Dlaczego nie u nas....

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojt
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1955
Rejestracja: 16 sie 2002, o 20:35
Lokalizacja: Piekary Śl.
Kontakt:

#16 Post autor: wojt » 21 cze 2003, o 00:27

Myśle, że jeśli jesteś zdania, że prezes w ogólnym rozrachunku zrobił więcej dobrego niż złego,to chyba nasz spór dobiegł końca. Zebyś mógł spojrzec na ten bajzel bez różowych okularów, Ruch musi chyba zagrać w B-klasie.
Lorens i Piechniczek nie mogli kierować klubem bo nikt z zarządu na to by się nie zgodził. Dla naszego prezesa "Ruch to całe życie" i bez prezesury nie wyobraża sobie świata, więc przez najbliższe lata pewnie nie przekonamy sie czy inni ludzie pokierowali by klubem lepiej i czy miałem racje. Moje zdanie jest takie że powinien odejść i dać szansę innym, ty Vahanara masz swoje zdanie. Zobaczymy za rok. Jeśli będziemy nadal grać w II lidze jako stowarzyszenie, a ty dalej z uporem maniaka bedziesz twierdził że nie ma lepszej formy finansowania klubów i lepszej osoby na stanowisku prezesa oraz że na Śląsku nie ma firm które chcą inwestować w sport to uznam że masz ograniczone możliwości odczytywania rzeczywistości.
Vahanara wybacz, ale nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wyśmiewał twój pomysł z organizowaniem sie kibiców i wstapieniem w szeregi członków klubu. Chyba mnie z kims pomyliłes
Zawsze twierdziłem że najlepszą forma funkcjonowania klubu jest S.S.A i dalej tak twierdze, jesli natomiast jestesmy nadal niezupełnie jasno działającym stowarzyszeniem, uważam że członkami klubu powinni być kibice i powinni mieć też swojego przedstawiciela w zarządzie.
W poniedziałek rozpoczyna się walne i mam nadzieje że po licznych słowach krytyki spływających na działaczy od byłych i obecnych piłkarzy a przedewszystkim kibiców zarząd uchwali "samouszczuplenie" i poda w miarę dokładna datę przekrztałcenia w spólke, a także potencjalnych akcjonariuszy. Może wreszcie powieje optymizmem.

KK
Posty: 1495
Rejestracja: 10 sie 2002, o 13:58
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#17 Post autor: KK » 21 cze 2003, o 01:33

vahanara - kurde nic dodac nic ujac... ja nie wypowiadam sie z pewnych wzgledow, ale Twoje teksty na prawde maja sens i wybijaja sie w tym calym natloku smetnych wypocin kolejnych osob...
Szkoda tylko ze nikt nie poszuka argumentow, ktore regularnie przedstawia vahanara.
I nie mowcie ze kogos broni. Przedstawia argumenty. Chcecie postawic na swoje? Moze macie racje. Ale przedstawcie swoje argumenty.
Sytuacja nie jest ciekawa. Tez przygladam sie jak to wyglada w innym klubach. I mam po prostu wrazenie ze jest zle, ale tak jest w 3/4 klubow polskich... Tylko ze nasi najemnicy doprowadzili nas do II ligi
Bardzo mnie ciekawi ten system nowych wyborow. Jesli zostanie on wcielony w zycie jeszcze w tym roku, to od tego momentu kibice biora sprawy w swoje rece i moze to lepiej, bo chyba juz nie bedzie tego ciaglego narzekania
Bardzo dobrze przypominam sobie dyskusje i propozycje VAHANARY o przystapieniu do czlonkostwa w Ruchu.
Wystarczy wypelnic swistek i zoobligowac sie do placenia co miesiac np. 30 zlotych... No ale wtedy jak i dzis propozycje vahanary przechodza w natloku narzekan i krytyki
Vahanara duzeeeee PIFO dla CIebie... GLowe moge dac ze jestes jednym z pierszych aktywnych kibicow Ruchu na necie. Kope lat i nadal za***ista forma widze 8)

WOJTEKK

#18 Post autor: WOJTEKK » 21 cze 2003, o 10:23

vahanara mozna prowadzic szeroka dyskusje na temat Rogali czy zrobił wiecej dobrego czy nie.Jezeli mam ocenic to jedynie co moze jest i dobre to to ze sa krzesełka choc i tak pod przymusem instalowane,oswietlenie równiez,gdyby nie wymogi dalej bys siedział na betonie,no moze nowy gabinet odnowy dla piłkarzy to mu sie udało bez przymusu.Niech pomysle co dalej............. :roll: moze ktos mi pomoze :?:

