Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojt
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1953
Rejestracja: 16 sie 2002, o 20:35
Lokalizacja: Piekary Śl.
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18121 Post autor: wojt » 12 gru 2019, o 13:25

Gregus pisze:
12 gru 2019, o 11:25
scouser pisze:
11 gru 2019, o 19:36
gerhat pisze:
10 gru 2019, o 18:32

Gdzie jest opozycja w tym mieście?
:rotfl:

opozycji jest wygodnie tak jak jest teraz, po cichutku, swoje sobie ogarną a odpowiedzialności żadnej, liczyłem że PiS trochę się włączy w spór z sekretarzem komitetu centralnego ale ni ch***, siedzą pod miotłą, szkoda. byłbym nawet gotów stan obecny nazwać cichą koalicją ;)
musimy pilnować w nowym roku bilansu wpływów do budżetu miasta, jak się to będzie miało do zapowiedzi o zmniejszonych przychodach, sam jestem tego bardzo ciekaw bo jak narazie wyją tylko prezydenci rodem z POKO, proponuję też akcję plakatową z oświadczeniami majątkowymi głównych sekretarzy i kołodzieja, o nim nikt nie wspomina o to taka cicha menda. wiem że takie oświadczenia są dostępne na stronach miasta ale ludzie tam nie sięgają, co innego czarno na białym na plakacie dupnymi cyframi wypisane miliony sekretarza, zaboli ludzi zapewniam. nie wiem jakie to oga być koszty ale szybka zrzuta i kasa się nazbiera.
Nie chcemy upolityczniać kwestii stadionu. A. Kotala od razu wykorzystałby to, że dla nas stadion to tylko pretekst do walki politycznej itd. Stadion wynika z potrzeby, a ją najlepiej prezentują kibice i drużyna, która wygrywa. W kwestii działań informacyjnych środowisko kibiców radzi sobie doskonale. A my, jako zdecydowana mniejszość w radzie miasta, niewiele możemy. O żadnej koalicji z PO nie ma oczywiście mowy. Jesteśmy opozycją. W omawianej sprawie obserwujemy co się dzieje i czekamy na rozwój sytuacji. Ale pamiętajcie, jesteśmy w mieście! :ok:
Dobrze że upubliczniłeś to że jesteście chociaż tu na forum, przez tyle lat raczej trudno było to w innym miejscu zauważyć. W tak żenująco rządzonym mieście z potencjałem, być tak widocznym i z takimi "sukcesami" wyborczymi, politycy opozycji powinni przyjąć nazwę "Gańba" Chorzów. Jeśli chodzi o wyniki PIS w całym kraju w ostatnich latach to chyba radni Chorzowa uznawani są w centrali za największą zakałę tej partii.

Gregus
Posty: 270
Rejestracja: 27 lip 2011, o 19:14
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18122 Post autor: Gregus » 12 gru 2019, o 13:46

wojt pisze:
12 gru 2019, o 13:25
Gregus pisze:
12 gru 2019, o 11:25
scouser pisze:
11 gru 2019, o 19:36
gerhat pisze:
10 gru 2019, o 18:32

Gdzie jest opozycja w tym mieście?
:rotfl:

