Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18991 Post autor: scaneRboy » 22 wrz 2022, o 11:52

już Ci odpowiadam. Na tych forach wypowiadają się ludzie, którzy są zatrudniani przez urząd lub podmioty zależne. W zdecydowanej większości nie mają nic do roboty za to bardzo solidne wynagrodzenie. Politykowanie to jest ich główne zajęcie.

Pozostali mają to gdzieś.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

evn
Posty: 735
Rejestracja: 30 mar 2006, o 22:18
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18992 Post autor: evn » 22 wrz 2022, o 12:35

JoKeRoNŁ pisze:
22 wrz 2022, o 11:38
Ogólnie zauważyłem, że przeświadczenie o tym, że Ruch musi mieć nowy stadion panuje wszędzie, tylko nie wśród… Chorzowian.

Z ciekawości zaglądam czasem na facebookowe grupy związane z Chorzowem, a tam na każda informacje o finansowaniu klubu przez miasto można zauważyć zbiorowy ból dupy. Gdy tylko pojawia się temat budowy stadionu to od razu zaczyna się gadka, że wystarczajaco miejskich pieniędzy idzie na klub, że są ważniejsze wydatki, etc, etc. Spora grupa ludzi broni łysego klamce, a wręcz go popiera.

Wydaje mi się, że prace trzeba zacząć głównie tu. UM będzie miało w du*** zdanie kibiców i wszelakich osobistości spoza Chorzowa broniąc się.. dobrem mieszkańców.

+ to moje prywatne zdanie no i mam nadzieje, ze się mylę 😉
Te osoby chyba nie za bardzo rozumieją odprowadzenia podatków z zakupu produktów w danym mieście. Moga się oczywiście pomylić, ale gdy ktoś przyjeżdża na Cichą kupuje gadżety, bilety, piwo czy wuszt na stadionie to procent z podatku idzie na miasto Chorzów...
[img]https://www.niebiescy.pl/images/flagi/ruch_chorzow_04.jpg[/img]

Awatar użytkownika
KOSTA
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1727
Rejestracja: 8 maja 2003, o 12:32
Lokalizacja: aus Boerschachte
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18993 Post autor: KOSTA » 22 wrz 2022, o 12:58

Kasa z gadżetów akurat idzie do klubu
od bajtla po grob zawsze KS RUCH
Kattowitz Boerschachte

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18994 Post autor: scaneRboy » 22 wrz 2022, o 13:02

na chwilę obecną miasto dopłaca do klubu bez dwóch zdań... Pretensje można mieć o to, że miasto od bardzo wielu lat jest zarządzane bez jakiejś konkretnej koncepcji. To jest tylko kwestia, na co aktualnie są fundusze z różnych źródeł budżetowych lub unijnych. Chorzów stał się sypialnią po prostu, a jego mieszkańcy jeżdżą za chlebem do miast ościennych. Wyjątkiem jest towarzystwo wzajemnej adoracji w strukturach miejskich instytucji. Znam ludzi, którzy w przypływie ekstazy ciulają "allachy" czołem o glebę przed Kotalą, za to że zbudował hasiok na Kaliny!!! Stadion dla takiego człowieka to czysta aberracja!

Już się przestałem interesować, ale parę lat temu największym pracodawcą w mieście był ZUS - to mówi wszystko!

Sam często myślę, że wygodniej by mi było wyprowadzić się z Chorzowa bliżej miejsca pracy. Nie pamiętam, kiedy jako mieszkaniec miasta byłem w centrum.

KOSTA pisze:
22 wrz 2022, o 12:58
Kasa z gadżetów akurat idzie do klubu
przypuszczam, ze koledze chodziło o ułamek podatku VAT, który pozostaje w gminie.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Darth Kabut
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1440
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 23:47
Lokalizacja: Niderlandy
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18995 Post autor: Darth Kabut » 22 wrz 2022, o 13:41

JoKeRoNŁ pisze:
22 wrz 2022, o 11:38
Ogólnie zauważyłem, że przeświadczenie o tym, że Ruch musi mieć nowy stadion panuje wszędzie, tylko nie wśród… Chorzowian.

