Ruch w prasie...

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
JEDI_V
Posty: 671
Rejestracja: 27 wrz 2005, o 19:47
Lokalizacja: TATOOINE
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26581 Post autor: JEDI_V » 18 lis 2023, o 11:11

Bartorus pisze:
18 lis 2023, o 10:59
Hej tutaj Bartosz z WR. Przykro mi słyszeć, że miałeś taką sytuacją związaną z wyjazdem. Jak wszyscy co jeżdżą na wyjazdy wiemy, że w Warszawie zawsze są duże lub jeszcze większe problemy z wejściem i zachowaniem policji. Opisy tego co działo się jednak z kibicami Lecha to jednak przekraczała nawet tak niskie normy do jakich większość jest przyzwyczajona jeżdżąc tam stąd aż taka reakcja z ich strony. Nie wiem czemu mówisz o innych klubach skoro to jedyni, którzy zrobili(słusznie) awanturę za naprawdę traktowanie ich wyjątkowo nawet jak na standardy warszawskie.

Nie wiem czemu nagle też obrażasz się na stowarzyszenie skoro jesteś członkiem i sprowadzasz nasze działania tylko do wyglądaniu na uroczystościach i gadaniu do kamery. Kto mnie zna wie, że raczej fanem kamer nie jestem. Nie jest prawdą też, że nie zajmujemy stanowisk w tego typu sprawach jeśli występują znaczące naruszenia. Słaliśmy pismo jeszcze w 3 lidze związane z niewpuszczaniem nas na stadion Gaci i związane z tym zwroty biletów. Pisaliśmy także po wydarzeniach w Bytomiu. O tym jaki zrobił się szum w związku ze stadionem śląskim i meczu z Wisłą na nim niedoszłego nawet nie ma co wspominać.

Jeśli pisałeś na naszego maila w tej sprawie ktoś zapewne przyjrzałby się bardziej tej sprawie(jeśli napisałeś a nie widzieliśmy przepraszamy), ale no w związku z tym, że nie zajmujemy się wyjazdami nie dostajemy przeważnie takich informacji. Szkoda, że z powodu zupełnie niezwiązanej z nami sytuacji jaką było traktowanie Ciebie i syna na wyjeździe po paru miesiącach bez kontaktu z nami w związku z tą sytuacją chcesz zrezygnować, zwłaszcza gdy się z nami nie skontaktowałeś. Sam byłem na tym wyjeździe pamiętam te podstawioną żenującą ilość autobusów, ludzi co prawie mdleli gdy 3 raz przekraczaliśmy Wisłę i potem samo wpuszczanie jednak jak wspomniałem nie było to nic czego bym się nie spodziewał jadąc na Legię.
Dzięki, że ktoś w końcu merytorycznie odpowiedział. Jako Stowarzyszenie macie możliwości prawne i większą siłę przebicia niż kto inny i należy niezależnie od statusu coś w tej sprawie zrobić, a w szczególności nagłaśniać, bo w przeciwnym razie zawsze będziemy tymi drugiej kategorii i nikt się z nami liczyć na poważnie nie będzie.
Młody od najmłodszych lat marzył, aby jeździć na Ruch i za Ruchem, jak mu to wytłumaczyć?, a jeżdżę za Ruchem od głębokiej komuny i czasami nie było wiadomo, czy się żywym wróci do domu. Czasy się zmieniają i zachowania również, ale pewne rzeczy są niedopuszczalne dla mnie jako ojca, a ten złamas rooki powyżej napisze mi, że mam syna pilnować.
OFICJALNY KLUB ŚLONZOKÓW/R\, NIY GOROLI, NIY LWOWIOKÓW

Awatar użytkownika
karol fryna
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 335
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:18
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26582 Post autor: karol fryna » 18 lis 2023, o 14:30

jezeli dzis nie ygramy bydymy zwalniac prezesoow albo przynajmniej tych przylepianych prezesow?

spyru
Posty: 5157
Rejestracja: 13 lis 2003, o 19:47
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26583 Post autor: spyru » 18 lis 2023, o 22:56

Pytanie pierwsze, kto w zamian? To nie jest takie wszystko zerojedynkowe. Z tymi ludźmi przeszliśmy długą, piękną drogę. Ja nawet nie jestem jakoś bardzo na nich zły. Zły będę, jak za rok czy 2 wrócimy i zostaną popełnione te same błędy. Ale mysle, że wnioski zostaną wyciągnięte. Na pewno doświadczenie z tego sezonu się przyda wszystkim. Sezon jest pilkarsko stracony, jedyne co możemy zrobić to kupować bilety i wierzyć w lepsze jutro. I oczywiście wymagać jazdy na dupach w każdym meczu, skoro jakości brakuje.
Smagorowicz, Paterman, Kurczyk, Bik, Kopel, Kotala - grabarze LEGENDY

OLSZA
Posty: 694
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 16:16
Lokalizacja: Piekary
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26584 Post autor: OLSZA » 18 lis 2023, o 23:19

Jak spadniemy to napewno nie wrócimy za rok czy dwa... długie lata w 1 lidze jeśli się utrzymiemy....
My musimy zapewnić przetrwanie naszym ludziom i przyszłość dla naszych białych dzieci!

