Wybory Samorządowe 7.04.2024

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Zablokowany
Wiadomość
Autor
sivy35
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2010, o 07:59
Lokalizacja: wartenau
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#676 Post autor: sivy35 » 9 kwie 2024, o 19:30

tedeus na ile ten wojt zadluzyl stezyce
jup

tramp3k
Posty: 1291
Rejestracja: 29 mar 2008, o 22:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#677 Post autor: tramp3k » 9 kwie 2024, o 19:30

Przecież Chorzów to jest synonim zmarnowanego potencjału.

Muzeum Hutnictwa? Proszę was, multimedialne gówno stworzone jakieś 25 lat za późno. Rozkraść, wysadzić w powietrze a potem wielce muzeum stawiać 😆.
Jak ktoś pisał wyżej - chcecie muzeum hutnictwa? To jedźcie do Witkowice w Ostravie.

To samo można powiedzieć o każdej ikonie tego miasta: rzeźnia, wolka, o pozostałościach po największej kopalni w historii Górnego Śląska, kopalni "Król" to się już nawet nie wypowiadam.

W ten schemat idealnie wpisuje się Ruch. Dzięki Bogu że na stołku prezydenckim siedzi teraz ktoś, kto mam nadzieję, jest dumny z Chorzowa i będzie o niego dbał bo mam wrażenie, że poprzednicy to mieli te miasto głęboko w du*** i kreowali wizję sypialni Katowic.

pedro-sbl
Posty: 7196
Rejestracja: 14 lip 2008, o 21:44
Lokalizacja: Zürich
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#678 Post autor: pedro-sbl » 9 kwie 2024, o 19:48

sivy35 pisze:
9 kwie 2024, o 19:30
tedeus na ile ten wojt zadluzyl stezyce
To niy jest istotne. Narracja jest tako, ze ino Ruch biydok, ino na Ruch trzeba dac. A prowda jest tako, ze zdecydowano wiynkszosc klubow w PL jest dotowano abo bezposrednio bez miasto abo bez panstwo. No ale to Ruch przeciez ciagnie 120% budzetu miasta i mo dwa stadiony w miescie, czego jeszcze chce.

Osobiscie jestech zdania, ze miasta niy powinny dotowac klubow, ale powinno to dotyczyc wszystkich klubow. Ruch z potencjalem kibicowskim ino by na tym wygrol.
Narodzie Górnośląski! Chcesz Twoje doczesne i wieczne życie na kilka setek lat w tak nieszczęśliwe ręce oddać? Nigdy – przenigdy! Obudź się Górnoślązaku i okaż przed całym światem, że potrafisz gospodarzyć i sam się rządzić. Dlatego też stwórz sobie samoistne wolne państwo – Republikę Górnośląską. Górnoślązacy! Wiem, że tak sobie życzycie. Jeżeli Szwajcaria potrafi się sama rządzić, dlaczego nie nasz bogaty kraj, który ma warunki ku temu.

http://forum.niebiescy.pl/viewtopic.php?f=22&t=23280

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10296
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#679 Post autor: gerhat » 9 kwie 2024, o 19:49

ruch.wielkie.hajduki pisze:
9 kwie 2024, o 14:56
gerhat pisze:
8 kwie 2024, o 20:44
ruch.wielkie.hajduki pisze:
8 kwie 2024, o 10:10
gerhat pisze:
8 kwie 2024, o 08:15
ruch.wielkie.hajduki pisze:
8 kwie 2024, o 07:53
LEMON-CHORZOW pisze:
8 kwie 2024, o 07:42
Kotala za chwilę gdzieś wypłynie ,w jakiś wodociągach albo w tym za***anym. muzeum hutnictwa jako kustosz
A co jest nie tak z Muzeum Hutnictwa?
Ooo koalicjant się odezwał- może by tak wypadało zacząć od gratulacji dla Szymona Michałka?
nie tak byłoby to gdyby oszust dostał posadę w tym muzeum, nie tak jest to że po 30 latach nic nie robienia od dwóch lat budują 400m drogi do tego muzeum i końca nie widać

Brawo Szymon Michałek 👏 Brawo Seweryn Siemianowski i pracownicy Ruchu za to że stanęli po właściwej stronie 👏Kto nie ryzykuje nie pije 🍾😊💙

