Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Zablokowany
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2871
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#1 Post autor: HullCityFC » 28 kwie 2019, o 22:45

Oto moja prywatna lista ludzi ktorzy doprowadzili do obecnej sytuacji swoimi dzialaniami. Kolejnosc nieprzypadkowa

1. Dariusz Smagorowicz
2. Janusz Paterman
3. Marek Kopel
4. Andrzej Kotala
5. Aleksander Kurczyk
6. Zdzislaw Bik
7. Miroslaw Mosor
8. Krystian Rogala
9. Jan Chrapek
10. Dariusz Gesior
11. Mariusz Klimek

Awatar użytkownika
KevinMitnick
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 203
Rejestracja: 16 kwie 2019, o 18:44
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#2 Post autor: KevinMitnick » 28 kwie 2019, o 23:19

12. Fornalak Dariusz
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, o 23:20 przez KevinMitnick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darth Kabut
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1450
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 23:47
Lokalizacja: Niderlandy
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#3 Post autor: Darth Kabut » 28 kwie 2019, o 23:19

Dopisuja:

12. Krzysztof Warzycha
13. Mariusz Śrutwa

I dla nich dożywotni ban na wizyty przy Cichej!

Awatar użytkownika
markomaniak
Posty: 267
Rejestracja: 23 gru 2003, o 16:52
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#4 Post autor: markomaniak » 28 kwie 2019, o 23:31

nie przesadzacie trocha z tym Warzycha, Klimkiem czy Kocianem?

Awatar użytkownika
Aveni1920
Posty: 434
Rejestracja: 25 lip 2016, o 19:00
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#5 Post autor: Aveni1920 » 28 kwie 2019, o 23:35

markomaniak pisze:
28 kwie 2019, o 23:31
nie przesadzacie trocha z tym Warzycha, Klimkiem czy Kocianem?
Dla mnie Gucio może odpaść bo Pani. Krysia go uwielbia . . Jednakże Kocian to dla mnie Chorzowska kasta która nas spuściła do 3 ligi
Łowcy Cyganów

Awatar użytkownika
Jano99
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 422
Rejestracja: 21 mar 2016, o 14:36
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#6 Post autor: Jano99 » 28 kwie 2019, o 23:36

Serio Janek Kocian? zaraz tu ktoś Panią Renie wymieni...

Awatar użytkownika
markomaniak
Posty: 267
Rejestracja: 23 gru 2003, o 16:52
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#7 Post autor: markomaniak » 28 kwie 2019, o 23:38

Klimek tyz raczej sprzatol po Rogali....

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#8 Post autor: ryszardczaban » 28 kwie 2019, o 23:43

Widzisz lepszych bo jo nie.
Po prostu nie ma kasy nawet jakby tukej był Jesus Gil z Abramowiczem mając za trenerów Pepa Guardiolę,Jurgena Kloppa i Jose Mourincho razem wziętych tyż nic by nie zdziałali z tym materiałem ludzkim jaki jest teraz.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

Awatar użytkownika
RNK95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1343
Rejestracja: 5 lut 2017, o 22:42

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#9 Post autor: RNK95 » 28 kwie 2019, o 23:43

Ochłońmy, serio. Problem leży w zarządzających tym klubem. To nie wina trenerów, że muszą trenować to co im daje klub czy znajomi menadżerowie zarządzających, lub szrot ligowy jak to było za Fornalika i trzeba coś z tego wykluć, odbudowywać piłkarzy. Fornalik będzie mieć zawsze mój dozgonny szacunek, gdzie co sezon brano mu najlepszych piłkarzy, a on albo kręcił wynik ponad stan, albo utrzymywał Ruch w elicie. Jednak no nie oszukujmy się - taka zabawa kiedyś musiała się skończyć. Nie da się wiecznie przeżywać dnia za 5 złotych. To nie ich wina ( trenerów ), że nie ma kasy na tych ludzi, których by chcieli. Winni są zarządzający tym klubem na przestrzeni lat - nie mieszałbym w to Fornalika, Fornalaka, a już na pewno nie Kociana czy Gucia, który jako ostatni zapewniał temu klubowi Mistrzostwo Polski.