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10154
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26585 Post autor: jajo » 18 lis 2023, o 23:24

spyru pisze:
18 lis 2023, o 22:56
Pytanie pierwsze, kto w zamian? To nie jest takie wszystko zerojedynkowe. Z tymi ludźmi przeszliśmy długą, piękną drogę. Ja nawet nie jestem jakoś bardzo na nich zły. Zły będę, jak za rok czy 2 wrócimy i zostaną popełnione te same błędy. Ale mysle, że wnioski zostaną wyciągnięte. Na pewno doświadczenie z tego sezonu się przyda wszystkim. Sezon jest pilkarsko stracony, jedyne co możemy zrobić to kupować bilety i wierzyć w lepsze jutro. I oczywiście wymagać jazdy na dupach w każdym meczu, skoro jakości brakuje.
:padam: :padam: :padam:

juz przy Skrobaczu stawialem pytanie "kto za niego?". niestety podejscie "RAUS a potem sie pomysli" to droga wprost do katastrofy.

inna kwestia jest taka. jesli tacy ludzie jak Stokłosa (czlowiek bezposrednio od kibicow, wyjazdowicz) i Siemion (wychowanek, zawodnik, wieloletni trener) sa teraz mniej lub bardziej wybredny sposob lzeni... to kto sie tego podejmie? kto bedzie chcial na siebie przyjac to wiadro pomyj?
ktos powie: czas na profesjonalistow. ok, jak bedziemy mieli 50k na etat Dryektora Sportowego to sie zjawi taki, dla ktorego to bedzie dobra kwota za bycie ch***m na transparencie. pytanie czy ten profesjonalizm na pewno da lepsze wyniki niz pasja.

to takie troche szersze przemyslenie nt. atakowania ludzi mniej lub bardziej zwiazanych z Ruchem. czy gdybyscie byli teraz takim Swierczewskim, milionerem myslacym o angazowaniu sie w klub, to czy by wam ta sytuacja pomogla. juz nie chodzi o to, czy dana opinia jest sluszna czy nie, ale przypadek panow S&S jest szczegolny. Jak oni po 3 miesciecznym kryzysie dorobili sie wyziwsk, to kazdy moze. to po co takiemu milionerowi takie watpliwe zasczzyty?
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

19gorek20
Posty: 2330
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26586 Post autor: 19gorek20 » 18 lis 2023, o 23:30

Od 4 miesiecy w klubie jest szef dzialu skautow Jakub Komander, moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego zaden dziennikarz albo ktos z klubu nie przeprowadzil z nim krotkiej rozmowy ? Chyba kazdy chcialby poznac jego kariere sukcesy i porazki oraz za co bedzie odpowiedzialny. Znowu wyjde na pesymiste ale ta jego kariera mocno mi smierdzi
Z Rakowa odszedl po roku ( albo go wy***ali bo nikt normalny nie odchodzi z klubu top ktory caly czas sie rozwija i patrzac na ich transfery w kazdej rundzie jest szansa sie wykazac bo kupuja po kilkunastu zawodnikow )
Motor Lublin 9 miesiecy ( pewnie tez wyrzucony ) przejrzalem sobie kogo Motor sprowadzil za jego kadencji i wychodzi jakis dramat
Wedlug jego profilu na linkedinie pracowal tam od listopada 2022 do lipca 2023 w tym okresie klub podpisal nastepujacych zawodnikow

Kod: Zaznacz cały

Filip Luberacki 19 lat lewy obronca z Escolii dobry transfer gra prawie wszystko w pierwszym skladzie
Kamil Wojtkowski wieczny talent ktory ani w drugiej ani w pierwszej lidze jako ofensywny zawodnik nie strzelil zadnej bramki w klubie rezerwowy/pierwszy sklad
Michal Litwa 19 lat i od stycznia nie zagral ani minute w seniorach
Kacper Rosa bramkarz od stycznia 1 mecz w lidze
Dawid Kasprzyk 23 lata w tym roku 277 minut w lidze 
Patryk Romanowski 19 lat w tym roku 17 minut w lidze 
Kacper Welniak bardzo pomogl w awansie strzelajac 8 bramek na wiosne w drugiej lidze obecny sezon troche slabszy liczbowo ale caly czas gra
Dariusz Kaminski w tym sezonie 111 minut
Konrad Magnuszewski 18 lat i zadnej minuty w tym sezonie
Krystian Palacz 6 meczow w tym sezonie i tylko raz zagral 90minut
Mathieu Scalet w tym sezonie tylko dwa razy zagral 90minut cala reszta to albo nie lapie sie do 18nastki albo wchodzi na 15-30 minut
Kacper Spiewak 447 minut i 1 gol jako napastnik od 4 spotkan nie podnosi sie z lawki albo nie lapie sie do 18nastki meczowej
Bartosz Wolski ostatni dobry transfer za jego kadencji gra wszystko po 90minut z niezlymi liczbami
Czy leci z nami pilot ?

