Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
kattowitz
Posty: 2203
Rejestracja: 27 cze 2007, o 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22276 Post autor: kattowitz » 8 lip 2021, o 19:05

Chorzów za blisko 2 mln zł kupi pakiet akcji Ruchu. W piątek prezydent Kotala przekaże czek

https://dziennikzachodni.pl/chorzow-za- ... 2-15702462

grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22277 Post autor: grzej » 8 lip 2021, o 19:57

Bik - zero złotych. To konwersja przerzucona terminowo.
Miasto - 1.9mln zakup akcji zamiast promocji przez sport.
historiaruchu.pl

Awatar użytkownika
ROHAN2
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 443
Rejestracja: 12 sty 2004, o 21:37
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22278 Post autor: ROHAN2 » 8 lip 2021, o 21:19

grzej pisze:
8 lip 2021, o 19:57
Bik - zero złotych. To konwersja przerzucona terminowo.
Miasto - 1.9mln zakup akcji zamiast promocji przez sport.
W komunikacie giełdowym klub informuje o wykupie akcji przez miasto w kwocie 3,1 mln. Skąd ta różnica?

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22279 Post autor: Bartorus » 8 lip 2021, o 21:19

Konwersja starej pożyczki. To tematy przesunięte właściwie o rok z wielu względów

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22280 Post autor: niebieski98 » 8 lip 2021, o 21:28

Zawsze to dwa kroki dalej w kierunku wyjścia na zero :)

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22281 Post autor: niebieski98 » 31 sie 2021, o 19:43

Wywiązała się dyskusja na temat kosztów awansu do 1 ligi w temacie zmian kadrowych, pisze w tym temacie, żeby nie robić tam zbyt dużego offtopu.
Zgadzam się, że w 1 lidze wzrosną przychody choćby z TV, czy z dnia meczowego - słusznie ktoś zauważył, że co trzeci mecz może być w wyższej lidze na tyle atrakcyjny, by przyciągnąć na stadion kibiców w liczbie bliskiej kompletowi, w odróżnieniu od 2 ligi, gdzie może na 3 meczach otrzemy się o te 8300 miejsc dla gospodarzy (zakładam że na meczach z Chojnicami, Stalą Rzeszów i Motorem + ew. baraże jeżeli przyjdzie w nich grać).

Zgoda co do kosztów organizacyjnych, w 1 lidze będzie nawet taniej, bo mamy sporo drużyn z regionu, do których mamy bliziutko, gdzie w obecnym sezonie bardzo dużo dalekich wyjazdów z noclegiem. Pewnie liga wyżej to i wyższe wpływy od sponsorów oraz ewentualnych transferów naszych wychowanków.

Dodam tylko, że trzeba będzie też sięgnąć trochę głębiej do kieszeni i wydać więcej kasy na zawodników, jeżeli chcielibyśmy się w 1 lidze utrzymać. W mojej ocenie obecna kadra przy starzejących się liderach Foszmańczyku i Janoszce mogłaby mieć przy ich kontuzjach problemy. Tym bardziej że raczej pożegnamy się po tym sezonie z Mokrym. Żeby zastąpić takiego gracza, trzeba będzie wydać sporo na kontrakt dla ogranego, znanego zawodnika lub szukać kolejnej perełki za tanie pieniądze bądź wstawić w jego miejsce wychowanka. Nigdy nie wiadomo, czy uda się taka wymiana bezboleśnie. Bez nowego stopera bądź nawet dwóch też nie wyobrażam sobie okienka po awansie, na chwilę obecną tylko w Kasoliku widzę obrońcę na wyższą ligę, o Nawrockim i Dyrze nie wypowiem się bo grają zbyt krótko, co do Kulejewskiego zobaczymy, czy będzie w stanie w końcu złapać stabilizacje i zacząć grać w każdym meczu na solidnym poziomie - mam co do tego spore obawy, biorąc pod uwagę fakt, że czekamy na to już parę lat, ale trzymam kciuki.


