Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
fuhr
Posty: 1169
Rejestracja: 10 sie 2002, o 15:52
Lokalizacja: Derry/Dublin/Chorzow
Kontakt:

#16 Post autor: fuhr » 27 lut 2007, o 13:31

salas pisze:łowca ale kto lazi na wybory modzi nie chodz bo nie widza sensu aby isc glosowac,kto przyjdzie bedzie tak samo, a po 2 i tak mocherow jest wiecej bo one wybraly kopla!a co dla mocherow znaczy Ruch i jego stadion nic!chyba zeby rydzyk chcial na Cichej oddział radia maryja uruchomic ;-D

jak ktos nie glosuje - niech nie narzeka





a po za tym milo mi ze jestem Mocher 8)

dobrze ze nie jestem Moherem
Ostatnio zmieniony 27 lut 2007, o 14:37 przez fuhr, łącznie zmieniany 1 raz.
born and bred Blue!

KS RUCH CHORZOW

Górny Śląsk

3nt.Er
Posty: 118
Rejestracja: 6 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Königshütte
Kontakt:

#17 Post autor: 3nt.Er » 27 lut 2007, o 13:41

łowca goroli pisze:
Patton pisze:Mniejsza o wybory - lowca wiesz, ze ludzie kieruja sie czyms innym. W tym miescie jest pozamiatane, stadionu nowego nie bedzie :( Czy my cos mozemy zmienic? Przygotowac jakis projekt? Zreszta, kazde nasze dzialanie i inicjatywa bedzie olewana :/
Niy bydzie, ino już jest. Co pozostaje ? Oloć Kopla. Umisz liczy, licz na siebie.
a jako żeście inicjatywa "zainicjowali"? hasło "my chcemy nowy stadion"? to mo być inicjatywa?

kolejna sprawa: projekt
może najpierw taki "przygotujecie" a później porozmawiacie o tym czy został olany czy nie?

jedyną inicjatywą było "konto, na które będziemy wpłacać pieniądze"
czy ktoś się dziwi, że Kopel to wyśmiał?
w 100% jestem przekonany, że na WASZE PIENIĄDZE liczyć nie można
wiecie co to są miliony?
niektórzy tutej nawet 10 zeta na bilet nie mają a plany choby miliarderzy :/

co możecie zrobić, zamiast narzekać?
np. zrobić projekt, konfrontować go z rzeczywistością, przedstawić zarządowi, miastu.
zwiększyć szanse klubu na znalezienie sponsora "strategicznego" (chociażby reklamować klub na swoich stronach, zająć się porządkiem na stadionie i spokojem, utworzyć stowarzyszenie sympatyków klubu którzy działają na rzecz klubu, ofiarując pomoc bezinteresowną).
Takich przykładów, pomysłów można wiele wypisywać, ale trzeba zacząć działać a nie biadolić na www
całe szczęście, że jest comtv, która dzięki swojej działalności tworzy świetny PR wokół klubu...

najłatwiej się narzeka... dodatkowo nie znając realiów miasta... ehhh...
Königshütte / Oberschlesien

Awatar użytkownika
L.G
Posty: 1546
Rejestracja: 17 cze 2005, o 13:48
Lokalizacja: lipiny
Kontakt:

#18 Post autor: L.G » 27 lut 2007, o 14:42

Ostatni żech jest do narzekania. Konto wcale niy musi być pod patronatem miasta. Projekt powiniyn powstać w wyniku jakiegoś konkursu i być zrobiony przez jakeś młode i szukające promocji biuro projektowe (ew. studentow architektury),tyla, że nikt z nos niy mo prawa szafować nazwą Ruch Chorzów, tym samy nikt z nos niy może w imieniu Ruchu takliego konkursu ogłaszać.
Projekt powiniyn spełniać dwa warunki:
1.Górnogranica kosztów (po mojymu 50-60 baniek ale to rzecz dyskusyjno)
2. Umożliwiać budowa etapowo !!! W psychice ludzki już tak jest, że łatwi sie działo (uczestniczy finasowo w czymś co powstaje etapami, niż miałoby sie dugo zbiyrać żeby potym postawić w roz).

