RUCH W PRASIE - bez komentowania [brig]

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Ruch Chorzów może zostać ukarany | I liga

#8251 Post autor: CentrumPrasoweR » 11 sty 2018, o 19:56

Eurosport/Onet-->EUROSPORT.ONET.PL pisze:
Ruch Chorzów może zostać ukarany | I liga





<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_1">KL zajęła się sprawą naruszenia przez chorzowski klub kryterium F09 Podręcznika Licencyjnego - dotyczy zaległości powstałych od stycznia do końca czerwca tego roku, a które miały być uregulowane do 30 listopada. Klub nie zdołał dotrzymać terminów, między innymi wpływ na to miała restrukturyzacja. Nieoficjalnie mówi się, że wspomniane zobowiązania wynoszą około 2,5 mln złotych. Co grozi Niebieskim za niedotrzymanie terminów? Lechii Gdańsk za takie same przewinienie odebrano jeden punkt w bieżących rozgrywkach oraz ukarano finansowo.
<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_2">- Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, automatycznie licencja będzie zawieszona do czasu uregulowania zaległości – mówił Krzysztof A. Rozen, przewodniczący Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN-u.
Źródło: AUTOR: Eurosport/Onet --> PORTAL: EUROSPORT.ONET.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Z chorzowskiej „wiaty” do Milanello, czyli jak rudzianin rad

#8252 Post autor: CentrumPrasoweR » 11 sty 2018, o 22:02

Krzysztof Brommer-->PRZEGLADSPORTOWY.PL pisze:
Z chorzowskiej „wiaty” do Milanello, czyli jak rudzianin radzi sobie w AC Milan

Obrazek


Choć dopiero przed nim pełnoletniość i matura to od momentu wyjazdu do Mediolanu życie Przemysława Bargiela zmieniło się o 180 stopni. Oto jak rudzianin radzi sobie w legendarnym AC Milan.

Styczeń 2016 roku. 15-letni wówczas Bargiel zostaje włączony do pierwszej drużyny Ruchu i pod wodzą trenera Waldemara Fornalika przygotowuje się do wiosennych zmagań w ekstraklasie. Zespół „Niebieskich” trenuje m.in. w słynnej „wiacie”, czyli blaszanym garażu zaadoptowanym na siłownię dla drużyny. Niektóre sztangi mają już swoje lata, a pomieszczenie wygląda bardzo ubogo. Bargiel cieszy się z samego faktu bycia z pierwszą drużyną. 29 kwietnia tego samego roku jego radość jest jeszcze większa, bo trener Fornalik wpuszcza „młodego” w końcówce meczu z Cracovią. W grudniu Bargiel zasiada na trybunach San Siro w Mediolanie i ogląda na żywo mecz piłkarzy Interu. Jest zafascynowany tym co widzi. „Chciałbym tu wrócić” - myśli sobie trenując przez krótki czas w Interze. Pół roku później podpisuje trzyletni kontrakt z... największym wrogiem Interu, AC Milan. – To było najlepsze co mogło mi się przytrafić – zaczyna opowieść o życiu w Italii, jedzeniu, treningach, piłkarzach i trenerach „Rossoneri”...



 


Szybki kurs włoskiego


Mija powoli pół roku i muszę przyznać, że czuję się w Mediolanie bardzo dobrze. Przez pierwszy miesiąc, może dwa było bardzo trudno, trudno mi było się dogadać, dobrze, że przynajmniej mogłem trochę odświeżyć język angielski. Cieszę się, że koledzy z drużyny, przede wszystkim Włosi mnie nie odepchnęli, tylko pomagali w nauce języka włoskiego, często zamęczałem ich pytaniami o dany wyraz czy tłumaczenie – mówi „Bargi”, który teraz regularnie uczestniczy w zajęciach z języka włoskiego. – Oprócz mnie jest m.in. chłopak z Norwegii czy Hiszpanii i razem chodzimy na zajęcia. Na początku był trochę problem, bo nasza nauczycielka mówiła tylko po włosku. Teraz to się zmieniło. Nieskromnie powiem, że po czterech miesiącach zacząłem normalnie rozmawiać, gramatyka według mnie jest podobna do polskiej. Czasami coś źle odmienię, ale oni rozumieją – wyjaśnia pomocnik.



 


Szkoła także w Chorzowie


Nauka dla 17 latka nie jest mniej ważna niż piłka, choć i to sprawia pewne trudności. - Chcę skończyć także polską szkołę i zdać maturę. Raz w miesiącu przylatuję do Chorzowa i zaliczam obowiązujące materiały. Otrzymuję je drogą mailową, część zaliczam w taki sam sposób. Bardzo zależy mi na maturze, ale i na prawie jazdy. Przemek nie ukrywa, że szybko przyzwyczaił się do życia we Włoszech, co widać... gdy wraca na Górny Śląsk. – Dopiero teraz czuję, jak sztucznie smakuje Polski makaron. We Włoszech jestem w stanie jeść makaron na śniadanie, obiad i kolację. Włoska pizza znacznie różni się od tej, którą podają w Polsce. Nie dają sosów, w co nie chcą uwierzyć moi polscy znajomi. Ciasto jest cienkie, skrapiają ją oliwą. Dla mnie jest ona zniewalająca. Nie wszystko co tutaj jemy jest przepyszna, bo kałamarnica nie przeszła mi przez usta – rozpływa się z zachwytu Przemek. – Nie mamy indywidualnych diet, ale mamy ogólne rozpiski co wolno, a czego nie. Co tydzień pobierają nam krew, sprawdzają poziom tkanki tłuszczowej. Tych badań nie da się oszukać. Jeśli ktoś regularnie odwiedzałby McDonald"s to szybko by to wyszło na jaw – dodaje.











