Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sgR
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 286
Rejestracja: 7 maja 2019, o 20:59
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17686 Post autor: sgR » 14 sie 2019, o 18:39

Przecież to jedna patologiczna klika.Nie ma nawet co liczyc na jakieś konkretne dzialania.Jak już to tylko pozorowane dla zmylenia tropu.

scaneRboy
Posty: 8268
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17687 Post autor: scaneRboy » 15 sie 2019, o 17:09

Rafal1920 pisze:
13 sie 2019, o 20:04
Kotala niech lepi nie wspomino o Siemianowicach bo jak by Chorzów mioł takiego prezydenta jak Siemce to stadion już downo stoi albo budowa była by przynajmi rozpoczęto.
Na dzien dobry niech wy pie rd olic na zbity ryj te wszystkie wynalazki, co posprowadzal do urzedu i miejskich spolek z za Brynicy i glebokich peryferii woj. slaskiego. Na czterdziestu tylko jeden cos potrafi ale mu sie nie chce, za to wszyscy bez wyjatku biora konkretny hajs. Nagle miliony sie znajda i poprawi sie operatywnosc miasta.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Komandos
Posty: 106
Rejestracja: 30 cze 2007, o 10:53
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17688 Post autor: Komandos » 16 sie 2019, o 02:12

Koledzy,póki Kotala jest prezydentem to nie będziemy mieć stadionu.Nie wiem co musiało by się stać żeby za jego rządów coś namacalnego się w tym kierunku wydarzyło.Kotala zrobi tyle z naszym stadionem co swojego czasu Uszok ze stadionem Gieksy.Niby już wszystko załatwione,niby jest ,już łopaty wbijają a nic się nie dzieje.Swoją drogą ciężko oczekiwać żeby akurat teraz coś się faktycznie ruszyło jak sami nie wiemy co będzie jutro.Heh,tak hipotetycznie zakładam że stadion mamy już praktycznie na ukończeniu a w klubie dzieje się to co do tej pory,w zarządzie dalej złodzieje itd.Masa ludzi chciała by iść na nowy stadion nabijając nieświadomie kasę tym oszustom a my bojkotując chyba bylibyśmy przegranymi.W Ruchu nadal kręcili by lody na spółkę z Kotalą a my byśmy sobie kibicowali UKSowi w lidze podwórkowej.

Awatar użytkownika
Sniper1920
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 266
Rejestracja: 4 lip 2012, o 10:40
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17689 Post autor: Sniper1920 » 16 sie 2019, o 09:11

scaneRboy pisze:
15 sie 2019, o 17:09
Rafal1920 pisze:
13 sie 2019, o 20:04
Kotala niech lepi nie wspomino o Siemianowicach bo jak by Chorzów mioł takiego prezydenta jak Siemce to stadion już downo stoi albo budowa była by przynajmi rozpoczęto.
Na dzien dobry niech wy pie rd olic na zbity ryj te wszystkie wynalazki, co posprowadzal do urzedu i miejskich spolek z za Brynicy i glebokich peryferii woj. slaskiego. Na czterdziestu tylko jeden cos potrafi ale mu sie nie chce, za to wszyscy bez wyjatku biora konkretny hajs. Nagle miliony sie znajda i poprawi sie operatywnosc miasta.
Najlepszy w naszym magistracie jest pociotek Gorczewskiego, rodowity Chorzowianin z Nowego Sącza. To jest ta cała niebieska rodzina wokół Ruchu :mur:

domin11hks
Posty: 906
Rejestracja: 31 mar 2005, o 13:12
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17690 Post autor: domin11hks » 16 sie 2019, o 12:27

Czy ktoś jest w stanie przybliżyć kwotę jak już poszła na wszystkie formalności związane z stadionem.
Nowe przetargi projekty konkursy itp.?
Chodzi mi o pieniądze wyrzucone w błoto.

Awatar użytkownika
Patton
Posty: 4585
Rejestracja: 10 sie 2002, o 22:59
Lokalizacja: Valhalla
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17691 Post autor: Patton » 20 sie 2019, o 14:22

Ciekawy wywiad z naszym El Presidento w Radiu Piekary. Dostępny na ich FB - polecam do obejrzenia.
Słowem, jesteśmy skazani na przeciętność...

maciek1973
Posty: 1642
Rejestracja: 18 paź 2007, o 15:47
Lokalizacja: Fryncita

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17692 Post autor: maciek1973 » 20 sie 2019, o 16:28

A może więcej szczegółów?


