Co z tym Ruchem?

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22801 Post autor: jajo » 24 maja 2022, o 22:16

14182888 pisze:
24 maja 2022, o 18:34
Sektor rodzinny to inna sprawa. Jajo chodzisz na Ruch już dwadzieścia parę lat, naprawdę tego nie zauważyłeś nigdy? Nikogo nie wyganiam, jest rodzinny, jest trybuna, są skrajne zice na prostej, tyle.
to juz stara dyskusja i jak slusznie Raul zauwazyl, frekwencja nam rosnie a nie maleje, ale jakby nie bylo mlyn mogl troche przegonic ludzi.
mi to malo zmienilo, stalem na skraju mlyna, zeby sie czesto wlaczac do dopingu i dalej tam stoje ;)

zauwazylem przez te 30 lat prawie, ze bywaly mecze, na ktorych ten mlyn majacy gromadzic najwierniejszych z wiernych liczyl kilkadziesiat glow. Widzialem tez w podobnych liczbach dziesione, ktora to niby gromadzi starych wiernych kibicow.
dlatego uwazam, ze zla pogoda, forma, przeciwnik, dzien, godzina, zarzad etc. wplywa na rozne grupy kibicow, a nie tylko "rodziny z dziecmi" czy tam innych brylokow, paziow, do ktorych sie zaliczam ;)

wiem co cchcesz powiedziec, ale zauwazylem tez przez te lata, ze przekroj na stadionie sie zmienia. i nie chodzi tylko o dzieciakow, ktorych Simon zagospodarowal. wiekszosc 6 latkow nie wysiedzi po prostu na ogladaniu meczu.
znaczaco zwiekszyla sie ilosc mlodych kobiet, czy wrecz takich dziewczyn ktore moze jeszcze niedawno byly na rodzinnym. oczywiscie to tez wpylw zmieniajacego sie swiata, a takze tego, ze teraz tych dziewczyn sie z mlyna nie wyrzuca jak 20 lat temu :)

takze nie zgadzam sie z tym, ze i tak przyjda ci sami ludzie co zwykle.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22802 Post autor: niebieski98 » 24 maja 2022, o 22:44

Niewątpliwie przeniesienie młyna z łuku na prostą miało bardzo dobry wpływ na atmosferę w czasie meczy. O tym nie ma nawet co dyskutować. Trudno się jednak zgodzić z tym, że to usytuowanie nie ma żadnych wad - prawdą jest że znacznie ogranicza ilość miejsc najlepszych pod kątem oglądania meczu. Właściwie poza krytą nie ma u nas miejsc o dobrej widoczności dla przeciętnego kibica który siedząc chce zobaczyć mecz. Młyn na 7 stoi cały, na 6. sektorze też większość stoi i włącza się do dopingu, nie ma poza trybuną miejsca w którym można usiąść blisko środka boiska i mieć dobry widok na całe boisko. Na spokojnie usiąść to sobie można na 5 czy 8, krzesełka położone blisko krytej na rodzinnym czy dziesionie, z których odrobinę lepiej widać plac gry też nie są dobrym wyborem dla ludzi którzy w spokoju chcą przeżyć spotkanie. Sektor 6A na niektórych meczach gdzie nie ma tylu ludzi, wygląda na najlepsze takie miejsce - "dycha" stoi i śpiewa cały mecz, na rodzinnym co mecz dzieje się więcej niż w młynach niejednej drużyny. Poza nim dla pikników którzy chcą wejść przy najniższej cenie nie ma dobrego miejsca, pozostają tylko łuki. Z sektora 5 czy 8 widoczność jest już naprawdę słaba.