Imprezy? Nie dziękuję!


Bargielowi odpowiada tak profesjonalne podejście do wszystkich aspektów ze strony klubu, bo sam jest mocno ukierunkowany na swój rozwój i zrobienie kariery. – Przez pierwsze dwa miesiąca za bardzo się nie wychylałem ze swojego mieszkania w hotelu. Za bardzo nie chciałem zwiedzać miasta bez znajomości języka. Transfer do AC Milan to dla mnie ogromna szansa rozwoju. Otwarła się dla mnie furtka i głupio byłoby nie skorzystać. Teraz czuję się, jak w drugim domu. Nie mamy jednak aż tak dużo wolnego czasu. Rano szkoła, potem treningi, a po nich siłownia, na której spędzam codziennie godzinę. Do bazy treningowej w Milanello, która znajduje się na obrzeżach miasta jedzie się 45 minut. My mieszkamy w hotelu obok stadionu San Siro. On składa się z dwóch części, jednej dla gości, drugiej dla nas. Niepełnoletni zawodnicy z Primavery mają pokoje dwuosobowe, starsi otrzymują „jedynki”. Gdy ktoś z nas gdzieś wychodzi musi informować o tym opiekuna.. Jak jest wolny dzień, to wyskoczymy do centrum. Bez prawa jazdy i samochodu przemieszczanie zajmuje sporo czasu. Nie w moim stylu jest wyrywanie się na dyskoteki, choć koledzy czasem z takiej możliwości korzystają, za przyzwoleniem opiekunów. Muszą jednak wrócić o określonej porze. Kiedy mnie zapraszali to grzecznie im odmówiłem.
Ich reakcja była pozytywna. Zrozumieli. Nikt mnie nie nakłaniał. Podeszli do mnie z szacunkiem – opowiada Bargiel.
Także baza treningowa, podobnie jak włoskie jedzenie, zachwyca byłego zawodnika „Niebieskich”. - Milanello to jest twierdza. Trenujemy tam tylko my, czyli zespół z Primavery i seniorzy. Za każdym razem wiele ludzi stoi pod bramą i czeka na przejazd pierwszej drużyny AC Milan. Baza jest położona w wielkim lesie. Jest tam jeziorko i wiele alejek, które poznajemy... biegając. My mamy do dyspozycji 3 boiska, w tym 1 sztuczne. Pierwsza drużyna ma 5, do tego jedno w balonie, a drugie takie budują. Odrębne boisko mają także bramkarze. Po każdym treningu mamy tam posiłek, jest ono jeszcze pyszniejsze niż w hotelu. W Milanello znajdują się biura, sekretariat klubu oraz siłownia, po lewej dla pierwszej drużyny, po prawej dla nas. Technologia jest najwyższej jakości. W siłowni mamy najnowocześniejsze urządzenia i czasem sam nie wiem co czego on służą.

Źródło: AUTOR: Krzysztof Brommer --> PORTAL: PRZEGLADSPORTOWY.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Kolejny krok w kierunku stadionu

#8253 Post autor: CentrumPrasoweR » 12 sty 2018, o 13:02

brak-->PRZEGLADSPORTOWY.PL pisze:
Kolejny krok w kierunku stadionu

Obrazek


W poniedziałek w chorzowskim Centrum Przedsiębiorczości nastąpiło otwarcie ofert dotyczących postępowania o udzielenie zamówienia publicznego „pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla zadania” pod nazwą „przebudowa stadionu piłkarskiego w Chorzowie przy ul. Cichej 6”.

- Zostały złożone trzy oferty – ujawnia Piotr Małecki, prezes Centrum Przedsiębiorczości. - Teraz komisja będzie weryfikowała, czy oferty spełniają warunki specyfikacji. Nie ma wiele ofert, więc myślę, że wstępna weryfikacja potrwa do tygodnia. Potem strony będą miały 10 dni na uzupełnienie dokumentów, jeśli w nich czegoś będzie brakowało, komisja ponownie je zweryfikuje i zgodnie w wszelkimi procedurami nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.
Inżynier kontraktu będzie miał w swoim zadaniu nadzór nad projektem budowlanym, czyli budową nowego stadionu na Cichej, a wcześniej zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę obiektu, co powinno nastąpić na przełomie maja i czerwca. Przypomnijmy, że stadion w Chorzowie ma mieć 16 tysięczną widownię, a koszt inwestycji powinien się zamknąć w granicach 112 milionów złotych – przy założeniu, że ceny materiałów budowlanych nie pójdą w górę.


 
Źródło: AUTOR: brak --> PORTAL: PRZEGLADSPORTOWY.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Napastnik z Legii Warszawa blisko Ruchu Chorzów

#8254 Post autor: CentrumPrasoweR » 13 sty 2018, o 16:02

brak-->PRZEGLADSPORTOWY.PL pisze:
Napastnik z Legii Warszawa blisko Ruchu Chorzów

Obrazek


Wiele wskazuje na to, że Ruch Chorzów będzie miał w swoim składzie nowego napastnika.


