Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krzysiu20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 187
Rejestracja: 11 maja 2009, o 21:43
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18616 Post autor: krzysiu20 » 25 paź 2021, o 18:53

Przemo1234 pisze:
25 paź 2021, o 15:39
19Ruch20R pisze:
15 paź 2021, o 14:35
Pytanie z czystej ciekawości do kiedy mają być rozpatrywane wnioski z Polskiego Ładu?
Niemal 35 milionów złotych ma otrzymać Miasto Chorzów na realizację inwestycji drogowych z tzw. "Polskiego Ładu". Dzięki tym środkom całkowicie przebudujemy węzeł drogowy przy ul. Katowickiej oraz wyremontujemy ulicę Nową.
[...]
Do kategorii projektów bez ograniczenia kwotowego zgłoszona została przebudowa stadionu piłkarskiego przy ulicy Cichej 6. Niestety ten projekt nie zyskał uznania w oczach rządzących.
źródło: Miasto Chorzów na Fb
I już Prezydent Kotala powie widzicie ja chciałem ale nie dali.Brak słów i szkoda nerwów.

DuRczok
Posty: 203
Rejestracja: 17 lip 2021, o 11:32

Re: Modernizacja stadionu

#18617 Post autor: DuRczok » 25 paź 2021, o 19:03

S_Klimzowiec pisze:
25 paź 2021, o 18:49
czyli kolejna ulica w Chorzowie rozgrzebana, Katowicka (od 3 maja do estakady)

Ja pi***ole już teraz przejechać przez Chorzów to jest dramat... 3 Maja od strony Świon już praktycznie skończone, po naszej stronie nadal jedna wielka dziura...

Awatar użytkownika
atleticomadryt
Posty: 1422
Rejestracja: 1 maja 2012, o 14:37
Lokalizacja: RUCH
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18618 Post autor: atleticomadryt » 26 paź 2021, o 00:18

Platfusy jak i KO.tala to jedna wielka katastrofa i KOmpromitacja oraz fuszera, czyli Ruch znajduje sie na zakrecie dojazdowym do skrzyzowania na ktorym niewiadomo jakie zapali sie swiatlo.
„Naszym HonoRem WieRnosc jeeeeeesst - Naszym Klubem (H)KS RUCH
"z wychowankami i lokalnym wsparciem, nie potrzeba obcokrajowców"

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 855
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18619 Post autor: chropaczow » 26 paź 2021, o 06:39

atleticomadryt pisze:
26 paź 2021, o 00:18
Platfusy jak i KO.tala to jedna wielka katastrofa i KOmpromitacja oraz fuszera, czyli Ruch znajduje sie na zakrecie dojazdowym do skrzyzowania na ktorym niewiadomo jakie zapali sie swiatlo.
Zapomniałeś dodać, że to Tusk odrzucił prośbę o dofinansowanie stadionu.
A na poważnie, jeśli Ruch za pomocą sponsora nie wybuduje nowego obiektu, to powoli trzeba się szykować na 💯 lecie stadionu, który zostanie przyłączony do skansenu.

PabloB1987
Posty: 297
Rejestracja: 24 lis 2009, o 14:55
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18620 Post autor: PabloB1987 » 26 paź 2021, o 16:58

wystarczy ze ten "zawsze usmiechniety" c**l zabrał taurona do wrocławia juz tusku nic nie musiał robic.. fakt ze w Ruchu wtedy była taka sama patologia jak w całym PO :wstyd: I nie jestem jakis pro pis ale cały ten syf mi sie juz do konca życia bedzie kojarzyc z po kolezkami itd i jeszcze ten łysy z ratusza na dokładke :wstyd:

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18621 Post autor: kroy » 26 paź 2021, o 17:20

PabloB1987 pisze:
26 paź 2021, o 16:58
wystarczy ze ten "zawsze usmiechniety" c**l zabrał taurona do wrocławia juz tusku nic nie musiał robic.. fakt ze w Ruchu wtedy była taka sama patologia jak w całym PO :wstyd: I nie jestem jakis pro pis ale cały ten syf mi sie juz do konca życia bedzie kojarzyc z po kolezkami itd i jeszcze ten łysy z ratusza na dokładke :wstyd:

