Działania marketingowe

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Simone
Posty: 2145
Rejestracja: 1 wrz 2003, o 21:36
Lokalizacja: EGAL
Kontakt:

#61 Post autor: Simone » 21 paź 2005, o 17:06

szczerze mowiac Pani B. Simon nie widzialem tutaj wpisu ktory by Pania obrazal ...

A co do watpliwosci w Pani kwalifikacje to kazdy z nas ma do tego prawo , jak i do wypowiedzenia sie na ten temat

Pani w tym glowa by nam udowodnic ze sie mylilismy ... mysle ze kazdy z nas na to czeka - dla dobra Klubu

Awatar użytkownika
Patton
Posty: 4585
Rejestracja: 10 sie 2002, o 22:59
Lokalizacja: Valhalla
Kontakt:

#62 Post autor: Patton » 21 paź 2005, o 17:07

Witam. Tak na szybko odpowiem:

- wspolpraca z radiem katowice, moze pani napisac do jakiego grona odbiorcoe trafiaja audycje? Chodzi mi o przedzial wiekowy, wyksztalcenie sluchaczy, oraz, na ile sluchacz jest potencjalnym kibicem Ruchu.
- TVP3 Katowice - zerowa ( mysle, ze dla 80% ) ogladalnosc. Popelnia Pani duzy blad - zwiekszajac ilosc relacji w TV, zmniejsza sie w pewnym stopni frekwencja ( duzo starszych osob woli obejrzec skroty, niz isc na stadion ). Nie neguje obecnosci w mediach, ale nie musi ona byc az tak obszerna.
- dziennik sport - teoretycznie najwieksza gazeta sportowa regionu, idealne posuniecie. Ale ja tej gazety nie kupie, bo wiem jak traktuje i opisuje Ruch. Widzi Pani, ja znacznie dluzej jestem kibicem Ruchu, wiem co wypisywali o tym klubie i jak na sile starali sie oczernic go w prasie. Teraz nagle mamy sie reklamowac, placic za jakies powierzchnie itd.?? No badzmy powazni - jest tyle gazet, o wiekszej renomie, wiekszym zasiegu, czy tez "czytelnosci".
- foldery reklamowe/plakaty itd. za pieniadze? Nie, ja dziekuje. 70% kibicow Ruchu Chorzow pochodzi z robotniczych rodzin, nie ma pieniedzy na dojazd na mecz, nie ma pieniedzy na wejscie na mecz... A Pani chce do tych ludzi kierowac oferte, ktora powinna byc DARMOWA, za pieniadze? Ja dziekuje...
- podejmowanych jest wiele dzialan - kto onich wie, oprocz Pani?? Bo ja jestem na biezaco z tym co sie dzieje wewnatrz klubu, ale nie wiem nic. A co dopiero zwykly "Kowalski"??
- mnie nie interesuje czyja Pani jest corka, moze byc nawet Diabla... Byle wie, o co chodzi w klubie!!

Teraz takie moje pytanie - na ile jest Pani rozeznana w FC Ruchu ( to nasza sila )?? A, ze prowadzi Pani taka agencje - gratuluje, ale co to ma wspolnego z Ruchem??

PozdRawiam goraco!!

EDIT

chcialem poruszyc jeszcze jedna sprawe, troche drazliwa, ale niemniej wg. mnie bardzo wazna - ladnie Pani pisze o swojej agencji, o tym, ze kazdy musi zaczynac od zera, ze mamy dac szanse itd. Super, szkoda tylko, ze strona glowna dziala w polowie wlasnym kosztem, a klub ma duze zaleglosci w finansowaniu jej. To ma byc marketing i dbanie o kibicow?? Radze sie nad tym gleboko zastanowic!!!
Słowem, jesteśmy skazani na przeciętność...

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

#63 Post autor: arcio » 21 paź 2005, o 19:28

nie wchodząc z głębszą polemike jedno skomentuje
z tego co wiem to Radio Katowice ma słuchalność grubo grubo poniżej średniej - dziękuję za reklamę w radiu któego nikt nie słucha
nigdy nie jest za późno

Esiu.

#64 Post autor: Esiu. » 21 paź 2005, o 19:55

Też się troche marketingiem interesuje i niestety musze sie zgodzić z Pattonem :(
Pomysły są niezłe ale stacje i gazety, w których mamy reklamę nie są najszczęśliwiej wybrane.