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1418
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26587 Post autor: kroy » 19 lis 2023, o 00:07

jajo pisze:
18 lis 2023, o 23:24
spyru pisze:
18 lis 2023, o 22:56
Pytanie pierwsze, kto w zamian? To nie jest takie wszystko zerojedynkowe. Z tymi ludźmi przeszliśmy długą, piękną drogę. Ja nawet nie jestem jakoś bardzo na nich zły. Zły będę, jak za rok czy 2 wrócimy i zostaną popełnione te same błędy. Ale mysle, że wnioski zostaną wyciągnięte. Na pewno doświadczenie z tego sezonu się przyda wszystkim. Sezon jest pilkarsko stracony, jedyne co możemy zrobić to kupować bilety i wierzyć w lepsze jutro. I oczywiście wymagać jazdy na dupach w każdym meczu, skoro jakości brakuje.
:padam: :padam: :padam:

juz przy Skrobaczu stawialem pytanie "kto za niego?". niestety podejscie "RAUS a potem sie pomysli" to droga wprost do katastrofy.

inna kwestia jest taka. jesli tacy ludzie jak Stokłosa (czlowiek bezposrednio od kibicow, wyjazdowicz) i Siemion (wychowanek, zawodnik, wieloletni trener) sa teraz mniej lub bardziej wybredny sposob lzeni... to kto sie tego podejmie? kto bedzie chcial na siebie przyjac to wiadro pomyj?
ktos powie: czas na profesjonalistow. ok, jak bedziemy mieli 50k na etat Dryektora Sportowego to sie zjawi taki, dla ktorego to bedzie dobra kwota za bycie ch***m na transparencie. pytanie czy ten profesjonalizm na pewno da lepsze wyniki niz pasja.

to takie troche szersze przemyslenie nt. atakowania ludzi mniej lub bardziej zwiazanych z Ruchem. czy gdybyscie byli teraz takim Swierczewskim, milionerem myslacym o angazowaniu sie w klub, to czy by wam ta sytuacja pomogla. juz nie chodzi o to, czy dana opinia jest sluszna czy nie, ale przypadek panow S&S jest szczegolny. Jak oni po 3 miesciecznym kryzysie dorobili sie wyziwsk, to kazdy moze. to po co takiemu milionerowi takie watpliwe zasczzyty?
Bardzo dobry komentarz. Można mieć opinie i zdanie i wyrażać ją bez obrażania ludzi którzy dla Ruchu poświęcili życie. Reali są jakie są, coś poszło nie tak i teraz kwestia jak to naprawić.

Jeśli chodzi o JS, gdybym wiedział że jego następca będzie Wos to nie sądzę żebym uważał że to dobry sposób. Tak jak po radomiaku można było mieć optymizm tak dziś znów sami przegrywamy mecz. To nie rywale są tak mocni tylko my tak słabi. Czy to wina transferów? Może. Czy za szybko awansowaliśmy? Na pewno. Czy błędy zostały popełnione? Tak. Ale trudno akceptować obrażanie Marcina, Marka i Prezesa, ludzi którzy wiele dla tego klubu i dla każdego z tych obrażających „kibiców”. A już na pewno więcej od nich bo zarządzać klubem na forum albo w FM gdzie każdy sezon można powtórzyć jest dużo łatwiej.

Problem chyba każdy zna i jest nim obrona. Strzelamy mało bramek ale przy szczelnej obronie moglibyśmy mieć 17 pkt tak jak Piast czy Warta. Niestety ilość błędów niweczy wszelkie pozytywy i jeśli jest jedna rzecz jaką musimy zrobić to mieć większą pewność z tyłu. A zagrania Szymańskiego czy Kasola kojarzą mi się z naszą reprezentacją - brak pewności siebie skutkuje błędami.

Jeszcze co do trenera - mam obawy że jeśli plan Jan Wos nie wypali (oby wypalil) to będzie za późno by jakikolwiek skuteczny trener zdecydował się wejść na tonący okręt i próbować ratować Ruch ryzykując spadek w swoim cv.

Ciężki rok ale z drugiej strony może każdy potrzebuje kubla zimnej wody po tych trzech latach sukcesów na wyrost.