Szczerze to winić Platformę za brak stadionu to zagrywka z TVP :)
Winni są personalnie Kopel, Kotala, radni którzy zagłosowali dawno temu przeciw stadionowi. Jednym słowem politycy. Niestety tylko kibice Ruchu z Chorzowa mogą to zmienić.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18622 Post autor: arcio » 26 paź 2021, o 21:02

kroy pisze:
26 paź 2021, o 17:20
PabloB1987 pisze:
26 paź 2021, o 16:58
wystarczy ze ten "zawsze usmiechniety" c**l zabrał taurona do wrocławia juz tusku nic nie musiał robic.. fakt ze w Ruchu wtedy była taka sama patologia jak w całym PO :wstyd: I nie jestem jakis pro pis ale cały ten syf mi sie juz do konca życia bedzie kojarzyc z po kolezkami itd i jeszcze ten łysy z ratusza na dokładke :wstyd:

Szczerze to winić Platformę za brak stadionu to zagrywka z TVP :)
Winni są personalnie Kopel, Kotala, radni którzy zagłosowali dawno temu przeciw stadionowi. Jednym słowem politycy. Niestety tylko kibice Ruchu z Chorzowa mogą to zmienić.
A kibice nie są winni? Bo jak dobrze sobie przypominam to kibice naciskali na kasę dla klubu za Pana S. a nie na stadion. Mamiono nas Śląskim a kasę przejebano i tyle mamy co mamy.
nigdy nie jest za późno

Elmer
Posty: 10373
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18623 Post autor: Elmer » 26 paź 2021, o 21:33

Przypomnę po raz 100. Klubowi pożyczono 18 milionów, stadion miał kosztować dużo więcej. Ale mniej niż teraz. Ktoś na ten wał się zgodził.

Pozostaje przez 2 lata żyć złudzeniami, ale patrząc obiektywnie i na to jak się głosuje w Chorzowie to szanse na zmiany wynoszą 10%.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18624 Post autor: kroy » 26 paź 2021, o 21:43

arcio pisze:
26 paź 2021, o 21:02
kroy pisze:
26 paź 2021, o 17:20
PabloB1987 pisze:
26 paź 2021, o 16:58
wystarczy ze ten "zawsze usmiechniety" c**l zabrał taurona do wrocławia juz tusku nic nie musiał robic.. fakt ze w Ruchu wtedy była taka sama patologia jak w całym PO :wstyd: I nie jestem jakis pro pis ale cały ten syf mi sie juz do konca życia bedzie kojarzyc z po kolezkami itd i jeszcze ten łysy z ratusza na dokładke :wstyd:

Szczerze to winić Platformę za brak stadionu to zagrywka z TVP :)
Winni są personalnie Kopel, Kotala, radni którzy zagłosowali dawno temu przeciw stadionowi. Jednym słowem politycy. Niestety tylko kibice Ruchu z Chorzowa mogą to zmienić.
A kibice nie są winni? Bo jak dobrze sobie przypominam to kibice naciskali na kasę dla klubu za Pana S. a nie na stadion. Mamiono nas Śląskim a kasę przejebano i tyle mamy co mamy.
Kibice są też cześciowo winni ale, umówmy się, kibic jest najmniej istotnym elementem tej układanki bo moce decyzyjne kibica niewiele znaczą.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

scaneRboy
Posty: 8299
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18625 Post autor: scaneRboy » 27 paź 2021, o 13:27

zdobędę się na chwile nie tyle szczerości, co dosadności... kilka stron wcześniej pisałem, że klub jako organizacja jest na kursie kolizyjnym z osobami zarządzającymi miastem i że wśród kibiców są osoby, które bardziej są zainteresowani polityką niż czymkolwiek innym.

To ma swoje konsekwencje. Przede wszystkim obecny entuzjazm, zryw czliy powszechna chęć odbudowy klubu prędzej czy później zderzy się centralnie głową w mur ratusza.