Z ciekawości zaglądam czasem na facebookowe grupy związane z Chorzowem, a tam na każda informacje o finansowaniu klubu przez miasto można zauważyć zbiorowy ból dupy. Gdy tylko pojawia się temat budowy stadionu to od razu zaczyna się gadka, że wystarczajaco miejskich pieniędzy idzie na klub, że są ważniejsze wydatki, etc, etc.
Ma ktos wykres ile to nowych szkol, przedszkoli i zlobkow powstalo za Lysego Ciula?
Bawi mnie te haslo "wazniejsze wydatki" co to jest to "wazniejsze wydatki" ?

PS. nie mam mozliwosci pisac z polskimi znakami, za co z gory przepraszam.

Awatar użytkownika
JoKeRoNŁ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 364
Rejestracja: 5 mar 2010, o 21:18
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18996 Post autor: JoKeRoNŁ » 22 wrz 2022, o 18:14

Ogółem dobrze, gdyby na mieście pojawiały się jakieś plakaty, bannery, bilboardy wymieniajcie zalety tej inwestycji i mające przekonać ludzi do walki o to. Powierzchnie biurowe na stadionie, stregfa handlowa, siłownia, koncerty, etc.
Against modern football !!

Harpo
Posty: 3256
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18997 Post autor: Harpo » 23 wrz 2022, o 10:38

JoKeRoNŁ pisze:
22 wrz 2022, o 11:38
Ogólnie zauważyłem, że przeświadczenie o tym, że Ruch musi mieć nowy stadion panuje wszędzie, tylko nie wśród… Chorzowian.

Z ciekawości zaglądam czasem na facebookowe grupy związane z Chorzowem, a tam na każda informacje o finansowaniu klubu przez miasto można zauważyć zbiorowy ból dupy. Gdy tylko pojawia się temat budowy stadionu to od razu zaczyna się gadka, że wystarczajaco miejskich pieniędzy idzie na klub, że są ważniejsze wydatki, etc, etc. Spora grupa ludzi broni łysego klamce, a wręcz go popiera.

Wydaje mi się, że prace trzeba zacząć głównie tu. UM będzie miało w du*** zdanie kibiców i wszelakich osobistości spoza Chorzowa broniąc się.. dobrem mieszkańców.

+ to moje prywatne zdanie no i mam nadzieje, ze się mylę 😉
Pisałem o tym niejednokrotnie. Chorzów jako tako nie ma kibiców :looka: Nie zrozumcie mnie źle, ale na szpilach ZDECYDOWANIE przeważają ( w sumie) kibice ościennych miast: Ruda, Kato, Świony itd. Chorzów ma 106 tys mieszkańców, niech by te skromne 6-7% łaziło na mecze- policzcie sobie frekwencję...
TO JEST PROBLEM fest.
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

Awatar użytkownika
KOSTA
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1727
Rejestracja: 8 maja 2003, o 12:32
Lokalizacja: aus Boerschachte
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18998 Post autor: KOSTA » 23 wrz 2022, o 11:14

Harpo pisze:
23 wrz 2022, o 10:38
JoKeRoNŁ pisze:
22 wrz 2022, o 11:38
Ogólnie zauważyłem, że przeświadczenie o tym, że Ruch musi mieć nowy stadion panuje wszędzie, tylko nie wśród… Chorzowian.

Z ciekawości zaglądam czasem na facebookowe grupy związane z Chorzowem, a tam na każda informacje o finansowaniu klubu przez miasto można zauważyć zbiorowy ból dupy. Gdy tylko pojawia się temat budowy stadionu to od razu zaczyna się gadka, że wystarczajaco miejskich pieniędzy idzie na klub, że są ważniejsze wydatki, etc, etc. Spora grupa ludzi broni łysego klamce, a wręcz go popiera.

Wydaje mi się, że prace trzeba zacząć głównie tu. UM będzie miało w du*** zdanie kibiców i wszelakich osobistości spoza Chorzowa broniąc się.. dobrem mieszkańców.

+ to moje prywatne zdanie no i mam nadzieje, ze się mylę 😉
Pisałem o tym niejednokrotnie. Chorzów jako tako nie ma kibiców :looka: Nie zrozumcie mnie źle, ale na szpilach ZDECYDOWANIE przeważają ( w sumie) kibice ościennych miast: Ruda, Kato, Świony itd. Chorzów ma 106 tys mieszkańców, niech by te skromne 6-7% łaziło na mecze- policzcie sobie frekwencję...
TO JEST PROBLEM fest.
I tu mosz recht bo np. w sosnowcu zrobili tyn kompleks przedewszystkim do mieszkańców "tyj dzielnicy warszawy"
od bajtla po grob zawsze KS RUCH
Kattowitz Boerschachte

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2766
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18999 Post autor: HullCityFC » 23 wrz 2022, o 12:14

Kotala i Kopel o tym wiedza, ze bardzo duzo ludzi z Chorzowa jest przeciw finansowaniu klubu. Jesli ten problem nie zostanie rozwiazany to nigdy nie ruszy ta sprawa. Nastepny wybory to byc albo nie byc dla stadionu.