Myślę że spadniemy ale wierzę że jest jeszcze czas żeby zawalczyć o to utrzymanie. Niech Korona i Wisła Płock będą dla nas inspiracją, że póki matematyka pozwala wierzyć to trzeba dawać z siebie wszystko.

Dobranoc Niebiescy!
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Awatar użytkownika
WolnyLogin
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 458
Rejestracja: 4 lut 2016, o 20:51
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26588 Post autor: WolnyLogin » 19 lis 2023, o 03:41

Mam wrażenie, że Zarząd po awansie do Ekstraklasy popadł w samouwielbienie. Te trzy awanse przyszły im chyba zbyt łatwo, bo kolejne decyzje podejmowano jakby zbyt lekceważąco. Nie spodobał mi się sposób rozstania z Łukaszem Janoszką. Brak przedsezonowych sparingów z zespołami z ekstraklasy. Dyskusyjne transfery przychodzące, w tym mój ulubiony - pan Steczyk. Dziwna polityka sprzedaży biletów na kolejne mecze po frekwencyjnym sukcesie pierwszego spotkania na Stadionie Śląskim. Pozbycie się Trenera Skrobacza i zastąpienie Go dotychczasowym asystentem (sorry, ale dla mnie pan Woś to taki trenerski odpowiednik pana Steczyka). Efekt jest taki, że w rozgrywkach nie tylko słabo punktujemy, ale my się wręcz kompromitujemy. Nie pasujemy do Ekstraklasy pod żadnym względem, za wyjątkiem kibicowskiego. W trzy miesiące zniweczony został efekt pracy trzech ostatnich lat, lat sukcesów. Smutno na to patrzeć i nawet wiary co raz mniej.

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6209
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26589 Post autor: heli » 19 lis 2023, o 08:32

To raczej nie jest kwestia samouwielbienia tylko raczej liczenie, że znów się jakoś uda i jakoś to będzie.
Potem niestety jedne sprawy rodzą kolejne.
To już wcześniej też było pisane, że inne jest zarządzanie jak idzie, a inne w kryzysie i pod presją.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke


COBRA
Posty: 4400
Rejestracja: 12 sty 2004, o 14:18
Lokalizacja: Bytom,Tarn-Góry
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26591 Post autor: COBRA » 29 lis 2023, o 18:39


Jadajada
Posty: 66
Rejestracja: 18 lis 2023, o 19:38
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26592 Post autor: Jadajada » 29 lis 2023, o 19:22

Panowie. Nie jest idealnie, zarzad tez sie musi jeszcze sporo nauczyc, ale jak slysze o ich zwalnianiu to sie gotuje. Moze i bledy z transferami byly i to te bledy nas teraz najwiecej "kosztuja", ale poza tym nie ma co narzekac, bo mamy w koncu klub przejrzysty i mamy w koncu swoich ludzi, ktorzy dla klubu sie poswiecaja. Nikt inny by tego nie robil. Przyjdzie jakis pseudo biznesmen, albo jakis "polityk", ktory o sporcie nie ma pojecia, albo sie mu znudzi, albo za duzo go to wyjdzie, nie poswieci klubowi czasu tyle ile trzeba i bedziemy w tym samym miejscu co przed szescioma laty.
Nam trzeba dyrektora sportowego i inwestora na poczatek, pozniej kolejnych ludzi do gabinetow dopiero, ale prezesa zostawcie, bo drugiego takiego dawno nie bylo i jeszcze dluuuugo nie bedzie

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26593 Post autor: Mikoruch » 8 gru 2023, o 16:45

Gdyby tak kiedyś Bogusz i Grabara zainwestowali w Ruch ...
https://przegladsportowy.onet.pl/pilka- ... ry/spessn4

kattowitz
Posty: 2203
Rejestracja: 27 cze 2007, o 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26594 Post autor: kattowitz » 25 gru 2023, o 12:23

Pracowity czas działaczy Ruchu Chorzów

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... hu-chorzow

Awatar użytkownika
Rickenn10
Posty: 2637
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:02
Lokalizacja: 1920
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#26595 Post autor: Rickenn10 » 25 gru 2023, o 12:56

kattowitz pisze:
25 gru 2023, o 12:23
Pracowity czas działaczy Ruchu Chorzów

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... hu-chorzow
Śmieszne są te wszystkie artykuły. Piszą o takich sprawach o których my już wiemy od wielu miesięcy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19gorek20, BandzioR, Bing [Bot], dako, daniel1222, disu, Google Adsense [Bot], hebel, heli, jalboss, JSensei, julko20, kuman300, Majestic-12 [Bot], MakeRson, marek79, Pabloniusz, papar1, pedro-sbl, qwertyhu, Rickenn10, rocky_4, tedeus63, tynbydziedobry, west72 i 393 gości