Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Stary kibic

#46 Post autor: Stary kibic » 1 mar 2007, o 14:49

Uderz w stoj a nozyce sie same odezwia.
Gerhart ja Twojej wypoawiedzi nie bede komentowac. I wedlug Ciebie znowu nie mam racji. A potem jak ja bede mial racje to ty stulisz ogon i pojdziesz w pierony. Jak juz raz tak bylo. I siedzioles jak mysz pod miotla. A teraz sie chcesz za wszelko cena odrgryz. Bo wiesz ze mosz troche zwolennikow za swoimi plecami. Taki z Ciebie d .. bohater.
To nie jest chec do zwady lecz, to co o Tobie mysla. A jeszcze jedno nie wciskaj slow co ja nie wypowiedzialem (to juz ktorys roz z rzedu). Bardzo Ciebie o to prosza.

steRyd

#47 Post autor: steRyd » 1 mar 2007, o 15:45

Zostaly Zamienione Sektory...nasz "7" Jest 8 :/
Sektory Buforowe Tez maja Swoja nazwe...PozdRo
ZAWSZE WIERNY KIBIC Z SIÓDEMY

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10282
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#48 Post autor: gerhat » 1 mar 2007, o 18:35

Stary kibic pisze:Uderz w stoj a nozyce sie same odezwia.
Gerhart ja Twojej wypoawiedzi nie bede komentowac. I wedlug Ciebie znowu nie mam racji. A potem jak ja bede mial racje to ty stulisz ogon i pojdziesz w pierony. Jak juz raz tak bylo. I siedzioles jak mysz pod miotla. A teraz sie chcesz za wszelko cena odrgryz. Bo wiesz ze mosz troche zwolennikow za swoimi plecami. Taki z Ciebie d .. bohater.
To nie jest chec do zwady lecz, to co o Tobie mysla. A jeszcze jedno nie wciskaj slow co ja nie wypowiedzialem (to juz ktorys roz z rzedu). Bardzo Ciebie o to prosza.
:lol:
Postarom się po kolei:
- nie oczekiwałem komentarza w którym miałbyś przyznać że pleciesz trzy po trzy
- z wieloma osobami się tu nie zgadzałem, często miałem racje ale wiele razy jej też nie miałem i nigdy nie bałem przyznać się do błędu, ale wybocz, znaleźć racja w Twoich chaotycznych myslach przekraczo moja percepcja
- raczej rzadko siedza tu pod miotłą, wręcz przeciwnie wielu mo mi za złe że za dużo tu pisza (czego i ten post jest wyrazem)
- patrza za plecy ale zwolenników nie widza, moze ich wymień skoro Ty ich widzisz
- bohater ze mnie mierny, ale na dupnego bohatera to chyba jeszcze żech nie zasłuzył

Dzięki za szcerość, że piszesz to co o mnie myślisz, jo pisza o Tobie mniej szczerze i niech tak zostanie, nie stać mnie na szczerość w której miałbym napisac co myśla o Tobie. A co do słów których nie wypowiedeziałeś to z góry Cie przepraszam jeżeli takowe Ci przypisałem , napisz mi jedynie o jakie słowa chodzi, żebym wiedział za co.
Z nadzieją że mosz trocha dystansu do siebie i do mnie oczekuję na odpowiedź.