opozycji jest wygodnie tak jak jest teraz, po cichutku, swoje sobie ogarną a odpowiedzialności żadnej, liczyłem że PiS trochę się włączy w spór z sekretarzem komitetu centralnego ale ni ch***, siedzą pod miotłą, szkoda. byłbym nawet gotów stan obecny nazwać cichą koalicją ;)
musimy pilnować w nowym roku bilansu wpływów do budżetu miasta, jak się to będzie miało do zapowiedzi o zmniejszonych przychodach, sam jestem tego bardzo ciekaw bo jak narazie wyją tylko prezydenci rodem z POKO, proponuję też akcję plakatową z oświadczeniami majątkowymi głównych sekretarzy i kołodzieja, o nim nikt nie wspomina o to taka cicha menda. wiem że takie oświadczenia są dostępne na stronach miasta ale ludzie tam nie sięgają, co innego czarno na białym na plakacie dupnymi cyframi wypisane miliony sekretarza, zaboli ludzi zapewniam. nie wiem jakie to oga być koszty ale szybka zrzuta i kasa się nazbiera.
Nie chcemy upolityczniać kwestii stadionu. A. Kotala od razu wykorzystałby to, że dla nas stadion to tylko pretekst do walki politycznej itd. Stadion wynika z potrzeby, a ją najlepiej prezentują kibice i drużyna, która wygrywa. W kwestii działań informacyjnych środowisko kibiców radzi sobie doskonale. A my, jako zdecydowana mniejszość w radzie miasta, niewiele możemy. O żadnej koalicji z PO nie ma oczywiście mowy. Jesteśmy opozycją. W omawianej sprawie obserwujemy co się dzieje i czekamy na rozwój sytuacji. Ale pamiętajcie, jesteśmy w mieście! :ok:
Dobrze że upubliczniłeś to że jesteście chociaż tu na forum, przez tyle lat raczej trudno było to w innym miejscu zauważyć. W tak żenująco rządzonym mieście z potencjałem, być tak widocznym i z takimi "sukcesami" wyborczymi, politycy opozycji powinni przyjąć nazwę "Gańba" Chorzów. Jeśli chodzi o wyniki PIS w całym kraju w ostatnich latach to chyba radni Chorzowa uznawani są w centrali za największą zakałę tej partii.
Nie będę się odnosił do obraźliwych sformułowań jak "zakała" itd. Chorzów to obok Gliwic wyborczo najtrudniejsze miasto na Śląsku dla prawicy. M. in. względy historyczne o tym decydują. Uwierz mi, na wynik wyborczy ugrupowań w poszczególnych miastach praktycznie w żadnym stopniu nie decyduje pracy radnych. Co innego decyduje. Nasi radni normalnie pracują. Proszę zobaczyć naszą aktywność na sesjach, ilość zgłaszanych interpelacji, dostępność dla mieszkańców na portalach społecznościowych.

Sami podkreślacie, że A. Kotala został prezydentem dzięki Waszym głosom. Głosowaliście na PO, to inne ugrupowania, w tym PiS, nie otrzymywał tych głosów. Logiczne.

Awatar użytkownika
sgR
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 286
Rejestracja: 7 maja 2019, o 20:59
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18123 Post autor: sgR » 12 gru 2019, o 14:18

Niestety partia Pis przebila juz jakies dwa razy poziom kolesiostwa, niekompetencji i psucia panstwa nieduolnymi reformami i prymitywnym rozdawnictwem za slupki sondazowe partie PO, ktora skadinad slusznie zostala odsunieta od waldzy. In na wszystko wystarczylo jedynie 4 lata.Dlatego ja bardzo dziekuje za Pis w Chorzowie. Tutaj jest pora na nowe niepartyjne rozdanie ludzi zwiazanych z miastem bez chorej partyjnej ideologii. Ludzi, dla ktorych liczy sie dobro miasta i kropka. Oczywiscie inna sprawa czy bedzie taki kandydat, ja wciaz licze, ze sie znajdzie ;]

Awatar użytkownika
wojt
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1953
Rejestracja: 16 sie 2002, o 20:35
Lokalizacja: Piekary Śl.
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18124 Post autor: wojt » 12 gru 2019, o 14:32

Nie znamy się Gregus, nie oceniam Twojej pracy i Ciebie osobiście. Oceniam co osiągnęła opozycja w ostatnich wyborach, jak była widoczna NIE na sesjach rady miejskiej, ale w czasie wyborów i w chwilach kryzysowych, kiedy można było się pokazać i postawić oszustowi. Dla oceniającego z boku człowieka, Was po prostu nie było i to nie jest tylko moja opinia, ale również ludzi śledzących życie miasta na okrągło. Słowo zakały jest jak najbardziej adekwatne kiedy w prawie całym kraju PO dostaje potężnego łupnia i przegrywa już chyba 0-6, a Wy jak pierwsi chrześcijanie chowacie się w grotach. Chorzów to nie żaden ciężki teren, to nie jest bastion postkomuchów i resortowych dzieci. To wciąż robotnicze, konserwatywne miasto które powinno jedną dziurką od nosa wydalić platfusów i oszusta przy pierwszym kichnięciu. Porównanie do Gliwic co najmniej kiepskie. Gliwice to miasto dobrze rozwijane od kilkunastu lat, inwestujące, bez wielkich afer i z przyciągającym biznesem, demograficznie zupełnie różne od Ch., po wojnie zamieszkiwane przez przyjezdnych w dużej mierze z przedwojennego Lwowa i okolic. Chorzów? Fatalnie zarządzany od lat, nie potrafiący przyciągnąć dużego biznesu, nie potrafiący korzystać z siły i bliskości Katowic, oraz dwóch rozpoznawalnych rzeczy w mieście czyli Ruchu i Parku Śląskiego. Dzisiejszy Chorzów jest mierny i bierny. To idealne warunki i woda na młyn dla prężnej opozycji. Jak Wy się w to wpisujecie? Wyborcy oceniają Was gorzej od miernot z Kotalą na czele, więc raczej nie jest źle, jest dramatycznie i nie wierzę że ktoś w Warszawie w partii powie o Was choć jedno ciepłe słowo.

