Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
MaRko22
Posty: 1880
Rejestracja: 16 cze 2009, o 22:38
Lokalizacja: Chorzów/Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17206 Post autor: MaRko22 » 21 sty 2019, o 13:13

Stadion, jak i każda nieruchomość : budynek, centrum handlowe itd. buduje się od "serca". W przypadku tego projektu sercem są przyłącza (media), zaplecza socjalne, pomieszczenia dla klubu oraz zawodników. Dodatkowy aspekt to wspomniana przeze mnie niepewność, czyli jak ktoś obiecał mi, że zrobi mi 1/4 prac to wolę wybrać tą, która po zakończeniu robót wygeneruje mi największy przychód/da mi najwięcej korzyści. Tak na chłopski rozum żeby się nie podpierać wymogami formalnymi.

Dodatkowa, a jednak dosyć istotna informacja jest taka, że budowanie od tej trybuny dla kibica oznacza, że klub nie zamierza awansować w obecnym sezonie i z całą pewnością w przyszłym :)
Obrazek

wiesiek1
Posty: 3965
Rejestracja: 22 sty 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17207 Post autor: wiesiek1 » 21 sty 2019, o 14:11

To nas zasmuciles, byliśmy przekonani, że co rok to awans a później LM🤣
Piękne w życiu są tylko szpile ...

Con cantera y afición, no hace falta importación

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10145
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17208 Post autor: jajo » 21 sty 2019, o 14:44

MaRko22 pisze:
21 sty 2019, o 13:13
Stadion, jak i każda nieruchomość : budynek, centrum handlowe itd. buduje się od "serca". W przypadku tego projektu sercem są przyłącza (media), zaplecza socjalne, pomieszczenia dla klubu oraz zawodników. Dodatkowy aspekt to wspomniana przeze mnie niepewność, czyli jak ktoś obiecał mi, że zrobi mi 1/4 prac to wolę wybrać tą, która po zakończeniu robót wygeneruje mi największy przychód/da mi najwięcej korzyści. Tak na chłopski rozum żeby się nie podpierać wymogami formalnymi.
nie mozna tej nowej trybuny glownej jak ja umownie nazwe, budowac od Bojownikow?
wtedy nie jestesmy w takiej du***, jak dojdzie do opoznien, braknie kasy, strzela krokodyle itd. a jak starczy kase na podkowe to stara kryta lepsza, niz stara prosta.
no i nie wyburzymy zabytku zanim nie bedzie to "konieczne" (celowo zastosowany cudzyslow).
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

marek79
Posty: 7732
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17209 Post autor: marek79 » 21 sty 2019, o 15:07

Jajo ale jak obecnie mamy przyłącza gazowe, elektryczne czy też wodne od strony hali i dlatego chcą budować od tej trybuny to jak wybudować od strony Bojowników?
Przecież gdyby nie chodziło o przyłącza to zaczęliby od prostej.

BAFista
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1269
Rejestracja: 3 lis 2005, o 12:33
Lokalizacja: BYKOWINA STARO
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17210 Post autor: BAFista » 21 sty 2019, o 16:11

Jeśli chodzi o przyłącze wodne to wątpię że stadion jest Tylko podłączony od strony trybuny. Musi być przyłącze od strony strony prostej. Tego typu obiekty posiadają przyłącza z 2 stron niezależne od siebie.
Popytajcie znajomych w Chorzowskich wodociagach

Awatar użytkownika
OSH
Posty: 1195
Rejestracja: 28 cze 2007, o 04:58
Lokalizacja: SupeRHanysowo
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17211 Post autor: OSH » 21 sty 2019, o 16:57

Przy takiej inwestycji to sie robi nowe przylacza. Co oni tam lauba chcom budowac?