Awatar użytkownika
Siwy82
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 288
Rejestracja: 1 kwie 2005, o 15:26
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17694 Post autor: Siwy82 » 21 sie 2019, o 17:51

Posłuchalem. Widać że jeszcze boi się wprost powiedzieć o braku budowy ale mówi o jej zagrożeniu. Służy to oswajaniu z myślą że nic z tego nie będzie. W tle mamy politykę i wybory, winny ma byc rząd, a miasto strona pokrzywdzona. Mataczy przy okazji w sprawie parku. Kilkuletnia Inwestycja w stadion nie położy tego miasta ale negować jest wygodniej i jeżeli nic z tym nie zrobimy staniemy się mimo woli ofiarami gry politycznej. Gdy trzeba mówić kibicom że budujemy to tak mówi, gdy dostaje wytyczne że walić w PiS mówi odwrotnie. To jest śliski charakter, polityk i interesowna osoba a nie gospodarz miasta. Sprawy jego mieszkańców są na drugim planie, środkiem do celu. Tylko polityka i interesy. Kiedyś myślałem że nikt gorszy od Kopla temu miastu nie może się przytrafić ale to jest ten sam albo nawet gorszy sort. Potrzebna będzie duza presja ale też mądra argumentacja co by go (ich) pokonać.
"Bronić Śląskiej ziemi gotów każdy z nas"
[img]http://www.xif.pl/podpis/podpisy/grzyb.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17695 Post autor: MLeko » 21 sie 2019, o 19:01

Prezydent publicznie i zdecydowanie potwierdza, że pożyczki są zabezpieczone nieruchomościami udziałowców. Pamiętam jak Kurczyk wyśmiał w wywiadzie możliwość takiej egzekucji. Na forum pojawiały się wpisy, że żadnych zabezpieczeń już nie ma, zresztą nie tylko na forum. Moim zdaniem ważny element układanki, dla oceny kto tu kogo trzyma za jaja 🤔

FredyKruger
Posty: 1088
Rejestracja: 31 gru 2006, o 17:57
Lokalizacja: z horroru
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17696 Post autor: FredyKruger » 21 sie 2019, o 19:23

W takim razie powiedz mi dlaczego UM podtrzymuje ten chory układ? Akcjonariuszom się nie dziwię, że idą w zaparte, albowiem mają dużo do stracenia w postaci zastawionych nieruchomości.
Misiu, jeden z drugim!! W XXI wieku liczy się kasa, tylko kasa i jeszcze raz kasa! Historię, tradycję, honor można sobie między bajki włożyć! Przestańcie pisać, że ten jest nasz, ten jest gorol, ten czarny lub zółty, bo się kompromitujecie.

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17697 Post autor: MLeko » 21 sie 2019, o 21:37

FredyKruger pisze:
21 sie 2019, o 19:23
W takim razie powiedz mi dlaczego UM podtrzymuje ten chory układ? Akcjonariuszom się nie dziwię, że idą w zaparte, albowiem mają dużo do stracenia w postaci zastawionych nieruchomości.
To powiedz mi, czy te zastawy rzeczywiście mają jakąś wartość, bo słyszałem wiele wersji...
Chyba nie ma jednej odpowiedzi na tak zadane pytanie, bo sprawa jest tak wielowątkowa, że do jakiejś bardziej wymiernej oceny sytuacji byłby potrzebny dostęp do twardych danych finansowych, dokumentów i umów, czy nawet utajnionych ustaleń, a tego od lat nie można się doprosić, pomimo pozornego prawa dostępu do informacji w sytuacji gdy wydawane są publiczne pieniądze i to jeszcze do spółki notowanej na giełdzie z obowiązkiem składania szczegółowych raportów.

