Sponsorzy

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7943
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Sponsorzy

#6556 Post autor: Scypion » 16 mar 2023, o 10:27

A ze zadnego kapitału i sponsora nie bedzie z uwagi na nasz uklad wlascicielski to fajnie, ze sie rozpisaliscie, ale mozna sie rozejsc ;)

Marcus
Posty: 491
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6557 Post autor: Marcus » 16 mar 2023, o 10:40

gerhat pisze:
16 mar 2023, o 08:24
scaneRboy zgadzam się z tym co piszesz w pierwszej części - nam potrzeba kapitału - duży sponsor/właściciel pozwoli zrobić duży krok w przód i przebić szklany sufit. Canal+ w razie awansu tego nam nie da ponieważ to tylko zbliżenie budżetów do innych średniaków ekstraklasy a sportowo balansowanie na krawędzi spadku - chodzi o dłuższą perspektywę bo rundę/sezon możemy skończyć wysoko na fali rozpędu po awansie ale to nie będzie pochodną silnego finansowo klubu.
Poza tym wówczas miasto mogłoby się w końcu podjąć budowy stadionu bo nie musiałoby finansować działalności podstawowej klubu

Co drugiej części - porównywanie Ruchu z innymi branżami - samochodowymi, spożywczymi, producentów cementu, jabłek i waty cukrowej w kwestii dostępności, marketingu, budowania marki na tym forum ma wieloletnią historię i to są akademickie dyskusje. Obecna ekipa w Ruchu dobrze wie jak to robić i robi to bardzo dobrze, jedynie co ich ogranicza to finanse - tyle w temacie

Tylko trzeba jeszcze spojrzeć na to jak te pieniądze z canal + są rozdysponowane (moim zdaniem, przez wiele klubów fatalnie). Wydaje mi się, że będziemy mieć znaczną przewagę nad powiedzmy kilkoma drużynami, dzięki ludziom, którzy w tym momencie z jednego z najmniejszych budżetów ulepili drużynę która bije się o awans + fantastyczne morale + tak zwany gen zwycięstwa, który narodził się przez ostatnie 3 lata etc. Pokazaliśmy jak mocno są przepłacani piłkarze w 1 lidze i myślę, że przy fajnych wzmocnieniach jak na nasze możliwości mając do dyspozycji pieniądze których nie widzieliśmy od bardzo bardzo dawna znowu jesteśmy w stanie zbudować drużynę przynajmniej na spokojne utrzymanie. Wiadomo że do Lecha, Rakowa, Legii czy Pogonii nie dobijemy, przy obecnym stanie rzeczy, ale myślę, że taki środek tabeli byłby realny. Co oczywiście nie zmienia faktu, że tak jak napisałeś przy dłuższej perspektywie bez stadionu, potężnego sponsora/właściciela możemy być maksymalnie średniakiem.

True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1032
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6558 Post autor: True Blue » 16 mar 2023, o 10:49

Wiela trza kasy co by tych lebrów Kurczyka i Bika spłacić?
ZAWSZE NIYBIESKI

Awatar użytkownika
Adam1983
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2587
Rejestracja: 7 paź 2009, o 10:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6559 Post autor: Adam1983 » 16 mar 2023, o 11:55

Koło 20-30 baniek i może odsprzedadzą swoje udziały.

scaneRboy
Posty: 8299
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6560 Post autor: scaneRboy » 16 mar 2023, o 12:42

gerhat pisze:
16 mar 2023, o 08:24

Co drugiej części - porównywanie Ruchu z innymi branżami
no tak, no tak... chciałem po prostu ruszyć trochę temat, bo naprawdę za kilka miesięcy (mam nadzieję) staniemy przed pewnymi sprawami. Sami zauważyliście, że nie mamy kapitału i BĘDZIEMY ZMUSZENI radzić sobie pracą, ale też sprytem, zaangażowaniem i tą mądrością. To wszytko co teraz osiągamy (czy osiągneliśmy) w dotychczasowej rozgrywce czy chcemy czy nie będzie naszym zasobem, czyli kartą na ręku w następnej partii gry.

