Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
LEMON-CHORZOW
Posty: 1098
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17071 Post autor: LEMON-CHORZOW » 20 lis 2018, o 18:17

niebieski98 pisze:
20 lis 2018, o 09:51
Taki problem dotknął m. in. Szczecin w ostatnim czasie, gdzie zakładana przez miasto kwota (285 mln) była znacząco niższa od zaproponowanych przez firmy (najtańsza 388 mln). Zdecydowano o sporym cięciu kosztów i rezygnacji z wielu elementów dodatkowych na stadionie (garaż podziemny, tańsza elewacja itp.) i ponownym rozpisaniu przetargu. U nas właściwie nie ma mowy o żadnym cięciu kosztów, bo nie ma z czego. Krótko mówiąc brak w projekcie jakichkolwiek dodatków, które są niezbędne do funkcjonowania stadionu (podziemny garaż czy dodatkowe powierzchnie komercyjne). Jedyne na czym magistrat mógłby zaoszczędzić to dokładane rzędy co powoduje zmniejszenie pojemności o 4 tysiące do 12tys. miejsc (choć pewnie nie uda się za wiele na tym zaoszczędzić) albo ewentualnie wyrzucić z projektu elewację (chyba jedyna rzecz o której można powiedzieć, że może wyjść ciekawie na tym stadionie i wyróżniać go od innych w Polsce) i postawić betonowy klocek jak w Kielcach czy Gdyni...
http://stadiony.net/aktualnosci/2018/11 ... cy_poslizg

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17072 Post autor: Mikoruch » 20 lis 2018, o 18:38

A ważność pozwolenia na budowę to 3 lata. Jeśli w tym czasie nie rozpoczną budowy projekt do kosza i aktualizacja dokumentacji. Znów wszystkie uzgodnienia itp. Tak min. rok na nowe pozwolenie. Nowe mapy, warunki gestorow sieci .... I min. rok.
To nie są dwa tydnie ...
I oczywiscie nikt tego za 50.000 nie zrobi.
Jak na tym pozwoleniu nie wbiją chocby łopaty to koniec tematu. Zanim ogłoszą przetarg na aktualizację (nie musi wygrać autor projektu) mija rok. Potem kolejny to projekt. Potem wyłaniają nowego Inżyniera kontraktu potem odwołają przetarg ...
No i mamy kolejną kampanię wyborczą.
Reasumując: Trzeba oglosic przetarg na 1 etap, chocby nim była 1 trybuna.
Inaczej ... po szpilu.

wiesiek1
Posty: 3965
Rejestracja: 22 sty 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17073 Post autor: wiesiek1 » 20 lis 2018, o 20:06

krispo40 tam jest mowa o ustaleniu ceny.Zadnych przepisow wykonawczych.Jak będzie ona ustalona jest sprawą indywidualną.Moga kreować kosztorys inwestorski jak chcą a powszechne w Urzędach jest zaniżanie budzetow.Zreszta nawet nie muszą go mieć.Mietek zaufany kosztorysant, rzeczoznawca może im ustalić np na podstawie doświadczenia zawodowego.Przepis tak ogólny, że wręcz nie ma sensu.
Piękne w życiu są tylko szpile ...

Con cantera y afición, no hace falta importación

Awatar użytkownika
E
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 196
Rejestracja: 4 lip 2007, o 17:10
Lokalizacja: Świony
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17074 Post autor: E » 20 lis 2018, o 21:09

Po ch** o zamówieniach publicznych wypowiadają się ludzie którzy nie znają ich podstaw ? Jak na forum zaczynamy rozkminę o Pzp to zaczyna być kiepsko.
Dodam, że kosztorys inwestorski służy do ustalenia wartości zamówienia (netto) w celu zastosowania odpowiednich przepisów ustawy Pzp lub jej nie stosowania (w zależności od progów głównie na podstawie art 4 ust. 8 i 11 ust. 8 ustawy Pzp).
Kwota jaką zamawiający przeznacza na sfinansowanie zamówienia to w naszym przypadku ta zapisana w budżecie (brutto).