Pytanie ilu ludzi tracimy potencjalnie przez takie rozmieszczenie kibiców na stadionie? Co się podziało z tymi kibicami którzy kiedyś siedzieli na prostej? Czy wszyscy rozpłynęli się po całym stadionie i znaleźli nowe miejsce czy odpuścili sobie chodzenie na mecze? Młyn na prostą został przeniesiony pod koniec ostatniego sezonu w Ekstraklasie. Większość osób chyba zapomniała, ale wtedy ta decyzja była odebrana bardzo dobrze - znacznie lepiej słyszalny jest doping z prostej niż z 8. Jako stały bywalec dziesiony nie jestem pewien, ale wydaje mi się że więcej ludzi chodzi teraz do młyna niż przed jego przenosinami. Podejrzewam że wielu czekało na okazję dopingowania przy dobrej widoczności - sporo osób zrażało się perspektywą oglądania boiska z kilkudziesięciu metrów i nie chodziło przez to do młyna.

Trzeba zważyć jakie koszty i zyski przyniosłoby ewentualne przeniesienie młyna z powrotem na sektor 8. Po (daj Boże) awansie będzie sporo atrakcyjnych meczy na które można ściągnąć spore rzesze rzadziej odwiedzających Cichą kibiców. Dobrze byłoby im ustąpić chociaż odrobinę miejsc z najlepszą widocznością i jeżeli nie wrócić z młynem w stare miejsce, to chociaż przesunąć gniazdo i centrum młyna miedzy 7A i 7B. Z jednej strony pojawiłoby się więcej wolnych miejsc gdzie w spokoju, siedząc, będzie można oglądać mecz bliżej środka boiska, z drugiej strony młyn nadal pozostawałby dobrze słyszalny. Cofnięcie go dalej w stare miejsce to byłaby znowu przesada, szybko ludzie przypomnieliby sobie jak trudno było uzyskać taki doping jaki mamy obecnie przy młynie umiejscowionym na łuku.

Stona
Posty: 2810
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 20:25
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22803 Post autor: Stona » 25 maja 2022, o 02:52

po co coś zmieniać, skoro dobrze funkcjonuje. To, że brakuje miejsca wygodnego do oglądania meczu to nie jest wina lokalizacji młynu, tylko łysej pały w Ratuszu
za Tobą pójde w ogień, wode..

gucio77
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 727
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:21
Lokalizacja: Szopki
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22804 Post autor: gucio77 » 25 maja 2022, o 06:47

Niebieski, ale jak przeniesiesz gniazdo miyndzy 7a i b, to i tak to nic niy zmiyni bo i tak jak się gniazdowy wydre to i tak wszyscy bydom musieli stoć, tak samo jak to teraz działo z ludźmi na 6-tym sektorze.
A drugo sprawa to piszesz że po przyniesiyniu młyna na środek, poprawiło atmosfera na stadionie, niy sondza. Jak jest gra to jest atmosfera i śpiywo caly stadion i niy zależnie kaj jest młyn, a jak jest padaka na boisku to i młyn nawet na środku to tyż słabo wyglondo, niy godajonc już ło reszcie stadionu.
A zresztom łostatnie nasze medale w EX potwierdzajom moja teza, bo raczyj niy powiysz mi że mieli my wtedy słabo atmosfera na trybunach?
Nojwiynkszom RUCHu wartościom NIY jest to, że nigdy niy upado na kolana, ale to, że zawsze umiy sie z tych kolan dzwignońć."

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22805 Post autor: Dams0n » 25 maja 2022, o 09:23

Temat ciężki. Z jednej strony od kilku dobrych lat młyn na 8 to była słabizna i nikt mi nie powie ze tak nie bylo. Pamiętam taki szpil bodajże z Pogonią, gdzie nasz młyn był porownywalnie słyszalny do dzisiejszego sektora rodzinnego. I to bez ujmowania dzieciakom, tylko po prostu nie wypada się tak prezentować grając jeszcze wtedy w Ekstraklasie.
Od przeniesienia młynu na prostą doping i atmosfera na stadionie ZDECYDOWANIE poprawiła się i nie można tego podważyć, młyn jest najszybciej wykupowanym sektorem i zdecydowanie najliczniejszym na szpilu (moze na rowni z 10 ale to ciezko okreslic bo wiadomo jak wygląda stawanie na mlynie). Jednak z drugiej strony sam sie nad tym zastanawialem, będąc piknikiem to totalnie nie ma gdzie iść. Rodzinny, okej ale też "cos" sie dzieje, położenie takie se. Potem jest 10, no to chyba piknikowy sie nie spodoba, spokojna 8 i 9? Widok tragiczny. 6 i 7? Młyn, więc tu odpada no chyba ze same stanie mu nie przeszkadza to nawet na skraju 7 od strony 8 ma spokojnie. 5? Raczej spokoj chociaż przy meczach z gośćmi miejsce napinania się, pewnie tez mu sie nie spodoba. Ogólnie no jest to po części racja, ale młyn tu nie ma nic do tego, po prostu nasz stadion to jest katastrofa a kaj jest młyn to nie jest kłopot. Wole tez szczerze bdb doping i atmosferę niz dodatkowe 500 osób na szpilu no ale co kto lubi

