Sponsoring Klubu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Jajo

Sponsoring Klubu

#1 Post autor: Jajo » 14 sty 2003, o 22:54

Czesc wszystkim .

Od dłuzszego czasu czytam to Forum. W jednym z postow przeczytalem super pomysł na dofinansowanie Naszego klubu. Tylko do tego pomysłu potrzebna jest pomoc Pana Prezesa Rogali i Was kibicow . Jak napisal Vahanara w jednym ze swoich postow kazdy z Nas spedza sporo czasu przy komputerze wiec kazdy z Nas moze wyslac przynajmniej 1 E - mail tygodniowo do jakiejs wielkiej czy tez malej firmy z propozycja reklamy na naszym stadionie (bo jesli My sami tego nie zrobimy to kto ma to zrobic patrzac na marketing w Naszym Klubie)

A pomocy Prezesa potrzebowalibyśmy jedynie przy okresleniu ceny jednej reklamy na naszym stadionie No i jakiegoś Meil-a gdzie potencjalni reklamodawcy mogli by sie skontaktowac z Panem Panie Prezesie lub osoba odpowiedzialną za Marketing......

Moim zdaniem pomysł jest niezly --- A co Wy sadzicie na ten temat ??

Jestem Ciekaw ilu z Was jest gotowa poprzec Tą inicjatywe


P_O_Z_D_R_O_W_I_E_N_I_A__D_L_A__W_S_Z_Y_S_T_K_I_C_H__N_I_E_B_I_E_S_K_I_C_H

Gość

#2 Post autor: Gość » 14 sty 2003, o 23:59

Podam Ci pewien przykład. Kiedyś pracowałem w oficjalnym serwisie e-netowym. Nie ważne jakim , ważne ,ze piłkarskim. Wydawać by się mogło,że co jak co ale e-mail jest najlepszym narzędziem w kontakcie między nazwijmy to "firmami" z netu. Chciałem pomóc i również włączyłem się w cos takiego o czym ty piszesz- po prostu potzrebny był sponsor, wysyłaliśmy również maile do tv w sprawie współpracy.
Jak się mozesz domyśleć nici z tego wyszły. a była to sprawa błacha. Pomyśl co się stanie z Twoim mailem wysłanym do jakiejś tam firmy odnośnie sponsoringu klubu piłkarskiego???

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#3 Post autor: vahanara » 15 sty 2003, o 09:58

Bart pisze:Podam Ci pewien przykład. Kiedyś pracowałem w oficjalnym serwisie e-netowym. Nie ważne jakim , ważne ,ze piłkarskim. Wydawać by się mogło,że co jak co ale e-mail jest najlepszym narzędziem w kontakcie między nazwijmy to "firmami" z netu. Chciałem pomóc i również włączyłem się w cos takiego o czym ty piszesz- po prostu potzrebny był sponsor, wysyłaliśmy również maile do tv w sprawie współpracy.
Jak się mozesz domyśleć nici z tego wyszły. a była to sprawa błacha. Pomyśl co się stanie z Twoim mailem wysłanym do jakiejś tam firmy odnośnie sponsoringu klubu piłkarskiego???
Niewiem co się stanie. Wiem natomiast że gdyby Owsiak tak myślał to nie byłoby WOŚP. Nie chodzi o jeden czy dwa mail-e. Chodzi o to żeby zasypywać co jakiś czas parę firm takimi sprawami. To może być odebrane jako spam ale przynajmniej wiem że coś zrobiłem.

Pozdrawiam

Gość

#4 Post autor: Gość » 15 sty 2003, o 10:19

Vahanara a nie myślisz,że gdyby to było taklie prosste to juz dawno Ruch miałby kupę sponsorów. Może i chodzi o to żebyś cos zrobił, ale chyba bardziej o to ,żeby przyniosło to pożądany efekt.

fuhr
Posty: 1169
Rejestracja: 10 sie 2002, o 15:52
Lokalizacja: Derry/Dublin/Chorzow
Kontakt:

#5 Post autor: fuhr » 15 sty 2003, o 10:45

ale sprobowac warto
born and bred Blue!

KS RUCH CHORZOW

Górny Śląsk

DjMaciar
Posty: 1998
Rejestracja: 19 paź 2002, o 15:49
Lokalizacja: Siemianowice/Aachen
Kontakt:

#6 Post autor: DjMaciar » 15 sty 2003, o 11:12

TAK jak pisze Futh sprobowac warto tylko trzeba by bylo miec meila np.klubu czy prrezesa albo osoby kompetentnej i odpowiedzialnej za marketing naszego klubu zeby nie wyniknela sytuacja ze jedna firma dostaje np.100 meili w jednej sprawie a odpowiedz ma takze odpisac na np 20 innych meili bo wtedy zrobi sie balagan i nastepne poczty beda tylko automatycznie kasowane przez dajmy nato nowego sponsora
[b]Fan Club Deutschland 🇩🇪 [/b]

huta

#7 Post autor: huta » 15 sty 2003, o 11:58

Nie wiem, ale mam mieszane odczucia do takiej formy szukania sponsora:
- Z jednej strony spoko. Przynajmniej każdy mógłby sie wykazać i dac coś od siebie (a nóż sie uda)
- Druga strona medalu wygląda następująco: Czy jakaś poważna firma, która ma ka$e zdecyduje sie na oferte przedstawioną przez jakiegoś kibica???

