Stowarzyszenie??

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Gość

#16 Post autor: Gość » 3 lip 2003, o 20:48

dawno nie wypowiadałaem się na forum, ale chyba najwyzszy czas sprostować kilka spraw, po pierwsze stowarzyszenie, tworzymy coś takiego. Ci co mają wiedzieć wiedzą i są zangażowani, nie potrzebne są tego typu "sensacje" (a w ktoryś temacie słyszałem ze dziennikarze gonią tylko za plotkami), tworzenie w/w na poczatku wymaga dużej ostrozności, gdyż rożni ludzie mogliby chcieć nad nami zapanować i popsuć wszytko na samym starcie. Jesli chodzi o zgody organów które tutaj wymieniliście to z całym szacunkiem dla niektorych ale... panowie troszkę oleju w głowie, wszystkie dokumenty są już że tak powiem zebrane teraz został do zaakceptowania przez członków załozycielskich statut. Jeśli chodzi o nazwiska które mają firmować i firmują różne stowarzyszenia to też jest to bardzo ważna sprawa i przede wszystkim prestiż, przewidujemy członków tzw. honorowych stowarzyszenia ktorzy będą tylko z nazwiska (nie wymienię żeby nie zapeszać), ale ich nazwiska napewno pomogą nam w wielu sprawach i pozwolą być bardziej wiarygodnymi partnerami. Co do pozyskiwania sponsorów przez stowarzyszenie to chyba ktoś przesadził, sponsor może dać pieniądze tylko pod warunkiem że będzie miał jakikolwiek wpływ na to na co te pieniądze będą wydawane, a to przy dzisiejszych układach w klubie jest po prostu niemożliwe.
Jeśli chodzi o wasze członkowstwo (nie wiem dlaczego przynależnośc do czegokolwiek musi wiązać się z jakimiś przywilejami według was, zrobcie coś dla po prostu dla RUCHU), przewidujemy iż każdy powyżej 18 roku zycia lub 16 (za zgoda prawnych opiekunów) bedzie mogł wstąpić do stowarzyszenia, przewidziana jest również składka w wysokości około 20 zł miesięcznie (choć to jeszcze podlegać będzie dyskusji). Jeśli bedziemy już zarejestrowani napewno was poinformujemy.

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#17 Post autor: vahanara » 3 lip 2003, o 22:36

WojtekO pisze: Co do pozyskiwania sponsorów przez stowarzyszenie to chyba ktoś przesadził, sponsor może dać pieniądze tylko pod warunkiem że będzie miał jakikolwiek wpływ na to na co te pieniądze będą wydawane, a to przy dzisiejszych układach w klubie jest po prostu niemożliwe.
Sponsor może się nazywać reklamodawcą, wykupic bandę reklamową na stadionie, miejsce na koszulkach etc... Chodzi o to by próbować ściągnąć do klubu ludzi (firmy) które będą chciały pomóc. Przestańmy w końcu demonizować tą naszą sytuacje. Jest bardzo źle ale text w rodzaju że przy dzisiejszych układach nic się da zrobić napewno nikomu i niczemu nie pomoże.

Awatar użytkownika
Schlesien
Posty: 572
Rejestracja: 10 sie 2002, o 21:01
Lokalizacja: Batory / Hamilton
Kontakt:

#18 Post autor: Schlesien » 3 lip 2003, o 23:31

vahanara pisze:Sponsor może się nazywać reklamodawcą, wykupic bandę reklamową na stadionie, miejsce na koszulkach etc... Chodzi o to by próbować ściągnąć do klubu ludzi (firmy) które będą chciały pomóc
Niby masz racje, no ale pomyslmy, ze stowarzyszenie to jakis pan Rysiek. No i przychodzi taki pan Rysiek do Rogali, zeby ten mu udostepnil miejsce na reklame, bo on za to wzial kase... Troche nielogiczne, nie? Co innego jakby byla podpisana jakas wspolpraca stowarzyszenia z klubem, ale o tym nic WojtekO nie wspomnial.
Obrazek

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#19 Post autor: vahanara » 4 lip 2003, o 08:34

Sposobów jest cała masa. Jak powiedział Mario na chat-ie : jeśli gość ma kasę, chce pomóc Ruchowi bo jest jego kibicem, chce mieć wpływ na to co z tą kasą się stanie a niecierpi Rogali i zarządu to może podpisać umowę z którymś z piłkarzy (z kilkoma?) i płacić im pensje czy premie. W ten prosty sposób pomaga klubowi - odciąża go i wie na co jego kasa poszła.