rico1974
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2009, o 18:59
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22806 Post autor: rico1974 » 25 maja 2022, o 10:42

Przeniesienie młynu na prosto było związane z spadkami i małą ilością widzów i żeby to jakoś wyglądało to się przenieśli moim zdaniem to jest ten czas na mały ruch w lewo strona czyli młyn powinien być na sektorze 8 i ewentualnie na 7b prosto do do się rada z zapełnieniem ale to tylko moje zdanie teraz ważne jest tu i teraz czyli szpil z Radunią

scaneRboy
Posty: 8311
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22807 Post autor: scaneRboy » 25 maja 2022, o 21:23

Młyn się przeniósł na prostą z jednego powodu...

Nie ma co do tego wracać z dzisiejszej perspektywy. Od tamtych czasów zmieniliśmy się jako ludzie i jako kibice, młodzi nic nie wiedzą o latach 90tych. Jedyna sensowna zmiana jest budowa stadionu.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22808 Post autor: jajo » 25 maja 2022, o 21:28

jakby sie dzis dyskusja miala zamknac ;)
nie wiem cyz to nie byl najlepszy doping w tej mojej 30 letniej historii na Ruchu.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
lacky24
Posty: 130
Rejestracja: 27 paź 2020, o 17:53
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22809 Post autor: lacky24 » 25 maja 2022, o 22:33

Harpo pisze:
23 maja 2022, o 15:20

błagam z tymi "starzikami" - zobacz sobie place i skwery przed blokami przed meczem, multum młodzieży mającej wywalone na Ruch. Kiedyś szedłem na mecz z centrum i mogłem to zjawisko zaobserwować.
Nowy, zadaszony stadion NA PEWNO przyciągnie kolejna grupę - tę bardziej kulturalną.
To że trybuna nie była pełna w deszczowy dzień to żaden wyznacznik, jest wiele czynników (cena?) również to co pisałem powyżej.
Przecież my nawet porządnego parkingu na kilka tys. aut nie mamy :(
Kibicowsko Chorzów daje d..y za przeproszeniem i mieszkańcy MUSZĄ to w końcu zmienić.

Największym "magnesem" jest jednak gra w ektraklasie i walka o najwyższą stawkę. Nie wyobrażam sobie naszego "stadionu" w ex-klasie... :wstyd:
to zjawisko jest widoczne od czasu kiedy jestem kibicem Ruchu, tam moze byc multum powodow, bez rzetelnego wywiadu mozemy tylko zgadywac

A ty myslisz, ze na nowym stadionie, to cena bedzie taka jak teraz? Nie. Cena bedzie co najmniej taka jak teraz na trybune dolna.
Debiut na Cichej: 09.12.2006 Górny Śląsk - Polska
Debiut na Ruchu: 14.04.2007 Ruch - Zagłębie S.

gizm
Posty: 612
Rejestracja: 29 mar 2006, o 12:24
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22810 Post autor: gizm » 26 maja 2022, o 12:03

niebieskifanatyk pisze:
24 maja 2022, o 22:16
Jest jeszcze 5 i 8a gdzie można usiąść i widok też lepszy niż za bramką (9a, 9b).
5
Obrazek

scaneRboy
Posty: 8311
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22811 Post autor: scaneRboy » 26 maja 2022, o 12:10

mam uwagę do działania serwisu. Po dokonaniu zakupu biletu via https://ruch.vectorsoft.pl/msi/ klikamy "koniec" i jest KONIEC. Myślę, że w tym miejscu powinny być linki do innych naszych serwisów w tym do kolejnych zakupów.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
atleticomadryt
Posty: 1423
Rejestracja: 1 maja 2012, o 14:37
Lokalizacja: RUCH
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22812 Post autor: atleticomadryt » 12 cze 2022, o 14:39