Dwie kwoty zgodnie z doktryną nie mają ze sobą nic wspólnego.
Błagam was skończcie pi***olić o rzeczach o których nie macie pojęcia, bo ustawa określa jak się szacuje wartość zamówienia na roboty budowlane.
Tylko umarli widzieli koniec wojny

scaneRboy
Posty: 8253
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17075 Post autor: scaneRboy » 20 lis 2018, o 22:36

To sa dzialania pozorowane. Rzeczywistosc jest bardziej groteskowa, niz tu mozna przrczytac
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

wiesiek1
Posty: 3965
Rejestracja: 22 sty 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17076 Post autor: wiesiek1 » 20 lis 2018, o 23:06

Art. 33. 1. Wartość zamówienia na roboty budowlane ustala się na podstawie:
1) kosztorysu inwestorskiego sporządzanego na etapie opracowania dokumentacji projektowej albo na podstawie plano-
wanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, jeżeli przedmiotem zamó-
wienia jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane;

Art. 35. 1. Ustalenia wartości zamówienia dokonuje się nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem wszczęcia postępo-
wania o udzielenie zamówienia, jeżeli przedmiotem zamówienia są dostawy lub usługi, oraz nie wcześniej niż 6 miesięcy
przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli przedmiotem zamówienia są roboty budowlane.
2. Jeżeli po ustaleniu wartości zamówienia nastąpiła zmiana okoliczności mających wpływ na dokonane ustalenie, zamawiający przed wszczęciem postępowania dokonuje zmiany wartości zamówienia

Rzeczywiście są takie dwa zapisy, inna sprawa, ze jak ktoś ma styczność z zamowieniami w praktyce to wie, że zamawiający kreuje budżety jak chce w imię zasady im bardziej wycyckamy wykonawcę tym lepiej w imię dbałości o publiczne pieniądze.
Jak zrobią rzetelny budżet na podstawie kosztorysu inwestorskiego na knr z 3 kwartału
2018 to jestem spokojny o przetarg choc jestem niemal pewny, że tak nie bedzie.Przestrzelenie robot w Szczecinie o 100 mln zł tez bylo niemozliwe przy takich założeniach a jednak się stalo.
Piękne w życiu są tylko szpile ...

Con cantera y afición, no hace falta importación

Awatar użytkownika
E
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 196
Rejestracja: 4 lip 2007, o 17:10
Lokalizacja: Świony
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17077 Post autor: E » 21 lis 2018, o 05:46

Nie chce mi się tego już komentować. Pisanie oczywistych rzeczy, że każdy chce wydać jak najmniej i mieć z tego najlepszy efekt nie jest domeną tylko podmiotów publicznych. Każdy wie na co go stać i na ile sobie może pozwolić.
Tylko umarli widzieli koniec wojny

miechowiner13
Posty: 1358
Rejestracja: 14 lis 2013, o 09:37
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17078 Post autor: miechowiner13 » 21 lis 2018, o 12:08

Nie wiem jak tu się korzysto z tego facebookpost, więc kopiuja normalnie informacja od Simona na facebooku:
Stadion dla Ruchu - Cicha6.com
1 godz. ·
Kilka ważnych informacji na temat prac związanych z przygotowaniem przetargu na nowy Stadion dla Ruchu - Cicha6.com.

1. 30 października minął termin naniesienia zmian przez projektanta, firmę GMT z Mysłowic, zaproponowanych przez Inżyniera Kontraktu. Zmiany są podytkowane uaktualnieniem projektu do obecnie obowiązujących technologii i przepisów.

Otrzymałem informację, że projektant obiecał, że przygotuje dokumenty do końca przyszłego tygodnia, czyli do 30 listopada.

2. Od momentu wpłynięcia poprawionego projektu, Inżynier Kontraktu daje sobie miesiąc na sprawdzenie, czy wszystkie zaproponowane poprawki zostały naniesione, oraz czy zostało to zrobione poprawnie.

3. Jeśli wszystko będzie się zgadzało, w styczniu zostanie ogłoszony przetarg, wtedy też zobaczymy SIWZ oraz umowę, w której podane będą wszystkie interesujące nasz szczegóły, jak okres trwania prac budowlanych, cena itd.