loveparadee

#49 Post autor: loveparadee » 1 mar 2007, o 20:19

gerhat pisze:
Stary kibic pisze:Uderz w stoj a nozyce sie same odezwia.
Gerhart ja Twojej wypoawiedzi nie bede komentowac. I wedlug Ciebie znowu nie mam racji. A potem jak ja bede mial racje to ty stulisz ogon i pojdziesz w pierony. Jak juz raz tak bylo. I siedzioles jak mysz pod miotla. A teraz sie chcesz za wszelko cena odrgryz. Bo wiesz ze mosz troche zwolennikow za swoimi plecami. Taki z Ciebie d .. bohater.
To nie jest chec do zwady lecz, to co o Tobie mysla. A jeszcze jedno nie wciskaj slow co ja nie wypowiedzialem (to juz ktorys roz z rzedu). Bardzo Ciebie o to prosza.
:lol:
Postarom się po kolei:
- nie oczekiwałem komentarza w którym miałbyś przyznać że pleciesz trzy po trzy
- z wieloma osobami się tu nie zgadzałem, często miałem racje ale wiele razy jej też nie miałem i nigdy nie bałem przyznać się do błędu, ale wybocz, znaleźć racja w Twoich chaotycznych myslach przekraczo moja percepcja
- raczej rzadko siedza tu pod miotłą, wręcz przeciwnie wielu mo mi za złe że za dużo tu pisza (czego i ten post jest wyrazem)
- patrza za plecy ale zwolenników nie widza, moze ich wymień skoro Ty ich widzisz
- bohater ze mnie mierny, ale na dupnego bohatera to chyba jeszcze żech nie zasłuzył

Dzięki za szcerość, że piszesz to co o mnie myślisz, jo pisza o Tobie mniej szczerze i niech tak zostanie, nie stać mnie na szczerość w której miałbym napisac co myśla o Tobie. A co do słów których nie wypowiedeziałeś to z góry Cie przepraszam jeżeli takowe Ci przypisałem , napisz mi jedynie o jakie słowa chodzi, żebym wiedział za co.
Z nadzieją że mosz trocha dystansu do siebie i do mnie oczekuję na odpowiedź.

na priva z ta miłosna gadka
albo założcie now temat gerhat v stary kibic :?

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10282
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#50 Post autor: gerhat » 1 mar 2007, o 20:21

na priva - jak bydymy mieli coś do ukrycia :lol:

SODA's
Posty: 1042
Rejestracja: 17 gru 2006, o 13:40
Lokalizacja: SW
Kontakt:

#51 Post autor: SODA's » 1 mar 2007, o 22:24

gerhat nie pali ..to nadpobudliwy i nerwowy :lol:
RUCH Chorzów Polska

mulan
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2101
Rejestracja: 16 lut 2005, o 15:32
Kontakt:

#52 Post autor: mulan » 7 mar 2007, o 08:57

"Nie ma pieniędzy na dach Śląskiego

Pięć z siedmiu zgłoszonych przez samorząd woj. śląskiego projektów otrzyma dofinansowanie z unijnych środków, w ramach tzw. rekompensaty dla czterech województw. Dofinansowanie nie uzyskał projekt zadaszenia Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Jak poinformował rzecznik marszałka woj. śląskiego, Daniel Trensenberg, pieniądze te dofinansują m.in. budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, zakup nowych pociągów do przewozów regionalnych, przebudowę drogi krajowej nr 52 w Bielsku-Białej, budowę bytomskiego odcinka obwodnicy północnej aglomeracji górnośląskiej oraz połączenie Jastrzębia Zdroju z węzłem przyszłej autostrady A-1.

Dofinansowania nie uzyska natomiast projekt, który otwierał listę zgłoszoną przez samorząd - zadaszenie widowni Stadionu Śląskiego za 48 mln euro, z czego 40,8 mln euro miało pochodzić ze środków unijnych. Nie starczyło też pieniędzy na przebudowę drogi krajowej nr 79 w Jaworznie.

Projekty, które otrzymają dofinansowanie, warte są łącznie blisko 172 mln euro. Unijne dofinansowanie wyniesie średnio ponad 82 proc. Najwyższą dotację - 36 mln euro - otrzyma projekt centrum kongresowego w Katowicach.

Sposób podziału środków w środę będzie tematem specjalnej konferencji prasowej marszałka i wojewody śląskiego. Nieoficjalnie przedstawiciele Urzędu mówią, że spodziewali się wyższej kwoty do podziału. We wstępnych deklaracjach resortu rozwoju regionalnego była mowa o 150-200 mln euro, co mogło oznaczać, że 570 mln euro dla czterech regionów nie będzie dzielone po równo.