W porannym treningu „Niebieskich” wziął udział Mateusz Majewski z Legii Warszawa. Trwa ustalanie warunków transferu definitywnego 25-letniego napastnika.


Majewski urodził się w Puławach. Piłkarskie szlify zbierał w Lublinie w zespołach BKS-u, Wieniawy, Lublinianki i Motoru. Później reprezentował również Orlęta Radzyń Podlaski oraz Pelikana Łowicz. Latem ubiegłego roku trafił do rezerw Legii. W rundzie jesiennej zdobył 9 bramek w 14. występach na trzecioligowych boiskach.


 


Źródło: AUTOR: brak --> PORTAL: PRZEGLADSPORTOWY.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

brak

#8255 Post autor: CentrumPrasoweR » 14 sty 2018, o 00:02

Sportslaski.pl-->SPORTSLASKI.PL pisze:
brak

Obrazek


- Pragnę wszystkich uspokoić, że do poniedziałku nastąpi spłata wymaganej części zobowiązań. Walczymy! Nie pozwolę, by Ruch upadł! - zadeklarował prezes Janusz Paterman. "Niebiescy" właśnie wchodzą w kolejny już, ostry zakręt. Jeśli z niego nie wypadną, jest szansa, że w końcu wyjadą na prostą.
Źródło: AUTOR: Sportslaski.pl --> PORTAL: SPORTSLASKI.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Janusz Paterman, prezes Ruchu Chorzów: Walczymy! Werdykt Kom

#8256 Post autor: CentrumPrasoweR » 14 sty 2018, o 12:56

DziennikZachodni-->DZIENNIKZACHODNI.PL pisze:
Janusz Paterman, prezes Ruchu Chorzów: Walczymy! Werdykt Komisji Licencji Klubowych będzie wydany w poniedziałek

Obrazek


Prezes Ruchu Chorzów, Janusz Paterman, zapowiada: walczymy! Nie pozwolę, żeby Ruch upadł. Komisja Licencji Klubowych w czwartek znów zajmowała się długami Niebieskich. Werdykt zostanie wydany jednak dopiero w poniedziałek.

Ruch Chorzów dostał czas do 15 stycznia, by zacząć spłacać zaległości.


– W czwartek w Warszawie byli przedstawiciele klubu, którzy rozmawiali z członkami Komisji i dlatego ci zdecydowali się wstrzymać z decyzją do poniedziałku. Tego dnia nie będzie już żadnego spotkania, lecz werdykt zostanie podjęty na podstawie przesłanych do związku dokumentów i formalnie ogłoszony we wtorek – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.


PPAds.queue.push(function () {
var slot = PPAds.app.getSlot("srodek1");
slot.appendResolution(300, 250);
});

















var csRekomendacje = new ListaContentStream({
selector: {
boks: ".recomendations",
reklamy: ".recomendations li.cs"
},
szablon: "" +
"" +
"" +
"" +
"" +
"#title" +
"#add" +
"
Źródło: AUTOR: DziennikZachodni --> PORTAL: DZIENNIKZACHODNI.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Ruch Chorzów nie uniknie kary nawet jeśli dziś spłaci część

#8257 Post autor: CentrumPrasoweR » 15 sty 2018, o 08:56

DziennikZachodni-->DZIENNIKZACHODNI.PL pisze:
Ruch Chorzów nie uniknie kary nawet jeśli dziś spłaci część długu

Obrazek


Do 15 stycznia miał czas Ruch Chorzów na spłatę części swoich zaległości objętych ochroną PZPN. Komisja ds Licencji Klubowych postanowiła poczekać do tego dnia z wydaniem werdyktu w sprawie Niebieckich, ale jej przewodniczący Krzysztof A. Rozen nie pozostawia złudzeń kibicom chorzowian. Nawet jeżeli dziś klub zapłaci to i tak nie uniknie kary, bo termin minął 30 listopada. Jakie kary grożą Niebieskim? Przeczytajcie rozmowę z Krzysztofem A. Rozenem, przewodniczącym Komisji ds. Licencji Klubowych.
Komisja ds. Licencji Klubowych w czwartek zajmowała się sprawą Ruchu Chorzów. Podjęcie decyzji przełożono jednak na poniedziałek. Dlaczego?


Chciałem przypomnieć, że tak naprawdę mamy do czynienia z dwoma sprawami Ruchu. Pierwsza dotyczy zaległości powstałych przed 2017 rokiem. Chodzi o sumę 489 tys. zł, które chorzowianie mają spłacić do 15 stycznia pod rygorem zawieszenia licencji na grę w lidze.


PPAds.queue.push(function () {
var slot = PPAds.app.getSlot("srodek1");
slot.appendResolution(300, 250);
});

















var csRekomendacje = new ListaContentStream({
selector: {
boks: ".recomendations",
reklamy: ".recomendations li.cs"
},
szablon: "" +
"" +
"" +
"" +
"" +
"#title" +
"#add" +
"
Źródło: AUTOR: DziennikZachodni --> PORTAL: DZIENNIKZACHODNI.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Wojciech Grzyb w stowarzyszeniu kibiców „Wielki Ruch”

#8258 Post autor: CentrumPrasoweR » 15 sty 2018, o 09:02

brak-->PRZEGLADSPORTOWY.PL pisze:
Wojciech Grzyb w stowarzyszeniu kibiców „Wielki Ruch”

Obrazek


Na przełomie stycznia i lutego zaprezentowane zostanie stowarzyszenie kibiców chorzowskiego Ruchu „Wielki Ruch”.