Skoro prosisz o sugestie (nie będe sie odzywał per pani bo jesteś ino rok ode mnie starsza:D )
- Zamiast "Sportu" -GW- np. jej regionalny dodatek
- Zamiast Radia Katowice - Radio Planeta :D (Kiedyś było Rock Radio ale to niestety już przeszłość)
- I podstawa plakaty lub fundusze na ich drukowanie (najlepiej w kolorze)

To są moje propozycje, na pewno nie są idealne, ale mam nadzieje że koledzy też coś dopiszą. :)

Narazie masz u mnie duży kredyt zaufania i wierze że masz głowę na karku i zrobisz dużo dobrego dla tego klubu

A tak no boku.
Chopcy nie ciepcie sie tak do Niej do nos oskarżą o dyskryminacja i bydom nom nie tylko fany kazać ściągać bo są nacjonalistyczne, ale w ramach równouprawnienia dostanymy baba za młynowego :D

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11969
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

#65 Post autor: Ozor » 21 paź 2005, o 21:27

Wreszcie ktos z pracowników klubowych zabrał głos na forum i to jest mam nadzieję pierwszy krok w kierunku dialogu miedzy kibicami a zarządem.Początki zawsze są trudne ale naprawdę tutaj jest wielu ludzi od lat zwiazanych z sceną kibicowską na Ruchu i zdanie tych ludzi odzwierciedla nasze potrzeby i oczekiwania,maja wiele ciekawych pomysłów jak ten cały kram ruszyc do przodu.
Tylko czasami potrzeba posłuchac i pomysły realizowac, dialog miedzy tymi dwoma stronami jest niezbędny wtedy kibice czują że są potrzebni i ich działanie ktoś dostrzega.

czaRceli
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2003, o 12:36
Lokalizacja: BYKOWINA-KATOWICE BRYNÓW
Kontakt:

#66 Post autor: czaRceli » 21 paź 2005, o 22:40

Jesteście żalośni.
Dziołcha przyszła do nos za free robi duzo dobrego dla naszego klubu a wy co ? siedzicie w doma i sie napinocie. Jak tacy mądrzy / z teorii wyczytyny na II roku marketingu/ to pokażcie na co wos stać.
Każdy mądry na forum ,a jak cos zrobić to kaj zescie som????? /powatrzom sie/ Panowie patrzcie na realia naszego klubu. Sorry za składnia ale zech sie wqurwił . wielki szacunek do Pani Beaty za to co robi .

Awatar użytkownika
radzion
Posty: 3982
Rejestracja: 23 wrz 2002, o 13:08
Lokalizacja: Świony
Kontakt:

#67 Post autor: radzion » 21 paź 2005, o 22:49

Esiu. pisze:)
- Zamiast "Sportu" -GW- np. jej regionalny dodatek
- Zamiast Radia Katowice - Radio Planeta :D (Kiedyś było Rock Radio ale to niestety już przeszłość)
- I podstawa plakaty lub fundusze na ich drukowanie (najlepiej w kolorze)
1 propozycja jak najbardziej za!!!
2 propozycja - bo jo wiem czy planeta bylaby dobro?planety sluchaja glownie mlodzi ktorzy i tak przychodza na mecze ktorzy sa z Ruchem nacodzien, moze nie wszyscy ale wiekszosc
ja bym bardziej probowal w innej stacji, ktorej sluchaja i starzy i mlodzi!!!sa przeciez rozne badania i sondaze i na tym bym sie opieral!!!
3 propozycja - JAK DLA MNIE PODSTAWA: SA PLAKATY, OWSZEM FAJNE, ALE JEST ICH MALO, WISZA W KILKU MIEJSCACH I TO WSZYSTKO!TU POTRZEBABY ZROBIC WIEKSZA LICZBE PLAKATOW!!MOGA BYC GORSZEJ JAKOSCI ALE ZEBY BYLO ICH WIECEJ!!PROJKET TAKIEGO PLAKATU MZOEMY ROBIC SAMI, KLUB BY TYLKO WYLOZYL NA TO PARE GROSZY(KOSZT NP 500 PLAKAKATOW NIE EJST AZ TAK DUZY) , ROZKLEJANIE TO TEZ ZADEN PROBLEM!WYSTARCZYLOBY SIE ZGLOSIC DO NAS!!MY BYSMY POROZDZIELALI PLAKATY NA DZIELNICE I TAKIE INFO O MECZU BY WISIALO WSZEDZIE!!!DUZO LUDZI BY SIE NA TO ZLAPALO I BY PRZYSZLO NA MECZ!!!GODNE ZASTANOWIENIA BO I KLUB NA TYM ZYSKUJE!!!

dobrym posunieciem jest za to wspolpraca z www.comtv.pl

obecnie rzesze ludzi ma dostep do internetu i dzieki takim relacjom (sa zrobione naprawde fajnie) te rzesze moga sobie obejrzec relacje z meczu, taka bardziej od kuchni czego np nei mozna zobaczyc w tvp

Elmer
Posty: 10374
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

#68 Post autor: Elmer » 21 paź 2005, o 22:54

Rozplakatowanie meczy w szkołach (głównie w Chorzowie i Świętochłowicach). Zachęcenie młodzieży do przyjścia na mecz przez wizyty piłkarzy w szkołach (to już kiedyś było troche przerabiane, ale teraz chyba nie jest kontynuowane). Wiem, że są jakies zniżki czy też wejścia za darmo dla takich grup, ale o tym nie wszyscy wiedzą. Kibiców trzeba wychowywać i "uczyć" chodzenia na stadion od najmłodszych lat. Synek np. z 5 klasy podstawówki będzie chciał iść na mecz, wtedy może wybierze się jego ojciec, później brat, kuzyn itd... Trzeba zacząć "pracę u podstaw"
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11969
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