- Czy można było dostać więcej? Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przyjęło ostatecznie równy podział środków między regiony i otrzymana kwota jest tego konsekwencją. Zamiast pytać, o ile mamy mniej, należy raczej się cieszyć, że mamy o 142,5 mln euro więcej - skomentował Janusz Moszyński, marszałek województwa."

zródlo: stadiony.net
Miłość jest naj­wyższą siłą wszechświata, to ona wpra­wia w RUCH

gizm
Posty: 612
Rejestracja: 29 mar 2006, o 12:24
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

#53 Post autor: gizm » 7 mar 2007, o 11:08

jak juz idzie o modernizacja to piszcie :wink:
jak juz Slavo pisol pszidaly by sie jakies pozondne Kible pszi kozdym sektoze a niy te TOI TOIje
no i jakies konkretne zarcie moze McDonald by wybudowali na terenie Stadionu albo KFC

bo przeca niyma nic takiego na Hajdukach a placu jest dosc albo bydzie jak sektory 7-10 zbulom i postawiom nowe Trybuna :wink:

malymaly

#54 Post autor: malymaly » 7 mar 2007, o 18:42

cytat z onetu apropo finansowania przez UE stadionu sląskiego, dotyczy to generalnie stadionów:
"Projekt nie będzie realizowany z unijnych pieniędzy, bo resort rozwoju regionalnego poinformował samorządowców, że dofinansowania modernizacji stadionu z całą pewnością nie zaakceptuje Komisja Europejska. Unijne środki nie powinny bowiem finansować obiektów wykorzystywanych komercyjnie. Jak mówił wojewoda Śląski Tomasz Pietrzykowski, także resort sportu musiał wycofać się z projektu budowy za unijne pieniądze czterech stadionów w Polsce. Niemcy, którzy dołożyli środki UE do stadionu w Cottbus, muszą oddać pieniądze."
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1498 ... omosc.html
więc kasa z UE odpada.
swoja drogą czy Kielce miały kase tylko z miasta?

montezuma

#55 Post autor: montezuma » 9 mar 2007, o 14:53

mulan pisze:" pieniądze te dofinansują m.in. budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach"

zródlo: stadiony.net
swoją drogą dlaczego tego typu inwestycja dostaje najwięcej kasy?? Ile osób z niej skorzysta?? Na pewno są ważniejsze cele, chociażby remont torowisk czy zakup nowych tramwajów.....

halba

RUCHOWI GRATULUJEMY MONITORINGU

#56 Post autor: halba » 10 mar 2007, o 00:51

Co za c... zainstalowoł mi słupy na stadionie,kere zasłaniajom częściowo widok na większości sektorów? Kajś zech czytoł jak ktoś z klubu szpanowoł że te przez te kamery z 200m można policzyć syfy na ryju,więc sie pytom po co te słupy zasłaniajom boisko? Jo nie płaca 15 zł żeby paczeć na słup. Przeca był już modernizowany monitoring i nawet na stronce były dobrej jakości foty z drugiej strony stadionu,to po co te słupy??? PS. Konstrukcje przekryć stadionów na całym świecie kosztujom grube miliony ino dlatego żeby ich podparcie było poza widowniom, a u nos jakiś kretyn skończony postanowił postawić na środku słupy(kere mogom stać obojętnie kaj,bo ponoć takie dobre som te kamery).