Stowarzyszynie ? Piekno fantazja. :-)
słowym - jesteśmy klubym zmarnowanych szans :-(

arcio
Posty: 4789
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

#19 Post autor: arcio » 27 lut 2007, o 15:29

łowca goroli pisze:Projekt powiniyn powstać w wyniku jakiegoś konkursu i być zrobiony przez jakeś młode i szukające promocji biuro projektowe (ew. studentow architektury),tyla, że nikt z nos niy mo prawa szafować nazwą Ruch Chorzów, tym samy nikt z nos niy może w imieniu Ruchu takliego konkursu ogłaszać.
Ruch Chorzów SSA ma tyle do budowy nowego stadionu co ty i ja do wyboru papieża
to musi zorganizować miasto, bo ono jest właścicielem terenu

klub mógłby sam to zrobić gdyby wykupił/wydzierżawił teren od miasta i stawiał trybuny
a że my jako klub nie mamy kasy na kupno grajków więc o nowym estadio nie ma co marzyć

kopel nie jest w stanie pomoc w tym temacie, chyba że nas zadziwi - oby
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
L.G
Posty: 1546
Rejestracja: 17 cze 2005, o 13:48
Lokalizacja: lipiny
Kontakt:

#20 Post autor: L.G » 27 lut 2007, o 15:32

arcio pisze:Ruch Chorzów SSA ma tyle do budowy nowego stadionu co ty i ja do wyboru papieża
to musi zorganizować miasto, bo ono jest właścicielem terenu
projekt niy potrzebuje terynu ino szuflodka we nachtiszlu, abo poczytno strona na wizualizacja
słowym - jesteśmy klubym zmarnowanych szans :-(

arcio
Posty: 4789
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

#21 Post autor: arcio » 27 lut 2007, o 16:10

łowca goroli pisze:
arcio pisze:Ruch Chorzów SSA ma tyle do budowy nowego stadionu co ty i ja do wyboru papieża
to musi zorganizować miasto, bo ono jest właścicielem terenu
projekt niy potrzebuje terynu ino szuflodka we nachtiszlu, abo poczytno strona na wizualizacja
no tu sie musze zgodzić
tylko co by nie odkopali projektu za czasów rogalika - taki ładny z bieżnią :]
nigdy nie jest za późno

Td
Posty: 42
Rejestracja: 14 sie 2006, o 08:49
Lokalizacja: Chorzów Stary
Kontakt:

#22 Post autor: Td » 27 lut 2007, o 16:19

łowca goroli pisze: Konto wcale niy musi być pod patronatem miasta.
Stowarzyszynie ? Piekno fantazja. :-)
Konto musi powstać pod patronatem miasta bo tylko wówczas środki które będą tam gromadzone nie będą opodatkowane przez Państwo

Aby nie było pod patronatem miasta rozwiązaniem jest zawiązanie stowarzyszenia które będzie środki zbierało i przed końcem roku w całości wydawało bądź inwestowało np.: w Ruch, ale wtedy celem nie może być budowa stadionu bo takich środków na pewno się nie zbierze ani nie wyda w tak krotkim czasie.

osobiście jestem za stowarzyszeniem jako przykład polecam zobaczyć Lech Business Club w skrócie LBC, dlaczego przy Ruchu nie zawiązać RBC - Ruch Business Center - stowarzyszenia kibiców które sprzedawałoby bilety, kranety i karnety VIP w połączeniu ze świdczeniami reklamowymi wg pakietów ustalonych z klubem.

W Lechu się udało, u nas też by mogło - kwestia zorganizowanej, rzetelnej i wiarygodnej grupy kibiców gotowej poświęcić swój czas wolny na rzecz Ruchu

ale odbiegam od tematu
pozdRawiam

Awatar użytkownika
Patton
Posty: 4585
Rejestracja: 10 sie 2002, o 22:59
Lokalizacja: Valhalla
Kontakt:

#23 Post autor: Patton » 27 lut 2007, o 16:21

A czy przypadkiem cos na wzor LBC nie funkcjonuje u nas?
Słowem, jesteśmy skazani na przeciętność...

