Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
kattowitz
Posty: 2203
Rejestracja: 27 cze 2007, o 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18511 Post autor: kattowitz » 31 sie 2021, o 20:45

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego się twierdzi że Nasz stadion nie ma szans na dopuszczenie w Ekstraklasie? Przeczytałem sobie podręcznik licencyjny PZPN (dział dotyczący infrastruktury) i nie znalazłem tam niczego co nie posiadałby stadion na Cichej. Ok że stadion jest stary (86 lat) i nie wygląda jak te nowoczesne ale twierdzenie że nie dostalibyśmy licencji na grę w Ekstraklasie to chyba przesada. No chyba że coś przeoczyłem.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10149
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18512 Post autor: jajo » 31 sie 2021, o 21:02

tez mi sie wydaje, ze wymagania nie wzrosly (co nie znaczy ze nie wzrosna w te minimum 2 lata)
Płock niedawno gral (teraz juz buduja nowy), Nieciecza gra obecnie, a Rakow jako rezerwe stosuje stadion Bełchatowa.
moze te staidony sa nowsze, trybuny blizej murawe, ale technicznie: oswietlenie, pojemnosc, ilosc miejsc pod dachem, C6 nie przewyzszaja.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

scaneRboy
Posty: 8302
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18513 Post autor: scaneRboy » 1 wrz 2021, o 06:48

na to się nie co oglądać, papier wszystko przyjmie. Stadion jest konieczny, jeśli nie chcemy za kilka lat znowu obudzić się z wielomilionowymi długami. Klub, jak każdy biznes musi być odpowiednio skonfigurowany. Jeśli chcemy myśleć o ekstraklasie za kilka lat, trzeba już myśleć (i liczyć) jak ma funkcjonować. Jaki ma być budżet, co nawet ważniejsze - jaka będzie struktura przychodów, czyli ilu ma być kibiców bezpośrednich, kim oni są i jakich reklamodawców mogą zainteresować, co z transmisjami tv, jak będziemy pozyskiwać i szkolić zawodników... itd... itd... w samym centrum tych rozkmin jest stadion. Stadion jest najbardziej kosztowną, wieloletnią inwestycją i wg niego będą optymalizowane inne procesy biznesowe.

Pchać się do ekstraklasy bez realnych planów przebudowy stadionu, to jak ładować pieniądze w błoto. Nawet, jeśli będziemy mieli świetną drużynę za dziesiątki milinów złoty (szkolenie i/lub transfery) spowoduje, że będziemy atrakcyjnym przeciwnikiem dla innych. Nasza drużyna będzie zapełniać stadiony naszych konkurentów a po naszej stronie będą same koszty.

Musimy mieć infrastrukturę i technologię do koszenia hajsu wszędzie tam, gdzie to możliwe.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

kattowitz
Posty: 2203
Rejestracja: 27 cze 2007, o 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18514 Post autor: kattowitz » 1 wrz 2021, o 17:50

scaneRboy ale ja wcale nie neguję potrzeby nowego stadionu i to w tempie pilnym. Tylko stwierdzam fakt że jeśli do czasu Naszego powrotu do Ekstraklasy nie będzie nowego to spokojnie można używać starego bez przenosin do innego miasta bo spełnia wymogi PZPN.


Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18516 Post autor: Ozor » 4 wrz 2021, o 22:06

scaneRboy pisze:
1 wrz 2021, o 06:48
na to się nie co oglądać, papier wszystko przyjmie. Stadion jest konieczny, jeśli nie chcemy za kilka lat znowu obudzić się z wielomilionowymi długami. Klub, jak każdy biznes musi być odpowiednio skonfigurowany. Jeśli chcemy myśleć o ekstraklasie za kilka lat, trzeba już myśleć (i liczyć) jak ma funkcjonować. Jaki ma być budżet, co nawet ważniejsze - jaka będzie struktura przychodów, czyli ilu ma być kibiców bezpośrednich, kim oni są i jakich reklamodawców mogą zainteresować, co z transmisjami tv, jak będziemy pozyskiwać i szkolić zawodników... itd... itd... w samym centrum tych rozkmin jest stadion. Stadion jest najbardziej kosztowną, wieloletnią inwestycją i wg niego będą optymalizowane inne procesy biznesowe.