Wstyd dla lokalnego RAŚ, wstyd dla Jorga, wstyd dla Kuczoka, Kalusa … i tych co zawsze mają dużo do powiedzenia na temat Ruchu, że nie stanęli na czas po niebieskiej stronie tych wyborów. Bez Was daliśmy radę 💪
Chopie, Ty mosz jakos narodowo-Polska mania przesladowczo z tym RAS-iym.
Po piyrsze, Muzeum Hutnictwa to je dobra idyja, bo prezyntuje asta od przemyslu dziynka kerymu powstalo miasto Krolewsko Huta. Niy ma miasta, kere barzij zasluguje na take muzeum jak dzisiejszy Chorzow. Co, lepyj coby tam dalij bola kupa zlomu, gruzu i niyuzytkow? I beztoz zech sie zapytol, co je niy tak z tym fajnym muzeum.
Po druge, niy wciskej mi, ze jo bol za Kotalom a niy za Michalkym. I ze chca, coby terozki Kotala dostol tam robota abo ze mi sie podobo tympo realizacji dotynczasowych inwestycyjow.
Po trzecie, RAS to akurat jezli kogos wspierol to prawie Michalka, a na zicher niy Kotala.I to RAS zowdy godol, ze plac do sztadionu Ruchu je we Wielkich Hajdukach.
Chopie niy fulej i się niy ciepej bo sam nie łazi o te muzeum ino o to żeby Kotala tam nie dostoł cieplyj posadki.
A co do poparcia RAŚ dla Szymona Michałka to rihtig masz recht - przed wyborami internet był zalany zdjęciami i filmikami kaj Jorg Gorzelik stoi murem za drużyną Michałka i było pełno bilbordów RAŚ promujących Simona. Dosłownie wyskakiwaliście wszystkim Chorzowianom z Kühlschranku.

A w sprawie nowego stadionu na C6 do znudzenia spotykaliście się z Waszym koalicyjnym prezydentem Pinokiem przekonując go żeby budował, zrobiliście wiele manifestacji i interpelacji RAŚ w sprawie budowy stadionu w Chorzowie i województwie a Jorg kilkanaście razy spotykał się z koalicyjnym ministrem Nitrasem żeby jednak dofinansował budowę.
Zrobiliście tak wiele że ten Michałek i jego drużyna to pikuś, gratulować im niczego nie musicie
Widze, ze myslisz typowo po polsku, jak to kiedys powiedzial pewien rezyser w Hollywood, i nawet jak zaczniesz po slasku to i tak przechodzisz na Polski, tak wiec tez Ci odpisze po polsku.

Ja w przeciwienstwie do Ciebie nic "niy fulom" i gdyby z kontekstu oryginalnego posta, ktory pisal LEMON wynikalo, ze chodzi o to, zeby Kotala i jego pociotkowie nie dostali cieplej posadki w Muzeum Hutnictwa, to bym sie pod tym podpisal obiema rekami i jeszcze nogami. Ale wyraznie wygladalo to jak krytyka samego istnienia muzeum, wiec sie zainteresowalem co w tym mozna widziec za problem, bo wg mnie to jest wartosc dla historycznej Krolewskiej Huty, dzis administracyjnie bedacej centrum Chorzowa. Tyle.

Koalicyjny minister Nitras? Moze jeszcze zaraz sie dowiem, ze Ruch Autonomii Slaska wspolrzadzi polskim panstwem a jego koalicjantem jest sam Tusk? Prosze Cie, tak zwyczajnie, nie zmyslaj.

A co do interpelacji: Krzysztof Szulc, radny Chorzowa z Ruchu Autonomii Slaska skladal interpelacje w sprawie stadionu Ruchu jeszcze w 2017 r.
Jak niy idzie to najlepij nazwać mie Polokiem. Typowo argumentacja RAŚ. Ty się lepij chyć opy waszego bosa kery w Przemyślu polonizowoł ludność i zwalczoł międzywojennych autonomistów 😁

A co do reszty, mizialiście się z PO w sejmiku i co dla Ruchu czy Chorzowa z tego wyniknęło? Nic żeście nie zrobili dla kolebki śląskiego kibicowania a interpelacja z 2017 była przed czasem odbudowy za kadencji Patermana a w 2019 weszliście do koalicji z PO w Sejmiku - od tego czasu siedzieliście w sprawie stadionu cicho jak mysz pod miotłą żeby się nie narazić koalicjantowi. Straciliście okazję żeby zachować się w stosunku do Ruchu przyzwoicie. Amen