To nowa organizacja, która zamierza zjednoczyć wszystkich kibiców i sympatyków czternastokrotnych mistrzów Polski. Kibiców wsparł Wojciech Grzyb. Były kapitan Ruchu został wiceprezesem stowarzyszenia. - Stowarzyszenie powstało na bazie tego, które już kiedyś istniało – mówi Wojciech Grzyb. - Rozmowy zaczęliśmy już w czerwcu, w końcu zdecydowałem się. Dałem się namówić tym bardzo pozytywnie nakręconym młodym ludziom, a są z nami m.in. studenci marketingu, czy innych kierunków. Nie aspirowałem absolutnie do żadnych funkcji, jednak zgodziłem się zostać wiceprezesem, choć będę działał z daleka, bo na co dzień mieszkam w Lubinie. Mamy porządne logo, tworzone są spoty reklamowe, a za tym idą konkretne działania pijarowskie, marketningowe. Są już pierwsi sponsorzy. Wzorujemy się na zachodnich socios, a ja mam pomagać marketingowo, medialnie. Budować pozytywny wizerunek. Do moich zadań będzie należało także budowanie więzi z klubem młodych piłkarzy, którzy zbyt łatwo uciekają z Chorzowa. Akademia Ruchu będzie moim priorytetem.


 
Źródło: AUTOR: brak --> PORTAL: PRZEGLADSPORTOWY.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Nieoficjalnie: Ruch nie straci licencji, ale nadal ma proble

#8259 Post autor: CentrumPrasoweR » 15 sty 2018, o 17:56

Eurosport/Onet-->EUROSPORT.ONET.PL pisze:
Nieoficjalnie: Ruch nie straci licencji, ale nadal ma problemy





<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_1">Ruch wciąż ma jednak sporo problemów, bo spłata niecałych pół miliona długów to dopiero początek. Zostało jeszcze do uregulowania ok 2,5 miliona wynikającego z kryterium F09 Podręcznika Licencyjnego. Jeśli chorzowianie spłacą te zobowiązania do startu rundy wiosennej Nice I Ligi, to zostaną ukarani tylko jednym minusowym punktem. Jeśli im się to nie uda mogą stracić nawet 10 punktów.
<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_2">Ukarany będzie też prawdopodobnie Stomil. Olsztynianom prawdopodobnie zostanie odebrany jeden punkt.
Źródło: AUTOR: Eurosport/Onet --> PORTAL: EUROSPORT.ONET.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Muszą spłacić (ponad) milion do poniedziałku!

#8260 Post autor: CentrumPrasoweR » 15 sty 2018, o 19:02

brak-->PRZEGLADSPORTOWY.PL pisze:
Muszą spłacić (ponad) milion do poniedziałku!

Obrazek


Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN pochylała się w czwartek nad sporymi długami Ruchu Chorzów, któremu wciąż grozi nawet zawieszenie licencji. Wyrok został jednak odroczony.


Związkowe gremium zajęło się zaległościami „Niebieskich” z tytułu kryterium F09 podręcznika licencyjnego. Chodzi o zaległości z początku ubiegłego roku - od stycznia do końca czerwca - które miały być spłacone najpóźniej do końca listopada.


 


Dwa miesiące – 2,8 miliona
Klub znajdował się jednak wówczas w trakcie procesu restrukturyzacji, a po zatwierdzeniu postępowania układowego nie mógł regulować swoich starych zobowiązań, więc teraz musi znaleźć firmę – czyli stronę trzecią w postaci właściciela, sponsora lub miasta - która zrobi to za niego. Chorzowianie w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy muszą zapłacić 2,8 mln złotych w kilku transzach. Do 15 stycznia - około pół miliona złotych w stosunku do piłkarzy z tytułu premii za 2016 rok. 2,3 mln z 2017 roku (na mocy których prawa do rozwiązania kontraktów z winy klubu nabyli m.in. Jakub Arak czy Adam Pazio) ma z kolei uregulować w trzech ratach - pierwszej w wysokości 600 tys. i dwóch po 850 tys. Ich płatność wyznaczono kolejno: do 15 stycznia, 15 lutego i 15 marca. Dotyczą one m.in. byłych piłkarzy, trenerów, menedżerów, a także klubu z Norymbergi - to zobowiązanie transferowe za grę Mariusza Stępińskiego w Chorzowie.




 


Mogą posypać się kary
Z prostej matematyki wynika zatem, że do poniedziałku Ruch musi wysupłać – za pośrednictwem zewnętrznych podmiotów - milion sto tysięcy na długi, a do marca - kolejne milion siedemset tysięcy złotych. Inaczej Ruchowi grozi sankcja kary regulaminowej nie tylko w postaci odjęcia punktów, ale wręcz zawieszeniu licencji i zakazu gry w pierwszej lidze.