Jeżeli już mielibyśmy coś wysyłać, to takiego maila nie może pisać żaden z nas. Musi to napisać jakiś gość, który ma pojęcie o skutecznym przemawianiu do ludzi... Przecież jakby któryś z nas napisał maila do jakiejś firmy to może on (ale nie musi) być napisany takim językiem, że w momencie odrzuci od monitora czytającego. Poczytajcie forum... Wypowiedzi przepełnione błędami itp.

Nie jestem przeciwny temu przedsięwzięciu pod warunkiem, że ktoś napisze maila WZÓR, który każdy z nas będzie mógł wysłać do jakiejś znanomej firmy...
Aha i jeszcze takie małe pytanie?? szukamy poważnego sponsora, który będzie sypał gróbą ka$ą czy kilku małych firm, których reklama wisiała by kajś na płocie ??

pozRo

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#8 Post autor: vahanara » 15 sty 2003, o 12:26

Bart pisze:Vahanara a nie myślisz,że gdyby to było taklie prosste to juz dawno Ruch miałby kupę sponsorów. Może i chodzi o to żebyś cos zrobił, ale chyba bardziej o to ,żeby przyniosło to pożądany efekt.
Dokładnie. Cieszy mnie fakt że zaczynamy mówić co (jak) zrobić a nie tylko narzekać. Widzę że nie jesteś entuzjastą tego pomysłu. Nie mam pojęcia czy się uda czy nie ale może Ty masz jakiś pomysł?

Gość

#9 Post autor: Gość » 15 sty 2003, o 12:37

Jeśli chodzi o spionsorów to my kibice chyba niewiele, mozemy pomóc. Jedynie tym ,ze będziemy chodzili na mecze i zachwowywali siena nich , spokojnie co przyciagnie kolejnych widzów. Więcej chyba zależy od postawy i wyników zespołu bo od tego trzeba zacząć.

No chyb ,ze ktoś ma jakiś znajomych w firmie która ewentualnie chciałaby inwestować w futbol i w nie zawsze jasne kontakty. To wtedy jest szansa ,że moze pomóc klubowi indywidualnie.
Tak ja to widzę.

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#10 Post autor: vahanara » 15 sty 2003, o 12:58

Bart/ kiepsko to widzisz ale sądzę że nie należy zrażać tzw. entuzjastów. Kriszo zakładając tę stronkę też pewnie się nie spodziewał że za jakiś czas będzie prowadził oficjalną witrynę jednego z najsłynniejszych klubów w Polsce. Stu się nie uda a sto pierwszy może mieć niesamowitego farta. Poraz kolejny powtarzam że siedząc i narzekając do niczego nie dojdziemy. Jeśli natomiast ktoś niema ochoty nic robić to wystarczy że nie przeszkadza i jest ok.

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#11 Post autor: Mikoruch » 15 sty 2003, o 15:04

A może prezes juz takie maile wysyła. Czy ktoś się pytał ?

Fajnie by to brzmiało

Nazywam sie Jacus Kowalski
Jestem wiernym kibicem Ruchu Chorzów
Czy Pana firma nie chciałaby być sławna na całą Polskę ?
Jeżeli tak to proszę o tel. do Prezesa. On poradzi co zrobić.

Do kogo te maile ? Do np. TP SA czy firmy Market Europa s.c. ?

Myślę, że pomysł z mailami, mimo szczerych chęci, nie przystaje Ruchowi.
Sponsorów szuka sie innymi sposobami. Ten sposób jest mało poważny.

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#12 Post autor: vahanara » 15 sty 2003, o 15:21

Mikoruch pisze:
Do kogo te maile ? Do np. TP SA czy firmy Market Europa s.c. ?

Myślę, że pomysł z mailami, mimo szczerych chęci, nie przystaje Ruchowi.
Sponsorów szuka sie innymi sposobami. Ten sposób jest mało poważny.
Jakimi innymi sposobami?

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#13 Post autor: Mikoruch » 15 sty 2003, o 15:33

Sponsora szuka szef a nie szeregowy pracownik. Taki jest dla każdego niewiarygodny. Polecam książki z Marketingu i Reklamy. :wink:

Viro

#14 Post autor: Viro » 15 sty 2003, o 16:39

a ja mysle , ze ze sponsorem to raczej nam sie nie uda
ale mozna powysylac maila do firm o sponsorowanie klubu kibica:)
jakas kasa na oprawy itd
pozdRo

huta

#15 Post autor: huta » 15 sty 2003, o 17:10

otóż to, pomagając w ten sposób tylko sobie szkodzimy... Potem jakaś gazeta napisze ze momy ch***wy zarząd i juz sami kibice muszą kołować sponsorów. Może być z tego wielka kupa:D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19gorek20, Bing [Bot], JSensei i 175 gości