Td
Posty: 42
Rejestracja: 14 sie 2006, o 08:49
Lokalizacja: Chorzów Stary
Kontakt:

#24 Post autor: Td » 27 lut 2007, o 16:28

niestety jeszcze nie, choć gdyby powstała taka grupa osób i zawiązała się formalnie to przygotwanie pakietów potrwałoby bardzo krótko - pozstała by kwestia zbudowania strony internetowej i osób ich prowadzących, jeżeli takie sie znajdą - czekam na info
pozdRawiam

Stary kibic

#25 Post autor: Stary kibic » 27 lut 2007, o 17:07

No narescie cos konkretnego sie rodzi!
Druga sprawa to szukanie sponsora przez kibicow. Dla mnie osobiscie to ciezka rzecz. Chyba ze kibic bedzie tylko wtyczka kontaktowa. Tu musi byc powazny sponsor z twardym portfelem. Ale zwykly kibic to raczej nic niezwojuje, Chyba ze jest ktos kto ma jakies dobre wtyczki lub ma dobrego wujka. Ale co ja bede biadolic w tej sprawie ,wszyscy o tym wiemy.

abnamro
Posty: 130
Rejestracja: 13 wrz 2005, o 13:11
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

#26 Post autor: abnamro » 27 lut 2007, o 17:13

Powiedzcie mi ino czy murawe juz u nos wymienili?? Jak nie to kiedy maja zamiar to zrobic??
Zawsze i wszędzie RUCH

3nt.Er
Posty: 118
Rejestracja: 6 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Königshütte
Kontakt:

#27 Post autor: 3nt.Er » 28 lut 2007, o 07:38

Współpraca z miastem układa nam się wręcz modelowo. Wspólnymi siłami oddamy do użytku nową siłownię i pralnię. Wierzę, że inne problemy też uda się rozwiązać - kończy Ziętek.
źródło: gazeta.pl

może więc o sprawach co do których są wątpliwości, głos będą zabierać tylko "znający temat"? bo już się rzygać chce od tej pseudo-anty-koplowskiej politycznej propagandy... :roll:
Königshütte / Oberschlesien

scanerboy

#28 Post autor: scanerboy » 28 lut 2007, o 10:14

3nt.Er pisze:
Współpraca z miastem układa nam się wręcz modelowo. Wspólnymi siłami oddamy do użytku nową siłownię i pralnię. Wierzę, że inne problemy też uda się rozwiązać - kończy Ziętek.
źródło: gazeta.pl

może więc o sprawach co do których są wątpliwości, głos będą zabierać tylko "znający temat"? bo już się rzygać chce od tej pseudo-anty-koplowskiej politycznej propagandy... :roll:
O ile pamiętam, jest to wypowiedź poprzedzająca wybory (jak się mylę, to mnie sprostujcie), więc niech sobie każdy dopowie, dlaczego Pan Ziętek to powiedział. Myślę, że mieszkańcy miasta mają pełne prawo do informacji o wszelkich działaniach samorządu. Na razie jest tak, że kibice-czyli spora grupa mieszkańców-wyborców domaga się pewnych działań, w odpowiedzi słyszymy lapidarne ględzenie, by później przypadkowo się dowiedzieć, że koło stadionu będzie hotel. Ja nie przesądzam, czy podjęte decyzje są złe bo nie wiem. A to, ze nie wiem i od nikogo nie mogę się dowiedzieć mnie wkurza.