Viro

#20 Post autor: Viro » 4 lip 2003, o 16:08

nie zgodze sie z ojtkiemO w kwestii sponsorow
mialem doczynienia juz z pewnym stowarzyszeniem i wcale sponsor nie musi miec wplywu na to co dzieje sie z kasa , ktora wylozyl. 10% dochodu zamiast zaplacic panstwu moze dac na stowrzyszenia a jezeli firma jest z Chorzowa wlasciciel jest kibolem Ruchu to zaloze sie , ze woli ta kase dac nam tylko kwestia jest odpowiedniego przedstawienia mu tematu. Jezeli chodz i sponsorow to Mariusz np. powiedzial, a raczej wymienil firme, ktorej wlasciciel jest kibicem Ruchu. Ja osobiscie chyba nie znam wiekszej frmy w Chorzowie ale nie wymienie jej z nazwy. Mozna zaczac od drobnych sklepikarzy , a skonczyc na duzych firmach.
Dzis pochodzilem za sprawa stadionu tak jak zdeklarowalem sie na spotkaniu. Bylem w Urzedzie Wojewodzkim i Marszalkowskim w Katowicach w Agencji Rozwoju Regionalnego i w Urzedzie Miasta w Chorzowie. Z tego co sie dowiedzialem jest szansa, na rozpoczcie prac nad nowym stadionem, a raczej nad przebudowa starego i zostaly juz ku temu podjete odpowiednie srodki.
Wszystkieinne sprawy porusze na nastepnym spotkaniu bo konkurencja nie spi, a jeszcze co do stowarzyszenia mam pytanie do WojtkaO - jaki czas od zlozenia wniosku w sadzie uplynie do zarejestrowania stowarzyszenia????
ps. jest to bardzo wazne odnosnie pozyskania pewnej kwoty pieniedzy, temat tez porusze na spotkaniu
pozdRo

Gość

#21 Post autor: Gość » 5 lip 2003, o 01:32

Viro z całym szacunkiem dla twojego udzielania sie na forum ale chyba nie masz zielonego pojęcia o stowarzyszeniach i finansowaniu klubów sportowych... w tym kraju jest coś takiego jak księgowość i prawo gospodarcze oraz cywilne :roll:

PS.
Tym postem konczę rozmowy o stowarzyszeniu, jak się komuś to nie podoba to niech zakłada własne (VIRO)

Awatar użytkownika
Patton
Posty: 4585
Rejestracja: 10 sie 2002, o 22:59
Lokalizacja: Valhalla
Kontakt:

#22 Post autor: Patton » 5 lip 2003, o 09:31

WojtekO - Ty za to masz pojecie o wszystkim.... Jak mowisz A, to powiedz B, a nie wytykaj komus bledow, bo sam nie wiesz wszystkiego. Bo w 1 poscie napisales o stowarzyszeniu, ze Ci co maja wiedziec to wiedza, ze "tworzymy" To moze napiszesz kto? Bo osoby, ktore byly ostatnio w klubie na spotkaniu, wiedza cos innego....
Słowem, jesteśmy skazani na przeciętność...

Gość

#23 Post autor: Gość » 5 lip 2003, o 10:16

osoby ktore były ostatnio w klubie na spotkaniu to osoby związane z ruchem Ultras a nie ze stowarzyszeniem. Po więcej pytań wysyłam do H.

Viro

#24 Post autor: Viro » 5 lip 2003, o 10:28

WojtekO chyba mam wieksze pojecie niz Ci sie zdaje:)
w stowarzyszeniu wszyscy dzialaja spolecznie wiec nie odprowadzasz podatkow, a musisz za to zlozyc sprawozdanie finansowe do urzedu skarbowego. Stowarzyszenie obejmuje pelna ksiegowosc nie wiem po co mieszasz do tego prawo cywilne i gosodarcze i robisz ludziom metlik w glowie. Zadalem Ci konkretne pytanie na ktore mi nie odpowiedziales.
Tak jak pisalem wczesniej mialem juz doczynienia ze stowarzyszeniem i to ja bym mogl wnioskowac z Twojej wczesniejszej wypowiedzi o pozyskiwaniu sponsorow i niby oni kieruja "darowana" nam kasa, ze to Ty niezbyt orientujesz sie w temacie.
Czekam dalej na konkretna odpowiedz bo od tego zalezy zalatwienie pewnych srodkow pienieznych.
nastepna sprawa jest taka, ze nie pytales wogole nas o pomoc w zalozeniu stowarzyszenia niby mieliscie to pochytane prawnika itd.
Ja jestem za stowarzyszeniem jak najbardziej ale one ma reprezentowac nas kibicow czy waskie grono jak to powiedziales zainteresowanych osob???

