Sponsoring Klubu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#16 Post autor: vahanara » 15 sty 2003, o 17:17

Mikoruch pisze:Sponsora szuka szef a nie szeregowy pracownik. Taki jest dla każdego niewiarygodny. Polecam książki z Marketingu i Reklamy. :wink:
Chętnie skorzystam które konkretnie?
1. Żaden z nas nie jest ani szeregowym ani żadnym innym pracownikiem klubu.
2. Dajmy na to że zbiera się grono 50 osób z których każdy wysyła 20 maili/m-c. W skrzynce takiej firmy zbiera się 1000 maili i to dla marketing-owców danej firmy jest potencjalne grono klientów. Uwierz mi że 1000 osób to łakomy kąsek dla wielu firm z branży np. FMCG (chyba że Twoje ksiąki mówią inaczej).
3.Nie upieram się że to jest najlepszy pomysł, chodziło mi bardziej o sprowokowanie dyskusji co konkretnie można zrobić zamiast siedzieć i biadolić.

Pozdrawiam

WOJTEKK

#17 Post autor: WOJTEKK » 16 sty 2003, o 11:41

vahanara-pytasz sie jakimi sposobami? odpowiem ci tak.Jestem ratownikiem GOPR-u od 13 lat i jak siegam pamiecia zawsze były problemy z kasa,kiedys mniejsze teraz znacznie wieksze,jezeli ktos czyta i słucha to wie o co chodzi,ja to robie społecznie kasy za przejazdy na dyzury i diety nie dostajemy od 3 lat.Kiedys powstały w schroniskach skrzynki do których datki dawali narciarze,turysci-efekt taki np.ze na 10-skrzynek 5 ukradzino :cry: a i zreszty efekt był mizerny i temat padł.Tak samo sie stanie z twoja propozycja,umrze smiercia naturalna. U nas w grupie beskidzkiej głównym jest naczelnik,który zdobywa kase poprzez rozmowy z firmami,instytucjami,szuka sponsorów poprzez wyjazdy po całej Polsce,nie tylko na Slasku-przykład smieszny ale prawdziwy-PZU sie niezgodziło na mały sponsoring a zato z Finlandi towarzystwo ubezpieczeniowe sie zgodziło !!!czy to normalne?ze polskie firmy nie chca w minimalny sposób pomagac innym chocby własnie klubom???Mikoruch napisał,ze szef szuka pieniedzy i ma racje nie pracownicy tylko szef.Moze powinien pan prezes szukac u sasiadów zachodnich???troche poloni tam jest,moze pare firm by było chetnych????

alieu
Posty: 78
Rejestracja: 12 sie 2002, o 14:16
Kontakt:

#18 Post autor: alieu » 16 sty 2003, o 12:16

Akcja z wysyłaniem maili byłaby ułańska i heroiczna, ale nie przyniosła by zadnego efektu. O sponsora/nowego właściciela musi zabiegać Prezes/zarząd i tu widze problem.
Czy chcemy datki rzędu 100 - 300 tys. rocznie od kilku firm, czy wolelibyśmy sponsora strategicznego, który byłby w stanie zagwarantować na utrzymanie klubu 15-20 mln. Oczywiście to drugie, tylko zrozumcie, że to wiązało by się z wyrzuceniem z zarządu tych sklepikarzy i być może samego Prezesa. Nikt z nich ze swojego stołka sam nie zrezygnuje, dlatego nawet jak juz sponsor sam(!) się zgołosi, to go odsyłają a nam tłumaczą, że chciał zmieniać nazwe, szargać tradycje itd. Koło się zamyka i dalej klepiemy biede.