 


- My patrzymy przychylnie na restrukturyzację, ale musimy chronić wierzycieli licencyjnych i być fair w stosunku do innych klubów, czyli musimy pilnować, aby klub wywiązywał się ze swoich zobowiązań. Czas na dokładne zweryfikowanie i podjęcie decyzji w sprawie zobowiązań w procesie F09 mamy do 15 stycznia. Decyzja zapewne zapadnie na następnym plenarnym posiedzeniu Komisji Licencyjnej 11 stycznia – mówił nam kilkanaście dni temu przewodniczący Komisji ds. licencji Klubowych Krzysztof A. Rozen.



 


Prezes potwierdził gotowość
Wczoraj w piłkarskiej centrali w Warszawie Ruch reprezentował najsilniejszy „skład” – z prezesem Januszem Patermanem i szefem rady nadzorczej Adamem Stankiewiczem na czele. - Rozmawialiśmy na argumenty. Przedstawiłem aktualną sytuację klubu. Potwierdziłem, że regulujemy w terminie bieżące zobowiązania klubu – tłumaczył nam na gorąco prezes Paterman. - Potwierdziłem gotowość w możliwych dla nas terminach spłaty zobowiązań, jakie podjęliśmy. Powiedziałem, że mamy pomysł Ruch, że sporo już zrobiliśmy, tylko działacze centrali muszą być cierpliwi, co stworzy nam szansę na wyjście z kryzysu. Do 15 stycznia mamy czas na spłatę pierwszej transzy.


 


 


Kalendarium wstydu, czyli ciągnące się kłopoty Ruchu


Lipiec 2007
Komisja ds. Licencji PZPN nie przyznaje licencji na grę w ekstraklasie trzem z czterech beniaminków - Ruchowi, Polonii Bytom i Zagłębiu Sosnowiec. Najdłużej o pozwolenie na ponowną grę w elicie walczą „Niebiescy”. Z sukcesem.


 


Grudzień 2012
Ruch dokonuje wniesienia aportem swoich znaków towarowych do spółki Ganbist Limited, mieszczącej się na Cyprze. – Był to jednak wyłącznie zabieg księgowy nie powodujący żadnych przepływów finansowych, a jego celem było urealnienie wyceny naszych aktywów – mówił ówczesny prezes Ruchu, Dariusz Smagorowicz. Okazało się, że słynna „eRka” jest zastawiona w jednym z banków pod zaciągnięty kredyt, przez co nie może zabezpieczać pożyczki od miasta.


 


Grudzień 2013
„Pogorszenie sytuacji finansowej klubu w stosunku do prognoz finansowych przedstawionych komisji w toku postępowania licencyjnego” sprawia, że Komisja licencyjna zmniejsza z 15 do 5 tys. zł górną granicę miesięcznych wynagrodzeń dla piłkarzy, których Ruch chciałby uprawnić do gry w swych szeregach.


 


Luty 2015
Postępowanie Komisja Kontroli Finansowej Klubów UEFA w sprawie złamania zasad Finansowego Fair Play kończy się karą w wysokości ok. 200 tys. euro.


 


Marzec 2015
Komisja Dyscypliny PZPN karze Ruch półrocznym zakazem transferów za niespłacenie starych długów wobec byłych piłkarzy.


 


Lipiec 2015
„Niebiescy” ponownie zostają ukarani zakazem transferowym na 6 miesięcy, ale odwołują się od obu decyzji.


 


Styczeń 2016
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN karze Ruch odjęciem punktu. Klub nie dowiódł w wymaganym terminie, że nie posiada zaległości finansowych. Ruchowi grozi jeszcze odjęcie kolejnego punktu, jeśli do końca stycznia nie spłaci przeterminowanych zobowiązań powstałych do 30 czerwca 2015. Ostatecznie klub owe długi reguluje i dodatkowa kara nie wchodzi w życie.


 


Grudzień 2016
Aż 8 ujemnych punktów kary za niespłacanie przez Fundację Ruchu Chorzów zaległości wobec byłych piłkarzy „Niebieskich”. Odjęcie 4 pkt zostaje jednak zawieszone do 31 stycznia 2017 r. Warunek komisji licencyjnej: chorzowianie spłacą w tym terminie wszystkie zaległe (ok. 600 tys. zł) zobowiązania Fundacji wobec zawodników.


 


Luty 2017
Fundacja Ruch Chorzów spłaca ostatnią część zobowiązań wobec byłych pracowników i Ruch w tabeli ekstraklasy ma odpisane jedynie 4 pkt.


 


Maj 2017
Klub otrzymuje licencję na kolejny sezon w ekstraklasie. Komisja obejmuje Ruch nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, a „w związku z przekroczeniem terminu spłaty zobowiązań licencyjnych nakłada na klub karę w postaci 3 ujemnych punktów na sezon 2017/18. 18 maja komisja wszczyna jednak wobec „Niebieskich” postępowanie wyjaśniające „w związku z podejrzeniem naruszenia kryterium F.04 podręcznika licencyjnego”. Po przeanalizowaniu przedstawionych wyjaśnień przez Ruch, licencja klubu z Cichej zostaje zawieszona.