Na pewno bedzie kandydat ktory obieca atadion jak wygra i nawet jesli wtedy Kotala wygra mimo wrogosci kibicow Ruchu to bedzie KONIEC marzen o stadionie

RP73
Posty: 218
Rejestracja: 21 lis 2009, o 13:12
Lokalizacja: Swiony/Aberdeenshire
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#19000 Post autor: RP73 » 23 wrz 2022, o 14:13

A czy Lysego nie miol aby jakis prokurator scigac?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

NG1920
Posty: 1092
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#19001 Post autor: NG1920 » 23 wrz 2022, o 14:16

Przede wszystkim trzeba przekonać mieszkańców, że im się to opłaci. Ale żeby im się to opłaciło to projekt musi to zakładać.
Poza plusem dla klubu w postaci nowego domu i np muzeum, muszą za tym iść dodatkowe plusy dla miasta. Przeciętny obywatel nie zrozumie, że Klub Sportowy Ruch Chorzów odprowadza podatki i jego przychód jest przychodem miasta. Przeciętny obywatel nie zrozumie, że jeśli Ruch będzie silny i będzie o nim głośno to będzie głośno też o Chorzowie, a to może sprowadzić inwestorów nie tylko do klubu. Przeciętnemu obywatelowi potrzebne jest przedszkole/szkoła dla dzieci, potrzebuje sklepów, które mogą być w galerii połączonej ze stadionem (gdzie niby jest w Chorzowie jakaś galeria, w której można się przy okazji spotkać ze znajomymi?). Mogą tam też być pojedyncze restauracje czy nawet głupi McDonalds. Dodatkowo są to miejsca pracy dla wielu mieszkańców (i to ze świetnym dojazdem) już po wybudowaniu. Nie zapominajmy, że stadion trzeba też parę lat budować, a to są setki budowlańców na Cichej, dziesiątki wykończeniowców i kontrakty dla firm, które muszą dostarczyć prefabrykaty. Trzeba uderzyć takimi sloganami!
Twoja firma cienko przędzie? Nowy stadion dla Ruchu to nowe zlecenia!
Twój szef chce ciąć etaty? Nowy stadion dla Ruchu załatwi nowe kontrakty!
Nie masz gdzie pracować? Nowy stadion dla Ruchu to nowe miejsca pracy!
Nie masz gdzie spotkać się ze znajomymi? Przy Nowym stadionie może powstać galeria!
itp itd

adamo1289
Posty: 193
Rejestracja: 29 lut 2008, o 14:49
Lokalizacja: Poza GŚ
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#19002 Post autor: adamo1289 » 24 wrz 2022, o 17:15

Może warto się zastanowić nad stworzeniem oddolnego zespołu, który przygotowałbym wsad merytoryczny do tego, co daje stadion i powiązana z nim infrastruktura i wogóle ukazanie mieszkańcom, że potraktowanie Ruchu jako centrum i wizytówki rozwoju miasta to tylko korzyść dla nich samych? Następnie przygotować materiał informacyjny, (ulotka? katalog?) i go rozesłać do mieszkańców Chorzowa. Kwestie merytoryczne i graficzne można ogarnąć bez kosztów. Dystrybucja - tzw. druk bezadresowy przez Pocztę Polską. Koszt minimalny zaczyna się od 14500 zł (wtedy konieczna by była ściepa). Poddaję pod dyskusję.

Awatar użytkownika
lacky24
Posty: 130
Rejestracja: 27 paź 2020, o 17:53
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#19003 Post autor: lacky24 » 25 wrz 2022, o 14:09

scaneRboy pisze:
22 wrz 2022, o 11:52
już Ci odpowiadam. Na tych forach wypowiadają się ludzie, którzy są zatrudniani przez urząd lub podmioty zależne. W zdecydowanej większości nie mają nic do roboty za to bardzo solidne wynagrodzenie. Politykowanie to jest ich główne zajęcie.

