Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10283
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18286 Post autor: gerhat » 19 lut 2020, o 07:07

scouser pisze:
18 lut 2020, o 16:44
[naszym priorytetem jak mówisz powinny być wybory samorządowe, tam trzeba umieścić "swoich" ludzi i nie powinno to być trudne.
Wydaje mi się że to jest bardzo trudne.
Pierwsza sprawa to znaleźć odpowiednia ilość kandydatów - Simon, Wela, kto dalej? Siemianowski? - Oszust natychmiast udupi go ze stołka prezesa.
Druga sprawa to z jakich list mają startować? Z własnego komitetu? To chyba najlepsze rozwiązanie ale wtedy oprócz Ruchu muszą mieć tez rozwiązania na borsztajny i Inne inwestycje oraz zasiłki, szkoły, szpitale, kulturę, parki, pomniki, komunikacje, śmieci, fotowoltaikę oraz pare innych spraw.
Umieścić ich w innych komitetach? Bardzo trudna sprawa, nie dostaną dobrych miejsc na listach bo liderzy poszczególnych ugrupowań raczej są przeciwnikami niż zwolennikami stadionu.

Policzmy z grubsza głosy.
Gdzieś tutaj były statystyki że Stałych kibiców z Chorzowa jest 3-4 tys. Po odliczeniu tych bez praw wyborczych oraz nałożeniu frekwencji 50% zostaje 1-1,5 tys z tego cześć ma inne priorytety typu rodzina na stołkach w UM, jest wśród nas też kilku Richatów którzy nie chcą nowej C6, oraz trochę wyborców Innych partii, czyli zostaje jakieś 500-800 realnych głosów, do tego cały komitet musi zdobyć odpowiednia ilość głosów. W poprzednich wyborach komitet musiał przekroczyć 8,5 tys żeby dostać mandaty. Dostały się tylko dwa PO oraz PiS.
Zatem żeby marzyć o mandatach trzeba kilkukrotnie zwiększyć potencjał 4 tys oraz ponad 10 krotnie realną sile głosów.
Trudne, bardzo trudne przy obecnym status quo chyba ze zajda jakieś nieprzewidziane okoliczności - patrz afery obecnej władzy i udawanej opozycji

scaneRboy
Posty: 8311
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18287 Post autor: scaneRboy » 19 lut 2020, o 07:32

Powiem Wam, że nie mam nawet aż takich wielkich pretensji o brak budowy stadionu. Lata temu sam tutaj pisałem posty wątpiące w realność pewnych planów. Liczyliśmy sobie tutaj kwoty i wartość wszystkich obiecanek wyrażoną w pieniądzu, i już wtedy było jasne, że ich spełnienie przekracza 4-5 krotnie możliwości Chorzowa.

Największe wonty mam o oszukiwanie ludzi, ściemnianie i lawirowanie. To nie jest warszafka i wirtualna publiczność z za kamery telewizyjnej, tylko realni ludzie... MY gdzie kłamie się nam prosto w oczy, przy czym mamy tego pełną świadomość. A gość jedzie swoje farmazony, nie zadrży mu głos, powieka nie drgnie.

Sorry ale tak mam, że ludzie uprawiający politykę mają u mnie naprawdę niskie notowania (że tak to delikatnie ujmę).
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7953
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Modernizacja stadionu

#18288 Post autor: Scypion » 19 lut 2020, o 08:10

No to co momy zrobić? Bez stadionu ten klub nie mo przyszłości. Cała ta odbudowa jest o kant dupy rozczac jesli odbdowujemy klub na poiom regionalny...

oiowiec
Posty: 608
Rejestracja: 21 sie 2008, o 14:33
Lokalizacja: Friedenshutte
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18289 Post autor: oiowiec » 19 lut 2020, o 08:51

Trzeba to jasno powiedzieć!!!! Bez nowego stadionu nie będzie RUCHU!!!! Na poziomie ekstraklasy!!!!! Ale to już chyba wiedzą wszyscy!!! Więc..... co dalej?????
I'm not anti system!!!!
This system is anti me !!!!!!!!!!!