Na teraz, nawet bez tych danych, bardziej obstawiam, że UM gra w jednej drużynie z bojkotującymi kibicami, ale widzę też argumenty zarówno na obronę jak i grzech zaniechania a nawet złą wolę po każdej stronie "konfliktu" (byli Udziałowcy, Udziałowcy bez UM, UM, Kibice - w pewnym uproszczeniu nazwijmy ich Ultrasami).
Jest tyle niedomówień, plotek, zwrotów akcji, że tak naprawdę niczego nie można być pewnym, poza tym, że sytuacja jest dramatyczna.
Za tych "ultrasów" mi się oberwie, wiem, ale uważam, że z tej strony też wiele złego się wydarzyło, ale to nie tylko w kontekście naszego klubu, problem jest ogólnopolski, a i Europa też sobie nie poradziła ;-)
Mam to już w głowie poukładane, plus trochę informacji z różnych dobrych źródeł, ale bez żadnych dowodów to można sobie co najwyżej pospiskować, więc póki co zostawiam dla siebie. Popieram bojkot, mój trwa już od spadku do pierwszej ligi i pierwszych "popisów" Patermana, z drobnymi wyjątkami, obciąłem mój wkład finansowy do niezbędnego minimum. Popieram, nie znaczy, że kibicuję doprowadzeniu SA do upadłości, byłbym dumny i szczęśliwy gdyby udało się to uratować, w układzie jest nie tylko kasa udziałowców, o tym też trzeba pamiętać.

A nawiązując do tematu dyskusji, to coś ten Chorzów jest pechowy, najpierw afera z SŚ, a teraz kupa pieniędzy wydana (tak na szybko, bo ktoś pytał wyżej, strzelam między 4-5 mln zł już wydane, znając realia branży niewiarygodna kwota, chyba, że licząc zgodnie z cennikiem IARP), a nawet gotowego projektu nie ma, za to spokojnie zarzut niegospodarności... jak szybko nie zaczną budować :mad:

http://www.izbaarchitektow.pl/pliki/reg ... ocenty.pdf

Realnie, w zamówieniach publicznych, jak ktoś teraz wyciągnie 2% wartości inwestycji jest zadowolony, a tu mówimy o wielokrotności tej kwoty (stadion miał kosztować koło 100mln). Po tym względem gorzej w Europie mają tylko architekci z Chorwacji i Albanii (co poniekąd widać podczas wizyt w tych krajach) a najlepiej w Niemczech, gdzie nie można zlecić do zaprojektowania, i wybudować, czegoś, co nie jest zgodne z cennikiem (też widać).

Wykopałem jeszcze wywiad z Koplem, tak czytam, czytam i wydawało mi się, że czytam Kotalę (szukałem potwierdzenia kwot wydanych na projekt, z oficjalnych źródeł a nie tylko z pamięci), masakra ile lat to trwa.
http://www.niebiescy.pl/?id=7306

Elmer
Posty: 10356
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17698 Post autor: Elmer » 21 sie 2019, o 21:59

Siwy82 pisze:
21 sie 2019, o 17:51
Posłuchalem. Widać że jeszcze boi się wprost powiedzieć o braku budowy ale mówi o jej zagrożeniu. Służy to oswajaniu z myślą że nic z tego nie będzie. W tle mamy politykę i wybory, winny ma byc rząd, a miasto strona pokrzywdzona. Mataczy przy okazji w sprawie parku. Kilkuletnia Inwestycja w stadion nie położy tego miasta ale negować jest wygodniej i jeżeli nic z tym nie zrobimy staniemy się mimo woli ofiarami gry politycznej. Gdy trzeba mówić kibicom że budujemy to tak mówi, gdy dostaje wytyczne że walić w PiS mówi odwrotnie. To jest śliski charakter, polityk i interesowna osoba a nie gospodarz miasta. Sprawy jego mieszkańców są na drugim planie, środkiem do celu. Tylko polityka i interesy. Kiedyś myślałem że nikt gorszy od Kopla temu miastu nie może się przytrafić ale to jest ten sam albo nawet gorszy sort. Potrzebna będzie duza presja ale też mądra argumentacja co by go (ich) pokonać.
Złapać za wory i mocno trzymać fantoma! On do wyborów jest w stanie nawet ogłosić przetarg i na tym się skończy, dlatego ręka na musi być na pulsie. Już nie można dać sobie nic wmówić. Kilka lat temu wymigał się "pożyczką" dla bandy. Okazało się, że 18 mln wystarczyło, aby wszyscy siedzieli cicho. Mnie to do teraz dziwi. Stadion warty 160 mln, a 18 mln sprawiło, że budować nie można. Tym razem zamierzał zrobić coś podobnego, przy mniejszej kwocie. Wie, że nikt tego nie łyknie i zaczął realizować punkt nr 2, czyli chcemy, ale nie możemy.

Szkoda, że nie ma go kim pogonić na stołku. Wtedy byłoby sprawniej. Kupił "rywali" za stołki.