mdk
Posty: 44
Rejestracja: 3 sie 2010, o 06:41
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18125 Post autor: mdk » 12 gru 2019, o 15:12

Panie Gregus a może Pan pójdzie porozmawiać z prezesem Stadionu Śląskiego Panem Widerą na temat wynajmu obiektu na derby Ruch-Polonia ponieważ na dzień dzisiejszy życzy sobie okrągły milion.

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18126 Post autor: viRo_BJJ » 12 gru 2019, o 15:16

Grzegorz jak jesteście tacy dostępni, to dlaczego nikt z Was udzielający się w mediach społecznościowych w temacie gdzie zostaliście wywołani do tablicy i pisaliście jaki to ważny jest Ruch dla miasta i dla Was nie odpowiedzieliście na 2 proste pytania:

- co radni PiS zrobili ws aby ratować Ruch znajdujący się na największym zakręcie w swojej historii ( nie mówie tu o pożyczce miejskiej czy 4 mln z promocji , bo to tak samo moje pieniądze jak i Twoje)

- czy po zmianach podatkowych jesteś za budową stadionu i czy Chorzów dzisiaj na to stać aby wybudować stadion za 160 mln brutto bo tak pokazują dzisiejsze przetargi, że o takiej kwocie należy myśleć, co daje nam ok 123 mln netto kosztu dla miasta?
Gregus pisze:
12 gru 2019, o 13:46
wojt pisze:
12 gru 2019, o 13:25
Gregus pisze:
12 gru 2019, o 11:25
scouser pisze:
11 gru 2019, o 19:36
gerhat pisze:
10 gru 2019, o 18:32

Gdzie jest opozycja w tym mieście?
:rotfl:

opozycji jest wygodnie tak jak jest teraz, po cichutku, swoje sobie ogarną a odpowiedzialności żadnej, liczyłem że PiS trochę się włączy w spór z sekretarzem komitetu centralnego ale ni ch***, siedzą pod miotłą, szkoda. byłbym nawet gotów stan obecny nazwać cichą koalicją ;)
musimy pilnować w nowym roku bilansu wpływów do budżetu miasta, jak się to będzie miało do zapowiedzi o zmniejszonych przychodach, sam jestem tego bardzo ciekaw bo jak narazie wyją tylko prezydenci rodem z POKO, proponuję też akcję plakatową z oświadczeniami majątkowymi głównych sekretarzy i kołodzieja, o nim nikt nie wspomina o to taka cicha menda. wiem że takie oświadczenia są dostępne na stronach miasta ale ludzie tam nie sięgają, co innego czarno na białym na plakacie dupnymi cyframi wypisane miliony sekretarza, zaboli ludzi zapewniam. nie wiem jakie to oga być koszty ale szybka zrzuta i kasa się nazbiera.
Nie chcemy upolityczniać kwestii stadionu. A. Kotala od razu wykorzystałby to, że dla nas stadion to tylko pretekst do walki politycznej itd. Stadion wynika z potrzeby, a ją najlepiej prezentują kibice i drużyna, która wygrywa. W kwestii działań informacyjnych środowisko kibiców radzi sobie doskonale. A my, jako zdecydowana mniejszość w radzie miasta, niewiele możemy. O żadnej koalicji z PO nie ma oczywiście mowy. Jesteśmy opozycją. W omawianej sprawie obserwujemy co się dzieje i czekamy na rozwój sytuacji. Ale pamiętajcie, jesteśmy w mieście! :ok:
Dobrze że upubliczniłeś to że jesteście chociaż tu na forum, przez tyle lat raczej trudno było to w innym miejscu zauważyć. W tak żenująco rządzonym mieście z potencjałem, być tak widocznym i z takimi "sukcesami" wyborczymi, politycy opozycji powinni przyjąć nazwę "Gańba" Chorzów. Jeśli chodzi o wyniki PIS w całym kraju w ostatnich latach to chyba radni Chorzowa uznawani są w centrali za największą zakałę tej partii.
Nie będę się odnosił do obraźliwych sformułowań jak "zakała" itd. Chorzów to obok Gliwic wyborczo najtrudniejsze miasto na Śląsku dla prawicy. M. in. względy historyczne o tym decydują. Uwierz mi, na wynik wyborczy ugrupowań w poszczególnych miastach praktycznie w żadnym stopniu nie decyduje pracy radnych. Co innego decyduje. Nasi radni normalnie pracują. Proszę zobaczyć naszą aktywność na sesjach, ilość zgłaszanych interpelacji, dostępność dla mieszkańców na portalach społecznościowych.