A te grajki ? W większości to nie ich poziom - nadają się do lig biznesowych, okręgówek, może III ligi. 2-3 osoby prezentują umiejętności na miarę I-II ligi.
Przyznaję, że może Fornalak lub Wleciał to nie są idealni trenerzy, ale w tym klubie po prostu na przestrzeni ostatnich lat nie było warunków do spokojnej pracy.
Błędem było próbowanie spłacenia tego wszystkiego, czas to zaorać. Wyplewić chwasty z zarządu, którym na Ruchu nie zależy lub traktują go jako pompkę do własnych interesów. Zadbać o stadion, dogadać się z miastem i zaczynać od nowa. Nie wiem ile to zajmie, nie jestem biegłym w obecnych przepisach PZPN itp, ale to jedyna droga. Z tymi ludźmi u sterów znajdziemy się za 3 lata w A-klasie, a klub będzie brać pożyczki chwilówki, żeby było za co wuszt na mecz kupić i piwo za co nalać.

Awatar użytkownika
OlafeiroX
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2017, o 22:53
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#10 Post autor: OlafeiroX » 28 kwie 2019, o 23:46

Jak ktoś za obecną sytuację obwinia Kociana to chyba jest niepoważny...

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#11 Post autor: ryszardczaban » 29 kwie 2019, o 01:07

OlafeiroX pisze:
28 kwie 2019, o 23:46
Jak ktoś za obecną sytuację obwinia Kociana to chyba jest niepoważny...
DOKŁADNIE.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#12 Post autor: ryszardczaban » 29 kwie 2019, o 01:37

RNK95 pisze:
28 kwie 2019, o 23:43
Ochłońmy, serio. Problem leży w zarządzających tym klubem. To nie wina trenerów, że muszą trenować to co im daje klub czy znajomi menadżerowie zarządzających, lub szrot ligowy jak to było za Fornalika i trzeba coś z tego wykluć, odbudowywać piłkarzy. Fornalik będzie mieć zawsze mój dozgonny szacunek, gdzie co sezon brano mu najlepszych piłkarzy, a on albo kręcił wynik ponad stan, albo utrzymywał Ruch w elicie. Jednak no nie oszukujmy się - taka zabawa kiedyś musiała się skończyć. Nie da się wiecznie przeżywać dnia za 5 złotych. To nie ich wina ( trenerów ), że nie ma kasy na tych ludzi, których by chcieli. Winni są zarządzający tym klubem na przestrzeni lat - nie mieszałbym w to Fornalika, Fornalaka, a już na pewno nie Kociana czy Gucia, który jako ostatni zapewniał temu klubowi Mistrzostwo Polski.