 


Czerwiec 2017
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN postanawia przyznać licencję Ruchowi na grze w I lidze. Na chorzowian spadają też kolejne kary. „Niebiescy” rozpoczynają sezon z odjętymi 5 pkt. Zostaje nałożone ograniczenie wysokości wynagrodzeń dla wszystkich pracowników.
21 czerwca były prezes i były udziałowiec Ruchu Dariusz S. zostaje aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura zarzuca mu wręczenie 72 tys. zł łapówki byłemu szefowi urzędu skarbowego w Sosnowcu. Na wolność wychodzi w grudniu.


 


Listopad 2017
W trakcie Zgromadzenia Wierzycieli Ruch przyznaje, że ma 42 mln zł długów. Kolejne 5 mln zł to suma sporna, której zwrotu domagają się wierzyciele, ale klub jej nie uznaje. W „Andrzejki” wierzyciele zdecydowaną przewagą głosów (90,43% do 9,57%) opowiadają się za wsparciem planu uratowania spółki. Gdyby wierzyciele głosowali przeciwko, utytułowany klub zostałby zlikwidowany.


 


Grudzień 2017
Sąd Okręgowy Katowice-Wschód zatwierdza układu z wierzycielami Ruchu. Komisja licencyjna nakazuje „Niebieskim” spłacić starsze zobowiązania do 15 stycznia. W przeciwnym razie Ruch nie będzie mógł grać w I lidze. Nadal jednak nad klubem wisi groźba odebrania punktów.


 

Źródło: AUTOR: brak --> PORTAL: PRZEGLADSPORTOWY.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Czy Ruch doszedł już do ściany?

#8261 Post autor: CentrumPrasoweR » 16 sty 2018, o 10:02

brak-->PRZEGLADSPORTOWY.PL pisze:
Czy Ruch doszedł już do ściany?

Obrazek


Dramat chorzowskiego Ruchu, który nawet niezależnie od wczorajszej decyzji Komisji Ligi już od dawna niebezpiecznie balansuje na krawędzi, ściska za serce.

To przecież jedna z legend polskiego futbolu, 14-krotny mistrz Polski. I wielka marka, za którą ze względów komercyjnych tęsknią kluby z Lotto Ekstraklasy i władze zawodowej ligowej spółki, natomiast z powodów sentymentalnych – wzdychają kibice z całej Polski. Serio! Tyle że w rynkowej rzeczywistości miejsca na sentymenty nie ma. Zatem kto nie jest w stanie sprostać wymogom licencyjnym, dostaje po kieszeni i/lub jest też karany odjęciem punktów. Można oczywiście dyskutować, czy sankcje, na dodatek godzące w piłkarzy, którzy nie mieli żadnego wpływu na to, że klub z Cichej popadł w finansowe tarapaty, są sprawiedliwe. Tyle że jednocześnie nie sposób nie zauważyć, że restrykcyjne przepisy są jednakowe dla wszystkich. I nawet z racji niezaprzeczalnych zasług poniesionych dla polskiej piłki nożnej w przeszłości nikt nie może liczyć na specjalne potraktowanie.



 


Pytanie zatem, czy w zaistniałej sytuacji władze Chorzowa, wierzyciele Ruchu i szefowie klubu powinni kierować się sercem, czy chłodną kalkulacją? Serce, zwłaszcza Niebieskie, podpowiada oczywiście dążenie za wszelką cenę do pozostania na powierzchni. Na przekór wszelkim przeciwnościom, które wynikają z fatalnej kondycji ekonomicznej i niemal beznadziejnej sytuacji sportowej. Tyle że zdrowy rozsądek buntuje się przed takim rozwiązaniem. Skoro bowiem struktura jest na wskroś przeżarta korozją i każdy najbliższy mocniejszy wiatr grozi zawaleniem konstrukcji, to może lepiej – i bardziej zdrowo – byłoby zacząć wszystko od początku, od IV ligi? Bez błysku fleszy, bez telewizyjnych kamer, ale też bez ogromnego balastu, który już od dawna uniemożliwia sensowne ruchy naprawcze...



 


Zdaję sobie oczywiście sprawę, że fani Niebieskich uznają, że głoszę herezję, ale najnowsza historia polskiego futbolu daje w tym względzie naprawdę wiele... optymistycznych przykładów. Po przejściu przez czyściec niższych lig do elity powróciły Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk, natomiast na ścieżce wzrostu znalazły się oba utytułowane łódzkie kluby. Na dodatek Widzew i ŁKS w okresie smuty doczekały się modernizacji stadionów, co – szczególnie w przypadku RTS – skutkowało niesamowitym wzrostem frekwencji. A widzewscy kibice do tego stopnia stęsknili się za wielkim futbolem, że mimo występów w III lidze wykupują bilety aż do ostatniego. Może więc podobne katharsis wskazane byłoby również przy Cichej? Bolesna to ludowa stara prawda, ale zdarza się w życiu i tak, że aby kiedyś ponownie było lepiej, najpierw musi być gorzej. Czasami nawet znacznie gorzej...