Pchać się do ekstraklasy bez realnych planów przebudowy stadionu, to jak ładować pieniądze w błoto. Nawet, jeśli będziemy mieli świetną drużynę za dziesiątki milinów złoty (szkolenie i/lub transfery) spowoduje, że będziemy atrakcyjnym przeciwnikiem dla innych. Nasza drużyna będzie zapełniać stadiony naszych konkurentów a po naszej stronie będą same koszty.

Musimy mieć infrastrukturę i technologię do koszenia hajsu wszędzie tam, gdzie to możliwe.
:super: :ok:

AMS
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2021, o 11:14
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18517 Post autor: AMS » 16 wrz 2021, o 17:59

Jedno podstawowe Pytanie. Chcialo by sie napisac Duzymi literami.
Jak panowal KOPEL .Byl przeciwny budowania nowego " Domu dla Ruchu" Wrecz jego wypowiedz "ze wolalby nowy stadion dla GKS-y niz dla Ruchu" Teraz Kotala ciagnie ta polityke dalej
D L A C Z E G O !
Wlodarze m.Chorzow sa przeciwnikami to co jest c h o r z o w s k i e. D l a c z e g o ?

eRnesto
Posty: 185
Rejestracja: 11 gru 2009, o 17:22
Lokalizacja: klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18518 Post autor: eRnesto » 16 wrz 2021, o 19:20

AMS pisze:
16 wrz 2021, o 17:59
Jedno podstawowe Pytanie. Chcialo by sie napisac Duzymi literami.
Jak panowal KOPEL .Byl przeciwny budowania nowego " Domu dla Ruchu" Wrecz jego wypowiedz "ze wolalby nowy stadion dla GKS-y niz dla Ruchu" Teraz Kotala ciagnie ta polityke dalej
D L A C Z E G O !
Wlodarze m.Chorzow sa przeciwnikami to co jest c h o r z o w s k i e. D l a c z e g o ?
Nie wiem kim ty człowieku jesteś ale nie podobasz mi się... i to od pierwszego postu.. Siej ferment kaj indziej

Awatar użytkownika
RNK95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1343
Rejestracja: 5 lut 2017, o 22:42

Re: Modernizacja stadionu

#18519 Post autor: RNK95 » 16 wrz 2021, o 22:15

eRnesto pisze:
16 wrz 2021, o 19:20
AMS pisze:
16 wrz 2021, o 17:59
Jedno podstawowe Pytanie. Chcialo by sie napisac Duzymi literami.
Jak panowal KOPEL .Byl przeciwny budowania nowego " Domu dla Ruchu" Wrecz jego wypowiedz "ze wolalby nowy stadion dla GKS-y niz dla Ruchu" Teraz Kotala ciagnie ta polityke dalej
D L A C Z E G O !
Wlodarze m.Chorzow sa przeciwnikami to co jest c h o r z o w s k i e. D l a c z e g o ?
Nie wiem kim ty człowieku jesteś ale nie podobasz mi się... i to od pierwszego postu.. Siej ferment kaj indziej
To jest przecież słynny Wela ;) już dawno go rozpoznałem po stylu pisania postów i tym co pisze, kto pamięta tamten okres na forum, ten od razu rozpozna :D

Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2535
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18520 Post autor: Radvan138 » 17 wrz 2021, o 01:14