Ogólnie jednak zgoda, że warto jak najszybciej uciekać wyżej. Sportowo taki awans byłby sporym wyzwaniem, bo w tej lidze grają już drużyny z infrastrukturą i potencjałem finansowym zdecydowanie wyższym od nas, widać po obecnych beniaminkach, że na takie wejście jak w tym sezonie nie mielibyśmy raczej szans. Już teraz dzięki transmisjom w tvp sport czy na kanałach PZPN wracamy powoli do świadomości kibiców piłkarskich w Polsce, w 1 lidze nasza medialność jeszcze bardziej by wzrosła. W 1 lidze nie brak atrakcyjnych rywali, trzymam kciuki za Widzew, ale gdyby się im nieszczęśliwe udało znowu zepsuć awans, a nam drugi rok z rzędu uzyskać promocję to liczę, że na poważnie rozważymy opcję rozegrania meczu przyjaźni na Stadionie Śląskim. Może nawet niekoniecznie byłbym za rozegraniem derbów z gks na SŚ, tu obawiam się że ze względów bezpieczeństwa wynajem i zabezpieczenie może kosztować już kolosalne pieniądze i całe przedsięwzięcie byłoby obarczone zbyt dużym ryzykiem. Ale już mecz z Widzewem przy mobilizacji naszych braci, którzy mieliby okazję pobić rekord Polski w liczbie wyjazdowiczów, naszej mobilizacji - okazji by ustanowić rekord 1 ligi na wiele lat, po tylu latach posuchy i widowni ograniczonej do niewiele ponad 9000 z kibicami gości to byłoby coś. I sądzę, że organizacyjnie klub dałby radę, kibice też by dopisali, problem tylko czy finansowo by się to spięło no i czy do takiego meczu by doszło, raz trzeba awansować, dwa czuje że w tym sezonie Widzew dopnie swego i możemy się nie doczekać prędko takiego spotkania.

Wiem że większość ludzi jest negatywnie nastawionych do grania na SŚ, ja się też już wiele lat temu wyleczyłem z pomysłu przeprowadzki, mamy jednak ogromny problem z tym, że od lat nie było TOPOWEGO WIDOWISKA dla masowego odbiorcy z udziałem Ruchu Chorzów. Jesteśmy od lat zamknięci na starym stadionie, na którym liczba widzów jest ograniczona do 8300 gospodarzy. Na żadne derby czy mecze topowe w Ekstraklasie nie ściągaliśmy nowych kibiców w dużych liczbach, bo bilety rozchodziły się na tydzień bądź dwa przed meczem, będąc kupowane przez stałych bywalców bądź kibiców którzy pojawiają się co sezon na tylko kilku spotkaniach. W chwili obecnej dzięki dobrym wynikom jesteśmy w stanie co najwyżej ściągnąć z powrotem zrezygnowanych po latach spadków fanów, ale już nie nowych. Możemy remontować skyboxy, malować krzesełka na trybunie, fundować nową strefę kibica, są to świetne inicjatywy, za które brawa dla wszystkich biorących w nich udział, ale one sprawiają tylko, że nam milej spędza się czas przy Cichej, jednak zachęcić kogoś spoza naszego środowiska nie damy takimi działaniami rady. Potrzebne nam mecze, na które będziemy ściągać po kilka tysięcy ludzi którzy będą pierwszy raz na Ruchu, a z których część złapie bakcyla i zostanie z nami. I to szybko, bo za chwilę kolejny rywal zza miedzy (gks) będzie miał nowy stadion i zgarnie nam tych ludzi sprzed nosa. Albo się kiedyś trafi im mecz z ksg który zdaje się podążać naszą drogą sprzed kilku lat i w 1 lidze zorganizuje z nimi mecz na SŚ. Na wiele lat 1 liga pozostanie dla nas sufitem nie do przebicia ze względu na Cichą, dookoła mamy kluby grające w Ekstraklasie bądź aspirujące do gry w niej z nowymi obiektami lub będącymi w budowie. Odjeżdża nam konkurencja i jeżeli nie zaczniemy jak najszybciej przyciągać nowych kibiców do siebie, to zostaniemy daleko w tyle i nie będziemy mieli już okazji szczycić się przed większością śląskich klubów frekwencją. A na chwilę obecną, uważam że jedynym magnesem może być mecz z oprawą wielkiego piłkarskiego święta na Stadionie Śląskim. Dodam tylko, że nikt mnie nie przekona, że da się przyciągnąć na naszą stronę tłumy nowych kibiców grając na obecnym stadionie przy Cichej, obojętnie jak świetnych wyników by nie notowała drużyna i jak fajna atmosfera by się wokół klubu nie stworzyła. Kilka lat temu na Ruch stawający na podium Ekstraklasy, grający w finałach PP i ocierający się o fazę grupową LE nie dało się przeciętnych, niezrzeszonych fanów piłki na Ruch zaprosić, bo się łatwo zniechęcali po tym jak dowiadywali się na jakim stadionie gramy. Dodam tylko, że te same osoby już na 1 ligę, żeby tylko zobaczyć 3 trybuny w zabrzu dawali się innym zapraszać i zostawali tam na dłużej...