Awatar użytkownika
tedeus63
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1047
Rejestracja: 3 cze 2004, o 16:08
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#680 Post autor: tedeus63 » 9 kwie 2024, o 19:55

sivy35 pisze:
9 kwie 2024, o 19:30
tedeus na ile ten wojt zadluzyl stezyce
Kazde miasto w Polsce jest zadluzone . Niestety nie pisali ile Stezyca jest zadluzona. Choc pisali ze wojt zadluzyl
Ale nie o to mi chodzilo chcialem tylko porownac ze 100tysieczny chorzow daje 1.8 a 2 tysieczna stezyca 2.3 ml..wiadomo ze nie mozna zadluzyc totalnie na ament miasta ( patrz zabrze ) ale te sciepy co my dostawali od 35% wlassciciela to gowno.

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10296
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#681 Post autor: gerhat » 9 kwie 2024, o 19:58

Niy żebych się czepioł ale wojt to szanowany kibic Ruchu z tego forum a ten ze Stężycy co najwyżej to wójt 😁

Awatar użytkownika
tedeus63
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1047
Rejestracja: 3 cze 2004, o 16:08
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#682 Post autor: tedeus63 » 9 kwie 2024, o 20:02

Zadne Miasta tak jak wyzyj napisane nie powinny dotowac zawodowe kluby sportowe. Zreszta nom w tym roku . Dali tylko za wynajem stadionu w gliwicach i pewnie trocha za ss i ani zlotowki od miasta. Bo miasto chorzow przez 25 lot nie potrafilo zapewnic stadionu 14 krotnemu mistrzowi Polski.

Mirek
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 12455
Rejestracja: 23 lis 2003, o 12:59
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#683 Post autor: Mirek » 9 kwie 2024, o 20:05

gerhat pisze:
9 kwie 2024, o 19:58
Niy żebych się czepioł ale wojt to szanowany kibic Ruchu z tego forum a ten ze Stężycy co najwyżej to wójt 😁
Może wojt sie nie obrazi :P

scaneRboy
Posty: 8325
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#684 Post autor: scaneRboy » 9 kwie 2024, o 20:12

Co do tego muzeum, to tak się zastanowilem... W Ostrawie byłem pokazać dziecku Hutę, w Tychach w browarze byłem na wystawie Beksińskiego, w fabryce porcelany byłem na koncercie Vadera. W chorzowski muzeum nie byłem... bo po uja?
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

domin11hks
Posty: 907
Rejestracja: 31 mar 2005, o 13:12
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#685 Post autor: domin11hks » 9 kwie 2024, o 20:17

Ciężko będzie przez te 4 lata,
Michalik, Kotala, Czaja będą mocno podkładać kłody...

ruch.wielkie.hajduki
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:11
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#686 Post autor: ruch.wielkie.hajduki » 9 kwie 2024, o 20:18

Konczac temat muzeum: Sam byłem tam juz dwa razy, raz na Industriadzie (nota bene uratowanej przez RAS, bo przed tym jak RAS wszedl do Sejmiku i zarzadu wojewodztwa to te impreze chciano de facto zaorac) i raz na Dniu Hutnika. Za kazdym razem bylo tam tloczno. Muzeum wydaje sie dosc ciekawe, choc nie twierdze, ze jest jakies wielkie i mega bogate w ekspozycje (takie zapewne by kosztowalo w ciul wiecej). Zgadzam sie, ze to co zrobiono z Huta Krolewska, zwłaszcza wyburzenie stalowni i dzikie rozkradanie zakladu to bylo barbarzynstwo, ale to barbarzynstwo to wina polityki polskiego panstwa i jego polityki na przelomie XX i XXI w., a nie tych, ktorzy opowiadali sie za zabezpieczeniem terenu huty i uczynieniem symbolem miasta tego muzeum. To bylo ratowanie tego co jeszcze na tym etapie mozna bylo, co chyba jest pozytywne? I to nie stalo sie ani dzieki Koplowi, ani tym bardziej Kotali, tylko dzieki naciskowi niezaleznych spolecznikow i stowarzyszen, bez ktorych wyzej wymienieni do dzis by to mieli w du***. I dzieki funduszom unijnym. Co nie zmienia faktu, ze w tym miescie jest miejsce i powinno byc zarowno takie muzeum w Krolewskiej Hucie, jak i nowoczesny stadion Ruchu w Wielkich Hajdukach dla co najmniej 30 tys. widzow.

