokalizacji. A za adaptację projektu i tak zapłacisz jak za pół nowego.
Niech Wielki Ruch skieruje swe kroki do Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Śląskie i zaproponować konkurs z glowną nagrodą powiedzmy 5000 zl. Studenci są ambitni, a 5000 drogą nie chodzi. Może spłynie ze 20 koncepcji i już jest szum i pole do dyskusji. Coś się ruszy. Media złapią temat itp.
Proponuje żebyś Ty zrobił projekt - nawet za 2 x więcej czyli 10 tys.
Kolego, studenci robią koncepcyjne projekty lotnisk, miast itp...
Wiesz czym jest wstępna koncepcja ? Chyba nie bardzo, więc Twój zaczepny ton jest co najmniej dyskusyjny.
Polibudę skończyłem ponad 20 lat temu, więc dziś za 10.000 tego nie zrobię 😁
Zrobiłeś coś w tym temacie poza krytyką tej propozycji czy jesteś z tych kibiców, którzy po trzech kuepskich szpilach zwalniają Trenera ?

No to kroy teraz pora na .... Twoją propozycję. Chętnie podyskutuję na argumenty, bez wyśmiewania, jak Ty to zrobiłeś 😁
Szczerze, nie chciałem wyśmiewać nic tylko zauważyć, ze za 10 tys nie da się nic zrobić.
Załóżmy ze studenci zrobią koncepcje i co dalej?

W tym temacie się nic nie da zrobić bo to jest sprawa polityczna. Ja już pisałem, ze rozwiązaniem jest ponadpolityczne grono kandydatów z różnych partii które chce wybudować stadion. Jeżeli tylko radni którzy chcą stadionu byli by w RN i prezydent tez chciałby stadionu to wtedy ten stadion powstanie. Niestety przy obecnej sytuacji i nienawiści nie ma szans żeby politycy PiS współpracowali z politykami PO i niezależnymi - niestety tak to wyglada.

Dlatego to co ty zaproponowałeś i moje nicnierobienie dadzą ten sam efekt.

Dopóki nie znajdzie się kilka milionów zł na projekt, wola polityczna, i zapewnione finansowanie budowy to przestane smieszkować. Póki co mam do wyboru albo płakać albo się śmiać i wole to drugie.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23162 Post autor: Mikoruch » 28 paź 2022, o 17:05

A ja myślę, że studenci w to wejdą. Może być konkurs dla studentów architektury z różnych polskich uczelni.
1 nagroda: 5000
2 nagroda: 4000
3 nagroda: 3000
Dodatkowo nagroda dla zwycięzcy: Junior Konsultant w przypadku budowy estadio. :super:

Co osiagniemy ?
Duży szum, ogromny szum. Trochę roznych koncepcji do dyskusji itp...
Temat żyję i ... powoli drąży skałę. Lepiej niż cisza...
Czy kasa warta wydania ? Wg mnie tak.
A zwycięzca będzie miał w CV wygraną w konkursie i kasę na wakacje.
👍

Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2535
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23163 Post autor: Radvan138 » 28 paź 2022, o 18:05

Elmer pisze:
28 paź 2022, o 15:56
Wczorajsze wystąpienie zrobiło bardzo dobre wrażenie na radnych nie-kibicach. Słyszę, że klub może liczyć nie na 4, ale 5 mln zł.
Cos wiecej?

Marcus
Posty: 493
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23164 Post autor: Marcus » 3 lis 2022, o 12:58

Czy ktoś coś wie co słychać w temacie meczu Ruch-Wisła na SŚ. Z tego co pamiętam, w którychś kulisach padło zdanie, że piłeczka jest po stronie SŚ i miało się wyjaśnić w październiku w jedną albo drugą stronę. Pytam neutralnie już bez zbędnej dyskusji dla + albo - dla tego pomysłu.

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23165 Post autor: kroy » 15 gru 2022, o 15:20

https://www.niebiescy.pl/?id=30774

To jest żenujące żebyśmy musieli na kolanach prosić o 0,3% przychodów miasta żeby klub mógł jako tako funkcjonować i próbować awansować.

Rzygac się chce, tyle lat marginalizacji i pustych obietnic.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

NG1920
Posty: 1157
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23166 Post autor: NG1920 » 15 gru 2022, o 15:30

To skoro nie sa w stanie dorzucic 2mln, bo fatalnie zarzadzaja miastem, to moze niech poszukaja opcji na sprzedaz tych 25% akcji? Im sie "zwroci" i pozbeda sie problemu, a moze wejdzie ktos kto traktuje to powaznie. A przede wszystkim. Co z reszta udzialowcow?!

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7944
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Co z tym Ruchem?