Pierwszy raz na Cichej 6
Ruch- Zagłębie Sosnowiec 11.08.1984r 2:2

ciudu
Posty: 492
Rejestracja: 30 sty 2009, o 20:01
Lokalizacja: Fryna

Re: Modernizacja stadionu

#18290 Post autor: ciudu » 19 lut 2020, o 11:39

Czekanie na wybory s. bla... bla... bla, co bydzie jak sie plan niy powiedziec?, dalij Czekanie na Co?, na krasnolodkow. Podejzywom ze skonczyc sie to ino stratom czasu a o stadinie juz wszyscy zapomnim I jedynym pytaniym bydzie.; JAKI STADION???? a bydzie to ino z naszyj winy bo tak jak juz zech kedys pisol, MY NIY ROBIYMY NIC ZEBY TYN STADION BOL.

ecik1920
Posty: 52
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 20:05
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18291 Post autor: ecik1920 » 19 lut 2020, o 12:45

Chorzów jest POwski żadnymi wyborami i referendom stadion nie POwstanie na Widzewie rekord karnetów to jest nasza jedyno droga do nowego stadionu albo jedna z dróg nasz wynik porażka

ciudu
Posty: 492
Rejestracja: 30 sty 2009, o 20:01
Lokalizacja: Fryna

Re: Modernizacja stadionu

#18292 Post autor: ciudu » 19 lut 2020, o 13:41

Ecik1920, wlasnie o tym pisza wyzyj, co bydzie jak sie plan z wyborami niy powiedzie?. Zbiyromy kasa przez appka, wszystko fajnie I super ze tak sie dzieje ale zeczami jak remont szatni czy pucharow itp. tego klubu na nogi niy postawiymy. Dom, czyli Stadion jest podstawa bez ktorej nie domy rady sie rozwinac a jedynie bydymy mogli sie ewentualnie w 2 lidze pograc.

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18293 Post autor: viRo_BJJ » 20 lut 2020, o 08:08

Co proponujesz bo mówisz, że nic się nie dzieje w temacie? Ja się zgadzam z Toba, że bez stadionu jesteśmy skazani na wieczną przeciętność, nie mamy szans na granie wyżej niż 2 liga i bez stadionu i bazy treningowej zostaniemy zmarginalizowani. Każdy z nas to chyba rozumie.
Jeżeli chodzi o karnety, to pewnej puli bez stadionu też nie przeskoczymy!!! Jest grupa fanatyków 4-5 tyś co będą tu bez względu na wszystko, ale dzisiaj ludzie chcą czegoś więcej. Chcą w normalych warunkach oglądać mecz, wysikać się w normalnej toalecie, napić piwa i zjeść coś jak im nie pada na leb. Może ktoś powiedzieć co to za kibice............... ja, Ty będziemy, ale to pikniki tworzą frekwencję na trybunach nie fanatycy, fanatycy są tam zawsze, a piknika musisz zachęcić, kocha Ruch, ale jak ma wybor miliona innych rozrywek, to wybiera coś innego nawet kosztem większej kasy. Koło się zamyka.
Jakaś propozycja?
ciudu pisze:
19 lut 2020, o 13:41
Ecik1920, wlasnie o tym pisza wyzyj, co bydzie jak sie plan z wyborami niy powiedzie?. Zbiyromy kasa przez appka, wszystko fajnie I super ze tak sie dzieje ale zeczami jak remont szatni czy pucharow itp. tego klubu na nogi niy postawiymy. Dom, czyli Stadion jest podstawa bez ktorej nie domy rady sie rozwinac a jedynie bydymy mogli sie ewentualnie w 2 lidze pograc.
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18294 Post autor: Ozor » 20 lut 2020, o 10:00

Jeśli ktoś widzi inną drogę niż poprzez zmianę w wyborach samorządowych niech ja wskaże.
To czy się uda czy nie to inna sprawa ale grzech zaniechania systematyczne powielany co wybory przyniósł efekt taki a nie inny w sprawie budowy stadionu.