 

Źródło: AUTOR: brak --> PORTAL: PRZEGLADSPORTOWY.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Ruch Chorzów ukarany minusowymi punktami! [KOMUNIKAT]

#8262 Post autor: CentrumPrasoweR » 16 sty 2018, o 16:56

DziennikZachodni-->DZIENNIKZACHODNI.PL pisze:
Ruch Chorzów ukarany minusowymi punktami! [KOMUNIKAT]

Obrazek


Komisja ds. licencji klubowych PZPN wydała komunikat dotyczący Ruchu Chorzów i Stomilu Olsztyn. Niebiescy dostali karę odjęcia 6 punktów, która może zostać zmniejszona do minus 1 punktu. Ruch zamierza się odwolać.
Komunikat Komisji ds. licencji klubowych PZPN


W dniu 11 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Spotkanie poświęcone było sytuacji klubów I ligi w zakresie kryterium F09, tj. zobowiązań powstałych pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2017 roku, które należało zapłacić do 30 listopada 2017.


Przeprowadzona przez ekspertów finansowych analiza złożonej dokumentacji wykazała, że dwa kluby I ligi nie spełniły wymagań stawianych przez kryterium F.09. W związku z powyższym na posiedzenie zaproszeni zostali przedstawiciele Stomilu Olsztyn oraz Ruchu Chorzów w celu złożenia dodatkowych wyjaśnień.




PPAds.queue.push(function () {
var slot = PPAds.app.getSlot("srodek1");
slot.appendResolution(300, 250);
});

















var csRekomendacje = new ListaContentStream({
selector: {
boks: ".recomendations",
reklamy: ".recomendations li.cs"
},
szablon: "" +
"" +
"" +
"" +
"" +
"#title" +
"#add" +
"
Źródło: AUTOR: DziennikZachodni --> PORTAL: DZIENNIKZACHODNI.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Paterman: Nie pozwolę, żeby Ruch upadł!

#8263 Post autor: CentrumPrasoweR » 16 sty 2018, o 18:02

Zobacz galerię pisze:
Paterman: Nie pozwolę, żeby Ruch upadł!

Obrazek


Prawie pół miliona złotych muszą zapłacić „Niebiescy”, żeby ich licencja nie została zawieszona. Mają czas do poniedziałku. – Zdążymy – zapewnia „Sport” Janusz Paterman.


W czwartek prezes Ruchu, razem z przewodniczącym Rady Nadzorczej Adamem Stankiewiczem, reprezentowali klub na posiedzeniu Komisji Licencyjnej w Warszawie. Ta w połowie grudnia dała pierwszoligowcowi czas do 15 stycznia 2018 roku na spłatę zaległości w stosunku do byłych pracowników, w tym m.in. byłego piłkarza i trenera, Dariusza Gęsiora. Chodzi o sumę 488 tys. złotych (z tytułu zaległości z 2016). Jeżeli chorzowianie ich nie uregulują, to narażają się na sankcje w postaci zawieszenia licencji.


 



Prawo powszechne i związkowe
W Chorzowie trwa mobilizacja i gorączkowa praca, żeby zdążyć z wszystkim na czas. Problemem jest to, że Ruch jako klub - jak wielokrotnie tłumaczyli to działacze - nie może płacić zobowiązań. Byłoby to wbrew przyjętemu kilka tygodni temu układowi wierzycielskiemu. - Te niespełna pół miliona złotych (z 2016 - dop. red.), które musimy uregulować, to pieniądze, które są w układzie wierzycielskim. Gdybyśmy my jako klub zapłacili tę kwotę, złamalibyśmy prawo. Co innego jednak prawo powszechne, a co innego - związkowe. Te nakazuje nam natychmiastową zapłatę. W tej sytuacji musimy szukać podmiotu zewnętrznego, który weźmie zobowiązanie, oczywiście w porozumieniu z nami, na siebie – wyjaśnia prezes Paterman.




 






Fot. Norbert Barczyk / źródło: Pressfocus



Nie zapominajmy jednak, że na klubie ciążą też zobowiązania z pierwszej połowy 2017. Sternik Ruchu tłumaczy, że kwota blisko 2,5 miliona złotych, które klub musi uregulować w najbliższym czasie w stosunku do byłych zawodników czy trenerów, też wchodzi w sumę 8 mln zł spłat z tytułu zawartego 30 listopada ubiegłego roku układu wierzycielskiego, zatwierdzonego już przez sąd. Do 15 stycznia na tej podstawie trzeba przelać na konta byłych pracowników ok. 0,5 mln złotych (pod groźbą ujemnych punktów), a potem, w dwóch ratach, do połowy lutego i marca, po niespełna milionie. W sumie oznacza to, że do poniedziałku chorzowianie muszą spłacić około miliona złotych (0,5 mln z 2016 oraz I ratę zobowiązań z 2017).


 


To byłoby kuriozum!
Prezesa Ruchu pytamy, czy klub zdąży na czas? – Damy radę, będzie to zapłacone. W poniedziałek pieniądze będą przelane. Tutaj wszyscy powinni wziąć pod uwagę fakt, jak mało czasu jest na załatwienie wszystkich formalności. Raz, że te zaległości, jak mówię, muszą być uregulowane przez zewnętrzną firmę, a poza tym były święta, Nowy Rok - w tym czasie mało kto pracuje. Ja tymczasem zapominam czasami, jak się nazywam. Jeszcze raz podkreślam jednak, że walczymy. Zapłacimy zobowiązanie! Nie pozwolę, żeby Ruch upadł – podkreśla Paterman.
Niektóre warszawskie media informują, że „Niebieskich" i tak czekać będą karne punkty za zwłokę. W Chorzowie nie wyobrażają sobie jednak takiego scenariusza. – W Podręczniku Licencyjnym można przeczytać, że w wyjątkowych sytuacjach można klubu nie ukarać, a to właśnie jest wyjątkowa sytuacja. Nie wyobrażam sobie, że mimo zapłaty ktoś miałby nas jeszcze ponownie karać. To byłoby jakieś kuriozum – mówi w rozmowie z nami Janusz Paterman.