Trzeba to mądrze rozegrać.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17699 Post autor: MLeko » 21 sie 2019, o 23:20

MLeko pisze:
21 sie 2019, o 19:01
Prezydent publicznie i zdecydowanie potwierdza, że pożyczki są zabezpieczone nieruchomościami udziałowców. Pamiętam jak Kurczyk wyśmiał w wywiadzie możliwość takiej egzekucji. Na forum pojawiały się wpisy, że żadnych zabezpieczeń już nie ma, zresztą nie tylko na forum. Moim zdaniem ważny element układanki, dla oceny kto tu kogo trzyma za jaja 🤔
Z pożyczkami, to może tak wyglądać, jak poniżej było już cytowane, nie wiem, czy ew. upadłość SA cokolwiek tutaj zmienia, ale obstawiam, że A.Kurczyk ma lepszych prawników i temat jest już "wyprostowany".
kattowitz pisze:
9 lip 2019, o 16:36
Dwa lata temu ukazał się list otwarty Kurczyka do Kotali:

List otwarty do prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali w sprawie wypowiedzi prasowych dotyczących pożyczek udzielonych spółce Ruch Chorzów S.A.
Szanowany Panie Prezydencie,
Działając w imieniu spółki AMG Silesia sp. z o.o., w odpowiedzi na doniesienia prasowe, zmuszony jestem zająć stanowisko w sprawie.

W świetle doniesień prasowych można odczytać, że Miasto Chorzów oraz spółka Ruch Chorzów doszły do porozumienia w sprawie spłaty umów pożyczek zawartych pomiędzy miastem Chorzów a spółką Ruch z dnia 9 maja 2016 roku oraz pomiędzy Centrum Przedsiębiorczości a spółką Ruch z dnia 12 maja 2016 roku. Wyczytać z tych anonsów prasowych można, że Miasto Chorzów oświadcza do publicznej wiadomości, że nadal wspiera i ratuje spółkę Ruch, albowem nie obawia się o spłatę swoich wierzytelności z wyżej wymienionych umów pożyczek, albowiem Miasto posiada dobre zabezpieczenia na majątku spółki zależnej od AMG Silesia sp. z o.o., a to na hipotece do kwoty łącznej 14 mln złotych na nieruchomościach stanowiących własność spółki UROVITA sp. z o.o Takie twierdzenia składane do mediów są nie tylko nieuprawnione, ale i wprowadzają opinię publiczną w błąd!

Każda czynność zmierzająca do dochodzenia należności Miasta Chorzów od poręczycieli osobistych i rzeczowych spółki Ruch wywołuje automatyczny skutek w postaci regresów, które skutkować będą oczywistą odpowiedzialnością za ich spłatę, spółkę Ruch.

Zatem nieuprawnione są Pana twierdzenia przekazywane do mediów jakoby dochodzenie należności z umów pożyczek przez Miasto Chorzów nie przekładało się w żaden sposób na spółkę Ruch. Jest bowiem oczywiste, że takie ewentualne działanie Miasto Chorzów jest w istocie działaniem przeciwko spółce Ruch, a zatem każda próba dochodzenia należności przez Miasto Chorzów wobec poręczycieli osobistych i rzeczowych spółki Ruch stanowi czynność skutkującą natychmiastową odpowiedzialnością spółki Ruch wobec poręczycieli i pod względem merytorycznym, jak również medialnym, powinna być zrównana z działaniem Miasta Chorzów bezpośrednio przeciwko spółce Ruch.

Właściwość stosunku poręczenia, która z pewnością jest Panu znana, prowadzi bowiem właśnie do takich skutków, że spełnienie świadczenia przez poręczyciela nie zwalnia dłużnika (spółka Ruch), a wręcz przeciwnie czyni dłużnika natychmiast zobowiązanym do zwrotu wszystkiego co poręczyciel świadczył za niego na rzecz wierzyciela (Miasta Chorzów). Innymi słowami, powinien Pan Prezydent mieć pełną świadomość podejmowanych przez siebie działań, które poprzez skierowanie roszczeń do poręczycieli spółki Ruch, będą skutkowały wprost odpowiedzialnością spółki Ruch wobec tych podmiotów.

Ponadto trudno sobie wyobrazić możliwość skonstruowania jakiegokolwiek budżetu umożliwiającego funkcjonowanie klubu (spółki) Ruch w takich warunkach. Innymi słowy byłby to powrót do sytuacji sprzed podpisania umowy ze spółką EGB (Monevia), która to umowa była przecież negocjowana przez przedstawiciela Miasta Chorzów w ówczesnych władzach spółki Ruch.