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11967
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17212 Post autor: Ozor » 21 sty 2019, o 20:04

Mamy stadion przy ul. Lompy, na którym grała dawna drużyna AKS Wyzwolenie i tam jest miejsce, w którym można by tę trybunę przenieść - stwierdził Andrzej Kotala.
ukradł pomysł ;)

LEMON-CHORZOW
Posty: 1104
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17213 Post autor: LEMON-CHORZOW » 21 sty 2019, o 20:25

Ozor pisze:
21 sty 2019, o 20:04
Mamy stadion przy ul. Lompy, na którym grała dawna drużyna AKS Wyzwolenie i tam jest miejsce, w którym można by tę trybunę przenieść - stwierdził Andrzej Kotala.
ukradł pomysł ;)
nie ma na to zadnych szans zeby przeniesc trybuna na lompy ,,koszt regeneracji trybuny po rozbiorce ,kazdej metalowej czesci,,odrdzewienie jej pokrycie srodkami przeciw korozji i przewiezienie jej i zlozenie na nowo to koszty idace w miliony i to grube ,,,trybuna by mosiala byc rozbierano recznie ,i katalagowany kazdy element trybuny bo bez tego nikt by tego nie zlozyl ,,a nie wiadomo w jakim stanie sa elementy ktorych nie widac i czy cos sie nie rozpadnie przy demontazu ,jedyne co moze zrobic kotala to jak juz powstanie ten nowy stadion i jak bedzie w srodku jakies muzeum to zostawic kilka charakterystycznych czesci stary trybuny i dac je za szklo ,,krzeselko cieslika ,fragment dachu ,boku ,tych drewnianuch law na ktorych sa zabudowane siedziska,,elementow spawanych na oknach ze symbolami ,,R,,
itp ,,,,trzymanie trybuny po wyburzeniu gdzies w magazynie to po prostu wszystko z czasem sie rozpadnie a kasa i to ogromno trzeba bedzie placic za magazynowanie tego szajsu ,,,,,,przed wyburzeniem tej trybuny to powinno sie wszystko nagrac od srodka z zewnatrz kazdy szczegol ,kazde pomieszczenie w technice 360 stopni i dodatkowo w 4k ,,

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10145
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17214 Post autor: jajo » 21 sty 2019, o 20:46

trybuna to zabytek. na rewitalizacje zabytkow mozna dostac kase i z budzetu panstwa i dotacji unijnych.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

scaneRboy
Posty: 8297
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17215 Post autor: scaneRboy » 21 sty 2019, o 21:51

Nie wydaje mi sie, zeby to bylo az tak skomplikowane. Nigdzie nie jest powiedziane, ze trzeba ja rozebrac na pojedyncze elementy. Przesla czy belki mozna wyciac w calosci i przewiezc. Ona jest zabytkiem jako calosc, bo pojedyncze elementy mozna bez problemu odtworzyc.
Nikt tego za darmo nie zrobi, ale na pewno nie sa to jakies ogromne koszty.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17216 Post autor: niebieski98 » 21 sty 2019, o 21:57

Kto wie, czy nie uda się dostać dofinansowania na rozbiórkę i odtworzenie TG w innym miejscu.
Może nawet dzięki temu uda się zejść o kilkadziesiąt-kilkaset tys. zł z ceny modernizacji, biorąc pod uwagę fakt, że za rozbiórkę krytej zapłacimy pieniędzmi z dofinansowania.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11967
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17217 Post autor: Ozor » 21 sty 2019, o 22:10

tu muszę się zgodzić z LEMONEM pomysł to jedno a wiara że rzeczywiście uda się to przenieść to drugie

True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1032
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17218 Post autor: True Blue » 21 sty 2019, o 22:11

Chopy, ale powiedzcie mi po jaki ch.. się tu emocjonujecie jakomś trybunom? Tyn stadion nigdy niy powstanie. Godka, trowa. Lem by siy pogańbił takij fantastyki. No chyba, że w końcu zrobiymy manifestacja z pierdolnięciem.
ZAWSZE NIYBIESKI

Elmer
Posty: 10372
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17219 Post autor: Elmer » 21 sty 2019, o 22:20

Jak tą TG przeniosą na Chorzowiankę to już tam będzie można zostać... Co nie Andrew?
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10145
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#17220 Post autor: jajo » 21 sty 2019, o 22:46

True Blue pisze:
21 sty 2019, o 22:11
Chopy, ale powiedzcie mi po jaki ch.. się tu emocjonujecie jakomś trybunom? Tyn stadion nigdy niy powstanie. Godka, trowa. Lem by siy pogańbił takij fantastyki. No chyba, że w końcu zrobiymy manifestacja z pierdolnięciem.
m.in. dlatego ze jest takie ryzyko, ze i stadion nie powstanie, i trybuny nie bedzie.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: gizm, Google [Bot], Google Adsense [Bot], scaneRboy i 114 gości