#23167 Post autor: Scypion » 15 gru 2022, o 15:34

NG1920 pisze:
15 gru 2022, o 15:30
To skoro nie sa w stanie dorzucic 2mln, bo fatalnie zarzadzaja miastem, to moze niech poszukaja opcji na sprzedaz tych 25% akcji? Im sie "zwroci" i pozbeda sie problemu, a moze wejdzie ktos kto traktuje to powaznie. A przede wszystkim. Co z reszta udzialowcow?!

Byle nie komus takiemu jak inni udziałowcy. Mamy słuszny zal do miasta, ale jest jedynym udzialowcem dajacym na Ruch pieniadze. Co z reszta? Co z Bikiem? Kurczykiem?
Nie stac ich na klub to nie sprobuja go sprzedac

Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2535
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23168 Post autor: Radvan138 » 15 gru 2022, o 15:46

wlasnie to jest zastanawiajace najbardziej ze nikt nie stara sie sprzedac udzialow w „nierentownym” klubie. Przeciez taki Kurczyk czy Bik jak chca oddzyskac jakikolwiek grosz ktory wlozyli w Ruch to tylko przez sprzedaz udzialow.

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23169 Post autor: kroy » 15 gru 2022, o 17:24

Radvan138 pisze:
15 gru 2022, o 15:46
wlasnie to jest zastanawiajace najbardziej ze nikt nie stara sie sprzedac udzialow w „nierentownym” klubie. Przeciez taki Kurczyk czy Bik jak chca oddzyskac jakikolwiek grosz ktory wlozyli w Ruch to tylko przez sprzedaz udzialow.

Skąd pewność ze nie próbują? Może nie ma kupca?
Klub piłkarski to nie zamek gdzie stara infrastruktura może pomoc zarobić.
Trzeba by być szaleńcem żeby kupić Ruch bez stadionu - to jest z góry nierentowny i zły biznesowy pomysł. Pierwsza rzecz jaka nowy właściciel by miał na głowie to czy się świeczki zdupia na głowę czy nie i ile lat jeszcze będziemy mieć licencje na 1 ligę.
A jeżeli już ktoś (jakiś bogaty i nierozsądny fanatyk) chciałby kupic to nie za 45gr za akcje tylko za dużo dużo mniej. I podejrzewam ze z akcjami mogą być powiązane rozwiązania układowe (tutaj pewien nie jestem).
Dlatego niestety, ogólnie rzecz biorąc, finansowo patrząc Ruch to podmiot nie do sprzedaży.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

gucio77
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 727
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:21
Lokalizacja: Szopki
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23170 Post autor: gucio77 » 15 gru 2022, o 21:20

kroy pisze:
15 gru 2022, o 17:24
Radvan138 pisze:
15 gru 2022, o 15:46
wlasnie to jest zastanawiajace najbardziej ze nikt nie stara sie sprzedac udzialow w „nierentownym” klubie. Przeciez taki Kurczyk czy Bik jak chca oddzyskac jakikolwiek grosz ktory wlozyli w Ruch to tylko przez sprzedaz udzialow.

Skąd pewność ze nie próbują? Może nie ma kupca?
Klub piłkarski to nie zamek gdzie stara infrastruktura może pomoc zarobić.
Trzeba by być szaleńcem żeby kupić Ruch bez stadionu - to jest z góry nierentowny i zły biznesowy pomysł. Pierwsza rzecz jaka nowy właściciel by miał na głowie to czy się świeczki zdupia na głowę czy nie i ile lat jeszcze będziemy mieć licencje na 1 ligę.
A jeżeli już ktoś (jakiś bogaty i nierozsądny fanatyk) chciałby kupic to nie za 45gr za akcje tylko za dużo dużo mniej. I podejrzewam ze z akcjami mogą być powiązane rozwiązania układowe (tutaj pewien nie jestem).
Dlatego niestety, ogólnie rzecz biorąc, finansowo patrząc Ruch to podmiot nie do sprzedaży.
A w Rakiwie bez stadionu szło? Szło.
Jak znom życie to zaroz bydzie bo w Czynstochowie ble, ble, ble.....itd.
Nojwiynkszom RUCHu wartościom NIY jest to, że nigdy niy upado na kolana, ale to, że zawsze umiy sie z tych kolan dzwignońć."

Elmer
Posty: 10374
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23171 Post autor: Elmer » 15 gru 2022, o 21:57

A ile to pan AK włożył w Ruch? A może inaczej, ile dał pożyczek na swoich warunkach? W ekspresowym wręcz tempie przejął niemal 1/3 akcji, gdzie kasa z transferów wiadomo gdzie szła. Ukryty wrzód, który w końcu wylezie. I najgorsze, że za bardzo nie możemy z tym nic zrobić.