Gdyby w klubie wszystko poszło super, to za dwa lata bijemy się o ekstraklasę, a wybory samorządowe kiedy są? POMYŚLCIE!!!

Uważam, że niekoniecznie wszystkim zależy, żeby Ruch piął się do góry. Przecież ostatnio lansowany argument jest taki, że stadion jest niepotrzebny, bo drużyna gra w III lidze (na szczęście od tego czasu awansowaliśmy).
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

eRnesto
Posty: 185
Rejestracja: 11 gru 2009, o 17:22
Lokalizacja: klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18626 Post autor: eRnesto » 27 paź 2021, o 14:02

To było do przewidzenia, że ani złotówki nie dostaniemy na stadion. Z tego całego nowego nieładu tez nic nie dostaniemy. Bo nie jest w interesie pisu pomagać w spełnianiu obietnic prezydenta Chorzowa z PO. I nie ma co liczyć na to ,że jak wygra w wyborach samorządowych pis to nam stadion wybudują. Bo jak tym razem w sejmie wygra ktoś inny ( a wiele na to wskazuje) to znowu będziemy w du***. Jakie więc rozwiązanie?? Jedyne sprawdzone ,zrobić to co robimy ( ze świetnym skutkiem ) z odbudową i ratowaniem naszego klubu. Wziąć sprawy we własne ręce. Wiem trzebaby wejść w politykę ,co prawda na poziomie samorządu ale zawsze to polityka ( syf ). Chorzów i Świętochłowice to nie są duże miasta. Tu nawet kilka tysięcy głosów przy obecnej frekwencji naprawdę mocno zmieniają wyniki. Założenie stowarzyszenia pod znakiem eRki z jasnym głównym punktem o niezwłocznej budowie stadionu mocno zmieni układ sił. A umiemy się organizować co udowodniliśmy nie raz. Ludzi kompetentnych wśród nas też nie brakuje. Co więcej pojawienie się takiej nowej siły wokół jasnego celu spowoduje ,że inne ugrupowania chcąc nie chcąc też sobie wpiszą w program budowę stadionu. Logiczne. I bardzo dobrze bo ktokolwiek wygra ,jakikolwiek będzie układ sił. Może uda się wszystkich rozliczyć ze wspólnego punktu w ich programach. A wprowadzenie radnych ze stowarzyszenia związanego z Ruchem w ogóle zmieni sytuację w ratuszu ,a może i ratuszach Bo dlaczego by nie skopiować akcji w Świętochłowicach.. I jeszcze jedna rzecz. Frekwencja. Czyż nie łatwiej będzie się zmobilizować na wybory gdy będziemy mogli zagłosować na naszych ,na budowę stadionu dla Ruchu..?

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18627 Post autor: kroy » 27 paź 2021, o 18:15

[*]
scaneRboy pisze:
27 paź 2021, o 13:27
zdobędę się na chwile nie tyle szczerości, co dosadności... kilka stron wcześniej pisałem, że klub jako organizacja jest na kursie kolizyjnym z osobami zarządzającymi miastem i że wśród kibiców są osoby, które bardziej są zainteresowani polityką niż czymkolwiek innym.

To ma swoje konsekwencje. Przede wszystkim obecny entuzjazm, zryw czliy powszechna chęć odbudowy klubu prędzej czy później zderzy się centralnie głową w mur ratusza.

Gdyby w klubie wszystko poszło super, to za dwa lata bijemy się o ekstraklasę, a wybory samorządowe kiedy są? POMYŚLCIE!!!