Infrastruktura ma ogromne znaczenie, przez wiele lat na Cichej nic się nie zmieni w tym temacie i musimy wykorzystać fakt, że mamy w mieście stadion na który miejmy nadzieję w niedalekiej przyszłości w 1 lidze będziemy mogli zaprosić kilkadziesiąt tysięcy kibiców na prawdziwe piłkarskie święto na nowoczesnym obiekcie. W 2 lidze raczej nie ma z kim zagrać takich meczy, ale należy mieć już w głowie taką opcję. Raz na sezon powinniśmy się starać o takie spotkanie jeżeli będą ku temu odpowiedni przeciwnicy na których będziemy się w stanie zmobilizować i zapełnić SŚ na tyle, by się to klubowi opłacało. Inaczej sami siebie skazujemy się na przeciętność.

scaneRboy
Posty: 8271
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22282 Post autor: scaneRboy » 1 wrz 2021, o 07:05

Daj spokój z tym SŚ.

Długo się o tym mówiło, ale nigdy nie padły konkrety jak to miałoby realnie wyglądać, za to po kilku latach mydlenia oczu obudziliśmy się z zabójczymi długami.

Nie dość, że nie mamy zaplecza finansowego, które byłoby potrzebne przez lata. Nie mamy ludzi odpowiedniego formatu. SŚ jest własnością publiczną wrażliwą na układy polityczne, w regionie mamy parenaście wrogich nam klubów, które nie cofną się przed robieniem kreciej roboty na każdym polu. Do tego dochodzi katastrofa przemysłu, o którym moglibyśmy powiedzieć, że jest nasz,a zamiast tego centralne planowanie poprzez przyznawanie funduszy uznaniowo.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
jalboss
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1244
Rejestracja: 12 sie 2002, o 07:50
Lokalizacja: gdzieniegdzie!
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22283 Post autor: jalboss » 1 wrz 2021, o 16:52

niebieski98 pisał o jednym meczu na SŚ - meczu przyjaźni z Widzewem, a nie o stałych przenosinach.
NIEBIESCY KIBICE MÓWIĄ...

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7932
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Co z tym Ruchem?

#22284 Post autor: Scypion » 1 wrz 2021, o 20:33

Na mecz przyjazni z Widzewem przyjdzie max 8-9 tysiecy kibicow. Przy wielkiej mobilizacji w Lodzi moze dobije do 12-15. Ci dalej czyni gre na SŚ calkowicie nieoplacalna

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10132
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22285 Post autor: jajo » 1 wrz 2021, o 20:56

Scypion pisze:
1 wrz 2021, o 20:33
Na mecz przyjazni z Widzewem przyjdzie max 8-9 tysiecy kibicow. Przy wielkiej mobilizacji w Lodzi moze dobije do 12-15. Ci dalej czyni gre na SŚ calkowicie nieoplacalna
ostatnio na C6 było 12 w czasach degrengolady zupełnej.
na starym SŚ (jeszcze dachu nie bylo) chyba 18 w deszczu.
bez przesady. przed chwil było 6 w okresie wakacyjnym na Garbarni bez zadnych specjalnych mobilizacji.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

ruchfans
Posty: 1291
Rejestracja: 23 mar 2003, o 14:24
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22286 Post autor: ruchfans » 8 wrz 2021, o 12:06

Byłem ostatnio na memoriale Skolimowskiej i się zastanawiałem jakby to wyglądało gdybyśmy tam mieli grać. Założyłem sobie, że kwestie finansowania wynajmu wzięłoby na siebie miasto, tzn zamiast budowac stadion może przeznaczyć np 6-7 mln rocznie na wynajem, przyjąłem że przy umowie np 3 letniej koszt jednego meczu byłby na poziomie 350 000 co by dało kwotę oko właśnie 7 mln (przy około 20 spotkaniach w roku). Wynająć należałoby tylko dolne poziomy trybun, od strony ulicy Katowickiej wiadomo jak to wygląda, od strony przeciwnej ten dolny poziom wraz z lożami VIP. Dodatkowo jeden sektor na łuku dla przyjezdnych.

Żeby było jasne, nie piszę tego jako zwolennik SŚ, bardziej jako realista który widzi, że powrót Ruchu na swoje miejsce (do piłkarskiej elity) ma szansę stać się dużo wcześniej niż coś pozytywnego ws stadionu na C6. Pewnym jest, że o graniu na Cichej w ekstraklasie można już teraz zapomnieć, obawiam się również problemów z licencją na I ligę.
-----=====NA ZAWSZE Z RUCHEM=====-----

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1633
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22287 Post autor: west72 » 8 wrz 2021, o 12:18

ruchfans pisze:
8 wrz 2021, o 12:06
Byłem ostatnio na memoriale Skolimowskiej i się zastanawiałem jakby to wyglądało gdybyśmy tam mieli grać. Założyłem sobie, że kwestie finansowania wynajmu wzięłoby na siebie miasto, tzn zamiast budowac stadion może przeznaczyć np 6-7 mln rocznie na wynajem, przyjąłem że przy umowie np 3 letniej koszt jednego meczu byłby na poziomie 350 000 co by dało kwotę oko właśnie 7 mln (przy około 20 spotkaniach w roku). Wynająć należałoby tylko dolne poziomy trybun, od strony ulicy Katowickiej wiadomo jak to wygląda, od strony przeciwnej ten dolny poziom wraz z lożami VIP. Dodatkowo jeden sektor na łuku dla przyjezdnych.