A te grajki ? W większości to nie ich poziom - nadają się do lig biznesowych, okręgówek, może III ligi. 2-3 osoby prezentują umiejętności na miarę I-II ligi.
Przyznaję, że może Fornalak lub Wleciał to nie są idealni trenerzy, ale w tym klubie po prostu na przestrzeni ostatnich lat nie było warunków do spokojnej pracy.
Błędem było próbowanie spłacenia tego wszystkiego, czas to zaorać. Wyplewić chwasty z zarządu, którym na Ruchu nie zależy lub traktują go jako pompkę do własnych interesów. Zadbać o stadion, dogadać się z miastem i zaczynać od nowa. Nie wiem ile to zajmie, nie jestem biegłym w obecnych przepisach PZPN itp, ale to jedyna droga. Z tymi ludźmi u sterów znajdziemy się za 3 lata w A-klasie, a klub będzie brać pożyczki chwilówki, żeby było za co wuszt na mecz kupić i piwo za co nalać.
Na to by mieć dobry skład potrzebny jest hajs.
I wszystko było ok.przykryte lewymi papierami z US w Sosnowcu,bo 3 razy zajęcie miejsca w pierwszej 3 od 2010 do 2014 musiało kosztować,a skąd biedny Ruch miał brać kasę jak był pozbawiony dopływu pieniędzy z przemysłu hutniczego.
My byliśmy ślepi,akceptowaliśmy sukcesy jakim było zajęcie trzeciego,drugiego miejsca.
Być może coś nie zatrybiło,bo kiedy Ruch zajmował wysokie miejsca w lidze plan Smagora był taki by przenieść Ruch na Stadion Śląski co przy wysokiej frekwencji i zbudowaniu silnego personalnie zespołu mógł on sie powieść,ale tutaj przeciągał się remont Śląskiego i zamiast zyskiwać na udziale w kwalifikacjach do LE Ruch tracił kasę.
Tylko było kwestią czasu kiedy to wszystko runie co się stało,a na dodatek te kary nakładane na Ruch przez KL za niewypłacalność względem piłkarzy i nie dziwi mnie,że piłkarze obojętnie czy był to Lipski czy wychowanek Helik wzięli nogi za pas idąc do stabilniejszego finansowo klubu.
Ktoś nazwie tych dwóch zdrajcami,ale nie ma dziś w piłce gry za Bóg zapłać,w piłce nie gra się za wierność klubowi,za lojalność,za sentymenty.
Tu rządzi hajs,a taki klub jak hajsu nie ma,biorąc co jakiś czas pożyczki z miasta to 18 baksów,a to 4 baksy idzie po prostu na dno i nikt mu ręki nie chce podać,a co najgorsze w tym wszystkim,że my sami kibice 14-krotnego mistrza Polski nie chwytamy się jak tonący brzytwy wszelkich możliwych sposobów nawet gdyby on z pozoru wydawać by się mógł utopią,czymś nierealnym czekamy z bezsilnościa,niemocą i brakiem wiary co nas jeszcze może czekać.
I na zakończenie jeszcze jedno zgadzam się w 1920 % z tym co napisał kolega.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11961
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#13 Post autor: Ozor » 29 kwie 2019, o 07:50

Znasz jeden udany legalny biznes Smagora ? - o tym pisałem jak przychodził ale nikt lub niewielu wtedy słuchało.
Wszystkie swoje firmy położył więc dlaczego z Ruchem miało by być inaczej?

miechowiner13
Posty: 1358
Rejestracja: 14 lis 2013, o 09:37
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#14 Post autor: miechowiner13 » 29 kwie 2019, o 08:02

Hajs? ale podobno mamy największy budżet w lidze 4 z miasta, 1 z alby, Bik mówiący, że miasto daje tyle ile pozostałe przychody.
Tu jest w tym klubie na wszystko tylko nie na jakość piłkarską, bo z tego ciężko wyciągnąć zwrotnie kase, albo jest to długoterminowa inwestycja i z dużą niepewnością. Nie ma co też pisać, że nas rata układu obciąża, bo jak rzeczywiście była by kasa na poziomie 8m to nawet odejmując te 1,6m, daje budżet ponad 6 baniek i najwyższy w tej lidze.
Czemu tu się kręci tyle osób przy klubie, czemu tylu doradców, dyrektorów, co chwilę zmiany na stanowiskach trenerów, ile kasy idzie na różne usługi świadczone przez zaprzyjaźnione z akcjonariuszami firmy.
Ja mam wrażenie, że to jest jeden wielki wałek na wyciąganie kasy, a nie na jej tracenie.
Nie ma co liczyć, że tu się coś zmieni czy ktoś wejdzie. Po pierwsze ten układ obecnie przecież legitymizuje Chrapek czyli człowiek Kotali. Po drugie jak kogoś wstawią, bo sami są spaleni to będzie to kolejny figurant pokroju Patermana czy tego Taja co miał zbawić Wisłę.

mulan
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2101
Rejestracja: 16 lut 2005, o 15:32
Kontakt:

Re: Lista hanby. Persona Non Grata na Ruchu

#15 Post autor: mulan » 29 kwie 2019, o 08:05

Patryk Lipski i Piotr Ćwielong (którzy ruszyli tą lawinę rozwiązując kontrakty i biegając do mediów)
Krzysztof Stanowski tfu...
Łukasz Surma, Rafał Grodzicki (trzymali szatnie która umyślnie nas spuściła)
Miłość jest naj­wyższą siłą wszechświata, to ona wpra­wia w RUCH

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], luigi47, Marcus, realmaniak, ROHAN2, ruchowiec71, threeco i 56 gości