Uważam, że niekoniecznie wszystkim zależy, żeby Ruch piął się do góry. Przecież ostatnio lansowany argument jest taki, że stadion jest niepotrzebny, bo drużyna gra w III lidze (na szczęście od tego czasu awansowaliśmy).
I dodatkowo mamy wewnętrzny konflikt interesów - klub który potrzebuje stadionu i którego częściowym właścicielem jest miasto przeciwko miastu, które nie chce budować stadionu a do tego wspiera klub.
Miasto ma karty w ręce bo gdyby zaczęło budować stadion to Ruch bez miejskich pieniędzy padnie a jeśli miasto będzie dofinansowywać klub to wtedy nie będzie stadionu a co za tym idzie przyszłości.
Jedyna szansa w politycznym przetasowaniami lub odesłaniem się od miasta.
Z najbardziej kontrowersyjnej propozycji, która jest znana z NFL, może właściciele klubu powinni pomyśleć o przeniesieniu Ruchu tam gdzie chca mu wybudować stadion? Jakkolwiek paradoksalnie to brzmi chyba „zwykle” sposoby się wyczerpały.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18628 Post autor: Bartorus » 27 paź 2021, o 19:10

Ja chcę tylko przypomnieć niektórym, że rozmowy z miastem w jednym aspekcie nie mają sensu. Z nimi nie da się porozumieć i nie można ufać i to jest najgorsze. To nie jest normalny partner gdzie jak ugadujesz się na coś to raczej ktoś dotrzyma albo będzie mu głupio i trochę zmodyfikuje tylko całkowicie wywalają kalkulacje. Obiecywane były 4 miliony co rok gdy nie będzie budowany stadion i 2 miliony w latach budowy. Obecnie nawet nie ma 2 milionów a stadionu i tak nie budują. Przekonaliśmy wreszcie(po latach) by kupowali akcje bo nie trzeba czekać tyle ile na promocje i można je przelać właściwie w styczniu no najpóźniej w lutym bo to wykonywanie tylko ustawy budżetowej i emisję trzeba zrobić to potem kupują w lipcu dopiero.

scaneRboy
Posty: 8299
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18629 Post autor: scaneRboy » 28 paź 2021, o 16:36

Moim zdaniem jedyna szansa to nie odpuszczanie kwestii wyników sportowych i jak największa mobilizacja, jak największej liczby kibiców. Dbanie o wizerunek klubu i nas kibiców.

WSZYSCY POWINNI ROZUMIEĆ JAK BARDZO TO JEST WAŻNE!!!

Kazdy powinien rozumieć, że nasza jedyna szansa to doprowadzenie do takiej sytuacji, że każda firma i kazdy - pożal się Boże - polityk będzie musiał zabiegać o przychylnosc kibiców.

Mecze muszą się fajnie kojarzyć i całe miasto musi żyć dniem meczowym! Plakaty, baloniki, cokolwiek! W każdej knajpie transmisja, może strefa kibica w centrum miasta zamiast wyjazdu...
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

evn
Posty: 735
Rejestracja: 30 mar 2006, o 22:18
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18630 Post autor: evn » 29 paź 2021, o 07:43

Dokładnie scanerboy, trzeba pracować nad wizerunkiem klubu w mieście. Żeby większość była za stadionem. Więcej projektów powinno się pojawiać w Chorzowie. Typu, aleja Ruchu Chorzów, gdzie stoją pomniki znanych graczy. Tablice pamiątkowe, galerie sław. Jakąś fajna wystawę pucharów organizować co jakiś czas. Plakaty na słup ogłoszeniowy i nie zaklejac innych wydarzeń kulturalnych w mieście.
Stanowczo mniej bazgrołow na ścianach.

I tak widzę dużo progres, z tego co bylo wczesniej.
Na imprezach w mieście, pojawia się klub. Punkt mobliny sprzedaży pamiątek moze i fajny pomysł, dla takich imprez - tylko finansowo może się nie zwrócić.

Zmiana podejścia samych kibiców, poprawi wizerunek w mieście.


Abstrahując to i tak dwaj prezydenci co byli czyli Kopel i Kotala jako jedyni obiecywali stadion.
Choć wynik z BO około 2500 słaby jak na Ruch, ale biorąc pod uwagę inne projekty nie było najgorzej!
[img]https://www.niebiescy.pl/images/flagi/ruch_chorzow_04.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19aRtuR20, adamo1289, Bing [Bot], disu, Google [Bot], Google Adsense [Bot], moRi95, OLSZA, tynbydziedobry i 114 gości