Pozostali mają to gdzieś.
nie daj się ponieść złudzeniom, bo jeśli w to uwierzy więcej ludzi, to już przegramy na starcie. Znam osobiście jedną dużą przeciwniczkę z grup fb, nie ma ona nic powiązanego z UM, ona by im jeszcze za darmo robiła ze złości na kibiców. Od czasu gdy jej namazali eRke na świeżo ocieplonym bloku x lat temu, stała się dużą przeciwniczką kibiców Ruchu, a przez to i klubu. Dlatego wszyscy co do jednego muszą sobie uświadomić, że są ambasadorami klubu. Zwolennicy UM też pewnie tam są, ale są tam też zwyczajni mieszkańcy miasta.

Np. seniorzy stracili ostatnio dofinansowanie do jakiś badań kontrolnych z miasta, a rodzice mieli stracić dofinansowanie do przedszkoli (nie wiem jak się skończyło), było już trochę cięć i podwyżek przez te ostatnie lata ... tacy ludzie potem patrzą, że Ruch dostał kasę ... oni nie interesują się Ruchem i piłką nożną. Chcą korzyści dla siebie, trzeba do nich mówić językiem korzyści.

evn pisze:
22 wrz 2022, o 12:35

Te osoby chyba nie za bardzo rozumieją odprowadzenia podatków z zakupu produktów w danym mieście. Moga się oczywiście pomylić, ale gdy ktoś przyjeżdża na Cichą kupuje gadżety, bilety, piwo czy wuszt na stadionie to procent z podatku idzie na miasto Chorzów...

Żeby zapłacić podatek, to trzeba wykazać dochód. Podatku nie płaci się od przychodu, tym bardziej od straty, plus samorządy nie partycypują w podatku VAT. Klub sportowy nigdy nie będzie typową firmą nastawioną na maksymalizację zysku. Jeśli dobrze się orientuję, to samorząd partycypuje w podatku CIT na kwotę ok. 7%, więcej idzie z PIT, bo ok. 38%.

Legia:
- sezon 2019/2020 (http://pliki.legia.pl/RAPORT_2020_zmieniony.pdf) zapłacili 226 511 podatku dochodowego, czyli do Warszawy wróciło bezpośrednio tylko ok. 14 000, reszta do budżetu państwa (jeśli dobrze rozkminiam)

Tu masz w skrócie grafikę jaki jest mniej więcej podział z czego miasto ma dochody: https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet- ... orzow/2019


Pośrednio pieniądze mogą wrócić do miasta z podatku dochodowego PIT od pracowników Ruchu oraz firm usługowych, ale Ci ludzie muszą płacić podatki w Chorzowie. Drugie pośrednie źródło, to podatek dochodowy CIT od firm udzielających usługi na rzecz Ruchu, ale zarejestrowanych w Chorzowie, ile jest takich przypadków? Browar jest na Świonach, producenci/dostawcy gadżetów też raczej nie są z Chorzowa. Ochrona? Piłkarze też raczej w większości mieszkają poza Chorzowem (więc i tam pewnie się rozliczają). Jeśli jest się czym pochwalić, to można to wykorzystać, ale tam pewnie ludzie i firmy są rozsiani po całym Śląsku. Suma summarum, to raczej nie wyjdzie korzystnie.
Debiut na Cichej: 09.12.2006 Górny Śląsk - Polska
Debiut na Ruchu: 14.04.2007 Ruch - Zagłębie S.

Harpo
Posty: 3256
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#19004 Post autor: Harpo » 27 wrz 2022, o 09:57

A ja mam pytanie: czy Klub, mam na myśli głównie Prezesa, też a zabiega o inwestorów i ew. wykonawców nowego stadionu?
Czy tylko czekamy na łaskawość Miasta? :oczami:

PS. galeria handlowa połączona ze stadionem- najlepsza rzecz i JEDYNA chyba, żeby zyskać przychylność Chorzowian, szczególnie tych, którzy mecze i piłkę mają kajś.
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2522
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#19005 Post autor: Radvan138 » 27 wrz 2022, o 10:25

I kaj ta galeria miala by sie znalezc i jak se to wyobrazasz zeby to bylo polaczone?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adam1983, Google [Bot], stelkops i 76 gości