Awatar użytkownika
mihau
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 95
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:36
Lokalizacja: BatoRy
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18295 Post autor: mihau » 20 lut 2020, o 10:31

Wg mnie jedyna szansa na to, żeby stadion powstał to systematyczna i organiczna praca na rzecz odbudowy dobrej marki i wizerunku Ruchu.
Na razie z wielu względów jesteśmy tam gdzie jesteśmy, czyli w du***.
Jeśli jednak praca zapaleńców, jacy są przy klubie, plus szerokie wsparcie wszystkich kibiców spowoduje pozytywne zainteresowanie mediów, biznesu i opinii publicznej. Dopiero wtedy media i opinia publiczna będzie wywierać presję na władze miasta, taką że w sytuacji, gdy wszyscy ciągną w jedną stronę i rozwijają klub to oni są hamulcowymi.
Bez wsparcia mediów i presji wywieranej przez większość mieszkańców - nie ma szans na budowę wg mnie.
Dlatego najbliższe 2-3 lata będą kluczowe - jeśli wszystko będzie szło w kierunku wytyczonym przez ostatnie 4-5 miesięcy to presja taka powstanie i jakikolwiek ciul nie zajmowałby gabinetu przy rynku - nie będzie w stanie nie wybudować stadionu.
... oddać w ręce Polaków przemysł Śląska, to jak wkładać w łapy małpy zegarek...

David Lloyd George (1863–1945) – premier Wielkiej Brytanii w latach 1916–1922.

ciudu
Posty: 492
Rejestracja: 30 sty 2009, o 20:01
Lokalizacja: Fryna

Re: Modernizacja stadionu

#18296 Post autor: ciudu » 20 lut 2020, o 10:35

Viro, jaka propozycja? napisolech wyzyj, naglasnienie tej sprawy kaj ino idzie uwazom ze jest to lepsze jak CISZA jako Tera panuje.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18297 Post autor: Ozor » 20 lut 2020, o 11:04

mihau pisze:
20 lut 2020, o 10:31
Wg mnie jedyna szansa na to, żeby stadion powstał to systematyczna i organiczna praca na rzecz odbudowy dobrej marki i wizerunku Ruchu.
Na razie z wielu względów jesteśmy tam gdzie jesteśmy, czyli w du***.
Jeśli jednak praca zapaleńców, jacy są przy klubie, plus szerokie wsparcie wszystkich kibiców spowoduje pozytywne zainteresowanie mediów, biznesu i opinii publicznej. Dopiero wtedy media i opinia publiczna będzie wywierać presję na władze miasta, taką że w sytuacji, gdy wszyscy ciągną w jedną stronę i rozwijają klub to oni są hamulcowymi.
Bez wsparcia mediów i presji wywieranej przez większość mieszkańców - nie ma szans na budowę wg mnie.
Dlatego najbliższe 2-3 lata będą kluczowe - jeśli wszystko będzie szło w kierunku wytyczonym przez ostatnie 4-5 miesięcy to presja taka powstanie i jakikolwiek ciul nie zajmowałby gabinetu przy rynku - nie będzie w stanie nie wybudować stadionu.
były wyniki , było wicemistrzostwo kraju tu bym nie przeceniał , nigdy nie będzie tak ze większość Chorzowian kosztem innych potrzeb zdecyduje się na stadion takie decyzje zapadają nie w wyniku referendum czy manifestacji ale w zupełnie innych okolicznościach . Większość je potem po prostu akceptuje z większym czy mniejszym entuzjazmem vide sprawa z Albą i zagrywka z podwyżką za śmieci.
Bez stadionu dojdziemy nawet przy bardzo sprzyjających sportowych okolicznościach do ściany której nie przebijemy- patrz Raków .
Jeszcze jedno może nawet kluczowe zdanie Ruch i jego władze uwikłane w finansowy pat z miastem nie jest stroną która stoi tak jak powinna po stronie budowy stadionu.

TheEnd2
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2019, o 19:25
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18298 Post autor: TheEnd2 » 20 lut 2020, o 15:10

Pisaliśmy już.... praca u podstaw !!! budowanie wizerunku , parcie na media . No chyba nie mamy kim działać....
Trocha mnie to martwi , że jakoś jest tak cicho.
Nie możemy się dać wprowadzić w letarg i hipnoze. Stadionem robili nas w cepa przez 20 lat... ile jeszcze????

threeco
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:45
Lokalizacja: SGL
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18299 Post autor: threeco » 20 lut 2020, o 17:18


TheEnd2
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2019, o 19:25
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18300 Post autor: TheEnd2 » 20 lut 2020, o 17:39

Masakra... w UM nie wiedzą co podpisują..., a p. Michalik... żałosne , sami powinni podać się do dymisji i za własną kase zapłacić za te sprawy sądowe...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adkos95, Bing [Bot], chropaczow, damank, Google [Bot], Krzymp, Pulocini i 229 gości