Awatar użytkownika
wojt
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1955
Rejestracja: 16 sie 2002, o 20:35
Lokalizacja: Piekary Śl.
Kontakt:

#19 Post autor: wojt » 21 cze 2003, o 14:04

"Najemnicy spóścili nas do drugiej ligi".
Kto sprzedał najlepszych zawodników? Kto zatrudniał najemników? Kto za to odpowiada? Wg. was za to nikt nie jest odpowiedzialny? "Sytuacja jest nieciekawa"- bo nikt nie chce zmian.
Argumenty jakby żywcem wyrwane z 80 lat, których wy chłopcy nie pamietacie. Wszyscy wiedzieli że jest żle tylko rząd twierdził że w Rumuni, Bułgarii i Albanii jest jeszcze gorzej. Socjalizm(patrz towarzystwo) nie jest najlepsze, ale nic lepszego nie ma, a w wstretnym kapitalizmie( patrz S.A) np. w Brazylii też jest bieda. Nasi działacze i wy ich pachołki za nimi pieprzycie jak wtedy Rakowski który twierdził że nie ma lepszych ludzi którzy mogliby pokierować tym państwem. Uwieżcie że są ludzie ktorzy potrafiliby zrobić z tego klubu coś normalnego, tylko nikt im na to nie daje szans.
K.Kubicki i Vahanara wierzcie sobie w słowa czerwonych, nawet wtedy gdy bedziemy występować w B-klasie. Ja takie bajki w swoim życiu juz przezyłem i nie jestem na tyle naiwny żeby przyjmować ze zrozumieniem taką idiotyczną propagande.
Andrzej Rustanowicz chyba jeden z nielicznych ludzi w naszym zarzadzie który wydaje sie być osoba kompetentna odpowiadał na pytanie:
-Czy szansą dla Ruchu może być przekształcenie klubu w sportową spółkę akcyjną?
- I to jak najszybciej. Stowarzyszenie to przestarzała forma kierowania klubem. Dla wielu inwestorów zupełnie nieczytelna. Na każdym kroku lobbuję, żeby jak najszybciej powołać działającą na zdrowych zasadach spółkę.
Rogala (wraz z nim Vahanara) twierdzi że stowarzyszenie to lepsza forma kierowania. Komu wierzyć Rustanowiczowi bussinesmanowi, człowiekowi kapitalizmu, czy byłemu sekretarzowi partii PZPR specowi od socjalistycznych doktryn?

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#20 Post autor: vahanara » 21 cze 2003, o 17:40

Fragmenty chatu z Mariuszem Śrutwą :

"~Bart: Czy możesz przedstawić swoje zdanie na temat prezesa Rogali? Czy chciałbyś jego dymisji - tak jak większość kibiców?
~Mariusz: Aby rządać dymisji trzeba mieć odpowiedniego kandydata wzamian, a póki co nie znalazł się żaden odważny, który oficjalnie przyjdzie, przedstawi konkrety i plan działania. Związku z powyższym na dzień dzisiejszy nie znam osoby, która mogłaby zastąpić prezesa."

"~blumen: Mariusz chciałbym znać twoje zdanie na temat - jeżeli powstanie Sportowa Spółka Akcyjna czy twoim zdaniem mamy szanse na konkretnych inwestorów z zasobną kasą
~Mariusz: Kilka razy ostatnio rozmawialem ze znajomymi na temat powstania spolki, i szczerze odpowiem, ze nie wiem czy w dniu dzisiejszym jeszt to dobre rozwiazanie, gdyz przy okreslonych zaleglosciach, ta spolka po krotkim czasie moglaby sie borykac z wnioskami o upadlosc. Wszystko w zwiazku z tym zalezy od czlonkow, ich zaangazowania, i wiarygodnosci. Ja uwazam ze jenym z akcjonariuszy powinno byc miasto"

"~gregor: co powiesz na dzisiejszą wypowiedz w prasie pana benigera?
~Mariusz: i na takie pytanie jest najtrudniej odpowiedziec, bo zawsze ktos moze stwierdzic ze on by zrobil ale... Moze ten czlowiek moze bedzie placic zawodnikom, z pominieciem klubu, i kiedy okaze sie ze zatrudnia kilku lub kilkunastu to bedzie jasne, ze po pierwsze istnieje, po drugie chce dobra Ruchu, po trzecie jest potrzebny zeby klub normalnie funkcjonowal"

Rozumiem że Mariusz też jest pachołkiem Rogali???