Żeby było jasne, nie piszę tego jako zwolennik SŚ, bardziej jako realista który widzi, że powrót Ruchu na swoje miejsce (do piłkarskiej elity) ma szansę stać się dużo wcześniej niż coś pozytywnego ws stadionu na C6. Pewnym jest, że o graniu na Cichej w ekstraklasie można już teraz zapomnieć, obawiam się również problemów z licencją na I ligę.
Na dzień dzisiejszy nasz skansen spełnia chyba wszystkie wymogi do gry w Ekstraklasie. Ewentualny problem może być z natężeniem światła jeśli chodzi o 4K ale nie jestem pewien. Reszta chyba ok co nie zmienia faktu, że bez stadionu nie ma co się pchać do ekstraklasy. Do tego jeszcze droga nie krótsza niż budowa stadionu. Realnie stadion może powstać nie prędzej niż 2025/26.bo chyba nikt już się nie łudzi że PINOKIO spełni obietnice, a czytając wywiad zszefem RN jestem o tym przekonany :cisza:
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

kattowitz
Posty: 2203
Rejestracja: 27 cze 2007, o 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22288 Post autor: kattowitz » 8 wrz 2021, o 19:49

west72 pisze:
8 wrz 2021, o 12:18
ruchfans pisze:
8 wrz 2021, o 12:06
Byłem ostatnio na memoriale Skolimowskiej i się zastanawiałem jakby to wyglądało gdybyśmy tam mieli grać. Założyłem sobie, że kwestie finansowania wynajmu wzięłoby na siebie miasto, tzn zamiast budowac stadion może przeznaczyć np 6-7 mln rocznie na wynajem, przyjąłem że przy umowie np 3 letniej koszt jednego meczu byłby na poziomie 350 000 co by dało kwotę oko właśnie 7 mln (przy około 20 spotkaniach w roku). Wynająć należałoby tylko dolne poziomy trybun, od strony ulicy Katowickiej wiadomo jak to wygląda, od strony przeciwnej ten dolny poziom wraz z lożami VIP. Dodatkowo jeden sektor na łuku dla przyjezdnych.

Żeby było jasne, nie piszę tego jako zwolennik SŚ, bardziej jako realista który widzi, że powrót Ruchu na swoje miejsce (do piłkarskiej elity) ma szansę stać się dużo wcześniej niż coś pozytywnego ws stadionu na C6. Pewnym jest, że o graniu na Cichej w ekstraklasie można już teraz zapomnieć, obawiam się również problemów z licencją na I ligę.
Na dzień dzisiejszy nasz skansen spełnia chyba wszystkie wymogi do gry w Ekstraklasie. Ewentualny problem może być z natężeniem światła jeśli chodzi o 4K ale nie jestem pewien. Reszta chyba ok co nie zmienia faktu, że bez stadionu nie ma co się pchać do ekstraklasy. Do tego jeszcze droga nie krótsza niż budowa stadionu. Realnie stadion może powstać nie prędzej niż 2025/26.bo chyba nikt już się nie łudzi że PINOKIO spełni obietnice, a czytając wywiad zszefem RN jestem o tym przekonany :cisza:
Już to pisałem w temacie "Modernizacja stadionu" i jeszcze raz zaznaczę że w podręczniku licencyjnym PZPN (dział dotyczący infrastruktury sezon 2021/2022)) nie ma tam niczego czego nie posiadałby stadion na Cichej razem z natężeniem światła. Co nie oznacza braku potrzeby nowego "domu" dla Ruchu.

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1556
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22289 Post autor: Rafał19R20 » 19 wrz 2021, o 22:02

Co myślicie o tym wywiadzie z Bikiem?
Mnie osobiscie dalej nie przekonuje ten typ...
Miedzy wierszami mozna odczytac ze nieco pali mu sie w tym Fashingu i ze najlepiej by sprzedał udziały w dobrej cenie..Próbuje wejsc na rynek z jakims flora nawozem..co stanowi duży znak zapytania.
Najbardziej rozbawił mnie moment o milosci do Ruchu od 2000 r.
Niestety jestesmy póki co na Niego skazani ale trzeba patrzeć mu na ręce.
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

Elmer
Posty: 10359
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22290 Post autor: Elmer » 19 wrz 2021, o 23:48

Czekam kiedy przeprosi za Patermana.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 93 gości