Sami podkreślacie, że A. Kotala został prezydentem dzięki Waszym głosom. Głosowaliście na PO, to inne ugrupowania, w tym PiS, nie otrzymywał tych głosów. Logiczne.
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

Robson1920
Posty: 31
Rejestracja: 22 mar 2011, o 22:27
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18127 Post autor: Robson1920 » 12 gru 2019, o 17:21

Z racji tego, że nie momy jeszcze stadionu i można jeszcze jakiś pomysł rzucić, to tak mnie naszło. Co myślicie o naszym przyszłym młynie, może by tam przenieść nasz historyczny zegar. Nazwać tak też sektor??

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18128 Post autor: Elmer » 12 gru 2019, o 19:22

Robson1920 pisze:
12 gru 2019, o 17:21
Z racji tego, że nie momy jeszcze stadionu i można jeszcze jakiś pomysł rzucić, to tak mnie naszło. Co myślicie o naszym przyszłym młynie, może by tam przenieść nasz historyczny zegar. Nazwać tak też sektor??
Napisz do prawnuka Kotali. Może to uwzględni.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
atleticomadryt
Posty: 1420
Rejestracja: 1 maja 2012, o 14:37
Lokalizacja: RUCH
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18129 Post autor: atleticomadryt » 13 gru 2019, o 05:27

Zostala ostatnia opcja zrobic slepcowi kolo piora i sprobowac w referendum odwolac bo co innego zostalo jak ku..s dziala tak, aby Ruch nigdy juz nie wstal z kolan blokujac budowe stadionu.
„Naszym HonoRem WieRnosc jeeeeeesst - Naszym Klubem (H)KS RUCH
"z wychowankami i lokalnym wsparciem, nie potrzeba obcokrajowców"

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18130 Post autor: scaneRboy » 13 gru 2019, o 08:44

Skończcie się wyzywać!

Co do tematu, PIS w Chorzowie jest całkowicie bierne. Jak narzekasz na uwarunkowania historyczne, to powiem Ci, że przy Waszej obecnej "działalności" będzie taksamo, albo gorzej.

Brak jest ugrupowania konserwatywnego o profilu wyraźnie śląskim, dlatego lewicy jest tutaj łatwo.

ps1. nie poznaliśmy się osobiście, ale z góry uprzedzam, że z racji tego czym się zajmujesz na dzień dobry czuje do Ciebie nieufność i dystans. Skoro nie chcecie upolitycznić kwestii stadionu, to mam pytanie jakie kwestie upolityczniliście w ciągu ostatnich 20 lat? Odpowiedź jest prosta: ZERO, co jest oczywistym dowodem że nie jesteście opozyją.

ps2. Propozycja dla PIS... proszę bardzo. Zaproponujcie zbiórkę podpisów pod przyznaniem symbolicznie premierowi Rządu tytułu honorowego obywatela miasta za osiągnięcie sukcesu na rzecz utrzymania miejsc pracy mieszkańców miasta w przemyśle. Proste, polityczne, zachęcające mieszkańców do refleksji...
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Gregus
Posty: 270
Rejestracja: 27 lip 2011, o 19:14
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18131 Post autor: Gregus » 13 gru 2019, o 13:55

viRo_BJJ pisze:
12 gru 2019, o 15:16
Grzegorz jak jesteście tacy dostępni, to dlaczego nikt z Was udzielający się w mediach społecznościowych w temacie gdzie zostaliście wywołani do tablicy i pisaliście jaki to ważny jest Ruch dla miasta i dla Was nie odpowiedzieliście na 2 proste pytania:

- co radni PiS zrobili ws aby ratować Ruch znajdujący się na największym zakręcie w swojej historii ( nie mówie tu o pożyczce miejskiej czy 4 mln z promocji , bo to tak samo moje pieniądze jak i Twoje)

- czy po zmianach podatkowych jesteś za budową stadionu i czy Chorzów dzisiaj na to stać aby wybudować stadion za 160 mln brutto bo tak pokazują dzisiejsze przetargi, że o takiej kwocie należy myśleć, co daje nam ok 123 mln netto kosztu dla miasta?
Gregus pisze:
12 gru 2019, o 13:46
wojt pisze:
12 gru 2019, o 13:25
Gregus pisze:
12 gru 2019, o 11:25
scouser pisze:
11 gru 2019, o 19:36
gerhat pisze:
10 gru 2019, o 18:32

Gdzie jest opozycja w tym mieście?
:rotfl:

opozycji jest wygodnie tak jak jest teraz, po cichutku, swoje sobie ogarną a odpowiedzialności żadnej, liczyłem że PiS trochę się włączy w spór z sekretarzem komitetu centralnego ale ni ch***, siedzą pod miotłą, szkoda. byłbym nawet gotów stan obecny nazwać cichą koalicją ;)
musimy pilnować w nowym roku bilansu wpływów do budżetu miasta, jak się to będzie miało do zapowiedzi o zmniejszonych przychodach, sam jestem tego bardzo ciekaw bo jak narazie wyją tylko prezydenci rodem z POKO, proponuję też akcję plakatową z oświadczeniami majątkowymi głównych sekretarzy i kołodzieja, o nim nikt nie wspomina o to taka cicha menda. wiem że takie oświadczenia są dostępne na stronach miasta ale ludzie tam nie sięgają, co innego czarno na białym na plakacie dupnymi cyframi wypisane miliony sekretarza, zaboli ludzi zapewniam. nie wiem jakie to oga być koszty ale szybka zrzuta i kasa się nazbiera.
Nie chcemy upolityczniać kwestii stadionu. A. Kotala od razu wykorzystałby to, że dla nas stadion to tylko pretekst do walki politycznej itd. Stadion wynika z potrzeby, a ją najlepiej prezentują kibice i drużyna, która wygrywa. W kwestii działań informacyjnych środowisko kibiców radzi sobie doskonale. A my, jako zdecydowana mniejszość w radzie miasta, niewiele możemy. O żadnej koalicji z PO nie ma oczywiście mowy. Jesteśmy opozycją. W omawianej sprawie obserwujemy co się dzieje i czekamy na rozwój sytuacji. Ale pamiętajcie, jesteśmy w mieście! :ok:
Dobrze że upubliczniłeś to że jesteście chociaż tu na forum, przez tyle lat raczej trudno było to w innym miejscu zauważyć. W tak żenująco rządzonym mieście z potencjałem, być tak widocznym i z takimi "sukcesami" wyborczymi, politycy opozycji powinni przyjąć nazwę "Gańba" Chorzów. Jeśli chodzi o wyniki PIS w całym kraju w ostatnich latach to chyba radni Chorzowa uznawani są w centrali za największą zakałę tej partii.
Nie będę się odnosił do obraźliwych sformułowań jak "zakała" itd. Chorzów to obok Gliwic wyborczo najtrudniejsze miasto na Śląsku dla prawicy. M. in. względy historyczne o tym decydują. Uwierz mi, na wynik wyborczy ugrupowań w poszczególnych miastach praktycznie w żadnym stopniu nie decyduje pracy radnych. Co innego decyduje. Nasi radni normalnie pracują. Proszę zobaczyć naszą aktywność na sesjach, ilość zgłaszanych interpelacji, dostępność dla mieszkańców na portalach społecznościowych.