Nie obrażaj Krisza bo chłopak-mimo że bardzo młody- zrobił dla Ruchu dużo więcej niż większość pierdzących w fotele malkontentów.
Jeśli uważasz za stosowne porównanie sytuacji Ruchu z walką tysięcy ludzi z komuną to brak mi słów...
Pan Rustanowicz jest członkiem zarządu i ponosi taką samą odpowiedzialność jak reszta. Śmieszne trochę jest że podpierasz żądanie dymisji zarządu cytatem jednego z jego członków.

Viro

#21 Post autor: Viro » 21 cze 2003, o 18:16

ja tylko tak
jestem zdecydowanie za dymisja zarzadu
w klubie nie moze byc tak wielkiego zarzadu skladajacego sie z 25 osob bo to jest paranoja
wg mnie 1 czlowiek powinien trzymac wladze w reku miec swoich doradcow 1-3 i wiadomo kto jest wtedy odpowiedzialny za decyzje
zamiast utzrymywania tych 25 panow mozna by zatrudnic specjaliste ds. marketingu, kogos od scautngu to sa pozyteczni ludzie a takich stanowisk chyba w naszym klubie nie ma
nastepna sprawa to to, ze przy obecnym zarzadzie nikt ze strategicznych sponsorow nie da ani zlotowki na ten klub
wyobrazcie sobie jak nawet ludzie , ktorzy cale zycie mieszkaja w Chorzowie chodza na mecze dluzej niz wielu z nas i nie jeden pan z zarzadu mowia ze nie daja ani zlotowki jezeli kasa ma trafic do klubu
natomiast daja kase jezeli mowi im sie ze kasa nie przechodzi w zaden sposob przez rece zarzadu tylko dysponuja nia kibice np. na oprawe itp
jezeli taki zwykly szary czlowiek tak mowi to nie dziwcie sie niecheci sponsorow
mowicie tutaj, ze wejscie sponsora wiaze sie ze zmiana nazwy klubu
wg mnie to gowno prawda i jest to tylko zaslanianie sie i tania sciema zeby utrzymac stolek " mowimy nie bo chcial zmienic nazwe"
taki strategiczny sponsor bedzie chcial miec zapewne wiekszosc udzialow (51%) ale trzeba wtedy przed sprzedaniem mu tego zawrzec odpowiednia umowe, w ktorej znajda sie odpowiednie odnosniki i wymagania kiedy stanie sie wlascicielem pakietu wiekszosciowego
nie ukrywam , ze tu potrzebna jest tez pomoc miasta ale boje sie , ze to jedna i ta sama ekipa tam siedzi co w naszym zarzadzie
mozna bylo w krakowie , poznaniu, wronka, grodzisku mozna tez i u nas ale ni przy tych wladzach
sprawa ucichla co nie co , zebysmy sie nie obudzili w 3 lidze
jak teraz nie ebdzie zmian a zanosi sie na to ze ich nie ebdzie to moim zdaniem mamy znow ta sama wizje na nastepne lata
jakby udalo nam sie awansowac wszyscy bedziemy w euforii i to tylko przedluzy dalsza bierna egzystencje na stolkach naszych dzialaczy
pozdro

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#22 Post autor: vahanara » 21 cze 2003, o 21:04

Sądzę że jednak będą zmiany. Wierzę że prezesa bedą wybierać w powszechnych wyborach członkowie klubu (nie zarządu) że ten prezes będzie sobie dobierał grupę współpracowników i że będzie z tego rozliczany. Tak jest na świecie w klubach o wiele większych od Ruchu i bardzo bym chciał aby któregoś dnia na Cichej stały urny do głosowania i wtedy każdy będzie miał wpływ (ale i będzie brał na siebie odpowiedzialność) na losy Ruchu.

Viro

#23 Post autor: Viro » 21 cze 2003, o 21:15

Vanahara powiec cos wiecej o tym jak zostac tym czlonkiem klubu ile wynosi minimalna skladka i co mi przysluguje kiedy nim zostane
moze trzeba wyjasnic ta kwestie ja niezabardzo sie orientuje ale chetnie bym nim zostal:)
pozdRo

hanys1920
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 455
Rejestracja: 30 sie 2002, o 16:01
Kontakt:

#24 Post autor: hanys1920 » 22 cze 2003, o 12:42

zgadzam sie z ViRo i popieram jego prosbe niech Vahanara przedstawi jakie wymogi trzeba spelnic by moc zostac czlonkiem klubu.na pewno nie jeden z nas jest juz znudzony pisaniem ze jest zle a nic sie nie robi w tym celu by to zmienic.chociaz w minimalnym stopniu bedziemy miec wplyw na losy klubu i jesli juz to bedziemy mogli miec pretensje do siebie. ja zawsze bylem za tym by cos dzialac zeby cos zmienic w klubie.pomysl manifestacji upadl wiec tzreba w sposob legalny i prawny probowac zmienic obecny stan rzeczy
MOIM DOMEM GÓRNY Śląsk MOIM ŻYCIEM RUCH Chorzów

www.wolnyposredni.pl

KK
Posty: 1495
Rejestracja: 10 sie 2002, o 13:58
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#25 Post autor: KK » 22 cze 2003, o 13:00

Mam dostac szczegolowe dane na temat calego zarzadu, czlonkostwa w klubie itp od pana Bloka...
Zrobi sie nowy dzial... Udostepnimy swistek do wydrukowania, ktory nalezy wypelnic i zlozyc w klubie...
Z tego co wiem skladke ustalamy sami... moze to byc np. 30 albo 50 zl miesiecznie...

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#26 Post autor: vahanara » 22 cze 2003, o 13:49

Jak wyżej powiedział Kriszo. Dotąd trzeba było iść do sekretariatu wypełnic deklarację, zadeklarować wysokość składek i już. Dział dotyuczący zarządu będzie miał prawdopodobnie formularz po wypełnieiu którego staniemy się członkami stowarzyszenia K.S. Ruch. Powinien tam być też dostępny regulamin tego stowarzyszenia. Co to da? Min. to że na organizowanych co jakiś czas (co rok?) walnych zgromadzeniach każdy członek ma wpływ na wybór władz etc...

Gość

#27 Post autor: Gość » 22 cze 2003, o 14:04

Jezeli kogos nie stac na oplacanie takiej skladki moznaby zebrac sie po 2,3 osoby i zarejstrowac na 1 nazwisko.
Wtedy kazdy moglby stac sie czlonkiem klubu nawet jezeli nie posiada wlasnego dochodu.
Te kilka osob zrzucalo by sie co mieciac na jakas dana kwote i jeden idzie zaplacic.

Viro

#28 Post autor: Viro » 22 cze 2003, o 18:54

wszystko jest napewno zalezne od tego jaka jest dolna granica jaka ma wyniesc skladka bo gornej napewno nie ma :lol:

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10299
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#29 Post autor: gerhat » 23 cze 2003, o 08:15

Nie sadzicie, że ktoś tutaj zagrywa pod publiczkę? Wybory jak w Barcelonie, nie powiem fajna rzecz, z tym że czas Stowarzyszenia sie kończy. Gdy powstanie SSA zarzad i prezesa wybiera Rada Nadzorcza, a przywilejem członków klubu będzie co najwyżej znizka na bilet i pamiątkowa odznaka z okazji rocznicy klubu.
Niech sz.p. prezes lub jego wielbiciele wyjasnią na tych stronach, kiedy miałyby się odbyć wybory prezesa w nowym systemie i jaka będzie ich legitymacja po powstaniu SSA.

Moim zdanie, zadnych takich wyborów nie będzie, gdyż wcześniej powstanie SSA i stowarzyszenie przejdzie do lamusa, a ktoś tutaj tylko bałamuci.
Jeżeli ogłasza się takie zmiany wyboru prezesa to czeba publicznie powiedzieć że Stowarzyszenie będzie formą docelową a nie SSA. Tego nie usłyszeliśmy.

Awatar użytkownika
Konrad
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 869
Rejestracja: 4 gru 2002, o 14:43
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Kontakt:

#30 Post autor: Konrad » 23 cze 2003, o 11:21

Odnośnie wielkości składki członkowskiej...
W latach osiemdziesiątych byłem przez jakiś czas członkiem Klubu i z tego co pamiętam nie było zadnych wymogów odnośnie dolnych granic składki. Jako młody chłopak korzystałem z tego i deklarowałem symboliczne kwoty, bo przeciez nie miałem wtedy dochodów. Myślę, że do tej pory nic się w tej kwestii nie zmieniło - zresztą ten system funkcjonował na przełomie lat 50/60 kiedy członkiem Ruchu był mój ojciec.... Wtedy zresztą chyba w Ruchu siedzieli ludzie troszkę bardziej oddani Klubowi bo gdy ojciec chciał przesłac kasę to od razy mu odpisali na list - mnie dopiero po 5 czy też 6 liście dali łaskawie znać że moge zostać członkiem Ruchu.... hehehe
Pozdrawiam
ZAMOŚĆ ZAWSZE Z RUCHEM!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot], OSH i 72 gości