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: RUCHOWI GRATULUJEMY MONITORINGU

#57 Post autor: arcio » 10 mar 2007, o 08:50

halba pisze:Co za c... zainstalowoł mi słupy na stadionie,kere zasłaniajom częściowo widok na większości sektorów? Kajś zech czytoł jak ktoś z klubu szpanowoł że te przez te kamery z 200m można policzyć syfy na ryju,więc sie pytom po co te słupy zasłaniajom boisko? Jo nie płaca 15 zł żeby paczeć na słup. Przeca był już modernizowany monitoring i nawet na stronce były dobrej jakości foty z drugiej strony stadionu,to po co te słupy??? PS. Konstrukcje przekryć stadionów na całym świecie kosztujom grube miliony ino dlatego żeby ich podparcie było poza widowniom, a u nos jakiś kretyn skończony postanowił postawić na środku słupy(kere mogom stać obojętnie kaj,bo ponoć takie dobre som te kamery).
te żale kieruj do miasta
nigdy nie jest za późno

zawsze@wierna

#58 Post autor: zawsze@wierna » 10 mar 2007, o 13:13

Nie ma kasy nie ma stadionu :? :x

daRkzone
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2006, o 23:21
Lokalizacja: CentRum
Kontakt:

Re: RUCHOWI GRATULUJEMY MONITORINGU

#59 Post autor: daRkzone » 10 mar 2007, o 13:38

halba pisze:Co za c... zainstalowoł mi słupy na stadionie,kere zasłaniajom częściowo widok na większości sektorów? Kajś zech czytoł jak ktoś z klubu szpanowoł że te przez te kamery z 200m można policzyć syfy na ryju,więc sie pytom po co te słupy zasłaniajom boisko? Jo nie płaca 15 zł żeby paczeć na słup. Przeca był już modernizowany monitoring i nawet na stronce były dobrej jakości foty z drugiej strony stadionu,to po co te słupy??? PS. Konstrukcje przekryć stadionów na całym świecie kosztujom grube miliony ino dlatego żeby ich podparcie było poza widowniom, a u nos jakiś kretyn skończony postanowił postawić na środku słupy(kere mogom stać obojętnie kaj,bo ponoć takie dobre som te kamery).
co do tych supow to jo slyszol na 5 tako godka "na kolejny szpil idemy na 10 bo wola stamtad slabo widziec niz sam mo mi zasloniac jakis zdupiony sup"
jak juz byda robic ta nowo murawa to ino zeby byla prosto polozono 8)

Awatar użytkownika
Patton
Posty: 4585
Rejestracja: 10 sie 2002, o 22:59
Lokalizacja: Valhalla
Kontakt:

#60 Post autor: Patton » 10 mar 2007, o 18:11

Gdzie nowy stadion?
W przyszłym roku w Bytomiu ma rozpocząć się budowa nowego stadionu piłkarskiego. W czerwcu poznamy miejsce, w którym stanie obiekt. Być może będą to okolice obecnego stadionu Polonii przy ul. Olimpijskiej. Gmina szuka również innych lokalizacji, między innymi w Stolarzowicach.

- Miasto potrzebuje nowoczesnego, funkcjonalnego obiektu piłkarskiego. Nie opłaca się dalej remontować stadionu przy ulicy Olimpijskiej. Na dostosowanie go do wymogów drugoligowych potrzeba kilkuset tysięcy złotych. Nie mniejsze pieniądze byłyby potrzebne na modernizację budynku klubowego. A nawet po tych inwestycjach obiekt ten nie będzie na miarę XXI wieku - podkreśla wiceprezydent Bytomia Halina Bieda.

Według wstępnych planów, nowy stadion ma pomieścić około 10-15 tysięcy widzów. Miasto zamierza pozyskać pieniądze ze środków unijnych, totalizatora sportowego, a także od prywatnych inwestorów.

- Na pewno skorzystamy ze sprawdzonych wzorców, takich jak choćby Kielce. Liczymy, że dwa, trzy lata po rozpoczęciu budowy, stadion będzie gotowy do użytku - dodaje Bieda.

(mz) - Dziennik Zachodni


W Bytomiu ma powstać nowy stadion piłkarski
Stadion Polonii nawet po dziesiątkach remontów nie będzie nigdy nowoczesnym obiektem. Za to ciągłe dostosowywanie go do standardów drugoligowych, które i tak spełnia warunkowo, kosztuje niemałe pieniądze. Dlatego władze planują budowę nowego stadionu. Według wstępnych planów, które oficjalnie ogłoszono w poniedziałek, inwestycja mogła by ruszyć już w przyszłym roku.