4. Przetarg trwa 42 dni, ale z doświadczeń budów o podobnym budżecie można się spodziewać opóźnień. Z mojej strony wyrażam tylko nadzieję, że nie będą trwały one dłużej niż miesiąc, dwa.

Podsumowując trzeba trzymać rękę na pulsie, ponieważ możliwości przeciągania terminów oraz przerzucania się odpowiedzialnością jest tutaj kilka. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.
czyli juz się godo o przetargu w styczniu, a nie jak planowano o grudniu

Awatar użytkownika
krispo40
Posty: 155
Rejestracja: 1 gru 2009, o 11:38
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17079 Post autor: krispo40 » 21 lis 2018, o 15:56

E pisze:
20 lis 2018, o 21:09
Po ch** o zamówieniach publicznych wypowiadają się ludzie którzy nie znają ich podstaw ? Jak na forum zaczynamy rozkminę o Pzp to zaczyna być kiepsko.
Dodam, że kosztorys inwestorski służy do ustalenia wartości zamówienia (netto) w celu zastosowania odpowiednich przepisów ustawy Pzp lub jej nie stosowania (w zależności od progów głównie na podstawie art 4 ust. 8 i 11 ust. 8 ustawy Pzp).
Kwota jaką zamawiający przeznacza na sfinansowanie zamówienia to w naszym przypadku ta zapisana w budżecie (brutto).

Dwie kwoty zgodnie z doktryną nie mają ze sobą nic wspólnego.
Błagam was skończcie pi***olić o rzeczach o których nie macie pojęcia, bo ustawa określa jak się szacuje wartość zamówienia na roboty budowlane.
Szanowny panie Ekspercie w zakresie Pzp i budżetu. Może troszkę mniej arogancko? Tu jest forum kibiców Ruchu i każdy może się wypowiadać czy wyrażać swoje zdanie, więc nie błagaj by forumowicze przestali pier...ć o rzeczach, o których nie mają pojęcia. Po prostu dyskutują ze sobą i już. Stosując twoją retorykę, to po ch..j się tu wypowiadasz w sprawach Ruchu i dyskutujesz z kibicami, którzy nie zawsze znają się na wszystkim, ale na sercu leży im po prostu dobro Klubu? Czyżbyś w tej materii też był specjalistą? W ogóle co tu robisz skoro tu na forum są sami amatorzy i laicy. Może lepiej przenieść się na jakieś forum branżowe i tam błyszczeć. Ale tam może się okazać, że tam już nie będzie tak łatwo, a wiedza nie jest taka rozległa i nie można innych traktować z góry?

Awatar użytkownika
E
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 196
Rejestracja: 4 lip 2007, o 17:10
Lokalizacja: Świony
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17080 Post autor: E » 21 lis 2018, o 17:40

Jak już powiedziałem nie chce mi się dalej komentować To nie jest żadne wypowiadanie swojego zdania tylko podawanie nieprawdziwych informacji.
A ja ktoś pi***oli od rzeczy to trzeba to nazwać po imieniu.
Tylko umarli widzieli koniec wojny

wiesiek1
Posty: 3965
Rejestracja: 22 sty 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17081 Post autor: wiesiek1 » 21 lis 2018, o 19:14

E bez urazy ale ogolnie nie masz we wszystkim racji bo rozsadny inwestor nie chce zawsze wydac jak najmniej. Rozsadny inwestor nie chce przeplacic za dobrze wykonana robote. Ogolnie a szczegolnie teraz na rynku budowlanym wydawanie jak najmniej oznacza duze badz wielkie klopoty na budowie i w koncowym rozrachunku budowanie bardzo drogo.
Piękne w życiu są tylko szpile ...