W tym sezonie nabyc Karnet to jest obowiazek dla kazdego, ktoremu lezy gleboko na sercu nie tylko odbudowa po spadkach i powrot Ruchu tam gdzie jego miejsce na szczyty i salony, ale bardzo powazny argument do obecnych i przyszlych wladz, z dluzej sie juz nie da blokowac budowy stadionu! bo karnet to jak mala cegielka lub kamyk wegielny skladajacy sie na caloksztalt poczatku konca pewnego haniebnego etapu w dziejach Chorzowa dla ludzi ktorych wizytowka miasta jest uciazliwym balastem. Tak nie jest bo wstyd byc jawnie oklamywanym przez tyle lat po prostu ganba, ze u innych dalo sie wybudowac lub sa w trakcie, a tu dalej bez zmian kawka, stolek, urlop, lodka i byle do wyplaty. Miarka sie przebrala czas na czyny. Kibice wszystko przez te lata zrobili i po prostu zasluguja na nowy stadion budowany nawet etapami, ale cierpliwosc zostala wyczerpana i kredyt zaufania jest na duzym minusie.
„Naszym HonoRem WieRnosc jeeeeeesst - Naszym Klubem (H)KS RUCH
"z wychowankami i lokalnym wsparciem, nie potrzeba obcokrajowców"

Harpo
Posty: 3362
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22813 Post autor: Harpo » 13 cze 2022, o 13:54

Przez zdecydowaną większość czas na Cichej młyn był na łuku lub w rogu pod jupiterem.
Jak ktoś słusznie zauważył został przeniesiony na prostą "żeby jakoś to wyglądało" przy niskiej frekwencji.
Dlaczego? Ano dlatego, że przy frekwencji6-8 tys na prostej ludzie zajmują miejsca 1:1, czyli 1 kibic na jednym krzesełku. Przy takim założeniu i młynie na łuku OPTYCZNIE będzie to wyglądało jeszcze lepiej.
Moim zdnaniem czas wrócić do tRadycji, teraz dla spokojnych/starszych ludzi NIE MA MIEJSCA na stadionie poza trybuną główną i częściowo sektorem 5a.

PS. NOWY STADION DLA CHORZOWA!!!!!
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

Elmer
Posty: 10377
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22814 Post autor: Elmer » 13 cze 2022, o 15:50

Tutaj widać jak efektownie wyglądał młyn na łuku. Z drugiej strony reszta sektorów pustawa.
https://m.youtube.com/watch?v=LUuo5AXqaGw
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
jakimamnick?
Posty: 1871
Rejestracja: 21 mar 2009, o 12:42
Kontakt:

Re: Co z tym Ruchem?

#22815 Post autor: jakimamnick? » 14 cze 2022, o 11:40

Mecz z Motorem pokazał, że piknikowy krepel który przychodzi raz na jakiś czas na spotkanie bez problemu może iść na łuk albo na stary młyn i stamtąd oglądać mecz. Chyba zapomnieliście jaka była atmosfera, jak młyn był na 7 i nie zapełniał się nawet do ówczesnego gniazda, czyli nawet nie w połowie...

Elmer pisze:
13 cze 2022, o 15:50
Tutaj widać jak efektownie wyglądał młyn na łuku. Z drugiej strony reszta sektorów pustawa.
https://m.youtube.com/watch?v=LUuo5AXqaGw
https://www.youtube.com/watch?v=1ns81qlS6Z8

Dla porównania zobacz jak tutaj efektownie wyglądał młyn :wstyd:
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], jajo, JEDI_V, Majestic-12 [Bot], Rickenn10 i 197 gości