Nie opłaca się remontować stadionu przy ulicy Olimpijskiej. Na dostosowanie go do wymogów drugoligowych potrzeba kilkuset tysięcy złotych. Nie mniejsze pieniądze byłyby potrzebne na modernizację budynku klubowego. Nawet po tych zmianach obiekt będzie daleki od naszych oczekiwań - podkreśla wiceprezydent Bytomia Halina Bieda.

Niedawno podobną deklarację złożył prezydent Piotr Koj na internetowym blogu. "O stanie naszej bazy sportowej pisałem wielokrotnie - jest bardzo zła i jest to określenie bardzo powściągliwe. Kontynuacja remontu stadionu przy ulicy Olimpijskiej, poza bieżącymi zaleceniami policji oraz PZPN-u, nie jest zasadna. Niestety, koszty remontu przekroczyłyby budowę nowego obiektu (...). Dlatego też rozpoczynamy prace przygotowawcze dotyczące zwłaszcza lokalizacji nowych obiektów, ale i planu finansowego", pisał prezydent.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie powstanie nowy stadion. Możliwe, że zostanie on wybudowany na boisku treningowym Polonii. Wszystko zależy od czerwcowych wyników badań geologicznych terenu. Gmina szuka też innych lokalizacji, m.in. w Stolarzowicach. Według wstępnych planów, nowy stadion ma pomieścić około 10-15 tysięcy widzów. W jaki sposób zostanie sfinansowana ta inwestycja? - Na pewno skorzystamy ze sprawdzonych wzorców, takich jak Kielce. Chcemy pozyskać pieniądze ze środków unijnych, totalizatora sportowego, a także prywatnych inwestorów - wyjaśnia wiceprezydent Bieda.

Stadion Miejski w Kielcach to obecnie najnowocześniejszy obiekt piłkarski w Polsce. Powstał w ciągu zaledwie 16 miesięcy i kosztował 48 milionów złotych, z czego 26 milionow pochodziło z kasy gminy. 20 procent kwoty miasto dostało z Unii Europejskiej. W latach 2007-2013 Polska otrzyma z UE 16 mld euro do podziału między województwa. Z tych funduszy możliwe jest sfinansowanie nawet 85 proc. inwestycji, którą może być na przykład budowa nowego stadionu.

Dziennik Zachodni


Stadion miejski w Stolarzowicach?
Dziwna wizja prezydenta. Miejskie władze kontynuują konsultacje społeczne również w ważnych sprawach sportowych. W poniedziałek 19 lutego w ratuszu toczyły się rozmowy na temat budowy nowego gminnego obiektu piłkarskiego. Niespodziewanie Piotr Koj wyraził chęć wyprowadzenia stadionu z Olimpijskiej na obrzeża Bytomia.

Prezydent Bytomia Piotr Koj oznajmił na swoim internetowym „blogu”: „O stanie naszej bazy sportowej pisałem wielokrotnie – jest bardzo zła i jest to określenie bardzo powściągliwe. Dalsza kontynuacja remontu stadionu przy ulicy Olimpijskiej, poza bieżącymi zaleceniami policji oraz PZPN, nie jest zasadna. Niestety, koszty remontu przekroczyłyby budowę nowego obiektu. Podobna jest sytuacja lodowiska przy ul. Pułaskiego. Dlatego też rozpoczynamy prace przygotowawcze, dotyczące zwłaszcza lokalizacji nowych obiektów, ale i planu finansowego.”