Zatem wnoszę o to, aby w kontaktach z mediami na przyszłość informował Pan w pełni sympatyków klubu o faktycznych skutkach podejmowanych, czy też zamierzonych przez siebie czynnościach, które w istocie bezpośrednio wywołują skutki w majątku spółki Ruch, której Miasto Chorzów jest akcjonariuszem.

Z powyższego można wyprowadzić wniosek, że akcjonariusz spółki Ruch, który udzielił jej wsparcia finansowego udzielając pożyczek z dniach 9 i 12 maja 2016 roku (drugą pożyczkę przez podmiot od siebie w stu procentach zależny) działa w istocie na szkodę podmiotu, którego jest akcjonariuszem, albowiem w chwili zawierania tych umów pożyczek doskonale zdawał sobie sprawę ze stanu finansowego pożyczkobiorcy, co w sposób jednoznaczny wyraził nie tylko w treści samych umów pożyczek, ale i w dodatkowo zawartym porozumieniu restrukturyzacyjnym z dnia 9 maja 2016 roju, które to porozumienie nota bene nie zostało przez Miasto Chorzów w pełni zrealizowane (Miasto Chorzów, co już wcześniej było podnoszone przez naszą spółkę, nie podjęło nawet starań o udzielenie spółce Ruch pożyczki długoterminowej w wysokości 18 mln zł w pełnej wysokości). Zatem działanie Miasta Chorzów nosi znamiona działalności na szkodę spółki, której jest akcjonariuszem i pewnie w przyszłości może rodzić odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną takimi czynnościami.

Żywimy jednocześnie nadzieje, że niniejsze pismo sprawi, że w przyszłości będzie Pan Prezydent informował media w sprawie pożyczek udzielonych spółce Ruch w sposób rzetelny, w pełni przedstawiający skutki ewentualnie podejmowanych działań, a ewentualna decyzję o podjęciu działań przeciwko poręczycielom spółki oceni Pan w kontekście ewentualnej odpowiedzialności akcjonariusza za szkodę wyrządzoną spółce Ruch.

Na marginesie pragnę zaznaczyć, że w spółce Ruch nigdy nie pełniłem funkcji prezesa zarządu. W trudnych dla spółki okresie pomiędzy 29.06 a 29.11.2017 r. w związku z powstałym wakatem w zarządzie i brakiem możliwości jego uzupełnienia zostałem, jako przewodniczący Rady Nadzorczej oddelegowany na czas określony do pracy w Zarządzie.

Aleksander Kurczyk,
prezes zarządu AMG Silesia Sp. z o.o.
Prezydent Andrzej Kotala 7 lipca na konferencji dotyczącej porozumienia w sprawie nowych warunków zabezpieczenia pożyczki dla Ruchu mówił m.in.:
Zdajemy sobie sprawę, że Ruch Chorzów nie ma dziś środków finansowych, aby móc w lipcu spłacić część pożyczki. Dlatego też rozważamy możliwość windykacji osób trzecich, które zastawy dały jako zabezpieczenie pożyczki.

Kogo mam nam myśli mówiąc, o osobach trzecich? Tych, którzy wtedy te pożyczki zastawili swoim prywatnym majątkiem, czyli współudziałowcy.

Według naszej wiedzy i naszych opinii prawnych pan Aleksander Kurczyk jest poręczycielem pożyczki i dalej jest akcjonariuszem klubu. Nie wykluczam, że on, poprzez swoje spółki, będzie jedną z osób, z której będą ściągane wierzytelności.
Ten tekst pokazuje jak te ci*** są kute na cztery łapy. Nie dość że wtedy groził upadkiem Ruchu to jeszcze groził Prezydentowi odpowiedzialnością karną. I on z nimi dalej robił deal.

Awatar użytkownika
Siwy82
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 288
Rejestracja: 1 kwie 2005, o 15:26
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu [MANIFESTACJA 5 WRZEŚNIA!]

#17700 Post autor: Siwy82 » 23 sie 2019, o 13:34

"Bronić Śląskiej ziemi gotów każdy z nas"
[img]http://www.xif.pl/podpis/podpisy/grzyb.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DaReQ93, Google [Bot], koRnik, OLSZA, Rickenn10, scaneRboy, Wilus i 93 gości