Con cantera y afición, no hace falta importación

LEMON-CHORZOW
Posty: 1098
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17082 Post autor: LEMON-CHORZOW » 21 lis 2018, o 19:56

niech mi ktos logicznie wytlumaczy czemu czestochowa dostanie pieniadze na budowe stadionu rakowa a teraz nawet i szczecin https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ow-zlotych ,,, moze nasi zarzadzajacy miastem sa za ciency albo maja to w du***

Awatar użytkownika
krispo40
Posty: 155
Rejestracja: 1 gru 2009, o 11:38
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17083 Post autor: krispo40 » 22 lis 2018, o 09:57

E pisze:
21 lis 2018, o 17:40
Jak już powiedziałem nie chce mi się dalej komentować To nie jest żadne wypowiadanie swojego zdania tylko podawanie nieprawdziwych informacji.
A ja ktoś pi***oli od rzeczy to trzeba to nazwać po imieniu.
Też nie chce mi się już tego komentować, ale teraz jestem zaciekawiony. Gdzie pi...dolę od rzeczy i jakie to niby nieprawdziwe informacje podaję? A zamiast pisać, że ktoś kogo się nie zna "pi..oli", może mniej arogancko (żeby nie powiedzieć dosadniej), byłoby powiedzieć, że "mija się z prawdą"? Nawet tu, a może zwłaszcza tu, na forum nie powinno się obrażać innych.

scaneRboy
Posty: 8253
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17084 Post autor: scaneRboy » 22 lis 2018, o 11:26

Lysy pisze:
22 lis 2018, o 09:48
LEMON-CHORZOW pisze:
21 lis 2018, o 19:56
niech mi ktos logicznie wytlumaczy czemu czestochowa dostanie pieniadze na budowe stadionu rakowa a teraz nawet i szczecin https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ow-zlotych ,,, moze nasi zarzadzajacy miastem sa za ciency albo maja to w du***
odpowiedź jest prosta POLITYKA. Mierność i bierność władz miasta. Dochodzi do tego antypolska atmosfera jaką roztaczają wokół klubu nasi kibice.Może dla niektórych wydaje się dziwne ale Ruch bardzo mocno kojarzony jest jako bardzo antypolski klub.Ja nawet twierdzę,że jesteśmy gdzie jesteśmy właśnie z tego powodu.Ten aspekt wykorzystywano bardzo akcentując to w donosach (pisanych np. przez ścierwo gz)do naszych potencjalnych i rzeczywistych sponsorów.
Ostatnio doszły mnie słuchy, że ambicją radnego Szczerbowskiego jest zbudowanie Pederastom z Bukowej stadionu wczesniej niż miałby to zrobić Chorzów dla Ruchu.A pamiętacie jak jeszcze niedawno ta wsza się do nas lizała ?
i tak i nie!
Z jednej strony jak każdy wolny człowiek mamy prawo czuć się sobą i jeśli ktoś ma problem z tym, że czujemy się Ślązakami to niech nas cmoknie gdzieś. je*** to, wcale nie musimy się spieszyć z pompowaniem naszych pieniędzy w Polski futbol, a już na pewno nie będziemy udawać kogoś kim nie jesteśmy, bo to jest śmieszne.

Z drugiej strony ktoś na siłe ulokował nasz klub po lewej stronie, czego chyba nikt z kibiców sobie nie życzył. Miało to wyraz choćby z grą z logo WOŚPR na koszulkach. Chorzowem rządzi PO. Przecież z faktu, że chcemy być Ślązakami (polskimi czy niemieckimi, czy po prostu Ślązakami) nie wynika od razu, że lubimy multikulti i chcemy nasze dzieci wychować na homoseksualistów. PF to nie antifa, a nasze oprawy są DWUkolorowe i tylko DWUkolorowe! Chore.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
AdiC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1489
Rejestracja: 14 sie 2002, o 13:56
Lokalizacja: Ruda Śl Bykowina akt Szczecin
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17085 Post autor: AdiC » 22 lis 2018, o 18:17

Polityka pewnie jak wszędzie jest ważna, ale to 30 mln, które Szczecin dostanie dotyczą budowy centrum szkolenia dla młodzieży(zaplecze, boiska, itd). Ktoś sprytnie połączył budowa stadionu z tym celem. U nos tego sprytu zabrakło.
AdiC
Dumni ze zwycięstw - wierni po porażce!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 66 gości