Żeby nie było, że tylko robi się anty-koplowską propagandę, jeszcze jeden link: http://www.chorzow.um.gov.pl/bip/index. ... 3939626843

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10262
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#29 Post autor: gerhat » 28 lut 2007, o 11:32

3nt.Er pisze:
Współpraca z miastem układa nam się wręcz modelowo. Wspólnymi siłami oddamy do użytku nową siłownię i pralnię. Wierzę, że inne problemy też uda się rozwiązać - kończy Ziętek.
źródło: gazeta.pl
Do kompletu powinni jeszcze postawic magiel aby było se kaj przyjśc i poklachać jak baby w maglu :wink:

a teraz serio
Moim zdaniem konto przy mieście nie wrózy wiele dobrego w sprawie nowego stadionu. To dobre na pozyskanie jakieś dodatkowej kasy na blacha falisto lub nawozy do murawy. Wiadomo, żeby UM chciało się ruszyć :dupa: i skierowac wniosek do UE musi mieć jakiś porzadny projekt stadionu. Sam wniosek nie wystarczy, wizualizację można oczywiście zrobić na bazie programów, które podesłał Patton, ale to tylko wizualizacja która może zrobić zdolny plastycznie i informatycznie uczeń gimnazjum, ale czeba mieć jeszcze biznes-plan całego przedsięwizięcia - to tez moze zrobić zdolny student marketuingu i finansów, ale najgorzej jest z projektem budowalnym.
Projekt budowlany zgodnie z cennikami usług projketowych kosztuje od 5 do 10% wartosci inwestycji.
Policzcie sobie, jezeli chcemy obiekt za 15 mln zł (moim zdaniem żadno rewelacja i zaden obiekt przyszłościowy) to projekt będzie kosztował jakś 1 mln zł.
I tu lezy problem - bo znajdźcie mi dzisiaj tekiego co wyłoży 1 mln zł na kupa papierów, rysunków bez gwarancji że przedsięwzięcie dojdzie do skutku.

Miasto nie jest przekonane do idei nowego stadionu więc tym bardziej nie da milona na projekt, a dla prywatnego inwestora to tez kolosalne pieniądze.

Na chwilę obecną wiec nowy stadion jest mrzonką, chyba że władze miasta się zmienią (a do wybrów jeszcze daleko) lub pojawią sie nowe okolicznosci i argumenty, a za takie trudno uznać moje czy Wasze wypluwanie pretensji na forum, bo nikt oprócz nos sam piszących sie tym pisaniem nie przejmuje.

Jezlei już powstało grono osób które chce uzywac argumentów dla miasta powinno się chyba skupić na tym aby modernizacja nie oznaczała "zimnej" płyty, wiaty nad prostą i podniesieniem trybun o 3 rzędy.


ps
jak na razie w Polsce powstał jeden nowy stadion z pomocą środków UE (Kielce) w pozostałych przypadkach mamy tylko jakies prasowe pobożne zyczenia (patrz Bytom) a nie fakty. Za to wiele miast moderniozuje swoje stadiony z pomoca środków które daje miasto i UE ( Kraków, Poznań, Legnica, Opole, Pruszków, Ostrowiec).

arcio
Posty: 4789
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

#30 Post autor: arcio » 28 lut 2007, o 12:37

nie chce bronić kolegów z UM w Chorzowie ale pokażcie mi gdzie mają oni zgłosić wniosek o nowy stadion ze środków UE?
po pierwsze nie ma co składac, bo wniosek musi zawierać pełną dokumentację z projektem - a tego ni ma
po drugie nie ma konkursów na budowe nowych stadionów

już to pisałem, ale powtórzę raz jeszcze: jedyną szansę na nowy stadion z dofinansowaniem unijnym to projekt kluczowy dla regionu lub subregionu! tak jak gliwickie podium

wierzycie że kopel przekona innych prezydentów że stadion przy cichej jest ważny dla regionu?
nigdy nie jest za późno

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19Ruch20R, Acid, Adam1983, BandzioR, Bing [Bot], DaReQ93, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kibol-siem-ce, Majestic-12 [Bot], moRi95, NG1920, OLSZA, Rickenn10, scaneRboy, tynbydziedobry i 83 gości