Kuba (niezalogowany)

#19 Post autor: Kuba (niezalogowany) » 16 sty 2003, o 13:04

Czytajac wasze posty zrozmialem jedno ( bez obrazy ) ale jak ktos na tym Form wychodzi z jakas inicjatywa to jest od razu olewany (moze troszke za mocne slowo ) a wiekszosc z was jest tu po to aby tylko biadolic jak to w naszym klubie sie dzieje zle . Przeciez w ten sposob do niczego nie dojdziemy. Ktos napisal ze dziennikarze wchodza na nasze forum szukajac taniej sensacji . Przeciez przy takiej inicjatywie dana gazeta ktora powiedzmy odwazyla by sie o tym napisac zrobila by nam tylko reklame a tak nawiasem mowiac niezauwazylem jeszcze pochlebnego slowa na temat naszego zarządu na Forum .(a to by moze i bylo w pewnym sensie pokazanie tego co robi zarzad w naszym klubie) Uwazam ze zdobycie potencjonalnego reklamodawcy nawet jednego w jakis sposob(oczywiscie gdyby to wyszlo na jaw ) obazylo by poczynania naszego zarzadu .............. nie mowie tu o jego obaleniu bo jak wszyscy wiemy to jest prawie niemozliwe


Ja jestem za pozyskiwaniem Reklamodawcow a nie sponsorow

A co do sponsora do sie z wami zgodze ze nie tedy droga --- za sponsora odpowiedzialny jest szef a nie My kibice.

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10345
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#20 Post autor: gerhat » 16 sty 2003, o 13:44

Słusznie piszesz Kuba, ale problem w tym, że szef czyli Pan Prezes Rogala chce robić tylko to co Ty chcesz zaproponować kibicom.
Slowa "jestem za pozyskiwaniem reklamodawców a nie sponsorów" to słowa wyjęte żywcem z wielu wypowiedzi jaśnie nam panującego Prezesa.
I to jest moim zdaniem błąd jeżeli prezes chce się ograniczyc do reklamodawców.
Czy Telefonika, Groclin, Amica, Kolporter, Scemet to rekalmodawcy???
Reklamodawcy to Hoop, Koop, PZU, Genrali, Stalexport, Budus czyli firmy, które tanim kosztem pozyskują najlepsze miejsca rekalmowe jakim sa koszulki piłkarskie, wykorzystując słabość polskich klubów. To recepta w najlepszym przypadku na wegetację a nie na budowanie silnego klubu. Reklamodowacami mogą się też zajmować kibice, szukając potencjalnych firm, przekazując kontakty, ale powinno to dotyczyc reklam na trybunach, biletach itp. Jeżeli zarząd będzie się również do tego ograniczał, jak robił dotychczas wówczas jesteśmy skazani na tą wegetację, a bajki o remocie stadionu i budowaniu silnego zespołu możemy słuchać jeszcze przez wiele lat.
Problem w tym, że ze sponsorem należy podzielić się władzą w klubie a tych 25 krasnoludków nie jest skorych do tego, gdyż dla wielu z nich oznaczałoby co najwyżej rolę kibica K.S. Ruch Chorzów, chociaż wątpię czy dla większości z nich mecze niebieskich mają jakiekolwiek znaczenie.

Awatar użytkownika
Patton
Posty: 4585
Rejestracja: 10 sie 2002, o 22:59
Lokalizacja: Valhalla
Kontakt:

#21 Post autor: Patton » 16 sty 2003, o 14:52

Kiedys chyba byl poruszony temat dotacji z UEFA i UE na modernizacje stadionow i pomoc klubom. Ostatnio zadalem pytanie ekspertowi do spraw integracji europejskiej portalu gazeta.pl Zapytalem sie, czy istnieje taki fundusz, jakie klub musi spelniac warunki itd. Dostalem jako odpowiedz nastepujacy link: http://www.ukie.gov.pl/14powodow/ i nalezy wejsc do dzialu sport. Tam jest chyba 5 dokumentow w formacie pdf na temat wszystkiego co jest zwiazane wlasnie ze sportem w Unii i ewentualnymi mozliwosciami. Jeden text jest chyba w jezyku francuskim, reszta po angielsku. Mialbym prosbe, jezeli kogos to interesuje to niech poczyta te dokumenty i jak znajdzie cos ciekawego, to wklei na forum. Bo ja nie jestem sam w stanie tego wszystkiego przerobic, bo troche tego jest :) A moze akurat znajdzie sie cos ciekawego? Pozdrawiam!
Słowem, jesteśmy skazani na przeciętność...