 


 


Antoni Piechniczek
- Reguły gry są znane, każdy klub wie, co należy robić, by uniknąć kłopotów z otrzymaniem licencji. Kłopoty Ruchu i zamieszanie z tym klubem to pożywka dla hejterów, którzy grasują w internecie. Tam nie ma żadnego pobłażania i respektu dla wielkich firm piłkarskich. Oda dawna przyglądam się z troską perypetiom mojego byłego klubu i nie widzę sposobu, jak wybrnąć z tej matni. Ruch nie miał ostatnio szczęścia do prezesów, którzy byli nieobliczalni i podejmowali mnóstwo błędnych decyzji. Dotyczyło to również trenerów, a przede wszystkim piłkarzy. Pozbywano się tych, którzy mogli Ruch uratować przed degradacją z ekstraklasy. Te ruchy kadrowe niczego nie poprawiły, wprost przeciwnie. Programy naprawcze nimi de facto nie były. Kiedyś prezes Ruchu, mniejsza o nazwisko, powiedział mi, że planuje w roku jubileuszu stulecia Ruchu zdobyć tytuł mistrza Polski. Odpowiedziałem mu: - Panie, módl się pan, żeby Ruch był wtedy w ekstraklasie. Ten jubileusz przypada w 2020 roku…


 


Marek Kopel, radny (b. prezydent Chorzowa)
- Obecne kłopoty Ruchu dla nikogo nie są zaskoczeniem, tym bardziej dla mnie. Prezes Janusz Paterman zna problem, przedstawiał je przecież na forum rady miasta Chorzowa. Ruch sam nie może spłacić obecnego długu, wynika to chociażby z przyjętego programu restrukturyzacji. Jedyny sposób wybrnięcia z kłopotów to znalezienie sponsora, który wyłoży na stół gotówkę, w zamian - powiedzmy - za akcje. Innej drogi po prostu nie ma. Miasto pomogło klubowi na tyle, ile mogło. Powiem więcej - to była pomoc ponad miarę.


 


DŁUGI LICENCYJNE RUCHU
2017 – 2,3 mln (raty 600, 850, 850 – kolejno do 15.01, 15.02, 15.03) – groźba odjęcia punktów
2016 – 0,5 mln (do 15.01) – groźba zawieszenia licencji

Źródło: AUTOR: Zobacz galerię" border="0 --> PORTAL: PRZEGLADSPORTOWY.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

brak

#8264 Post autor: CentrumPrasoweR » 16 sty 2018, o 18:05

Sportslaski.pl-->SPORTSLASKI.PL pisze:
brak

Obrazek


Ruch Chorzów ma na dziś 11 punktów straty do miejsca dającego utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy! Decyzją PZPN chorzowianom z dorobku odebrano 6 oczek, choć pozostawiono im furtkę umożliwiającą pozbycie się większości balastu.
Źródło: AUTOR: Sportslaski.pl --> PORTAL: SPORTSLASKI.PL

CentrumPrasoweR
Posty: 8660
Rejestracja: 13 mar 2014, o 16:04
Kontakt:

Nice I liga: Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn ukarane odjęciem

#8265 Post autor: CentrumPrasoweR » 16 sty 2018, o 18:56

Eurosport/Onet-->EUROSPORT.ONET.PL pisze:
Nice I liga: Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn ukarane odjęciem punktów





<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_1">Jak poinformowano na stronie PZPN, spotkanie komisji poświęcone było sytuacji klubów 1. ligi w zakresie kryterium F09 Podręcznika Licencyjnego, czyli zobowiązań powstałych pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2017 roku, które należało zapłacić do 30 listopada 2017 roku.
<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_2">Komisja ds. Licencji Klubowych uznała, że 16 klubów 1. ligi spełniło wymagania kryterium F.09 na sezon 2017/2018, zaś dwa kluby "bezsprzecznie nie spełniły przedmiotowego kryterium".
<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_3">Wobec tego komisja postanowiła nałożyć na Stomil Olsztyn sankcję regulaminową w postaci jednego ujemnego punktu, na Ruch Chorzów - w postaci sześciu ujemnych punktów. Obie kary dotyczą bieżącego sezonu rozgrywkowego.
<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_4">Jednocześnie przy akapicie dotyczącym Ruchu poinformowano, że w przypadku spłaty wszystkich zobowiązań wynikających z kryterium F.09 w terminie do 28 lutego 2018 roku powyższa kara zostanie ograniczona do jednego ujemnego punktu.
<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_5">Od powyższych decyzji przysługuje klubom odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie pięciu dni.
<p class="hyphenate" data-scroll="paragraph_6">To kolejna kara dla chorzowskiego klubu, który z powodu zaległości rozpoczął obecny sezon z dorobkiem pięciu ujemnych punktów.
Źródło: AUTOR: Eurosport/Onet --> PORTAL: EUROSPORT.ONET.PL

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 63 gości