Jakby w ślad za tym w zeszły poniedziałek zorganizowane zostało spotkanie poświęcone przyszłości centralnego, miejskiego obiektu piłkarskiego. W sali lustrzanej ratusza stawiła się prawie pełna reprezentacja prezydencka, przedstawiciele komisji sportu Rady Miejskiej i Rady Sportu, dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarząd Towarzystwa Sportowego Polonia i reprezentanci Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom. Rolę gospodyni zebrania pełniła Halina Bieda, resortowy wiceprezydent. Czyniła to na tyle sprawnie i przekonywująco, że zebrani szybko doszli do wspólnego wniosku.

Uznali, że szkoda inwestować kolejne spore fundusze gminne w stadion, który nadaje się do całkowitej przebudowy albo do wyburzenia i zastąpienia nowym. Dlatego na razie trzeba jedynie zastosować się do zaleceń komisji licencyjnej PZPN i policji. Koszt ich wykonania sięgnąłby 300 tys. złotych. Chodzi mianowicie o wymianę nawierzchni asfaltowej korony stadionu i drogi ewakuacyjnej w sektorze miejscowych kibiców, rozbudowanie trybunki dla VIP-ów oraz dziennikarzy, wymianę ogrodzenia i prace porządkowe w sektorze gości, dołożenie na widowni kolejnych około 500 plastikowych siedzisk. Obecni sugerowali też remont „krzywego budynku”, zwłaszcza szatni i pomieszczeń sędziowskich, gdyż ich wygląd urąga podstawowym standardom.

Natomiast pozostałe spore środki, w tegorocznym budżecie przeznaczone na modernizację obiektu przy Olimpijskiej, należy wydatkować na badania studyjne i prace projektowe nowego stadionu. Dla upewnienia się, czy w miejscu obecnego ośrodka sportowego można prowadzić inwestycje, całość przedsięwzięcia rozpoczęłaby się od ekspertyzy geologicznej. Prezydent Piotr Koj sygnalizował również konieczność zlikwidowania problemu palącej się hałdy. Dyskusja ogniskowała się wokół wyglądu i wyposażenia nowego stadionu, który wraz z zapleczem i przyległościami powinien tętnić życiem nie tylko podczas meczów, jak mówił dyrektor OSiR Damian Gaweł. I powinien być na tyle nowoczesny, aby spełniał wszelkie wymogi obecnej ligi, a nawet Orange Ekstraklasy, co zasugerował prezydent Piotr Koj. W myśl zapewnień władz miejskich, studium wykonalności przedsięwzięcia gotowe będzie do końca czerwca tego roku.

Pozostały jednak pytania, jak chociażby to, czy PZPN zgodzi się na odstąpienie od części swych zaleceń oraz od harmonogramu robót na stadionie przedstawionego przez bytomian przed dwoma laty? Poza tym ciekawe, gdzie będzie grała Polonia podczas budowy w tym samym miejscu nowego obiektu? Ale rzeczywista niejasność zrodziła się po niespodziewanej wypowiedzi prezydenta, który oznajmił, że badania terenu pod inwestycję w rejonie Olimpijskiej i Piłkarskiej dokonane zostaną w zasadzie tylko dla świętego spokoju, bowiem ma już inne plany lokalizacyjne.

W rozmowie po spotkaniu prezydent Piotr Koj powiedział nam: – Uważam, że powinniśmy spojrzeć na problem lokalizacji stadionu, odrzucając bagaż przeszłości. Nie zważając na to, jakie miejsce dotychczas było brane pod uwagę, tylko gdzie najłatwiej pozyskać teren. Teren nieobjęty szkodami górniczymi, łatwy do przejęcia przez gminę. Stąd myślę o konkretnych północnych dzielnicach miasta. Na przykład o Górnikach i Stolarzowicach, gdzie jest sporo ziemi należącej do agencji rolnych skarbu państwa. Jednocześnie, aby uspokoić sumienie, przy okazji wygaszania hałdy przy Piłkarskiej, trzeba wykonać odwierty, które dałyby nam odpowiedź, czy kiedykolwiek można brać pod uwagę pod inwestycje sportowe czy pod inne przedsięwzięcia tereny między obecnym bocznym boiskiem a hałdą. Do końca czerwca dowiemy się, czy zbudujemy nowy stadion w dotychczasowym, czy w nowym miejscu. Wtedy będzie gotowe pierwsze studium wykonalności projektu. W najgorszym przypadku powiemy: ponieśliśmy porażkę, nie wiemy, gdzie budować. Ale rozumiem, że taka skrajna ewentualność nie wchodzi w rachubę, bowiem istnieje ogromna potrzeba daleko idących zmian.