Gość

#25 Post autor: Gość » 5 lip 2003, o 10:41

Stwarzyszenie które prowadzi działalność gospodarczą w celu generowania zysków na zadania statutowe, odprowadza podatki tak samo jak każda inna firma w tym kraju, tak samo wyglada stosowanie się do prawa cywilnego jak i gospodarczego, widać nie znasz nawet części naszego statutu. Właśnie jestem po rozmowie H. i doszliśmy do wniosku że urywamy rozmowy o stowarzyszeniu na forum bo za dużo tu "napinaczy", zrobcie coś dla Ruchu potem podyskutujemy. Jestem zawsze na meczach czasami na wyjazd się skuszę (o ile obowiązki służbowe mi pozwalają praca pomiedzy Katowicami a Krakowem jest męcząca). Viro że tak spytam kiedy ostatnio byłeś na meczu i wspomogłeś Ruch w tych ciężkich chwilach przed spadkiem ?

Awatar użytkownika
Wilus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 600
Rejestracja: 11 sie 2002, o 22:07
Lokalizacja: kiedys Batory, K-ce Podlesie/ Ruda Śl
Kontakt:

#26 Post autor: Wilus » 5 lip 2003, o 13:20

Czytajac posty w tym topicu wylania mie sie pewien wniosek. Otoz Wojtek mowi, ze pewna grupa postanowiala stworzyc stowarzyszenie i ze nawet juz pewne kroki zostaly poczynione. Viro tez po spotkaniu mowi o stowarzyszeniu i pewnych krokach czy moze bardziej rozmowach, ktore zostaly juz odbyte.
Mam pytanie, czy w takim razie nie mozna stworzyc jednego stowarzyszenia, ktore by dzialalo dla dobra Ruchu. ?
Nie wiem, ale wspolnymi silami chyba latwiej dzialac niz z osobna. Z postu Wojtka mozna wyczytac , ze nie traktuje ludzi zwiazanymi z tzw ruchem Ultras powaznie i dlatego mowi bardzo tajemniczo.
Moze warto sie spotkac wspolnie i pchnac ten wozek razem. Co Wy na to ? Jakie widzicie problemy ?
Wilus

Viro

#27 Post autor: Viro » 5 lip 2003, o 14:53

co do meczow kazdy wie bo pisalem o tym , ze nie mialem czasu chodzic a zwiazane to bylo nie z tym, z nie chcialem tylko, ze czas mi na to niepozwalal
po 2 jakbym niechcial czegos zrobic na Ruchu to bym sie tu nie wypowiadal i nie biegal za roznymi sprawami nie jezdzil do ludzi po kase na oprawy itp
po 3 ja nie chce zadnego osobnego statutu ale wyglada to tak jakbys zamykal sprawe w pewnym gronie i tyle
po 4 co do spotknia z H to jezeli chodzi o ultras to bylo chyba najmniej gadane, a rozmawialismy wlasnie o stowarzyszeniu , stadionie itp. problemach

"Stwarzyszenie które prowadzi działalność gospodarczą w celu generowania zysków na zadania statutowe, odprowadza podatki tak samo jak każda inna firma w tym kraju" - z tym zdaniem sie zgadzam oczywiscie

jak tam chcesz chociaz forum jest po to by tez dyskutowac

Awatar użytkownika
Patton
Posty: 4585
Rejestracja: 10 sie 2002, o 22:59
Lokalizacja: Valhalla
Kontakt:

#28 Post autor: Patton » 5 lip 2003, o 17:19

Wojtek0 - co do napinaczy, to H. ma racje, bo o spotkaniu mowa byla wczesniej, to byly jak zwykle te same osoby. I mam prosbe - nie wyjezdzaj z textami, cos Ty zrobil dla klubu, ew. na ilu meczach byles. Bo wierz mi, ale raczej Tobie nic do tego... Niech kazdy pilnuje swojego interesu i robi swoje. Bo zobaczysz, do czego doprowadzi takie cos. Pozdrawiam
Słowem, jesteśmy skazani na przeciętność...

Awatar użytkownika
Schlesien
Posty: 572
Rejestracja: 10 sie 2002, o 21:01
Lokalizacja: Batory / Hamilton
Kontakt:

#29 Post autor: Schlesien » 5 lip 2003, o 18:38

Tylko zeby z tego stowarzyszenia nie wyszlo Stowarzyszenie Waskiej Grupy Kibicow. No ale ja sie lepiej nie bede wypowiadal, bo nie jestem wtajemniczony, poniewaz nie chodze na mecze :wink:
Obrazek

Viro

#30 Post autor: Viro » 6 lip 2003, o 12:29

Schelesien my to mamy pr***ebane:D :lol: :lol:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Krzymp, Rickenn10 i 70 gości