Co do drugiego udziałowca to nie potrafię zrozumieć jak mógł po spadku dawać tyle kasy temu złotoustemu kłamcy, a teraz grosza nie potrafi dać.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2535
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23172 Post autor: Radvan138 » 15 gru 2022, o 23:53

kroy pisze:
15 gru 2022, o 17:24
Radvan138 pisze:
15 gru 2022, o 15:46
wlasnie to jest zastanawiajace najbardziej ze nikt nie stara sie sprzedac udzialow w „nierentownym” klubie. Przeciez taki Kurczyk czy Bik jak chca oddzyskac jakikolwiek grosz ktory wlozyli w Ruch to tylko przez sprzedaz udzialow.

Skąd pewność ze nie próbują? Może nie ma kupca?
Klub piłkarski to nie zamek gdzie stara infrastruktura może pomoc zarobić.
Trzeba by być szaleńcem żeby kupić Ruch bez stadionu - to jest z góry nierentowny i zły biznesowy pomysł. Pierwsza rzecz jaka nowy właściciel by miał na głowie to czy się świeczki zdupia na głowę czy nie i ile lat jeszcze będziemy mieć licencje na 1 ligę.
A jeżeli już ktoś (jakiś bogaty i nierozsądny fanatyk) chciałby kupic to nie za 45gr za akcje tylko za dużo dużo mniej. I podejrzewam ze z akcjami mogą być powiązane rozwiązania układowe (tutaj pewien nie jestem).
Dlatego niestety, ogólnie rzecz biorąc, finansowo patrząc Ruch to podmiot nie do sprzedaży.
Jak by chcieli sie pozbyc zeby odzyskac czesc kasy to juz dawno by sprzedali. A jak oczekuja pelnej ceny za akcje w takim klubie jak nasz to sorry. Tu niema nic do zeczy czy ktos jest fanatykiem czy nie. Jak ktos umie w interesy i widzi potencjal to nie bedsie sie przejmowac stadionem ja sam poczatek

tomicher
Posty: 555
Rejestracja: 29 lip 2004, o 13:28
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23173 Post autor: tomicher » 16 gru 2022, o 09:54

Myślę, że to kwestia, którą dobrze by było poruszyć na forum klubu, a bardziej udziałowców.
Kiedy Kuba pracował w klubie był chyba jedyny tak naprawdę wywiad z Panem Bikiem na klubowym kanale. Minęło trochę czasu od tej wypowiedzi, klub sportowo też jest w innym miejscu. Może dałoby radę coś takiego zorganizować z naszą dwójką ?
To oni są właścicielami tego co kochamy, wspieramy i poniekąd fundujemy. To chyba nie jest jakaś niewygodna rozmowa, żeby zapytać i kilka kwestii i przynajmniej nakreślić ich plan działania.

To dobrze, że nie ma ich w mediach codziennie, nie wyskakują z lodówki z jakimiś dziwnymi pomysłami i wizjami ale od czasu do czasu powinni zabrać głos i powiedzieć w jakim kierunku ten okręt zmierza.
Obrazek

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10149
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23174 Post autor: jajo » 16 gru 2022, o 20:03

tomicher pisze:
16 gru 2022, o 09:54
Myślę, że to kwestia, którą dobrze by było poruszyć na forum klubu, a bardziej udziałowców.
Kiedy Kuba pracował w klubie był chyba jedyny tak naprawdę wywiad z Panem Bikiem na klubowym kanale. Minęło trochę czasu od tej wypowiedzi, klub sportowo też jest w innym miejscu. Może dałoby radę coś takiego zorganizować z naszą dwójką ?
To oni są właścicielami tego co kochamy, wspieramy i poniekąd fundujemy. To chyba nie jest jakaś niewygodna rozmowa, żeby zapytać i kilka kwestii i przynajmniej nakreślić ich plan działania.

To dobrze, że nie ma ich w mediach codziennie, nie wyskakują z lodówki z jakimiś dziwnymi pomysłami i wizjami ale od czasu do czasu powinni zabrać głos i powiedzieć w jakim kierunku ten okręt zmierza.
jedno z nielicznych nagran z Bikiem pojawilo sie podczas klubowej wigilii.
moze po dzisiejszej tez sie cos pojawi.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
Lateralus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 403
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 20:21
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#23175 Post autor: Lateralus » 16 gru 2022, o 20:10

https://sport.interia.pl/primera-divisi ... Id,6477539

Jak by w pakiecie z Atletico kupił by jeszcze Ruch to by była pełnia szczęścia

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], HullCityFC, jalboss, JEDI_V, KamilPøl, Majestic-12 [Bot], max44, OLSZA, qwertyhu, tynbydziedobry i 129 gości