Sami podkreślacie, że A. Kotala został prezydentem dzięki Waszym głosom. Głosowaliście na PO, to inne ugrupowania, w tym PiS, nie otrzymywał tych głosów. Logiczne.
ad. 1 Co radni PiS mogli jeszcze więcej zrobić dla Ruchu? Pieniądze ze spółek skarbu państwa? Już kiedyś Ci napisałem, że zyski SSP powinny iść w całości na rozwój przedsiębiorstwa i podwyżki wynagrodzeń dla pracowników. Po drugie, gdyby nawet... Przyznaje szczerze, nie mamy na Śląsku polityka i kibica Ruchu, którego przekonalibyśmy do tego pomysłu i który skutecznie by ten temat załatwił.

Ad. 2 Na skutki zmian podatkowych poczekałbym. Czy Chorzów stać na stadion? Według mojej wiedzy, miasto zgodnie z aktualnymi przepisami może jeszcze zadłużyć się o 200 mln zł. Mniej więcej tyle dzieli nas od progu, który nie możemy przekroczyć. Czy finansowo miasto udźwignie ten ciężar? Mam duże wątpliwości, ale nie mówię, że nie. Odbędzie się to oczywiście kosztem innych zadań i inwestycji. Czy jestem za stadionem? Nie ukrywam, jako radny jestem bardzo wewnętrznie rozdarty. Ale dla Ruchu innej drogi nie ma. A szkoda tego naszego klubu, tego wszystkiego, co było. Trzeba zacisnąć pasa i budować. Jestem za.

TheEnd2
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2019, o 19:25
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18132 Post autor: TheEnd2 » 13 gru 2019, o 14:28

Pytanie otwarte brzmi :czy jeśli PIS miałby większość w radzie i prezydenta , czy stadion by powstał ?
PO obiecuje to już 20 lat i na tym wózku dojechało do dziś.... stadionu nie ma i spełnionych obietnic wyborczych też nie ma.
Ale są u władzy !
Macie teraz najlepszy czas żeby zadziałać, jest premier, prezydent, no i suweren, który odda głos,
Może referendum , no chyba że i tak to nic nie zmieni bo są ważniejsze wydatki....

MG42
Posty: 89
Rejestracja: 12 lut 2016, o 21:42
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18133 Post autor: MG42 » 13 gru 2019, o 18:32

Gregus pisze:
13 gru 2019, o 13:55
Ad. 2 Na skutki zmian podatkowych poczekałbym. Czy Chorzów stać na stadion? Według mojej wiedzy, miasto zgodnie z aktualnymi przepisami może jeszcze zadłużyć się o 200 mln zł. Mniej więcej tyle dzieli nas od progu, który nie możemy przekroczyć. Czy finansowo miasto udźwignie ten ciężar? Mam duże wątpliwości, ale nie mówię, że nie. Odbędzie się to oczywiście kosztem innych zadań i inwestycji. Czy jestem za stadionem? Nie ukrywam, jako radny jestem bardzo wewnętrznie rozdarty. Ale dla Ruchu innej drogi nie ma. A szkoda tego naszego klubu, tego wszystkiego, co było. Trzeba zacisnąć pasa i budować. Jestem za.
Skoro "niebieski" radny jest rozdarty to nie mam pytań...
Nawet gdybyśmy odstrzelili tego łysego ch*** z jego bandą platformianą, to sądząc po wpisie Gregusa PIS u władzy też nie wybuduje stadionu, bo reszta ma już totalnie wyjebane na Ruch :dobani:
Blut muss fließen

Gregus
Posty: 270
Rejestracja: 27 lip 2011, o 19:14
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18134 Post autor: Gregus » 13 gru 2019, o 19:03

Próg maks. możliwego zadłużenia gminy to 60% jej dochodów. W projekcie budżetu na 2020 dochody miasta zaplanowano na 715 mln. Zatem możliwe maks. zadłużenie Chorzowa to według tego wskaźnika 430 mln. Nie znamy jeszcze wykonania budżetu za 2019, ale przewiduję, że obecna kwota długu to ok. 250 mln.

BAFista
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1268
Rejestracja: 3 lis 2005, o 12:33
Lokalizacja: BYKOWINA STARO
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18135 Post autor: BAFista » 13 gru 2019, o 20:37

PiS nie jest żadnym prawicowym ugrupowaniem

@Gregus

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kibol-siem-ce i 41 gości