RNK95 pisze:
16 wrz 2021, o 22:15
eRnesto pisze:
16 wrz 2021, o 19:20
AMS pisze:
16 wrz 2021, o 17:59
Jedno podstawowe Pytanie. Chcialo by sie napisac Duzymi literami.
Jak panowal KOPEL .Byl przeciwny budowania nowego " Domu dla Ruchu" Wrecz jego wypowiedz "ze wolalby nowy stadion dla GKS-y niz dla Ruchu" Teraz Kotala ciagnie ta polityke dalej
D L A C Z E G O !
Wlodarze m.Chorzow sa przeciwnikami to co jest c h o r z o w s k i e. D l a c z e g o ?
Nie wiem kim ty człowieku jesteś ale nie podobasz mi się... i to od pierwszego postu.. Siej ferment kaj indziej
To jest przecież słynny Wela ;) już dawno go rozpoznałem po stylu pisania postów i tym co pisze, kto pamięta tamten okres na forum, ten od razu rozpozna :D
Dokladnie

scaneRboy
Posty: 8302
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18521 Post autor: scaneRboy » 20 wrz 2021, o 11:44

Panowie... teraz jesteśmy w drugiej lidze w okresie odbudowy, jest daleko do wyborów samorządowych, przy mega pozytywnym obrocie spraw do ekstraklasy zapukamy najwcześniej za dwa lata. KIEDY JAK NIE TERAZ ZABRAĆ SIĘ NA POWAŻNIE ZA TEMAT STADIONU??? Usiąść, pogadać i DZIAŁAĆ!!!
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Elmer
Posty: 10375
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18522 Post autor: Elmer » 20 wrz 2021, o 14:08

Wiem, że wielu ma inne zdanie, ale jak nie ma podobno tyle środków to niech budują etapami. Tak jak pierwotnie zakładano.

Pewnie, rozmawiać można, ale ze ścianą będzie ciężko.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6208
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18523 Post autor: heli » 20 wrz 2021, o 15:03

Ale myślę, że nikt nie ma innego zdania jeżeli stalibyśmy przed wyborem, budujemy etapami albo wcale. Przecież projekt właśnie to zakładał.
Tylko, że jak widać z tą władzą nawet takie rozwiązanie realnie jest niemożliwe. Oczywiście spodziewam się, że za rok wpadną na to i ogłoszą, że tak będą realizować tylko, że oczywiście pierwszy etap będzie planowany dopiero po wyborach.

Jest wiele stadionów w ostatnim czasie, które właśnie poszły tą drogą, o ile oczywiście etapowość jest zrobiona z głową i jest rozwinięciem wspólnej zwartej koncepcji całościowej, a nie na zasadzie dobra budujemy jedną, a potem się zobaczy. żeby nie było jak na Bukowej potem, że każda trybuna inna i już jedną zdążyli rozebrać niż kiedykolwiek powstała całość.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

miRoCHORZÓW
Posty: 24
Rejestracja: 18 cze 2019, o 19:22
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18524 Post autor: miRoCHORZÓW » 20 wrz 2021, o 19:17

Też jestem zdania, że lepiej rozpocząć pierwszy etap, potem to juz poleci. Inaczej nigdy nie znajdą się środki na całość.

Mniejsze dofinansowania zwykle jest łatwiej pozyskać.

Orientuje się ktoś może, czy jest możliwe ten nowy stadion w imię jakiegoś sponsora nazwać, oczywiście na określony czas. Byłyby evtl. dodatkowe piniądze na budowę, a potem do kasy klubu?

miRoCHORZÓW
Posty: 24
Rejestracja: 18 cze 2019, o 19:22
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18525 Post autor: miRoCHORZÓW » 21 wrz 2021, o 14:50

Jedno chciałbym jeszcze sprostować...

Konkretnie myśle o dodatkowym napisie zamontowany całkiem u góry, przy konstukcji dachu, podświetlane buchsztaby wielkości +/- jedna 8 wielkości napisu Ruch Chorzów. Np.: KONSTAL ARENA

Co o tym sądzicie?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], heli, jajo, jalboss, Majestic-12 [Bot], Pulocini, Ridej1920 i 163 gości