PRZECZYTAJCIE !!!!!!!!!

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
CHERBI

PRZECZYTAJCIE !!!!!!!!!

#1 Post autor: CHERBI » 21 lip 2003, o 15:40

Śmiać się czy płakać? Jeszcze nie wyjaśniono sprawy barażowego meczu Szczakowianki ze Świtem, a już w Jaworznie nowa afera. Tym razem kaliber jest nieco cięższy, wszak chodzi o defraudowanie publicznych pieniędzy. Tadeusz Fudała, prezes pierwszoligowego klubu, który jest jednocześnie prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie, jest podejrzany o odprowadzanie "autobusowych" pieniądzy do kasy klubu. Piłkarze zatrudniani jako kierowcy, podpisywanie umów z samym sobą, czy z osobami zmarłymi, to niektóre z elementów tego przedstawienia.

Tadeusz Fudała jest prezesem klubu od ośmiu lat, ale głośno dał o sobie znać przy okazji zeszłorocznych baraży o ekstraklasę. Już w 1 lidze zespołowi z Jaworzna co jakiś czas towarzyszyły wszelkiego rodzaju afery i kombinacje. Dochodzenia PZPN nie wykazywały nieprawidłowości. Teraz do gry wchodzi prokuratura. Powód: nielegalne finansowanie klubu z środków PKM w Jaworznie, którego dziwnym traferm prezesem jest... Fudała. Jest on także radnym sejmiku wojewódzkiego z ramienia SLD.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie - spółka należąca do miasta i z jego kasy dotowana - wpłaciło w 2002 roku na rzecz Szczakowianki 140 300 zł brutto. Płatności dokonywano w ratach, na postawie faktur wystawianych przez klub. Na dokumentach tych jako rodzaj usługi widnieje "reklama według umowy z 8.01.2002". Tyle tylko, że z tą umową nie wszystko jest jasne.

Pierwsza rzecz - Fudała podpisywał umowę de facto z... samym sobą jako prezes klubu sportowego i spółki PKM. Druga - kiedy umowa miała być na początku kwietnia skontrolowana - to zaginęła. A kiedy się odnalazła okazało się, że jest podpisana miedzy innymi przez sekretarza klubu Bohdana Cygnara... który nie żyje od kilku miesięcy. Dokument wraz z materiałem porównawczym został przesłany do badań w laboratorium kryminalistycznym w Toruniu, które zatrudnia biegłych sądowych. Wynik badania wskazuje, że umowy tej nie podpisał Bohdan Cygnar. Dokument więc został sfałszowany!

Na pytanie kto go sfałszował odpowiedzi będzie szukać prokuratura. "Zamierzamy zebrać od tych osób próbki pisma do porównań - mówi prokurator Liliana Sobańska z prokuratury w Jaworznie, która prowadzi sprawę. - Nie wykluczamy, że fałszerstwa mógł się dopuścić ktoś inny. Musimy określić krąg osób, które mogły to zrobić. Policja już prowadzi dochodzenie"

Ale to nie wszystko... Okazuje się, że Po sprawdzeniu dokumentów PKM , w przedsiębiorstwie, które zostało powołane do przewozu ludzi, zatrudniono na etatach... piłkarzy. Co prawda od czasu, gdy Szczakowianka gra w ekstraklasie, na listach płac piłkarzy już nie ma, ale np. jeszcze w II lidze byli. Kierowcami raczej nie byli, bo nikt ich w PKM nie widział.

Z "Autobusowego źródełka" klub czerpał też inne korzyści. Do PKM spływały rachunki, które powinny obciążać kasę klubu, np. za obóz przygotowawczy w Straszęcinie albo ogrzewanie budynków Szczakowianki. Nowy zarząd domaga się jednak, żeby to klub pokrył te koszty, dlatego wystawiono mu już nawet faktury za owe usługi i Szczakowianka ma oddać za to pieniądze.

Cyrk wokół Szczakowianki trwa. Ciekawe czy prezes ma też w szafie "ukryty" magnetofon, na który zawsze można nagrać uwagi co do pracy klubu. "Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu..." więcej w "Gazecie Wyborczej"

ukasz77
Posty: 336
Rejestracja: 11 sie 2002, o 17:01
Lokalizacja: Świony/Bytom/Ahlen
Kontakt:

#2 Post autor: ukasz77 » 21 lip 2003, o 16:43

O ile się nie mylę to tekst z GW.

Też go czytałem i nie wiedzaiłem śmiać się czy płakać.Ledwo co weszli do ekstraklasy i takie zamieszanie zrobil w ciągu roku jak zaden inny.
No ale oni są przecież niewinni i nie maja sobie nic do zarzucenia 8)

krempy1

#3 Post autor: krempy1 » 21 lip 2003, o 16:58

Kolejna afera z udziałem szmacianki. Założe sie ze to dopiero wierzchołek góry lodowej i jeszcze bedzie wiele afer ze szmacianką w roli glównej a pzpn i tak nic im nie zrobi bo maja z tego swoje.

Awatar użytkownika
Konrad
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 869
Rejestracja: 4 gru 2002, o 14:43
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Kontakt:

#4 Post autor: Konrad » 21 lip 2003, o 20:09

ku***..... ale jaja...
Daję sobie rękę obciąć, że PZPN nie znajdzie zadnych dowodów i w I lidze będzie status quo...
ZAMOŚĆ ZAWSZE Z RUCHEM!