#69 Post autor: Ozor » 21 paź 2005, o 23:01

Organizowac turnieje pilkarskie dla kibiców :D

Panewniki
Posty: 1809
Rejestracja: 13 sty 2005, o 13:01
Lokalizacja: Ultras Niebiescy' 08
Kontakt:

#70 Post autor: Panewniki » 21 paź 2005, o 23:05

Ozor pisze:Organizowac turnieje pilkarskie dla kibiców :D
O tym juz kiedys byla jakos dyskusja ale chyba na nic to sie zdalo :? :? :? Popierom sprawa z turniejami tak jak to bylo kiedys :) :) :!:
[img]http://i29.tinypic.com/1hdm9u.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11969
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

#71 Post autor: Ozor » 21 paź 2005, o 23:06

Zorganizowanie dojazdu naszym FC.

Awatar użytkownika
Patton
Posty: 4585
Rejestracja: 10 sie 2002, o 22:59
Lokalizacja: Valhalla
Kontakt:

#72 Post autor: Patton » 21 paź 2005, o 23:33

marc - powiem Ci tylko tyle - nic nie wiesz... PozdRawiam i dobRanoc!!
Słowem, jesteśmy skazani na przeciętność...

TomSky
Posty: 2651
Rejestracja: 28 sie 2003, o 23:48
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

#73 Post autor: TomSky » 21 paź 2005, o 23:40

marc pisze:Jesteście żalośni.
Dziołcha przyszła do nos za free robi duzo dobrego dla naszego klubu a wy co ? siedzicie w doma i sie napinocie. Jak tacy mądrzy / z teorii wyczytyny na II roku marketingu/ to pokażcie na co wos stać.
Każdy mądry na forum ,a jak cos zrobić to kaj zescie som????? /powatrzom sie/ Panowie patrzcie na realia naszego klubu. Sorry za składnia ale zech sie wqurwił . wielki szacunek do Pani Beaty za to co robi .

Uwierz mi że niektórzy tutaj mają spore doświadczenie nie tylko jako studenci I roku zaocznych studiów ale również jako pracownicy naprawde dużych firm - nie mówiąc o tym że niektórzy NAWET własne firmy mają i jakos sobie radzą...

A niestety ogladając występy Pani Simon w TV wyrobiłęm sobie opinie i bardzo ciężko będzie mi ją zmienić...
Niedzielnym kierowcom stanowcze NIE

nudziarz

#74 Post autor: nudziarz » 21 paź 2005, o 23:44

masz racje moja panno ja ci szansy nie dam wystarczy mi to co widzialem w tv i na stronie twej firemki ktora wszewdzie nawet tu rekomendujesz... potrzeba ci troche pokory i nie ludz sie nabedziesz jej w tym klubie i to szybko... a podpieranie sie osiagnieciami z ktorymi niewiele sie mialo wspolnego nie jest najlepsza linia obrony (wiekszosc z tu przetoczonych przykladow byly daleko zaawansowana przed tym zanim ty podpielas sie pod juz i tak ledwo zipiaca marke ruchu) ... zreszta w dalszym ciagu twierdze ze nie ty jestes winna lecz czlowiek ktory kolejny raz zatrudnil(moze nawet za darmo) amatora i przedstawil to jako bog wie jakie osiagniecie... ot poprostu kolejny nieudany transfer ... nie pozdrawiam ale zapraszamna 10 do dalszej polemiki pytanie tylko czy pani chciaz wie gdzie miesci sie ten sektor

Esiu.

#75 Post autor: Esiu. » 21 paź 2005, o 23:52

Radzion napisz mi ino prosza czemu nie radio Planeta. Jo tego nie suchom ale znom dużoo ludzi co to mo włączone po kilkanaście godzin dziennie i niekoniecznie są to ludzie młodzi.
A po 2 to nie wiem czy na Śląsku jest stacja co mo więcej słuchaczy.
Chyba że Radio Karolina ale tam z tego co przed chwilą zech suchoł to ni ma niestety reklam.

Co do Wyborczej to ich nie lubia ale ponoć łazi Ci o straszych kibiców. Więcej ludzi kupuje chyba GW niz inksze gazety.
No chyba że Fakt, w którym pojawił się ostatnio dodatek o sporcie na Śląsku.

I jeszcze jedno mi sie spomniało. W Katowicach rozdowają durś za friko gazeta Echo. Jest to gazeta typowo regionalno.
Nie wiem czy w inkszych miastach też to rozdowają (na Świonach niestety nie) ale nawet w Katosch pracuje , studiuje i uczy sie dużo potencjalnych kibiców Ruchu, nie mówiąc o Niebieskich mieszkających w tym mieście. Moze tam też by popróbowali dać reklame jakby nie chcieli za dużo kasy.

Ale to trzeba chcieć, oby im sie zachciało

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: elquatro, Google [Bot], heli, mazek, OSH, Radvan138 i 145 gości