Prezydent Koj nie widział również sprawy w ewentualnym oddaleniu nowego stadionu od centrum i miejsca zamieszkania głównych skupisk kibiców Polonii: – Nie będzie tak źle. Podchodzimy do problemu pod kątem funkcjonujących i przyszłych rozwiązań komunikacyjnych. Jesteśmy po remoncie drogi przez Dąbrowę Miejską, jako najkrótszego traktu ze śródmieścia do Stolarzowic oraz Górnik, gdzie widzę nowe miejsca rozwoju bazy sportowej. Na razie jesteśmy osadzeni w historii, w tradycji, spoglądamy tylko na miejsca dotychczasowych poszukiwań lokalizacji obiektów sportowych. Albo boimy się, albo nie otwieramy się na zupełnie inne kierunki. Na przykład przyzwyczailiśmy się, że istnieje już projekt hali przy Krzyżowej. Ona musi tam powstać i amen. Tymczasem będziemy tę lokalizację kontrować. Mam nadzieję, że Bytomska Spółka Restrukturyzacji Kopalń w końcu przygotuje akt notarialny i przejmiemy grunt przy Modrzewskiego. W oparciu o ten obszar postaramy się planować nowe tereny rekreacyjne. Także mała, funkcjonalna hala sportowa, gdyby miała powstać, to może nawet dokładnie w miejscu starego, wyburzonego obiektu w Szombierkach. Nie będzie to „pomnik”, ale miejsce służące młodzieży. Do południa szkolnej, po południu klubowej. Finansowanie inwestycji opierać będziemy nie o trudne do zdobycie środki z regionalnych programów operacyjnych, lecz o źródła, na które pani prezydent Halina Bieda zwraca uwagę od początku swego funkcjonowania w urzędzie. Chodzi mianowicie o stosunkowo spore i łatwe do pozyskania fundusze z Ministerstwa Sportu i z szeregu programów istniejących wokół tego resortu oraz z Totalizatora Sportowego.

Jak więc za kilka lat będzie wyglądała mapa bytomskich obiektów sportowych? Czy na miejscu obecnego stadionu Polonii powstanie kolejny supermarket, jak ktoś kiedyś żartował, a ktoś inny próbował wprowadzić w życie podczas planowania lokalizacji hali sportowej? Ewentualnie, jak niedawno nie na serio proponowaliśmy, należy tam przygotować akwen dla sportów wodnych? Co zresztą wydaje się realne, gdy przestanie się wypompowywać wodę gruntową. Tymczasem według rewolucyjnego prezydenckiego projektu na dziś świecącym pustkami obiekcie przy Modrzewskiego oraz gdzieś na popegeerowskich polach między Górnikami i Stolarzowicami wyrosną nowoczesne ośrodki sportowo-rekreacyjne. Może więc lodowisko przeniesie się z Pułaskiego na Stroszek? Kryty basen z Parkowej na Nickla? Odkryta pływalnia z Wrocławskiej na Siemianowicką? Niech i tak się stanie. Byle wreszcie bytomskie obiekty sportowe przestały hańbić miasta wyglądem i wyposażeniem, wynikłymi z kilkudziesięcioletnich zaniedbań.

Życie Bytomskie
Słowem, jesteśmy skazani na przeciętność...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamo1289, Bing [Bot], disu, elquatro, Google Adsense [Bot], OLSZA, tynbydziedobry i 115 gości