DjMaciar
Posty: 1998
Rejestracja: 19 paź 2002, o 15:49
Lokalizacja: Siemianowice/Aachen
Kontakt:

#5 Post autor: DjMaciar » 21 lip 2003, o 22:57

ja bym to ujolö tak masz glowe i hu* to kombinuj i ten prezes dobrze kombinowal a dlaczego niczego sie nie bal?
bo wie ze w polsce mozna za kase wszystko i i tak mu nikt nic nie udowodni uznaja sprawe za zakonczona albo przedawniona
jedno co mu grozi to to ze moze stracic funkcje dyrektora PKM lub prezesa albo obie ale on na to leje bo przykryja go imunitetem zostanie ministrem finansow bo wie co robic z pieniedzmi i jak nimi obracac
albo zastapi prezesa narodowego banku a tam dopiero bedzie mial pole do popisu

JA WIEM ZE SIE ROZPISALEM NA CALYM SWIECIE SA WALKI ALE TAKIE I TAK CZESTE JAK W POLSCE :?: chyba nie i jak ma byc dobrze
jak wszyscy sie witaja za lewe pieniadze(pieniadze podatnikow)

GITARA KIEROWCOM AUTOBUSU PKM JAWORZNO ale jajca :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 22 lip 2003, o 00:09 przez DjMaciar, łącznie zmieniany 1 raz.
[b]Fan Club Deutschland 🇩🇪 [/b]

AndRe
Posty: 2179
Rejestracja: 8 paź 2002, o 21:36
Lokalizacja: Katowice/Pruszkow/London Zdroj
Kontakt:

#6 Post autor: AndRe » 21 lip 2003, o 23:59

Hmm a ja tu widze pewna prawidlowosc.

Jak ostatnio w Polsce jest jakas afera to pojawia sie zawsze slowo SLD lub SZCZAKOWIANKA.
Ta afera laczy oba pojecia. 8)
Czyli afera nad aferami.

Paris , Paris ........ :lol: :lol: :lol: :wink:

Ps.ech Gitara gdzie ty poszedles :roll:
My name is prince and i'm funky

17.11.11 - kolejny fan Niebieskich przychodzi na swiat :-)

marcyk
Posty: 704
Rejestracja: 22 sie 2002, o 13:21
Lokalizacja: Naklo Slaskie
Kontakt:

#7 Post autor: marcyk » 22 lip 2003, o 07:20

E tam nic sie nie stalo przeciez prasa klamie, a my cos o tym przecierz wiemy. No nie?

Jr

#8 Post autor: Jr » 22 lip 2003, o 10:37

jedym wolno drugim nie ale praciez jest demokracja w tym pierd.kraju

Pula

#9 Post autor: Pula » 22 lip 2003, o 12:37

Moze i prasa klamie ale ja i tak UWAZAM ze szczakowa robila jakies przekrety i robi je dalej i na tych przekretach cierpi Polska :!: :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
radzion
Posty: 3982
Rejestracja: 23 wrz 2002, o 13:08
Lokalizacja: Świony
Kontakt:

#10 Post autor: radzion » 22 lip 2003, o 13:24

hmm,moze trocha z innej beczki!!!jakis czas tymu bolch z dziolchom za granica w sosnowcu :lol:
wlazymy do autobusu i sie jadymy na dworzec!!naroz podlazi kobuch i pado zeby bilety pokozac!!!no to my pokazujemy!!!okazalo sie ze miesieczne lod nos tam nie obowiazuja!!!a jak sie potym okazalo to bol autobus z PKM jaworzno,czyli jak teroz czytom od fudaly!!!te ch*** kobuchy jeszcze do lapy chcieli!!napisali my lodowlanie ale ch*** dalo!!!teroz jak wiem ze to od tego ch*** z paryza :lol: :lol: to jest to to wogole dupcA!!!zreszta czymu jo sie wczesnij tego nie spodziewol ze za tym stoi tyn ch**!!!
kurde ,a lsyszeliscie ze momy z tymi wsiokamisparing grac 26 lipca???oby grali kajs u nos!!!!

Nexus
Posty: 330
Rejestracja: 13 sie 2002, o 13:57
Kontakt:

#11 Post autor: Nexus » 22 lip 2003, o 13:34

tez mnie to szoklo ,ze jeszcze sparing z nimi gramy :(

fuhr
Posty: 1169
Rejestracja: 10 sie 2002, o 15:52
Lokalizacja: Derry/Dublin/Chorzow
Kontakt:

#12 Post autor: fuhr » 22 lip 2003, o 17:00

bo to bedzie mecz przyjazni :lol:
born and bred Blue!

KS RUCH CHORZOW

Górny Śląsk

DjMaciar
Posty: 1998
Rejestracja: 19 paź 2002, o 15:49
Lokalizacja: Siemianowice/Aachen
Kontakt:

#13 Post autor: DjMaciar » 22 lip 2003, o 17:07

fuhr pisze:bo to bedzie mecz przyjazni :lol:
Slasko - Szwedzkiej
no chyba ze beda pilkarze z Szmaciowianki akurat mieli druga zmiane
to nie bedzie meczu bo ludzie musza dojechac czyms do domu
PKM JAWORZNO
[b]Fan Club Deutschland 🇩🇪 [/b]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adam1983, andrzejn64, Bing [Bot], Darth Kabut, evn, Google [Bot], Radvan138 i 44 gości