Pieniądze z C+ są fajne, ale w ekstraklasie nie będziemy mieli takiego statusu medialnego jak w I lidze, czyli klubu top oglądalności. Tam będzie - jak zawsze - tylko legia i lech, znów będziemy grali w niedziele przed południem albo w poniedziałki (już pal licho szczegóły, każdy wie o co chodzi), na pewno nie zbudujemy niczego nadzwyczajnego w oparciu o C+ mając za konkurentów pupili tej stacji.

Bardzo ważne to analiza strategii szczew: mają nowy stadion, sprowadzili gwiazdora, nadrukowali obligacji i mają, jak to oni wielkie "G".

Potrzebujemy przemyślanej strategii opartej o nasze atuty, o których pisałem w poprzednim poście. Nie czepiajcie się szczegółowych pomysłów, bo mogą być lepsze lub gorsze, w jednych okolicznościach działać pozytywnie, a innych słabo.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10283
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6561 Post autor: gerhat » 16 mar 2023, o 23:02

Ciekawe czy najnowsze doniesienia o aferze śmieciowej w stolicy nie pogrążą Alby i chorzowskich rajców?

Awatar użytkownika
tedeus63
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1046
Rejestracja: 3 cze 2004, o 16:08
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6562 Post autor: tedeus63 » 19 maja 2023, o 13:53

Tak dla rozluznienia atmosfery przed meczem , bo cisnienie rosnie jak ciul.
Naszla mnie taka mysl czy nie ma mozliwosci rozmawiac o duzym sponsorze na koszulkach z Samsungiem . A to dlatego ze kiedys dawno dawno temu mielismy samsunga na koszulkach i pamietam ze byla mowa iz co to za dziadowska nieznana firma przyszla do nos. Hehe
A dzis byloby za***iscie , kiedys my pomoglismy rozwinac skrzydla Samsungowi moze dzis po starej znajomosci Samsung pomoglby nam ?. Mysle ze sprawa do przemyslenia .
Ale to juz mysl do wladz klubu ,niestety ja jestem za cienki w uszach ;)

pedro-sbl
Posty: 7169
Rejestracja: 14 lip 2008, o 21:44
Lokalizacja: Zürich
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6563 Post autor: pedro-sbl » 19 maja 2023, o 14:54

tedeus63 pisze:
19 maja 2023, o 13:53
Tak dla rozluznienia atmosfery przed meczem , bo cisnienie rosnie jak ciul.
Naszla mnie taka mysl czy nie ma mozliwosci rozmawiac o duzym sponsorze na koszulkach z Samsungiem . A to dlatego ze kiedys dawno dawno temu mielismy samsunga na koszulkach i pamietam ze byla mowa iz co to za dziadowska nieznana firma przyszla do nos. Hehe
A dzis byloby za***iscie , kiedys my pomoglismy rozwinac skrzydla Samsungowi moze dzis po starej znajomosci Samsung pomoglby nam ?. Mysle ze sprawa do przemyslenia .
Ale to juz mysl do wladz klubu ,niestety ja jestem za cienki w uszach ;)
:D a po co Samsungowi Ruch?
Narodzie Górnośląski! Chcesz Twoje doczesne i wieczne życie na kilka setek lat w tak nieszczęśliwe ręce oddać? Nigdy – przenigdy! Obudź się Górnoślązaku i okaż przed całym światem, że potrafisz gospodarzyć i sam się rządzić. Dlatego też stwórz sobie samoistne wolne państwo – Republikę Górnośląską. Górnoślązacy! Wiem, że tak sobie życzycie. Jeżeli Szwajcaria potrafi się sama rządzić, dlaczego nie nasz bogaty kraj, który ma warunki ku temu.