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#22 Post autor: Mikoruch » 16 sty 2003, o 15:14

vahanara napisał
Chętnie skorzystam które konkretnie?

Podam Ci kilka książek, z których korzystamy na studiach podyplomowych:
B.Czarny, R.Rapacki - Podstawy Ekonomii, PWE, Warszawa, 2002
DR Kamerschen, RB McKenzie - Ekonomia, Gdańsk, 1991
D.Beag, S.Fischer, R. Dorbusch - Ekonomia, PWE, W-wa, 1997
Dekowski - Wprowadzenie do mikroekonomii, Poznań, 1996

Na razie nie podaję gdzie można je dostać bo musisz się zastanowić, którą pierwszą wypożyczyć (mają po kilkaset stron)

To o czym piszesz jest z innej bajki. Ruch to nie jest sklep spożywczy czy budka z lodami. Ruch to firma. Kim Ty jako wysyłający np maila jesteś dla jego adresata - jakimś natrętnym kibicem. Ludzie się boją kibiców(takie są czasy). Niektórzy napiszą "dawaj kasę albo przyjedziemy z ekipą..."
Jako kibice Ruchu będziemy mieli opinie dzieciaków piszących maile do św. Mikołaja aby przysłał prezenty.

Co innego jeżeli chodzi o e-maile w imieniu Forum. To jest całkiem inna historia godna rozważenia.

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#23 Post autor: vahanara » 17 sty 2003, o 10:38

Witam
Kilka razy w moich postach pisałem że nie upieram się przy pomyśle z mailami ale oczekuję za to innych, Waszych pomysłów. Niestety - jak to w Polsce - nikt nic nowego nie wymyślił poza "superreceptą" : Od zdobywania sponsorów i reklamodawców jest zarząd. My kibice możemy co najwyżej ponarzekać. Zarząd jest do dupy, trzeba ich wykopać. Na ich miejsce mają przyjść nowi, młodzi, sprawni... Skąd mają przyjść już nikt nie mówi.

Szczerze mówiąc to ja też mam taki superpomysł na to żeby Ruch dobrze grał. Otóż należy zatrudnić jedenastu młodych, wybitnie zdolnych i ambitnych piłkarzy którzy w dodatku będą zakochani w niebieskiej eR-ce i będą grali zadarmo. Dodatkowo możnaby przyjąć trenera z niebieskim sercem i tzw. szczęsliwą ręką który zagwarantuje nam wielkie sukcesy.
Prawda że proste!?

Pozdrawiam

Kuba (niezalogowany)

#24 Post autor: Kuba (niezalogowany) » 19 sty 2003, o 21:40

No wlasnie takich odpowiedzi sie spodziewalem . (niestety)

Teraz juz wiem ze wieksośc z osob udzielajacych sie na tym Forum jest tylko zwyklymi śmieciarzami (ktorzy potrafia rzucac na Prezesa i innych blotem i innymi Qwami) przechodzac obojetnie(prawie -- bluzgi) w kazdej sytuacji . Niewiem co wy potraficie robic z wyjatkiem narzekania... w stosunku do naszego klubu . Wiele wypowiedzi przeczytalem i z nich bylo dosc jasno wywnioskowac ze wielu z Was zalezy na klubie .......... >. Efekty jak wam zalezy na naszym klubie widac w tym temacie jezeli ktos proponje abyście cos zrobili dla niebieskich .

Napisze (nie do wszystkich ) tylko Tyle wiele pi***olicie na temat pracy naszego zarzadu i samego Prezesa.......