MG42 pisze:
8 kwie 2024, o 21:13
Radvan138 pisze:
8 kwie 2024, o 21:02
Ras dla mnie skonczyl sie kiedy zaczol sie lizac po fiutach z lewica i po
Święte słowa! Za ten kulawy numer nie ma wybaczenia...
Sam J.G. byl przeciwko z tego co pamietam, ja rowniez, ale moja opinia to akurat niewiele znaczy. Przewazyla opinia i obietnice H.M. co to nie wynegocjowal. Bo rozsadna polityka opiera sie na twardych, porzadnych, dobrze wynegocjowanych umowach koalicyjnych, jak w Republice Federalnej Niemiec, a nie na spontanicznym pitu pitu jak w polskiej polityce. Koalicja z PO za pierwszej kadencji RAS w Sejmiku byla skuteczna i dobrze przenegocjowana (m.in. wspominalem juz powyzej), a przypominam tez, ze zerwal ja sam RAS, kiedy Komor zaczal wpieprzac sie w polityke swoich partyjnych kolegow (Sekula) i uwalal RASiowe ustalenia koalicyjne. RAS zrobil to zreszta z hukiem, stwierdzajac do mediow, ze "z ofermami nie da sie wspolrzadzic".
Koalicja z 2015 to juz inna historia i byla zlym posunieciem.
Rudi Michel, Stadion Schalke 04, 2006 r.: "Jeżeli nie widziałeś Wilimowskiego w akcji, to nie masz pojęcia o piłce nożnej."

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10296
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#687 Post autor: gerhat » 9 kwie 2024, o 21:06

Jednym słowem w Niemcach to ja, a w Polsce wszystko do d…
Wyście się powinni nazywać Ruch Allgemaine Deutschland 🤣

julko20
Posty: 150
Rejestracja: 21 lis 2009, o 18:10
Lokalizacja: Blue City!
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#688 Post autor: julko20 » 9 kwie 2024, o 21:31

Harpo pisze:
9 kwie 2024, o 10:10
Ciężkie zadanie przed nowym prezydentem.
Jeśli myślicie, że z łatwością pozbędzie się niektórych ludzi to się grubo mylicie.
To bardzo mocno zabetonowana sitwa.
PiS też było mocno zabetonowane...i co? Rudy czyści aż miło :cisza: :hyhy: żeby nie było, nie jestem z PO, an z PIS.

Piękne obrazki z Rynku, brawo Chorzów!!!

Jesteście siłą tego miasta, z kibicami trzeba się liczyć!!

adam12
Posty: 462
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 21:53
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#689 Post autor: adam12 » 9 kwie 2024, o 22:17

tedeus63 pisze:
9 kwie 2024, o 19:55
sivy35 pisze:
9 kwie 2024, o 19:30
tedeus na ile ten wojt zadluzyl stezyce
Kazde miasto w Polsce jest zadluzone . Niestety nie pisali ile Stezyca jest zadluzona. Choc pisali ze wojt zadluzyl
Ale nie o to mi chodzilo chcialem tylko porownac ze 100tysieczny chorzow daje 1.8 a 2 tysieczna stezyca 2.3 ml..wiadomo ze nie mozna zadluzyc totalnie na ament miasta ( patrz zabrze ) ale te sciepy co my dostawali od 35% wlassciciela to gowno.
A ile dają pozostali właściciele? Czemu ich nie rozliczać? Podałeś przykład jakieś fanaberii wójta i roztrwaniania publicznych pieniędzy. Radunia się powinny zainteresować odpowiednie służby. To co Panowie wyżej piszą 100% kluby w Polsce nie powinny być finansowane z publicznych pieniędzy

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10165
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wybory Samorządowe 7.04.2024

#690 Post autor: jajo » 9 kwie 2024, o 22:21

orbiter pisze:
9 kwie 2024, o 09:29
Na pewno następnego łysego bym wysiudał. Gwiazdkę Big Brothera, który pobierał kasę za bycie radnym , a ani razu nie wniósł żadnej interpelacji.
I rządzi K.P. Ruch. Może też warto zastanowić się nad ponownym połączeniem obu sekcji w całość?
No i trzeba przewietrzyć z całej familiady te instytucje, które były obsadzane z klucza partyjno-kolesio-rodzinnego.
KPR to stowarzyszenie.
Także nic nie ma prezydent do jego władz.
Przełożenie się zacznie przy przydzielaniu miejskich i albowych pieniędzy.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adam1983, Adkos95, DaReQ93, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], Marek Nowak, mrokol08 i 43 gości