http://forum.niebiescy.pl/viewtopic.php?f=22&t=23280

adam12
Posty: 446
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 21:53
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6564 Post autor: adam12 » 19 maja 2023, o 15:20

tedeus63 pisze:
19 maja 2023, o 13:53
Tak dla rozluznienia atmosfery przed meczem , bo cisnienie rosnie jak ciul.
Naszla mnie taka mysl czy nie ma mozliwosci rozmawiac o duzym sponsorze na koszulkach z Samsungiem . A to dlatego ze kiedys dawno dawno temu mielismy samsunga na koszulkach i pamietam ze byla mowa iz co to za dziadowska nieznana firma przyszla do nos. Hehe
A dzis byloby za***iscie , kiedys my pomoglismy rozwinac skrzydla Samsungowi moze dzis po starej znajomosci Samsung pomoglby nam ?. Mysle ze sprawa do przemyslenia .
Ale to juz mysl do wladz klubu ,niestety ja jestem za cienki w uszach ;)
Firma która może wybrać na sponsora każdy klub na świecie praktycznie będzie sponsorować klub z 1 ligi polskiej? 😀 w której nie ma nawet ani jednej fabryki

Awatar użytkownika
tedeus63
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1046
Rejestracja: 3 cze 2004, o 16:08
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6565 Post autor: tedeus63 » 19 maja 2023, o 15:34

Too jest wlasnie myslenie ,nie da sie nie idzie i jakos to bydzie.
Sprobowac zawsze warto jak nic nie robisz to nic niy bydzie.
Po 2 moze byc za niedlugo ex. A nie klub 1 ligowy .
A po 3 co mo fabryka do sponsorowania. .

adam12
Posty: 446
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 21:53
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6566 Post autor: adam12 » 19 maja 2023, o 22:49

tedeus63 pisze:
19 maja 2023, o 15:34
Too jest wlasnie myslenie ,nie da sie nie idzie i jakos to bydzie.
Sprobowac zawsze warto jak nic nie robisz to nic niy bydzie.
Po 2 moze byc za niedlugo ex. A nie klub 1 ligowy .
A po 3 co mo fabryka do sponsorowania. .
Bo po co maja sponsorować klub z którym nie maja nic wspólnego? Dajcie bo tak? Proszę cie to po co do samsunga się ograniczać jak można od razu do Apple, tesli, amazonu

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10148
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6567 Post autor: jajo » 20 maja 2023, o 16:05

adam12 pisze:
19 maja 2023, o 22:49
tedeus63 pisze:
19 maja 2023, o 15:34
Too jest wlasnie myslenie ,nie da sie nie idzie i jakos to bydzie.
Sprobowac zawsze warto jak nic nie robisz to nic niy bydzie.
Po 2 moze byc za niedlugo ex. A nie klub 1 ligowy .
A po 3 co mo fabryka do sponsorowania. .
Bo po co maja sponsorować klub z którym nie maja nic wspólnego? Dajcie bo tak? Proszę cie to po co do samsunga się ograniczać jak można od razu do Apple, tesli, amazonu
Ale w 92 też tak mogli do tego podejść.
Nie sądzę, że to wyjdzie, nawet nie wiem czy to dobry pomysł, ale w ten sposób to każde wielkie korpo można tak odrzucać. Przecież nie chodzi o centrale z Seulu tylko jakiś tam oddział Samsung Polska.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
Harry1990
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1239
Rejestracja: 28 gru 2011, o 18:12
Lokalizacja: Chorzów-Cwajka/Tychy
Kontakt:

Sponsorzy

#6568 Post autor: Harry1990 » 20 maja 2023, o 17:54

W tamtym czasie marka Samsung nie była na topie jak dziś. Prędzej kto mógłby sponsorować to mniej rozpoznawalne marki, np. Vivo, Oppo itd. które nie mają takiej pozycji jak Samsung
Blue are the words I say and what I think.
Blue are the Feelings that live inside me.

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 855
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6569 Post autor: chropaczow » 20 maja 2023, o 18:07

W tamtych czasach, Samsung dopiero się przebijał w Europie. O ile dobrze pamiętam, sponsorował też którąś niemiecka drużynę (Schalke chyba). Wtedy to była dosyć egzotyczna marka.

Awatar użytkownika
DaReQ93
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 326
Rejestracja: 4 mar 2010, o 16:07
Kontakt:

Re: Sponsorzy

#6570 Post autor: DaReQ93 » 20 maja 2023, o 19:34

:rotfl: A Oppo jest na bandach w LM więc też trochę za wysokie progi dla nas w tej chwili :rotfl:

Kibice Ruchu lubią żyć przeszłością aż za bardzo.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 126 gości