Proponuje abyscie zalozyli tematy :
1).Krytka Prezesa
2).Krytyka Zarzadu
3).krytyka Pilkarzy
4).Nasz Obiekt ( w tym temacie pojawiala by sie pewnie tez dla odmiany sama krytyka)

A tak nawiasem piszac to wielu z was zcheca Prezesa do czestszego wchodzenia na forum. Czy po postach jakie sie pojawiaja na forum Ty bys je z checia odwiedzal -------- Ja nie ale na to pytanie odpowiedzcie sobie sami

A jeszcze jedno Ciesze sie po przeczytaniu calosci tego tematu ze mamy Zarzad taki jaki mamy bo przedziemy Cienko ale jeszcze przedziemy.Gdyby zarzad tworzyly takie osoby jak nie ktore wypowiadajace sie na Forum to Nasz Ruch byl by juz chyba w (przy dobrych wiatrach ) 3 lidze.........(oby)

Pozdrawiam mimo wszystkich Niebieskich a zwlaszcza tych kotrzy chca cos zrobic dla Ruchu

Wiem czego sie spodziewac po takim poscie wiec z nie cierpliwoscia czekam na bluzgi na moja osoba . Szczerze mam je w du*** .....


Swoj obraz juz wiekszosc z Was stworzyla ........ Milego bluzgania......

ADI

#25 Post autor: ADI » 19 sty 2003, o 21:53

Chory temat...
Rogalik ma masę znjomości i układów wśród wielu znanych (niejednokrotnie bogatych i ustawionych) prezesów i ważnych ludzi nie tylko na Śląsku. I jeżeli on nie mam możliwości sprowadzenia kasy do Ruchu to mamy to zrobić mailami ???? Qwa obudźcie się !!!

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#26 Post autor: vahanara » 20 sty 2003, o 18:25

ADI pisze:Chory temat...
Rogalik ma masę znjomości i układów wśród wielu znanych (niejednokrotnie bogatych i ustawionych) prezesów i ważnych ludzi nie tylko na Śląsku. I jeżeli on nie mam możliwości sprowadzenia kasy do Ruchu to mamy to zrobić mailami ???? Qwa obudźcie się !!!
Ten dalej swoje... :x
Faktycznie temat jest chory i bez przyszłości.

ADI

#27 Post autor: ADI » 20 sty 2003, o 20:49

vahanara pisze:
ADI pisze:Chory temat...
Rogalik ma masę znjomości i układów wśród wielu znanych (niejednokrotnie bogatych i ustawionych) prezesów i ważnych ludzi nie tylko na Śląsku. I jeżeli on nie mam możliwości sprowadzenia kasy do Ruchu to mamy to zrobić mailami ???? Qwa obudźcie się !!!
Ten dalej swoje... :x
Faktycznie temat jest chory i bez przyszłości.
Jakie dalej swoje ?!?!

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#28 Post autor: Mikoruch » 20 sty 2003, o 21:27

Proponuję zakończyć ten temat.

gregor
Posty: 747
Rejestracja: 30 wrz 2002, o 20:12
Lokalizacja: Katowice-Janów
Kontakt:

#29 Post autor: gregor » 20 sty 2003, o 22:47

Panowie ja odnosząc się do tematu poszukiwania sponsorów powiem .
Sponsorów powinno szukać miasto w prosty sposób, mianowicie różne firmy składają wnioski o prawo budowy, o wykup terenu itd.... i tu taj pojawia się możliwość. Miasto powinno dać do zrozumienia że dostaniesz pozwolenie ale jakąś kwotę z dochodów przeznaczasz na sport itd...

Awatar użytkownika
vahanara
Posty: 685
Rejestracja: 12 sie 2002, o 12:05
Lokalizacja: oldBytków
Kontakt:

#30 Post autor: vahanara » 21 sty 2003, o 08:51

Gregor - bardzo słusznie mówisz. W końcu Ruch jest wizytówką miasta. Jest jedno małe "ale". Otóż w Chorzowie - w przeciwieństwie do miast ościennych - naprawde niewiele się dzieje i buduje a jeśli już to chyba nasi radni nie myślą w pierwzej kolejności o Ruch-u. Niestety.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], k0ciak, Majestic-12 [Bot] i 168 gości